Pocałunki

poezja
2004-01-01
83-87907-91-x
pocałunki wiersze miłość

Najwspanialsze liryki, do których wracam. Arcydzieła subtelności. Dobrze, że Poetka jest w kanonie lektur szkolnych. Coraz inne barwy odkrywasz.

I rozdział nie ujął mnie wcale. Potem coraz lepiej.

2005

Andrzej Żmuda napisał naprawdę świetny i wartościowy wstęp. Warto się z nim zapoznać.
Nie pomijajcie go.

Zacznę od tego, że część utworów ze zbioru "Pocałunki" nie zrobiła na mnie większego wrażenia. Po prostu moje spojrzenie na niektóre sprawy jest zupełnie inne niż spojrzenie autorki. Rozumiem jednak dobór słów przez nią użytych oraz to, jakie mają one znaczenie dla...

Wybrzeże, Portret, Ptak, Zraniona gazela, Ofelia, Krowy, Na balkonie, Oczy na skrzydłach, Róża

Zbiorek "Pocałunki" zawiera 64 krótkie wiersze, podzielone przez autorkę na cztery grupy tematyczne. To tu możemy znaleźć te, spiewane przez p.Demarczyk. Każdy z tych krótkich wierszy, to prawdziwe arcydzieło. W kilku strofach mieści się tak wiele treści....Dla przykładu;
Fotografia

Gdy się miało szczęście, które się nie trafia:
czyjeś ciało i ziemię całą,
a...

Niestety nie pociąga mnie poezja pani Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, za dużo tu kwiatuszków, ptaszków, chmurek. Daję jednak ocenę dobrą, gdyż miniatury są wybitne.

Dyskusje

• Poezja