Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/12476/wyzwanie-czytelnicze-lc-temat-na-sierpien

Wyzwanie czytelnicze LC – temat na sierpień

8 wartościowy tekst

Góry czy morze? To chyba odwieczny dylemat przy planowaniu wakacyjnych wojaży. Czy taki sam dylemat będziecie mieli przy wyborze lektury?

W sierpniu postanowiliśmy z jednej strony przypomnieć wam o wspaniałych ratownikach WOPR (którzy obchodzili swoje święto 29 czerwca) i ratownikach górskich (ich dzień przypada 10 sierpnia), a z drugiej podgrzać odwieczny spór miłośników wędrówek górskimi szlakami i wielbicieli plażowania oraz wodnych zabaw. Dlatego też zadanie w tym miesiącu brzmi: Przeczytam książkę z górami lub morzem (jeziorem, oceanem itd.) w tle.

Gatunek oczywiście dowolny (powieści, reportaże, biografie, przewodniki, opracowania popularnonaukowe – wszystko, co tylko przyjdzie wam do głowy). Jesteśmy ciekawi, która z lokalizacji zwycięży w naszym sierpniowym wyzwaniu. Jak sądzicie, wśród przeczytanych książek znajdzie się więcej literatury „górskiej” czy „wodnej”?

Pamiętajcie, żeby dołączyć do specjalnej grupy na Facebooku, gdzie możecie wklejać linki do swoich opinii na lubimyczytać.pl. Jeśli nie macie konta w social mediach, to stworzyliśmy również specjalny wątek na forum. Koniecznie dajcie znać, które książki wybraliście i jak wam się podobały.

Oznaczajcie nas na Instagramie i Facebooku pod zdjęciami publikacji, które czytacie w ramach akcji. Dodawajcie hashtag #WyzwanieLC2019 pod publicznymi postami. Będziemy obserwować wasze poczynania i odwiedzać wasze profile. Zachęcamy też do stworzenia półki „Wyzwanie LC 2019”. Jeżeli się na to zdecydujecie, to z przyjemnością przygotujemy podsumowanie tego, po jakie książki najczęściej sięgaliście w ramach tegorocznej akcji.

Powiązane treści:
W górach jest wszystko, co kocham

Przy okazji Światowego Dnia Ziemi zapraszamy do spojrzenia w stronę nielicznych miejsc, które wydają się nieskażone ludzką cywilizacją. Miejsc, które jak żadne inne pokazują, że przyroda jest piękna i nieokiełznana. Przedstawiamy książki o górach, które musisz poznać. W końcu, jak pisał krakowski poeta Jerzy Harasimowicz: „W górach jest wszystko co kocham”.więcej
Dzień Przewodników i Ratowników Górskich

Są wśród Was miłośnicy gór? A może na przekór wszystkim letnie dni wolicie spędzać nie nad morzem, ale właśnie na szlakach. Dziś z okazji Dnia Przewodników i Ratowników Górskich prezentujemy Wam 10 książek, w których szczyty odgrywają główną rolę.więcej
Literackie pigułki: Chorwacja

Jeśli wybieracie się na wakacje do Chorwacji, jest taka jedna książka, którą absolutnie musicie przeczytać. A co, gdy wasze urlopowe plany nie przewidują takich wyjazdów? Nic straconego – jak pisze Tomasz Pindel, wystarczy jedna strona, by znaleźć się nad Adriatykiem. więcej

Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1707  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 510
Dorota
17-08-2019 16:18
Oczywiście wybrałam morze :)
Właśnie skończyłam Wiedźma morska Wiedźma morska
książek: 1246
Miras
19-08-2019 21:35
31. Coś nowego Będziesz moja Będziesz moja
książek: 405
Elise
20-08-2019 21:09
Kocham góry i kocham morze,- czas wakacji wraz z rodziną spędzamy, -wędrując po górskich szlakach i leniuchując nad morzem.

Pomiędzy nami góry Pomiędzy nami góry

Lato wśród wydm Lato wśród wydm
książek: 874
Ambrose
21-08-2019 08:32
Ja za sprawą Zofii Posmysz dałem się zwabić pięknemu Adriatykowi. Ale tylko początkowe strony powieści były okraszone ciepłem, słońcem i błogim lenistwem. Potem otrzymałem gorzką pigułkę, w której umieszczono smutną i bolesną prawdę na temat człowieczej natury:

Wakacje nad Adriatykiem Wakacje nad Adriatykiem
Ja za sprawą Zofii Posmysz dałem się zwabić pięknemu Adriatykowi. Ale tylko początkowe strony powieści były okraszone ciepłem, słońcem i błogim lenistwem. Potem otrzymałem gorzką pigułkę, w której umieszczono smutną i bolesną prawdę na temat człowieczej natury:

Wakacje nad Adriatykiem Wakacje nad Adriatykiem
pokaż więcej
książek: 556
bractworozy
22-08-2019 19:18
z górami w tle Pieśń ziemi Pieśń ziemi
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Mobutu

Bardzo dobra biografia bystrego chłopaka, którego afrykański wiatr dekolonizacji wyniósł na "tron" Konga i przemienił w operetkowego dykta...

zgłoś błąd zgłoś błąd