Wyzwanie czytelnicze LC

Cisza białego miasta

Tłumaczenie: Joanna Ostrowska
Cykl: Trylogia Białego Miasta (tom 1)
Wydawnictwo: Muza
9 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
El silencio de la ciudad blanca
kryminał, thriller, Hiszpania, profiler,
Zireael

Seryjny morderca, który od dwudziestu lat przebywał w więzieniu, ma właśnie wyjść na pierwszą przepustkę, kiedy miastem wstrząsa informacja o kolejnym zabójstwie. W Starej Katedrze w Vitorii zostają znalezione zwłoki pary dwudziestolatków z pożądlonymi przez pszczoły gardłami. Ofiar będzie jednak znacznie więcej... Śledczy specjalizujący się w profilowaniu kryminalnym, Unai López de Ayala,...

Śledczy specjalizujący się w profilowaniu kryminalnym, Unai López de Ayala, za wszelką cenę stara się zapobiec kolejnym zabójstwom. Tragedia, którą sam przeżył, sprawia, że traktuje sprawę podwójnych zbrodni wyjątkowo. Jego metody śledcze nie podobają się Albie, nowej pani podkomisarz. Rozpoczyna się wyścig z czasem. Kto będzie następny?

źródło opisu: Wydawnictwo Muza

źródło okładki: Wydawnictwo Muza

mysza | 2019-01-04
Przeczytana: 30 grudnia 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książkę miałam okazję przeczytać przed premierą. I jak zazdroszczę osobom, które dopiero po nią sięgną!

W Vitorii dochodzi do podwójnego morderstwa, które nosi znamiona mordu rytualnego. W Starej Katedrze zostają znalezione zwłoki dziewczyny i chłopaka. Wszystko na miejscu zbrodni przypomina scenariusz zabójstw, do których dochodziło dwadzieścia lat wcześniej. Pojawia się pytanie, czy morderca powrócił. Problem jednak polega na tym, że skazany, Tasio, jest w więzieniu i niebawem ma wyjść na swoją pierwszą przepustkę. Sprawę prowadzi inspektor Unai López de Ayala, profiler. Gdy tylko znajduje jakąś wskazówkę, która może go doprowadzić do rozwiązania zagadki, pojawia się nowy trop. Wkrótce pojawiają się kolejne ofiary, a do dnia wyjścia na przepustkę Tasia jest coraz mniej czasu.

Istnieją takie książki, które "pochłaniam", ciężko jest mi się od nich oderwać, czytam je zaraz po przebudzeniu, po kryjomu pod biurkiem w pracy i przegapiam przystanek, na którym powinnam wysiąść, a po...

Zireael | 2019-01-16
Przeczytana: 02 stycznia 2019

Naprawdę mocny początek roku dla fanów thrillerów i kryminałów! Czytałam przedpremierowo i chociaż zwykle sięgam po reportaże i fantastykę to w tej historii mocno przepadłam. Ostatnie 70 stron czytałam w czasie przeprowadzki, nie mogłam się oderwać :) Brawa dla autorki - napięcie towarzyszy czytelnikowi do samego końca a rozwikłanie zagadki wcale nie jest takie oczywiste. Nawet gdy elementy układanki zaczynają wskakiwać na swoje miejsce i już rozumiemy co i przez kogo się stało to finał wciąż wbija w fotel! Polecam i czekam na kolejne tomy.

nellik29 | 2019-01-19
VViolla | 2019-01-19
Kamila Idziaszek | 2019-01-19
Iwona | 2019-01-19
anetaka | 2019-01-18
daka | 2019-01-18
Atina | 2019-01-18
Krystian | 2019-01-18

Zostań recenzentem książki „Cisza białego miasta”

Lubisz czytać thrillery? Dzielisz się swoimi opiniami o książkach w serwisie lubimyczytać.pl? Zostań recenzentem „Ciszy białego miasta”, hipnotyzującej i złożonej opowieści pełnej mrocznych rodzinnych tajemnic, baskijskiej kultury i tradycji. Jaką wystawisz jej ocenę?

Zimowe zapowiedzi wydawnicze

Podejrzeliśmy zimowe zapowiedzi, by sprawdzić, jakich gorących nowości możemy spodziewać się w nadchodzących miesiącach. Zaplanujcie dobrze czas na czytanie, bo jest w czym wybierać. Zobaczcie sami!