Falcó

Wydawnictwo: Znak
Falcó
Marzena Chrobak
Ag2S

Pierwsza część bestsellerowego cyklu. Ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy! Hiszpania lata 30. Sam przeciw wszystkim. Przenikliwy jak Blomkvist. Pociągający jak Geralt. Brutalny jak Mock. Nazywa się Falcó. Lorenzo Falcó. I właśnie rusza na wojnę, w której nie ma zwycięzców. Arturo Pérez-Reverte, niedościgły mistrz powieści przygodowej, zabiera czytelnika do świata, w którym mężczyźni są...

Hiszpania lata 30.
Sam przeciw wszystkim.
Przenikliwy jak Blomkvist.
Pociągający jak Geralt.
Brutalny jak Mock.

Nazywa się Falcó.
Lorenzo Falcó.
I właśnie rusza na wojnę, w której nie ma zwycięzców.
Arturo Pérez-Reverte, niedościgły mistrz powieści przygodowej, zabiera czytelnika do świata, w którym mężczyźni są okrutni, kobiety niebezpieczne, a ufać nie można nikomu.

źródło opisu: https://www.znak.com.pl/

źródło okładki: https://www.znak.com.pl/

19Kinga_70 | 2018-05-22
Przeczytana: 20 maja 2018

Życzyłabym sobie więcej tak barwnych historii. Falcó to powieść osadzona w realiach hiszpańskiej wojny domowej,z charyzmatycznymi bohaterami,czasami szelmowska,ale nadaje jej to urok.Autor jako tło ukazał dwa ścierające się obozy podczas wojny domowej,zaplecze zabójstw i intryg.Mimo niewielkich wad,czyta się ją błyskawicznie,zapowiada niesamowity cykl,a dodatkowo można się z niej czegoś nauczyć.

Łukaszo | 2018-07-23

Deszcz padał z nocnego nieba gęstymi strugami. Jedynym źródłem światła były okoliczne latarnie. Na opuszczonej ulicy spotkały się dwie osoby w płaszczach i kapeluszach. Przywitały się i zaczęli cicho rozmawiać. Wielkie krople deszczu coraz bardziej dawały o sobie znać. Dwóch przybyszów cofnęło się do ciasnego, skrytego w mroku zaułku. Trochę czasu minęło nim wszystko się uspokoiło i pogoda zaczęła się formować. Jeśli ktoś w tym czasie przechadzałby się nieopodal tego miejsca, ujrzałby wyłaniającą się z zaułku cień sylwetki, która pospiesznie chowała nóż do kieszeni płaszcza. I tylko krople krwi pozostały na miejscu jako dowód czyjejś obecności.

"Falco" jest pierwszym tomem cyklu Artruro Pereza Reverte, który podobno już zdobył niemałą popularność na świecie. Jak na pierwszą część cyklu wyszło bardzo dobrze. W...

Spursmaniak | 2018-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2018

Arturo Pérez-Reverte ma na swoim koncie długą listę bestsellerowych thrillerów, z których większość osadzona jest w ciekawych historycznych okresach. Nie inaczej jest w książce "Falcó", gdzie tym razem pisarz przenosi nas do początku XX wieku do Hiszpanii.
W kraju wybucha wojna domowa pomiędzy komunistami a faszystami.
Lorenzo Falcó, były przemytnik broni, szpieg i agent tajnych służb wywiadowczych jest tutaj głównym bohaterem. Mimo iż pracuje na rzecz faszystów, nie jest jednym z nich. Lubi alkohol, kocha papierosy i szaleje za pięknymi kobietami. Dla niego liczy się tylko pieniądz oraz własne przekonania, które powodują że niejednokrotnie nie wykonuje otrzymanych rozkazów.
🇪🇦️
Jesienią 1936 roku, Falcó otrzymuje zadanie, które może zmienić bieg historii Hiszpanii. Jego szef poleca mu udział w akcji odbicia z rąk komunistów przywódcy Falangi José Antonio Primo de Riverę. Rozkaz idzie z samej góry od generała Franco.
Ale czy wszystkim jest na rękę aby ta misja zakończyła się...

BookowyRaj | 2018-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2018

Mi nombre es Falcó, Lorenzo Falcó.

Znacie Jamesa Bonda? Oczywiście, wszyscy kojarzą najsłynniejszego agenta brytyjskiego wywiadu. Falcó to właśnie taki hiszpański Bond, z tą różnicą, że żaden z niego wielki patriota, działa głównie we własnym interesie, gdy mu się to opłaca. Gdzież on nie był? Z kim nie współpracował? Niejednego na tamten świat wyprawił. Ciemnych, brudnych spraw na koncie ma bez liku. Handel bronią, podejrzane powiązania, Meksykanie, Rosjanie, IRA, służby różnych krajów. Jedno wiadomo na pewno, mamy do czynienia z niebezpiecznym typem, choć o miłej, wzbudzającej zaufanie powierzchowności. Włada kilkoma językami, lubi drogie ubrania i angielskie papierosy. Jak na agenta przystało, ma ulubionego drinka o wdzięcznej nazwie hupa-hupa, a kobiety - rzecz jasna, same wchodzą mu do łóżka.

Arturo Perez - Reverte, w prawdziwe wydarzenia historyczne wplótł barwną, przygodową opowieść, podszytą humorem, podaną z przymrużeniem oka. Lata trzydzieste, w Hiszpanii toczy się...

klaju | 2018-06-01
Przeczytana: 24 maja 2018

Cóż, słabe to jak nie wiem. Intryga prosta jak drut, postacie drugiego planu papierowe, styl przeciętny, a od kalek i zapożyczeń aż oczy bolą. Główny bohater typowo revertowski - kopia postaci z innych książek autora. Ogólnie - powtórka z rozrywki. Jak ktoś lubi APR to my się pewnie spodoba. Kiedyś dawałem autorowi duży kredyt zaufania, ale stracił go na paru wcześniejszych książkach i po raz kolejny nie zrobił nic, co pozwoliłoby go choć trochę odzyskać.

Drops_Książkowy | 2018-06-13

I Wydawnictwo, i bohater są bardzo pewni siebie. Do pięknie zapakowanego egzemplarza recenzenckiego był dołączony list oraz bransoletka z wygrawerowanym napisem #pokochaszmnie. Twórca biżuterii i spec od PR nie pomylili się. Pokochałam Falco całym sercem.

Lorenzo Falco jest bardzo pewny siebie – to już wiadomo. Po części to pewnie wynik jego pracy. Pracuje w służbach specjalnych w niespokojnych czasach. W Hiszpanii, w latach 30. XX wieku trwa bowiem wojna domowa. Wojna, w której nie ma zwycięzców. Czy są przegrani? Tak, ale Falco do nich nie należy. Ma za sobą burzliwą przeszłość, jednak dzięki wsparciu i wierze pewnej osoby trafił do grona elity. Najlepszych z najlepszych. Mężczyzn, którzy sami muszą walczyć przeciwko wszystkim. Lubi alkohol, kocha papierosy i szaleje za pięknymi kobietami. Jest wierny swojej pracy i panującym w niej pozornym regułom. Choć niebawem skończy czterdzieści lat, wciąż ma wzrok grzecznego chłopczyka, któremu coś poszło źle w szkole. Mieszanka...

uhuhu | 2018-08-11
Przeczytana: 01 sierpnia 2018

Jedna z najsłabszych powieści tego autora. Fabuła przeciętna, bohater niezbyt interesujący, także pod względem języka szału nie było. Jak lubię pana Artura, tak tym razem nie czuję się zbyt zachęcony do nabycia kolejnej części cyklu. Zawód :(

MontgomeryR | 2018-08-02

Pierwsza część historii o Lorenzo Falco pobudza apetyt na kolejne. Twardy bohater, który kulom się nie kłania, szpiegostwo, polityka, piękne kobiety, do tego akcja osadzona w czasie hiszpańskiej wojny domowej - to przepis na sukces.
Przyznam, że mam jednak słabość do Artura Pereza-Reverte może być mało obiektywna.

Captain Marvel | 2018-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2018

Warta akcja, świetne dialogi i nieoczekiwane zwroty akcji - oto opis najnowszej powieści Arturo Perez Reverte osadzonej w Hiszpanii czasów wojny domowej.

Emmi | 2018-08-07
Na półkach: Ebook, Przeczytane