Złota księga wierszy polskich

Jan KochanowskiJan Lechoń
, Stanisław CzyczCyprian Kamil NorwidJulian TuwimJan TwardowskiAleksander FredroSeweryn GoszczyńskiMaria KonopnickaAdam MickiewiczBolesław LeśmianBronisława Ostrowskapraca zbiorowaMikołaj RejWisława SzymborskaZbigniew HerbertTadeusz RóżewiczJerzy HarasymowiczTymoteusz KarpowiczCzesław MiłoszStanisław WyspiańskiAdam ZagajewskiJarosław IwaszkiewiczJuliusz SłowackiAleksander WatJulian Ursyn NiemcewiczMiron BiałoszewskiStanisław BarańczakAdam NaruszewiczAntoni SłonimskiEwa LipskaMarcin ŚwietlickiJerzy LiebertBruno JasieńskiMaria Pawlikowska-JasnorzewskaJarosław Marek RymkiewiczJan Andrzej MorsztynTadeusz BorowskiKrzysztof Kamil BaczyńskiLeopold StaffJanusz SzuberWacław PotockiKonstanty Ildefons GałczyńskiTadeusz MicińskiZygmunt KrasińskiIgnacy KrasickiTomasz Kajetan WęgierskiUrszula KoziołRafał WojaczekAnna ŚwirszczyńskaStanisław GrochowiakTadeusz NowakKazimiera IłłakowiczównaAndrzej BursaKornel UjejskiStanisław Jerzy LecAnna KamieńskaAdam AsnykWładysław BroniewskiSzymon SzymonowicAlojzy FelińskiCyprian GodebskiFranciszek ZabłockiStanisław TrembeckiLucjan Hipolit SiemieńskiRyszard KrynickiJulian PrzybośKazimierz Przerwa-TetmajerAntoni MalczewskiJan KasprowiczRoman ZmorskiTadeusz GajcyJózef WittlinWitold WirpszaJózef Bartłomiej ZimorowicKazimierz WierzyńskiFranciszek KarpińskiWładysław SyrokomlaMarcin SendeckiMieczysław RomanowskiMieczysław JastrunJózef CzechowiczFelicjan FaleńskiStanisław Swen-CzachorowskiSamuel TwardowskiKrystyna KrahelskaMaria KomornickaStanisław Korab BrzozowskiTeofil LenartowiczJulian KornhauserHieronim MorsztynZbigniew MorsztynMikołaj Sęp SzarzyńskiBarbara SadowskaZbigniew BieńkowskiSebastian GrabowieckiKasper MiaskowskiDaniel NaborowskiMaciej Kazimierz SarbiewskiSamuel PrzypkowskiWespazjan KochowskiJan ŻabczycStanisław Herakliusz LubomirskiElżbieta DrużbackaJózef WybickiFranciszek Dionizy KniaźninJan Paweł WoroniczJakub JasińskiKajetan KoźmianJózef Bohdan ZaleskiJózef Przerwa-TetmajerAleksander ChodźkoSzymon KonarskiJan ZachariasiewiczWacław Rolicz-LiederKazimiera ZawistowskaEdward SłońskiMaryla WolskaWincenty Korab-BrzozowskiTytus CzyżewskiTadeusz PeiperWładysław SebyłaJan BrzękowskiJan ŚpiewakBogdan CzaykowskiJanusz Styczeń
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie poezja
978-83-7384-649-4