Morderstwo na szlaku

Thriller psychologiczny

Wyróżniona opinia i

Morderstwo na szlaku

przeczytanych książek 494 napisanych opinii 467

Piesza wędrówka z przyjaciółką na drugim końcu świata? Brzmi świetnie, więc co może pójść nie tak? Właściwie wszystko, począwszy od tego, ze przyjaciółka nie wyjeżdża, bo boi się utraty chłopaka.
Maisie chce odmienić swoje życie. Choć ma ledwie 21 lat, czuje się przytłoczona obowiązkami, opiekuje się dwiema młodszymi siostrami, gdyż matka ma depresję i nie radzi sobie z córkami. Kto spośród nowo poznanych osób jest sprzymierzeńcem, a kto pod przykrywką przyjaciela cię wykorzystuje?
Laura po wydarzeniach z wędrówki zmienia tożsamość i za wszelką cenę stara się ułożyć nowe życie i skrzętnie ukrywa prawdę. Przez 20 lat dobrze jej to wychodzi. Niestety, przeszłość wraca niespodziewanie i burzy rodzinną sielankę.
Akcja dzieje się w dwóch wymiarach czasowych, rozdziały są krótkie, naprzemiennie opisują wydarzenia. Czytelnik nie musi czekać na rozwój wydarzeń, bo cały czas coś się dzieje, przybywa postaci, wątków, relacji. Ale nie ma problemu z odróżnieniem postaci, co było przytłaczające w innej książce autorki, Ktoś tu kłamie.
I właściwie nikt nie jest tu przypadkiem...
Książka przeczytana w dwa dni, godna polecenia :⁠-⁠)

Niedawno, czytając książę innej autorki, napisaną również z różnych perspektyw, gdzie akcja toczyła się w przeszłości i teraźniejszości, czułam chaos i nie do końca wiedziałam w którym miejscu historii jestem. Tutaj mimo zastosowania tego samego zabiegu wszystko było jasne i klarowne. Dość szybko zorientowałam się kim są poszczególni bohaterowie, więc nie miała efektu zaskoczenia na końcu. Nie przeszkadzało mi to jednak w odbiorze historii. Lubię kiedy bohaterowie nie są tacy jednoznacznie źli czy dobrzy. Każdy ma swoje grzechy na sumieniu i radzą sobie w różny sposób. Myślę że to naprawdę bardzo dobra pozycja.

Znakomicie mi się czytało!

Znakomicie mi się czytało!

1964

Ależ to solidny i świetnie poprowadzony kryminał!
Cudownie mi się go czytało. Bardzo wartka i dobrze napisana historia. Oryginalna narracja, która jednak zamiast pomagać, lekko mąci w głowie, ale uważam, że to na plus.
Morderstwo na szlaku, to historia o tajemnicy sprzed lat, o próbie życia po nowemu, o odcięciu się od przeszłości. Ale jednak prawda lubi wychodzić na jaw, szczególnie po wielu, wielu latach i do tego w najgorszym z możliwych momentów.
Taka właśnie sytuacja dopada Laurę. Stateczną matkę dwójki dzieci, która musi zmierzyć się z goniącą ją przeszłością i podjąć walkę, by utrzymać nowe życie z dala od swojej przeszłości.
Co wydarzyło się prawie 20 lat na szlaku? Co ukrywa Laura?

Ależ to solidny i świetnie poprowadzony kryminał!

Gdybym tylko miała możliwość, to pochłonęłabym tę książkę w jeden dzień! Przyjemnie się czyta, rozdziały krótkie - dosłownie płyniesz przez tekst. Jeśli lubicie lektury, gdzie teraźniejszość przeplata się z przeszłością, by wszyscy bohaterowie mogli się pod koniec spotkać, to „Morderstwo na szlaku“ jest właśnie dla was. (⁠.⁠ ⁠❛⁠ ⁠ᴗ⁠ ⁠❛⁠.⁠) Autorka tak prowadzi fabułę, że odkrycie tajemnicy nie jest takie łatwe, a jak już się ona ukazuje, to bum! mózg na ścianie (może nie aż tak, ale jakieś zdziwienie na pewno było). Polecam!

drastyczna, brutalny seks, narkotyki, wynaturzony świat. Pozostał niesmak.

drastyczna, brutalny seks, narkotyki, wynaturzony świat. Pozostał niesmak.

Co czytelnik, to opinia. Nie da się ukryć, że wszystkim się nie dogodzi, a opinie o danej książce są bardzo subiektywne.
Co mogę napisać o tej powieści? Dla mnie była genialna. Wiele wątków, wartka akcja i ogrom sytuacji, które następowały po sobie jak domino.
Ta historia mnie wciągnęła i była napisana w taki sposób, że wizualizowałam sobie każdą scenę.
Bardzo mi się podobała, a maksymalna nota jest za przeżycia, których dostarczyła mi ogrom.

Bardzo mi się...

Najpierw bardzo się dłuży, by nagle na końcu wszystko szybko wyjaśniać. Myślałam, że coś przegapiłam, że tak się dałam wieść przez całą książkę. Zakończenie mnie zaskoczyło, ale też czułam ulgę, że książka również się skończyła.

Książka nie porywa. Przewidywalna fabuła, momentami trochę się ciągła. Taka lekka lekturka na długi zimowy wieczór by zabić nudę, którą się przeczyta i zapomni.
W moim odczuciu najsłabiej wypada wśród innych książek autorki.

W moim odczuciu najsłabiej wypada wśród innych książek autorki.

Wciągająca opowieść. Równolegle opowiadane historie z 1999 i 2019 roku sprawiają, że niedosyt tego „co dalej” rośnie z każdą kartką i chce się szybciej czytać, żeby dowiedzieć się więcej.
Trzymająca w napięciu, z zaskakującym zakończeniem.
Polecam!

Trzymająca w napięciu, z zaskakującym zakończeniem.
Polecam!

• Audiobooki