Pozwól mi wrócić

Albatros
2019-02-11
2019-02-11
Magdalena Koziej
manipulacja obłęd obsesja poszukiwanie prawdy tęsknota thriller zaginięcie zemsta
Inne

Najgorzej jest nie wiedzieć

Podobała mi się. Moim zdaniem hitem wiadomo było za zamkniętymi drzwiami, ale ta była zaraz po. Zakończenie mnie zaskoczyło a chyba o to chodzi.

Średnia powieść... Bardzo naciągana fabuła do granic wręcz niemożliwości ... ale z braku laku można przeczytać.

Dość rzadko sięgam po pozycje z tego gatunku, ale gdy ta książka trafiła w moje ręce, nie oderwałem się od niej od początku aż do końca. Autorka pisze świetnym językiem, bardzo dobrze i szybko się czyta. Historia od początku zaciekawia i nie pozwala odłożyć książki chociażby na chwilę. Zakończenie zaskakujące, polecam!

Jak mógł się nie zorientować, że Ellen to Layla? To dla mnie taka duża dziura fabularna, że odjęła mojej ocenie że trzy gwiazdki. Absurd totalny.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Historia w miarę OK, natomiast mało realna.
Słucha się lekko, fabuła wciąga, może i nie jest to arcydzieło, natomiast można polecić.

Historia w miarę OK, natomiast mało realna.

Mimo, że książkę czytało się szybko i przyjemnie, to była dosyć przewidywalna, no i jak dla mnie zdecydowanie mało wiarygodna historia.

Książka bardzo mnie wciągnęła i przeczytałam ją w dwa dni. Jednak domyśliłam się zakończenia już jakoś prawie na samym początki książki. Jak tylko wspomniane zostało że niby Layla w dzieciństwie wcielała się jednoczenie w zmarłą matkę a jednocześnie była sobą mając jakby rozdwojenie jaźni to już wiedziałam kto koresponduje i prowadzi gierki z głównym bohaterem. Jednak czytałam z ciekawością do końca bo absurdalne wydawało mi się że nikt a zwlaszcza główny bohater by się nie zorientował że żyje pod jednym dachem ze swoją zaginioną ukochaną i to w dalszym ciągu ona. Byłam przekonana że takiego absurdalnego zakończenia nie będzie i wrzucą coś jakby nawet operacja plastyczna...też naciągane ale jednak choć trochę tłumaczące zbiorowe zaślepienie bohaterów. Ale nie...tu nagle się okazuje że główna bohaterka zafarbowała włosy i brwi plus włosy skróciła...no bez jaj. Kto by nie rozpoznał osoby w której jest niby śmiertelnie zakochany że to ona. Daje i tak dość wysoką ocenę dlatego że sama intryga była prowadzona ciekawie ale zakończenie mocno odjęło tej książce punktów. To się po prostu nie mogłoby wydarzyć...łącznie z tym że niby policja mając portret pamięciowy by się nie zorientowała że rozmawia z poszukiwaną...autorka chyba ma czytelników za głupich 🙈

Witam. Właśnie skończyłam czytać Pozwól mi wrócić. Bardzo mnie wciągnęła ta książka, trzymała mnie w niepewności do końca. Nie spodziewałam się takiego zakończenia. Polecam każdemu kto jeszcze nie czytał. Pozdrawiam.

Moja druga lektura od pani B.A. Paris. Poprzedniej książce wystawiłem ocenę 8/10 ("Za zamkniętymi drzwiami"). Tej z kolei daję notę 7/10, ponieważ udało mi się częściowo domyślić o co chodzi w intrydze fabularnej i przez to zakończenie nie było dla mnie zbyt dużym zaskoczeniem. Mimo wszystko lektura bardzo wciągająca. Zamierzam zapoznać się z pozostałymi dziełami autorki.

To czwarta książka tej autorki, która przeczytałam. Dość ciekawa, ale wypada najsłabiej w porównaniu do pozostałych.

• Przeczytane 2019

B.A. Paris Pozwól mi wrócić Zobacz więcej