Amantes

Okładka książki Amantes Katarzyna Grzegrzółka
Okładka książki Amantes
Katarzyna Grzegrzółka Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Komisarz Jan Bury (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Jan Bury (tom 3)
Novae Res
2024-01-17
2024-01-17

Świetna książka

Świetna książka

rewelacyjna książka!!! To właśnie jedna z tych, która sie kocha od pierwszej strony

Swietna książka

Swietna książka

Brutalnie zostaje zabita rodzina Domańskich. Komisarz Jan Bury wraz ze swoją ekipą rozpoczynają śledztwo, które z każdym dniem staje się coraz bardziej skomplikowane. Na domiar złego członek ekpiy Młody (Franek Staniszewski) zaczyna się dziwnie zachowywać, ukrywając przed wszystkimi swoje problemy, co wpływa ogromnie na relacje i pracę całej ekipy. Gdy dochodzi do kolejnych zabójst, Młody jest już na skraju wytrzymałości, a ekipie zaczyna usuwać się grunt pod nogami. Czy zdołają powstrzymać sprawcę, zanim będzie już zapóźno?
...............................................................................
Świetna i wciągająca historia. Poruszająca różne tematy: brutalne morderstwa, śledztwo, poczucie osamotnienia, strach, kłamstwa i wiele więcej. Książka bardzo przypadła mi do gustu i nie mogę doczekać się następnej historii. Do samego końca historia trzyma w napięciu, dodatkowo potrafi wiele razy zaskoczyć. A i też ciężko wytypować sprawcę, który potrafił się nieźle kamuflować. Sami bohaterowie są świetnie wykreowani, a ich emocje nie raz mogą wsiąknąć w czytelnika. Jeżeli lubicie mocne historie i kryminały, to bardzo polecam tą książkę.

1976

Moja relacja z tą powieścią przez pewien czas była trudna. Początek był mocny, ale potem nie było mi wcale tak łatwo złapać odpowiedni rytm.

Mamy brutalną zbrodnię. Rodzina Domańskich została brutalnie zamordowana. Śledztwo prowadzi ekipa Jana Burego. Wśród jej członków znajduje się Franciszek Staniszewski, który właśnie wrócił z podróży poślubnej. Pewnego dnia po powrocie do domu mężczyzna orientuje się, że jego żona zniknęła. Porywacz kontaktuje się z nim i oznajmia, że jeśli chce zobaczyć Agnieszkę całą, ma z nim współpracować i relacjonować mu przebieg śledztwa. Jak się okazuje, to ma być dopiero początek krwawej rzezi.

Jeśli chodzi o sceny, w których opisane jest miejsce zbrodni, to nie mam co do nich większych zastrzeżeń. Bez problemu, i ku zgrozie mojego żołądka, mogłam wyobrazić sobie to, o czym pisała autorka. Ostrzegam, te sceny nie należą do najprzyjemniejszych. Jestem weteranką, jeśli chodzi o tego typu literaturę, a momentami było naprawdę ciężko. I żeby nie było, nie jest to zarzut z mojej strony, wręcz przeciwnie, uwielbiam, kiedy książka mnie w ten sposób traktuje.

Mam mieszane uczucia, jeśli chodzi o niektóre dialogi. Te prowadzone między Frankiem i osobą, która uwięziła jego żonę, wzbudzały we mnie niepokój. Za to już to, co mężczyzna mówił, gdy Agnieszka zniknęła, mam tu na myśli zwłaszcza jej matkę i osoby z pracy, już średnio mi się kleiło. Podejrzewam, że w normalnym życiu większości zapaliłaby się taka ogromna lampka "on ściemnia" na dźwięk jego słów. Wiem, że łatwo mi się go ocenia, bo przecież był w szoku, grunt usunął mu się pod nogami, ale już jego rozmówcy w takiej sytuacji nie byli i kupili to wszystko bez sprawdzenia. Dla mnie to było naciągane.

Książka dla mnie rozkręciła się na dobre za połową i od tego czasu już czytałam ją z zapartym tchem. Byłam ciekawa, co będzie działo się dalej, jakie tajemnice skrywają osoby, które zostały zamordowane. Zakończenie było moim zdaniem dobre, nie było mi obojętne to, co działo się z bohaterami, i poczułam, że coś ściska mnie w gardle, gdy je czytałam.

Reasumując, początek książki nie rzucił mnie na kolana, ale nie żałuję, że dałam tej historii szansę, biorąc pod uwagę to, co działo się w drugiej połowie tej historii.

Dziś przychodzę do Was z moją opinią na temat thrillera "Amantes" Katarzyny Grzegrzółki. 📚 Z twórczością tej autorki miałam styczność po raz pierwszy, ale już po kilku stronach wiedziałam, że to będzie coś naprawdę dobrego. 🤩 Zapraszam na recenzję❗️☺️

Fabuła książki kręci się wokół dramatycznych wydarzeń, które diametralnie zmieniają życie młodego policjanta Franka i jego świeżo upieczonej żony Agnieszki. 👰‍♀️🤵‍♂️ To, co zaczyna się jako idylliczny powrót z ich podróży poślubnej, szybko zmienia się w koszmar, gdy Franek dowiaduje się, że jego małżonka została porwana. 😲 Jedyną szansą na jej uratowanie jest relacjonowanie porywaczowi postępów z aktualnie prowadzonego przez Franka śledztwa. Zrozpaczony policjant próbuje odzyskać żonę na własną rękę, jednak przestępca zaczyna tracić cierpliwość, a w mieście pojawiają się kolejne ofiary. ☠️🩸 Czy Frankowi uda się przechytrzyć oprawcę?

"Amantes" z miejsca wciąga w wir zdarzeń i zaskakuje na każdym kroku. Od samego początku jesteśmy wrzuceni w sam środek śledztwa pełnego krwi, tajemniczych znaków i coraz to nowych ofiar. 😳🫣 Wszędzie czai się zagrożenie, a z każdą kolejną stroną napięcie sięga zenitu. Autorka nie szczędzi stworzonych przez siebie bohaterów, 🙅‍♀️ wystawiając ich co chwila na kolejne próby, które nie raz przyprawiają o dreszcze. Styl pisania Katarzyny Grzegrzółki jest bardzo dobry i spójny. 👍 Z łatwością prowadzi nas ona przez zawiłości fabuły, nie pozwalając nawet na chwilę wytchnienia, a sposób, w jaki oddaje emocje postaci, ich myśli i wewnętrzne konflikty, jest niesamowicie sugestywny.

Podsumowując, "Amantes" to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów thrillerów. 🤩 To książka, która dostarcza solidnej dawki emocji, zaskakuje nieprzewidywalnymi zwrotami akcji i trzyma w napięciu do ostatniej strony. Czytajcie, a nie pożałujecie. Gorąco polecam❗️☺️

👉Uwielbiam kryminały, a tu mamy naprawdę dobry i mocny kryminał!

👉 Rodzina Domańskich zostaje brutalnie zamordowana we własnym domu. Nie ma żadnych świadków zdarzenia, jest za to mnóstwo krwi i tajemnicze znaki na ścianach mieszkania. Śledztwem zajmuje się komisarz Jan Bury wraz ze swoją ekipą, do której przynależy Franek Staniszewski. Młody, bo taki jest jego pseudonim, dopiero wraca do pracy po podróży poślubnej i nie spodziewa się nadchodzącej katastrofy.

👉 Mocna, trzymająca w napięciu historia, którą czytało się jednym tchem. Niektórych rzeczy się domyślałam, ale to nie przeszkadzało w tym, że trzymała w napięciu. Polecam!

❗ Ocena: 7/10

👉Uwielbiam kryminały, a tu mamy naprawdę dobry i mocny kryminał!

🔪🩸🔪🩸 Recenzja 🔪🩸🔪🩸

Katarzyna Grzegrzółka " AMANTES " #3
@kasia_g_autor

Seria : Komisarz Jan Bury #3

Wydawnictwo : Novae Res
@wydawnictwo_novaeres

🔪🩸🔪🩸🔪🩸🔪🩸🔪🩸🔪🩸

" Młody ze strachu drgnął jak rażony prądem. Z szaleńczo bijącym sercem powoli się odwrócił. Przed nim stał Bury i mocno świdrował go wzrokiem..."

"AMANTES" to trzecia część serii o komisarzu Janie Burym.. W tej książce komisarz Bury staje w obliczu nowego, intrygującego przypadku, który prowadzi go do tajemniczej sieci zbrodni..

Styl autorki jest dynamiczny i wciągający.. Opisuje ona wydarzenia w sposób, który trzyma czytelnika w napięciu i nie pozwala mu oderwać się od historii.. Autorka używa również języka pełnego emocji, który przekazuje intensywność sytuacji i uczuć bohaterów..

Bohaterowie są głęboko emocjonalni i ich wewnętrzne konflikty są bardzo relacyjne.. Franek Staniszewski, znany jako Młody, jest przerażony i zaniepokojony, gdy wraca do domu i odkrywa, że jego żona została porwana.. Jego obawy i desperacja są namacalne, gdy podejmuje decyzję o relacjonowaniu postępów w śledztwie, aby ją odzyskać.. Czuje się uwięziony między strachem o swoją żonę a koniecznością zachowania pozorów przed porywaczem..

Emocje czytelnika również są mocno angażowane w tę historię.. Czujemy niepokój i napięcie, gdy Franek staje w obliczu kolejnych ofiar i porywacz traci cierpliwość.. Autorka buduje atmosferę grozy i niepewności, co sprawia, że trudno oderwać się od czytania..

Podsumowując, styl autorki jest dynamiczny, emocje bohaterów są głęboko ukazane, a historia wciąga czytelnika swoim napięciem i tajemniczością...

" Rzucił w jej stronę jeszcze jedno wygłodniałe spojrzenie, a potem w milczeniu wyszedł. Zostawił po sobie głuchy śmiech, odbijajacy się od ścian pustego pomieszczenia..."

Historia rozpoczyna się od brutalnego morderstwa rodziny Domańskich w ich własnym domu.. Nie ma żadnych świadków, ale na ścianach mieszkania są tajemnicze znaki i mnóstwo krwi.. Komisarz Jan Bury wraz ze swoją ekipą, w tym młodym Frankiem Staniszewskim, rozpoczyna śledztwo..

W międzyczasie Franek wraca do domu po podróży poślubnej i odkrywa, że jego żona Agnieszka została porwana.. Otrzymuje wiadomość z nieznanego numeru, informującą go, że jedyną szansą na uwolnienie Agnieszki jest relacjonowanie postępów w śledztwie dotyczącym rodziny Domańskich.. Przerażony mężczyzna zaczyna grać na zwłokę, ale sytuacja staje się coraz bardziej niebezpieczna..

Następują kolejne ofiary, a porywacz zaczyna tracić cierpliwość.. Miasto pogrąża się w chaosie i strachu, a Franek musi działać szybko, aby uratować swoją żonę i powstrzymać dalsze krwawe działania..

Czy uda mu się rozwiązać zagadkę i ocalić Agnieszkę?

🔪🩸🔪🩸 Recenzja 🔪🩸🔪🩸

Katarzyna Grzegrzółka " AMANTES " #3
@kasia_g_autor

Seria : Komisarz Jan Bury #3

Wydawnictwo : Novae Res
@wydawnictwo_novaeres

🔪🩸🔪🩸🔪🩸🔪🩸🔪🩸🔪🩸

"AMANTES" to trzecia część serii o komisarzu Janie Burym.. W...

Ciekawa polecam

Ciekawa polecam

"Amantes" to kryminał, który potrafi zaskoczyć czytelnika nie tylko intrygującą fabułą, ale także głębią psychologiczną przedstawionych postaci. Autorka, Katarzyna Grzegrzółka, potrafi budować napięcie, prowadząc czytelnika przez pełen zwrotów akcji świat zbrodni i tajemnic. Jednakże, choć książka wciąga od pierwszych stron, nie jest pozbawiona pewnych mankamentów.

Jednym z najbardziej interesujących aspektów tej powieści są jej bohaterowie. Grzegrzółka zadbała o to, aby każda postać była dobrze wykreowana i miała swoją własną historię, traumy oraz motywacje. Poprzez liczne opisy, czytelnik ma okazję poznać życie każdej osoby z książki, co prowadzi do zmiany perspektywy czytelnika na ich temat. To, co początkowo mogło wydawać się kontrowersyjne, poznając traumy i motywacje bohaterów, staje się zrozumiałe i nawet godne podziwu.

Jednakże, ilość opisów może być przytłaczająca dla niektórych czytelników. Przed przejściem do konkretnej sytuacji, autorka szczegółowo opisuje życie każdej postaci, co może spowolnić tempo narracji i utrudnić utrzymanie uwagi czytelnika. Ponadto, brak dialogów w niektórych momentach może sprawić, że czytelnikowi będzie trudniej zrozumieć motywacje bohaterów, co wpływa na odczucie niepokoju czy stresu.

Mimo pewnych mankamentów, "Amantes" oferuje czytelnikowi fascynującą podróż przez świat kryminalnych zagadek. Grzegrzółka umiejętnie łączy elementy napięcia z głębszymi refleksjami nad psychiką ludzką i motywacjami. Wątek szantażu oraz konflikt moralny głównego bohatera dodają powieści dodatkowej głębi. Ponadto, nie brakuje w niej dramatycznych zwrotów akcji, które trzymają czytelnika w napięciu do ostatniej strony.

Podsumowując, "Amantes" to lektura godna polecenia dla miłośników kryminałów poszukujących czegoś więcej niż tylko typowe zagadki kryminalne. Mimo pewnych niedociągnięć, książka wciąga i zaskakuje, zostawiając czytelnika z niepohamowaną chęcią sięgnięcia po kolejne dzieła Katarzyny Grzegrzółki.
Moja ocena: 7/10

Jednym...