Złota księga wierszy polskich

Adam AsnykKrzysztof Kamil Baczyński
, Stanisław BarańczakMiron BiałoszewskiZbigniew BieńkowskiTadeusz BorowskiWładysław BroniewskiJan BrzękowskiAndrzej BursaAleksander ChodźkoBogdan CzaykowskiJózef CzechowiczStanisław CzyczTytus CzyżewskiElżbieta DrużbackaFelicjan FaleńskiAlojzy FelińskiAleksander FredroTadeusz GajcyKonstanty Ildefons GałczyńskiCyprian GodebskiSeweryn GoszczyńskiSebastian GrabowieckiStanisław GrochowiakJerzy HarasymowiczZbigniew HerbertJarosław IwaszkiewiczKazimiera IłłakowiczównaBruno JasieńskiJakub JasińskiMieczysław JastrunAnna KamieńskaFranciszek KarpińskiTymoteusz KarpowiczJan KasprowiczFranciszek Dionizy KniaźninJan KochanowskiWespazjan KochowskiMaria KomornickaSzymon KonarskiMaria KonopnickaStanisław Korab BrzozowskiWincenty Korab-BrzozowskiJulian KornhauserUrszula KoziołKajetan KoźmianKrystyna KrahelskaIgnacy KrasickiZygmunt KrasińskiRyszard KrynickiStanisław Jerzy LecJan LechońTeofil LenartowiczBolesław LeśmianJerzy LiebertEwa LipskaStanisław Herakliusz LubomirskiAntoni MalczewskiKasper MiaskowskiTadeusz MicińskiAdam MickiewiczCzesław MiłoszHieronim MorsztynJan Andrzej MorsztynZbigniew MorsztynDaniel NaborowskiAdam NaruszewiczJulian Ursyn NiemcewiczCyprian Kamil NorwidTadeusz NowakBronisława OstrowskaMaria Pawlikowska-JasnorzewskaTadeusz PeiperWacław PotockiJózef Przerwa-TetmajerKazimierz Przerwa-TetmajerJulian PrzybośSamuel PrzypkowskiMikołaj RejWacław Rolicz-LiederMieczysław RomanowskiJarosław Marek RymkiewiczTadeusz RóżewiczBarbara SadowskaMaciej Kazimierz SarbiewskiWładysław SebyłaMarcin SendeckiLucjan Hipolit SiemieńskiLeopold StaffJanusz StyczeńStanisław Swen-CzachorowskiWładysław SyrokomlaJanusz SzuberWisława SzymborskaSzymon SzymonowicMikołaj Sęp SzarzyńskiAntoni SłonimskiJuliusz SłowackiEdward SłońskiStanisław TrembeckiJulian TuwimJan TwardowskiSamuel TwardowskiKornel UjejskiAleksander WatKazimierz WierzyńskiWitold WirpszaJózef WittlinRafał WojaczekMaryla WolskaJan Paweł WoroniczJózef WybickiStanisław WyspiańskiTomasz Kajetan WęgierskiFranciszek ZabłockiJan ZachariasiewiczAdam ZagajewskiJózef Bohdan ZaleskiKazimiera ZawistowskaJózef Bartłomiej ZimorowicRoman Zmorskipraca zbiorowaJan ŚpiewakMarcin ŚwietlickiAnna ŚwirszczyńskaJan Żabczyc
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie poezja
978-83-7384-649-4