Złota księga wierszy polskich

praca zbiorowaJan Kochanowski
Mikołaj RejMikołaj Sęp SzarzyńskiSzymon SzymonowicHieronim MorsztynJózef Bartłomiej ZimorowicSamuel TwardowskiJan Andrzej MorsztynWacław PotockiZbigniew MorsztynAdam NaruszewiczIgnacy KrasickiStanisław TrembeckiFranciszek KarpińskiFranciszek ZabłockiJulian Ursyn NiemcewiczCyprian GodebskiAlojzy FelińskiAleksander FredroAntoni MalczewskiAdam MickiewiczSeweryn GoszczyńskiLucjan Hipolit SiemieńskiJuliusz SłowackiZygmunt KrasińskiCyprian Kamil NorwidTeofil LenartowiczRoman ZmorskiWładysław SyrokomlaKornel UjejskiMieczysław RomanowskiFelicjan FaleńskiAdam AsnykMaria KonopnickaJan KasprowiczKazimierz Przerwa-TetmajerStanisław WyspiańskiTadeusz MicińskiMaria KomornickaStanisław Korab BrzozowskiBolesław LeśmianLeopold StaffBronisława OstrowskaMaria Pawlikowska-JasnorzewskaKazimiera IłłakowiczównaJulian TuwimJarosław IwaszkiewiczKazimierz WierzyńskiAntoni SłonimskiJózef WittlinWładysław BroniewskiJan LechońAleksander WatBruno JasieńskiJulian PrzybośMieczysław JastrunJerzy LiebertJózef CzechowiczKonstanty Ildefons GałczyńskiStanisław Jerzy LecAnna ŚwirszczyńskaCzesław MiłoszKrystyna KrahelskaZbigniew BieńkowskiJan TwardowskiWitold WirpszaStanisław Swen-CzachorowskiAnna KamieńskaKrzysztof Kamil BaczyńskiTadeusz RóżewiczTymoteusz KarpowiczTadeusz GajcyTadeusz BorowskiMiron BiałoszewskiWisława SzymborskaZbigniew HerbertTadeusz NowakStanisław CzyczUrszula KoziołAndrzej BursaJerzy HarasymowiczStanisław GrochowiakJarosław Marek RymkiewiczBarbara SadowskaRyszard KrynickiRafał WojaczekAdam ZagajewskiEwa LipskaStanisław BarańczakJulian KornhauserJanusz SzuberMarcin ŚwietlickiMarcin SendeckiSebastian GrabowieckiKasper MiaskowskiDaniel NaborowskiMaciej Kazimierz SarbiewskiSamuel PrzypkowskiWespazjan KochowskiJan ŻabczycStanisław Herakliusz LubomirskiElżbieta DrużbackaJózef WybickiFranciszek Dionizy KniaźninJan Paweł WoroniczJakub JasińskiKajetan KoźmianJózef Bohdan ZaleskiJózef Przerwa-TetmajerAleksander ChodźkoSzymon KonarskiJan ZachariasiewiczWacław Rolicz-LiederKazimiera ZawistowskaEdward SłońskiMaryla WolskaWincenty Korab-BrzozowskiTytus CzyżewskiTadeusz PeiperWładysław SebyłaJan BrzękowskiJan ŚpiewakBogdan CzaykowskiJanusz StyczeńTomasz Kajetan Węgierski
poezja 526 str.
978-83-7384-649-4