Wyzwanie czytelnicze LC

Tłumaczenie: Jędrzej Polak
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
Sing, Unburied, Sing
daydream

Jesmyn Ward, stypendystka MacArthur „Genius” Grant i dwukrotna laureatka National Book Award, nareszcie po polsku we współczesnej powieści o rodzinie, budowaniu tożsamości i granicach opowiadania. Trzynastoletni Jojo na swój sposób próbuje zrozumieć, co znaczy być dobrym człowiekiem. Stopniowo poznaje świat, czerpiąc zarówno z bliskich mu wzorców, rodzinnych opowieści oraz legend. Splot...

Splot wydarzeń zabierze go w podróż do więzienia stanowego Parchman w mrocznym sercu Missisipi, gdzie natrafi na pewnego udręczonego chłopca, który nosi w sobie całe zło amerykańskiego Południa. On również nauczy Jojo czegoś na temat człowieczeństwa, a także dziedzictwa, przemocy i miłości.

źródło opisu: http://www.wydawnictwopoznanskie.com/PL-H4/zapowiedzi.html

lakszme | 2019-01-09
Lukrecja | 2019-01-09
furyinyourhead | 2019-01-08

Zimowe zapowiedzi wydawnicze

Podejrzeliśmy zimowe zapowiedzi, by sprawdzić, jakich gorących nowości możemy spodziewać się w nadchodzących miesiącach. Zaplanujcie dobrze czas na czytanie, bo jest w czym wybierać. Zobaczcie sami!

Ogłoszono nominacje do Women’s Prize for Fiction

Wśród 16 nominowanych do nagrody, wcześniej znanej jako Baileys' Women’s Prize for Fiction, są laureatka Pulitzera Jennifer Egan, zdobywczyni Bookera – indyjska pisarka Arundhati Roy oraz debiutująca autorka „Eleanor Oliphant ma się całkiem dobrze" Gail Honeyman.