Czerwień

Okładka książki Czerwień
Małgorzata Oliwia Sobczak Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Kolory zła (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Kolory zła (tom 1)
W.A.B.
2019-09-04
2019-09-04
Sopot morderstwo zabójca morderca literatura polska

🖤🔪 RECENZJA 🔪🖤

"To była najpiękniejsza zbrodnia, jaką widział"

Na brzegu sopockiej plaży zostaje znalezione ciało młodej kobiety z okaleczoną twarzą. Sprawą morderstwa zajmuje się prokurator Leopold Bilski. Nagle w trakcje śledztwa natrafia na sprawę podobnego morderstwa sprzed siedemnastu lat, gdzie w tamtym czasie utopioną dziewczyną okazuje się córka sędzi Heleny Boguckiej.
Obie te zbrodnie są łudząco podobne do siebie i ten sam znak rozpoznawczy, który zostawia po sobie morderca wycięte usta kobiet.

Z jakimi tajemnicami będzie musiał się zmierzyć śledczy Bilski?
Czy Helena Bogucka znajdzie mordercę swojej córki?
Co te dwie zbrodnie mają wspólnego ze sobą?
Kto tak naprawdę stoi za morderstwami młodych dziewczyn?

🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤

Kochani lubicie polskie kryminały z motywem morderstwa?

„Czerwień” to pierwszy tom trylogii autorki, z jaką miałam okazję się zapoznać.

Muszę przyznać, że, mimo że nie jest, to mój ulubiony gatunek literacki to była to fajna odmiana przeczytać coś innego.

Z początku były momenty, że gubiłam, się w opisywanym czasie przeszłym i teraźniejszym może trochę spowodowała to duża ilość bohaterów.

W powieści przedstawione zostały dwie historie, a zarazem dwa bardzo podobne do siebie wydarzenia. Sprawa Moniki Kalety w dużym stopniu przypomina makabryczne morderstwo Moniki Boguckiej sprzed siedemnastu lat. Jednak zbrodnia Moniki szybko została umorzona.
Co łączy te dwie sprawy?

Czy ofiary znalazły się w niewłaściwym miejscu i w niewłaściwym czasie? Czy to tylko przypadek?

Jest to interesujący kryminał, który na każdym kroku mocno zaskakuje swojego czytelnika. Dużo faktów, strata córki przez matkę, imprezy w trójmiejskich knajpach, świat mafii, skomplikowane problemy rodzinne, intrygi oraz tajemnice, których nie ma końca.

Fabuła, która wciąga z każdym rozdziałem coraz bardziej. Krok po kroku poznajemy proces śledztwa prowadzonego przez prokuratora Bilskiego.

Zakończenie, którego się nie spodziewałam, mocno mnie zaskoczyło.

Jeśli jesteście fanami dobrego kryminału, to polecam, a już w przyszłym roku spodziewajmy się ekranizacji filmowej „Kolory zła. Czerwień” pierwszy tom trylogii.❤️❤️
⭐ 7 /10
Dziękuję za egzemplarz do recenzji @wydawnictwo_wab @lipstickbooks

🖤🔪 RECENZJA 🔪🖤

"To była najpiękniejsza zbrodnia, jaką widział"

Kryminał na prawdę świetny. Trudno było mi odgadnąć kto stoi za morderstwami.
Jestem mile zaskoczona :)
Polecam

Kryminał na prawdę świetny. Trudno było mi odgadnąć kto stoi za morderstwami.
Jestem mile zaskoczona :)
Polecam

Zostałam oczarowana ostatnią z książek Małgorzaty "Szelest", więc niedługo później postanowiłam rozpocząć serię KOLORY ZŁA. 😀
Kryminał mogłoby się wydawać, idący dosyć utartym śladem.
Na brzegu morza zostają odnalezione dryfujące zwłoki młodej kobiety z okaleczoną twarzą. W trakcie dochodzenia śledczy Bliski trafia na akta dawnej sprawy sprzed prawie osiemnastu lat, a topielcem była córka sędzi Heleny Boguckiej. Zbrodnie mają ze sobą wiele wspólnego, czy to oznacza, że jest więcej ofiar? Kto stoi za zbrodniami? Czy Helena zazna spokoju znajdując mordercę córki?
Oprócz solidnego kryminału serwującego ból skroni poprzez intensywną analizę tropów w głowie czytelnika, w książce przewijają się motywy obyczajowe i sensacyjne. Matka po stracie, problemy rodzinne, rozbicie między wyborami bohaterów. Dzięki tym wątkom zbliżyłam się emocjonalnie do wykreowanych bardzo dobrze postaci. Smaku dodaje również motyw mafijny, o czym przekonacie się po przeczytaniu. 😅
Poznajemy historie z kilku perspektyw, mamy dzięki temu szersze pole widzenia na bieg sprawy, jednak czy to sprawia, że połączymy kropki?
Pstryk w nos, jesteśmy wyprowadzeni na manowce. Raz mamy trop, potem go gubimy.
Akcja nie pędzi jak rakieta, za to komponuje się idealnie w wirze rzucanych poszlak- logicznych i spójnych. Gra między autorką, a pewnym swoich domniemań czytelnikiem musi być niezłą nagrodą! Fajne to było! Słucham części drugiej. 🖤

Kryminał mogłoby się wydawać, idący dosyć utartym śladem.

Jak dla mnie to rewelacyjna,wszystko czego szukam w książce,morderstwa i do końca trzyma w napięciu:):)

Bardzo fajna! dobrze sie czyta, opisy sie nie dluza, akcja wciaga

Bardzo fajna! dobrze sie czyta, opisy sie nie dluza, akcja wciaga

Ta małpiatka to chyba jakaś obsesja autorki. Znowu seks przygodny. Znowu opis kobiet, które nie wiadomo czego oczekują od życia. Nastawione na konsumpcję.

Bardzo ciekawa i zaskakująca do ostatnich stron.

Bardzo ciekawa i zaskakująca do ostatnich stron.

Od tylu osób słyszałam, że to naprawdę dobry kryminał a jestem niesamowicie zawiedziona.
Historia nie zachwyca. Na początku musiałam naprawdę długo czekać zanim przeszliśmy z pobocznych historyjek do sprawy trupa. W ogóle dwie osoby zostają zamordowane ale tej drugiej zostało poświęcone niesamowicie mało czasu.
Najgorsi są jednak bohaterowie. Nie ma tu żadnej inteligentnej i silnej postaci kobiecej ani żadnej złożonej postaci męskiej. Każdy z nich to w sumie jedną cechą jest opisany. Ot cała osobowość.
Nie wiem też jak można określić, że kobieta wygląda jak małpiatka. Po pierwsze kto ma takie skojarzenia? Po drugie to mega obraźliwe.
A i ostatecznie jak kobieta może się umówić z facetem, który ją stalkuje?

Najgorsi są jednak bohaterowie. Nie ma tu żadnej inteligentnej...

Słabiutko.

Słabiutko.

Dość przewidywalna, ale czyta się lekko, ciekawa narracja, chce się wiedzieć co wydarzy się dalej :)