rozwińzwiń

Czerwień

Okładka książki Czerwień Małgorzata Oliwia Sobczak
Okładka książki Czerwień
Małgorzata Oliwia Sobczak Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Kolory zła (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Kolory zła (tom 1)
W.A.B.
2019-09-04
2019-09-04
Sopot morderstwo zabójca morderca literatura polska

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

W Trójmieście dochodzi do zbrodni. Na plaży zostają znalezione zwłoki młodej kobiety. Zwłoki zostały okaleczone w podobny sposób, jak przed laty okaleczono ciało podobnej młodej kobiety, Moniki , córki sędzi. Podczas wyjaśniania obecnej sprawy prokurator Leopold Bilski szuka tropów w aktach sprawy Moniki Boguckiej. Sprawy sprzed lat nie wyjaśniono. Mimo , że upłynęło 17 lat pojawiają się pewne tropy , które trzeba rozpracować. Monika obracała się w kręgu ludzi podejrzanych. Wydaje się ,że nic nie łączy jej z obecnie zamordowaną. Jednak prokurator trafi na powiązania. Sprawnie napisany kryminał.

Ani arcydzieło ani dziadostwo, dobry kryminał w fajnych okolicznościach Trójmiasta lat 90 XXw. To nie był stracony czas, ale dobrze, że już przeczytane i odłożone na półkę 🙂

O książce dowiedziałem się zupełnie przypadkowo, została mi bardzo polecona i nie zawiodłem się. W kryminałach mniej interesuje mnie sama zagadka, a więcej same postacie, interakcje między nimi, tło społeczne. W przypadku Czerwieni czuję się zdecydowanie usatysfakcjonowany. Sama zagadka też jest interesująca, choć samo zakończenie jak dla mnie rozczarowujące. Z całą pewnością sięgnę po kolejny tom. Polecam!

Bardzo ciekawy książka. Historia wciągająca, nieoczywista. Dobrze przedstawiony rejon Trójmiasta.

Kiedy zostanie zwinięty ostatni wakacyjny parawan, Bałtyk nabiera niebywałej szlachetności, dzikości i tajemniczości. Zdaje się, że to właśnie ten krajobraz stanowi wielką inspirację dla autorów kryminalnych opowieści...
***
Trójmiejska plaża staje się areną okrutnej zbrodni. Wstrząsającym okazuje się nie tylko odnalezienie okaleczonego ciała młodej kobiety, ale przede wszystkim nieprawdopodobne wręcz podobieństwo do zbrodni sprzed lat. Zwłoki stają się więc łącznikiem dwóch osi czasowych, w których toczy się akcja „Czerwieni” – lat dziewięćdziesiątych XX wieku oraz drugiej dekady wieku bieżącego. Książka napisana jest w sposób, który utrzymuje czytelnika w napięciu, zaskakuje, pobudza wyobraźnię. Bohaterowie mają wyjątkowo złożone osobowości, a skrywane przez nich tajemnice budzą emocje nie pozwalające nawet na odrobinę wytchnienia. Autorka odkrywa wyjątkowo niebezpieczne zakamarki ludzkiej psychiki, to właściwie psychologiczny sztorm, dla którego niemal brakuje stopni w skali Beauforta.
***
Jestem usatysfakcjonowana. Niepowtarzalny nadbałtycki klimat, zagadkowe śledztwo, próba zgłębienia psychologicznych aspektów działań postaci to elementy powieści, które w znacznym stopniu wpłynęły na moją przychylność. Sądzę, że „Czerwień” to obiecujący początek kryminalnej serii, z zainteresowaniem sięgnę po jej kolejne części.

***

Bardzo fajna historia, dobrze przemyślana, wciąga czytelnika. Świetny kryminał chociaż nie ukrywam, że można domyślić się kto jest zabójcą, jednak to nie jest spoilerem bo do końca książkę czyta się z zaparty tchem. Zakończenie lekko zaskakujące pomimo tego, że wiedziałam kto jest zabójcą to zakończenie było interesujące co skłoniło mnie by sięgnąć po kolejną książki z tej serii.
Mam tylko nadzieję, że kolejna książka tym razem Czerń okaże się tak samo dobra a może nawet lepsza.
Lekka lektura, szybko się czyta a przede wszystkim jest pełna wątków i wciągająca. Polecam!

Bardzo dobry kryminał. Ciekawa i wciągająca fabuła.

Bardzo dobry kryminał. Ciekawa i wciągająca fabuła.

Totalnie niesamowita historia. Nie odejmuje nic, pomimo, że od początku wiedziałam kto 😊
Nadal, z wypiekami na twarzy, pochłaniałam kolejne strony. Książka wciąga i pochłania, człowiek przepada na te 379 stron.

Dałabym wyższa notę, ale od początku wiedziałam kto jest zabójcą. Poza tym fajna, ciekawa fabuła umiejscowiona w różnych czasach.

Świetna. Do samego końca nie wiedziałam kto jest mordercą. Trzyma w napięciu przez wszystkie strony. Z wielką chęcią sięgam po następną część.

3 594
    1 311