Złota księga wierszy polskich

Okładka książki Złota księga wierszy polskich
Adam AsnykKrzysztof Kamil Baczyński
, Stanisław BarańczakMiron BiałoszewskiZbigniew BieńkowskiTadeusz BorowskiWładysław BroniewskiJan BrzękowskiAndrzej BursaAleksander ChodźkoBogdan CzaykowskiJózef CzechowiczStanisław CzyczTytus CzyżewskiElżbieta DrużbackaFelicjan FaleńskiAlojzy FelińskiAleksander FredroTadeusz GajcyKonstanty Ildefons GałczyńskiCyprian GodebskiSeweryn GoszczyńskiSebastian GrabowieckiStanisław GrochowiakJerzy HarasymowiczZbigniew HerbertKazimiera IłłakowiczównaJarosław IwaszkiewiczBruno JasieńskiJakub JasińskiMieczysław JastrunAnna KamieńskaFranciszek KarpińskiTymoteusz KarpowiczJan KasprowiczFranciszek Dionizy KniaźninJan KochanowskiWespazjan KochowskiMaria KomornickaSzymon KonarskiMaria KonopnickaStanisław Korab-BrzozowskiWincenty Korab-BrzozowskiJulian KornhauserUrszula KoziołKajetan KoźmianKrystyna KrahelskaIgnacy KrasickiZygmunt KrasińskiRyszard KrynickiStanisław Jerzy LecJan LechońTeofil LenartowiczBolesław LeśmianJerzy LiebertEwa LipskaStanisław Herakliusz LubomirskiAntoni MalczewskiKasper MiaskowskiTadeusz MicińskiAdam MickiewiczCzesław MiłoszHieronim MorsztynJan Andrzej MorsztynZbigniew MorsztynDaniel NaborowskiAdam NaruszewiczJulian Ursyn NiemcewiczCyprian Kamil NorwidTadeusz NowakBronisława OstrowskaMaria Pawlikowska-JasnorzewskaTadeusz PeiperWacław PotockiJózef Przerwa-TetmajerKazimierz Przerwa-TetmajerJulian PrzybośSamuel PrzypkowskiMikołaj RejWacław Rolicz-LiederMieczysław RomanowskiTadeusz RóżewiczJarosław Marek RymkiewiczBarbara SadowskaMaciej Kazimierz SarbiewskiWładysław SebyłaMarcin SendeckiMikołaj Sęp SzarzyńskiLucjan Hipolit SiemieńskiAntoni SłonimskiEdward SłońskiJuliusz SłowackiJan ŚpiewakLeopold StaffJanusz StyczeńStanisław Swen-CzachorowskiMarcin ŚwietlickiAnna ŚwirszczyńskaWładysław SyrokomlaJanusz SzuberWisława SzymborskaSzymon SzymonowicStanisław TrembeckiJulian TuwimJan TwardowskiSamuel TwardowskiKornel UjejskiAleksander WatTomasz Kajetan WęgierskiKazimierz WierzyńskiWitold WirpszaJózef WittlinRafał WojaczekMaryla WolskaJan Paweł WoroniczJózef WybickiStanisław WyspiańskiJan ŻabczycFranciszek ZabłockiJan ZachariasiewiczAdam ZagajewskiJózef Bohdan ZaleskiKazimiera ZawistowskaJózef Bartłomiej ZimorowicRoman Zmorskipraca zbiorowa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie poezja
poezja