Co czytać w wakacje?

LubimyCzytać LubimyCzytać
20.06.2019

„Lato, lato, lato czeka/Razem z latem czeka rzeka...”. Oraz tysiące książek do przeczytania. Co zapakować do wakacyjnego plecaka? Która wakacyjne książki będą najlepiej pasowały na urlop w Ustce, a które najlepiej zabrać ze sobą pod namiot na Bornholm? Śpieszymy z podpowiedziami, co czytać w wakacje.

Co czytać w wakacje?

Przejrzeliśmy zapowiedzi wydawnictw na nadchodzące gorące miesiące. Polecamy dobrze rozplanować wakacyjny czas, by pomiędzy kolejnymi atrakcjami znaleźć chwilę na czytanie. Dużo czytania.

Jaka więc powinna być dobra książka na wakacje?
Przede wszystkim musi być gruba.

Justyna Sobolewska „Książka o czytaniu” 

Jezioro, cisza i spokój. Do kompletu brakuje jedynie książki, która swoim pięknem będzie dorównywać letniemu krajobrazowi. I niekoniecznie chodzi nam tu o okładkę. Co przeczytać w wakacje? Zespół Lubimyczytać.pl wybrał dla was najciekawsze premiery.

„Ale z naszymi umarłymi”Jacek Dehnel (Wydawnictwo Literackie), premiera 19 czerwca

„Do Europy — tak, ale razem z naszymi umarłymi”, pisała Maria Janion. Ta myśl stała się punktem wyjścia powieści Jacka Dehnela, w której trochę śmieszno, trochę straszno, a na pewno bardzo aktualnie.

W pewnej krakowskiej kamienicy mieszka cały przekrój polskiego społeczeństwa. W tym Kuba i jego chłopak, Tomek. Kuba jest dziennikarzem. Wraz z ekipą telewizyjną trafia na cmentarz w Cikowicach pod Bochnią, skąd napływają informacje o napadach na groby i wykradzionych ciałach. Nie byłoby w tym może nic aż tak niezwykłego, gdyby nie jeden zagadkowy szczegół — nagrobne płyty zostały rozbite… od środka.

I wtedy zaczyna się prawdziwe literackie szaleństwo! Kolejny cud nad Wisłą? Próba mająca zjednoczyć naród? Polska w ferworze! Medialna gorączka, polityczne oskarżenia i społeczne nastroje, od paniki po euforię. Tymczasem sytuacja stopniowo wymyka się spod kontroli… Bo są na świecie rzeczy, o których nie śniło się czytelnikom.

„Madame Zero i inne opowiadania”, Sarah Hall (Wydawnictwo Pauza), premiera 17 lipca

„Madame Zero i inne opowiadania” to premierowy wybór prozy wielokrotnie nagradzanej brytyjskiej pisarki Sarah Hall. Niezwykły zbiór zmysłowych, czasem mrocznych opowiadań, które rozgrywają się w zaskakujących krajobrazach – wiejskich, przemysłowych, psychologicznych – nieustannie rezonujących niepokojem. Czy akcja toczy się podczas apokaliptycznej burzy, na lokalnym basenie czy w sali operacyjnej, opowiadania Hall zamieszkują głęboką krainę między naturą a miastem, codziennością a surrealizmem, ludźmi a zwierzętami.

„Początki”Carl Frode Tiller (Wydawnictwo Poznańskie), premiera 17 lipca

Hipnotyzujący portret destrukcyjnego idealisty.

Ilekroć zdarzało mi się fantazjować o tym, że z sobą kończę, wyobrażałem sobie uroczysty, rytualny wręcz czyn – w tym list pożegnalny, garnitur i ważne dla mnie miejsce. Dlatego ostatnią moją myślą, która przyszła, gdy w nagłym ataku paniki próbowałem ostro skręcić, było to, że mogłem trochę bardziej się postarać.

Historia Terjego musiała skończyć się samobójstwem. Przez całe życie tłumił swoje uczucia, był ironiczny i szorstki, a naturę rozumiał lepiej niż innych ludzi. Carl F. Tiller stopniowo cofa się do coraz wcześniejszych wydarzeń i wnika w psychikę swojego bohatera, by stworzyć fascynujący obraz jego dramatu egzystencjalnego i walki z wewnętrznymi demonami.

Początki to przenikliwa diagnoza dysfunkcyjnej rodziny i kryzysu więzi międzyludzkich, nominowana do Nagrody Rady Nordyckiej i Nagrody Norweskich Krytyków Literackich.

Mrożące krew w żyłach historie sprawdzą się, gdy na słoneczny żar nie pomaga nawet chłodny napój. A to lato zapowiada się naprawdę gorąco. Co czytać latem, jeśli na waszych półkach królują kryminały i thrillery?

„Nóż”, Jo Nesbø (Wydawnictwo Dolnośląskie), premiera 19 czerwca

 



Norweski pisarz oraz muzyk pop-rockowy wraca z kolejną powieścią z cyklu kryminałów o urodzonym w Oslo bezkompromisowym policjancie.

Harry Hole wrócił do punktu wyjścia: znowu pije, Rakel wyrzuciła go z domu, ponownie mieszka przy Sofies gate. Pewnego dnia budzi się z obezwładniającym kacem, a na dłoniach i ubraniu ze zdumieniem spostrzega ślady krwi. Kompletnie nic nie pamięta z minionej nocy…

Harry wiele przeżył, ale nawet on nie jest gotowy na koszmar, jaki zgotował mu los. Policjant musi zmierzyć się nie tylko ze starym, śmiertelnym wrogiem, ale i ze swoim osobistym piekłem.

„Niewinna żona”Amy Lloyd (wyd. Czarna Owca), premiera 3 lipca

Kochasz go. Ufasz mu. Dlaczego więc się boisz? Dwadzieścia lat temu Dennis Danson został aresztowany i trafił do więzienia za brutalne morderstwo. Jego historia stała się tematem filmu dokumentalnego, który rozpętał burzę w sieci. Internauci dążą do prawdy i uwolnienia niesłusznie skazanego człowieka. Mieszkająca w Anglii Samantha ma obsesję na punkcie sprawy Dennisa. Zaczyna korespondować z nim, dając się zwieść jego urokowi i pozornej życzliwości. Wkrótce potem postanawia porzucić dotychczasowe życie, by wyjść za niego za mąż i walczyć o to, by wyszedł na wolność. Kiedy działania przynoszą zamierzony skutek, Samantha zaczyna odkrywać nowe szczegóły z jego życia, które stawiają niewinność jej męża pod znakiem zapytania. Jednak jak skonfrontować swoje podejrzenia, jak porozmawiać o tym z mężem, skoro nie chce się poznać prawdy?

„Z wielką przyjemnością przeczytałam tę książkę! Mroczna, frapująca i pełna zwrotów akcji fabuła wciągnęła mnie totalnie i nieustannie zaskakiwała! Daję pięć gwiazdek”. – C.J. Tudor, autorka „Kredziarza”


Amy Lloyd studiowała język angielski i kreatywne pisanie na Cardiff Metropolitan University. Jej debiutancka powieść „Niewinna żona” zdobyła główną nagrodę w konkursie Daily Mail Bestseller Competition i tuż po wydaniu trafiła na listę bestsellerów „Sunday Times”.

„Rana” Wojciech Chmielarz (wyd. Marginesy), premiera 14 sierpnia

 

 

Podobno czas leczy rany. Jednak niektóre nigdy się nie zabliźniają.

Najpierw pod kołami pociągu ginie Marysia, uczennica ekskluzywnej prywatnej szkoły na warszawskim Mokotowie. Jej nauczycielka Elżbieta próbuje odkryć, co się naprawdę stało. Rozpoczyna prywatne śledztwo tylko po to, żeby wkrótce sama zginąć. Ale jej ciało znika, a jedynymi osobami, które cokolwiek widziały, są Gniewomir, nieprzystosowany społecznie chłopak zafascynowany seryjnymi zabójcami, i Klementyna, samotna nauczycielka na życiowym zakręcie, której wydaje się, że kiedy zdobyła pracę w poważanej szkole, los wreszcie się do niej uśmiechnął. Nic bardziej mylnego.

Żadne z nich nie chce angażować się w tę sprawę – każde z nich ma swoje powody – ale żadne z nich nie ma wyjścia. Gdyby wiedzieli, dokąd zaprowadzi ich to śledztwo, nigdy by się na to nie odważyli. Szkoła okazuje się pełna tajemnic. Podobnie jak pracujący w niej nauczyciele…

Rana to bezlitosne studium zła uśpionego w zaciszu domowego ogniska. Niepokojące i mroczne, odsłania najgłębiej skrywane tajemnice, o których nikt nie chce mówić. Nowa powieść jednego z najwyżej ocenianych i najchętniej czytanych współczesnych pisarzy odziera z wszelkich złudzeń.

„Klatka”Lilja Sigurdardóttir (Wydawnictwo Kobiece), premiera 14 sierpnia

Mistrzowskie, wybuchowe zakończenie islandzkiej trylogii Reykjavik Noir.

W klatce nawet największy wróg może zostać sprzymierzeńcem.

Po wyjściu na wolność Agla robi wszystko, żeby nie trafić z powrotem za kratki. Jednak gdy grupa biznesmenów próbuje wplątać ją w oszustwo, które zakrawa na największe w historii, Agla i jej była nemezis Maria odkrywają, że stawka, jaką jest ich życie, rośnie z przerażającą prędkością.

Sonja musi zmierzyć się z długoletnimi przeciwnikami, a baron narkotykowy Ingimar robi wszystko, aby chronić swoje przestępcze imperium. Śmiertelne zagrożenie dla Sonji i jej rodziny sprowadza ją z Londynu na Islandię, gdzie musi rozliczyć się ze swoimi przeciwnikami, jeśli chce pozostać przy życiu.

Spotkają się w niespodziewanym i szokującym momencie, gdy uświadomią sobie, że każdy siedzi na beczce prochu.

We wstrząsającym crescendo narkotyki, polityka i duże pieniądze łączą się z miłością, pasją i morderstwem. Zwycięzca weźmie wszystko.

Wakcje to letnie romanse! A gdyby tak wdać się w jakąś bliższą relację z wysokim brunetem o niebieskich oczach? Albo lepiej, poczytać o nim. Przygody tych bohaterek rozśmieszą was do łez i wzruszą. Dla romantycznych dusz i wielbicieli historii obyczajowych będą to idealne lektury na wakacje.

„Kolory pawich piór”, Jojo Moyes (wyd. Między Słowami), premiera 3 lipca

 

 

Urodziliśmy się nie po to, żeby być doskonali, lecz prawdziwi.

Piękna, bogata i zepsuta do szpiku kości Athene zszokowała wszystkich. Uciekła od męża z domokrążcą, nie zostawiając nawet listu. Ponad trzydzieści lat później Suzanna Peacock musi zmierzyć się z mroczną legendą swojej matki. I z prawdą o sobie, która jest pilnie strzeżoną rodzinną tajemnicą.

Suzanna jest dumna jak paw, i jak paw dziwna i niedostępna. Ma wszystko, co potrzebne do szczęścia, tylko nie ma już siły udawać, że jest szczęśliwa. Jedynym miejscem, gdzie czuje się bezpieczna, jest jej mały sklepik, Pawi Zakątek. To tam pewnego dnia spotyka kogoś, kto jest równie pogubiony. I dostaje szansę, aby zacząć wszystko od początku.

Niepublikowana wcześniej w Polsce powieść Jojo Moyes, pisarki, która podbiła serca polskich czytelniczek książkami „Zanim się pojawiłeś”, „Kiedy odszedłeś” i „Moje serce w dwóch światach”.

„Moje wielkie greckie wakacje”Sue Roberts (wyd. Świat Książki), premiera 3 lipca

Podnosząca na duchu komedia romantyczna o drugich szansach. Przezabawna opowieść o kobiecie, która żegna się z przeszłością i znajduje nową miłość.
Mandy, beztroskiej trzydziestoparolatce, wydaje się, że już zawsze będzie żoną Danny’ego, swojej pierwszej szkolnej miłości. Kiedy więc odkrywa, że jej mąż ma romans, postanawia dokonać w swoim życiu WIELKICH zmian. Bez chwili wahania wskakuje do samolotu i ucieka na skąpaną słońcem grecką wyspę. Błękitne morze, złociste plaże i pyszne koktajle są dokładnie tym, czego jej teraz trzeba.
Mandy zaprzyjaźnia się z przemiłymi mieszkańcami maleńkiej wioski nad morzem. Wpada jej też w oko przystojny, ciemnooki nieznajomy. Wkrótce odkrywa jednak, że nawet w raju zdarzają się problemy.
Czy wakacyjny romans pomoże jej uleczyć złamane serce? A może ktoś z jej dawnego życia pomoże Mandy przeżyć niezapomnianą przygodę?

„Muszę wiedzieć”Kasia Bulicz-Kasprzak (wyd. Prószyński i S-ka), premiera 4 lipca

 

 

Matka, córka i wnuczka: Halina, Dominika, Patrycja – trzy bliskie sobie, nieznające się kobiety.
Halina – twierdzi, że urodziła się tylko dlatego, że po śmierci Stalina została ogłoszona amnestia. Wtedy jej przyszły ojciec wyszedł z więzienia i poznał jej matkę. Przygnieciona ciężarem lat, wdowieństwem i utratą tych, których kochała, po wyjątkowo przygnębiającej, spędzonej w samotności Wigilii traci ochotę do życia.
Patrycja – młoda, pełna wigoru i energii, z mnóstwem planów na przyszłość, studentka lingwistyki. Ma oddanych przyjaciół, na których zawsze może liczyć, ale czuje, że w jej życiu czegoś zabrakło.

Te dwie kobiety spotykają się przypadkiem, choć powinny od dawna być razem. Nie wiedząc, czy coś je łączy, ruszają we wspólną podróż, by poznać historię utkaną z kłamstw, półprawd i niedopowiedzeń, ale przede wszystkim, by stworzyć własną opowieść, która, choć o tym nie wiedzą, zmieni ich życie na zawsze, zbliży do poznania prawdy o nieobecnej, lecz pozostającej zawsze w centrum uwagi Dominice – zagadce dla swojej matki i córki.

„Milion nowych chwil”Katherine Center (wyd. Muza), premiera 17 lipca

„Milion nowych chwil” to niezapomniana historia miłosna o odnajdywaniu radości nawet w najtrudniejszych okolicznościach.
Margaret Jacobsen ma przed sobą świetlaną przyszłość: narzeczonego, którego uwielbia, wymarzoną pracę i obietnicę doskonałego życia tuż za rogiem. Nagle wszystko, na co tak ciężko pracowała, obraca się wniwecz. Trafia do szpitala, gdzie zmuszona jest stawić czoła świadomości, że nic już nie będzie takie, jak wcześniej. Odnalezienie się w nowej sytuacji jest trudne, a sprawy nie ułatwią skrywane przez lata rodzinne sekrety…
„Milion nowych chwil” to książka, która zrobiła z Katherine Center gwiazdę literatury kobiecej w Stanach Zjednoczonych. To pełna uroku i nadziei romantyczna powieść, która z każdą stroną coraz bardziej rozmiękcza serca czytelników.

„Zjazd absolwentów”, Guillaume Musso (wyd. Albatros), premiera 31 lipca

 

 

Przysypany śniegiem kampus prestiżowej szkoły. Trzej przyjaciele związani tragiczną tajemnicą.
Dziewczyna, która znika w nocy.

Riwiera Francuska – zima 1992 r.
W mroźną noc, gdy kampus liceum zostaje sparaliżowany przez burzę śnieżną, 19-letnia Vinca Rockwell, jedna z najzdolniejszych uczennic w szkole, ucieka z nauczycielem filozofii, z którym ma potajemny romans. Dla nastoletniej dziewczyny miłość oznacza wszystko albo nic. Nikt już nigdy jej nie zobaczy.

Riwiera Francuska – wiosna 2017 r.
Kiedyś nierozłączni Fanny, Thomas i Maxime – najlepsi przyjaciele Vincy – nie kontaktowali się ze sobą od czasów szkolnych. Spotykają się dopiero na zjeździe absolwentów. Dwadzieścia pięć lat wcześniej, w strasznych okolicznościach, cała trójka uwikłana została w morderstwo popełnione w sali gimnastycznej. Teraz budynek ma zostać rozebrany, a na jego miejscu rozpocznie się budowa. I nic już nie stanie na przeszkodzie, by prawda wyszła na jaw.

Ustalmy to od razu. W wakacje każdy jest młody, jeśli nie ciałem, to chociaż duchem. Nie bójmy się więc sięgnąć po młodzieżówki. Oto książki, które polecamy na lato dla młodszych i starszych czytelników.

„Z głową w gwiazdach”Jenn Bennett (wyd. IUVI), premiera 19 czerwca

 

 

Sama w głuszy. Z chłopakiem, który złamał jej serce…
Wręcz pedantycznie uporządkowane życie pewnej nastolatki zbacza ze szlaku, gdy zostaje ona sam na sam z dziką przyrodą oraz swoim najgorszym wrogiem – chłopakiem, który złamał jej serce.
Od zeszłorocznego balu serdeczna przyjaźń Zorie i Lennona przerodziła się w zaciętą wrogość. Unikają się jak ognia, w czym nieco pomaga im fakt, że ich rodziny to współczesna wersja Montekich i Kapuletich.
Aż do czasu, kiedy podczas wypadu w góry Zorie i Lennon zostają uwięzieni w głuszy. Sami. Razem.
Co złego może się stać?
Z braku innego towarzystwa Zorie i Lennonowi nie pozostaje nic innego, jak zaogniać stare rany docinkami, jednocześnie próbując odnaleźć drogę do cywilizacji. Jednak prywatna wojna podczas ścierania się z siłami natury zmniejsza ich szanse na wydostanie się z lasu w jednym kawałku.
Im dalej zagłębiają się w dzikie ostępy Północnej Kalifornii, tym więcej skrywanych dotąd tajemnic i emocji wypływa na powierzchnię. Czy jednak rozpalone na nowo uczucie Zorie i Lennona przetrwa w świecie codzienności? Czy może zatliło się tylko na chwilę pod wpływem świeżego zapachu lasu i roziskrzonych gwiazd?

„Jak trudno jest kochać?”Holly Bourne (wyd. Zielona Sowa), premiera 3 lipca

Wszystko, czego potrzebuje Amber, to odrobina miłości. Jej mama nigdy nie należała do tych zbyt opiekuńczych, w sumie to nawet jej nie zauważa. Dziewczyna ma jednak nadzieję, że tego lata wszystko się zmieni.


Wtedy pojawia się Kyle, seryjny łamacz serc! Czy Amber może być obiektem jego westchnień? Nawet z poradami przyjaciółek z Klubu Starych Panień – Evie i Lottie – miłość okazuje się być strasznie trudna.

„Stranger Things. Ciemność nad miastem”, Adam Christopher (wyd. Poradnia K.), premiera 3 lipca

 

 

Boże Narodzenie, Hawkins, 1984. Szeryf Hopper chce spędzić w spokoju pierwsze święta
z Jedenastką, lecz jego adoptowana córka ma inne plany. Mimo protestów Hoppera, wyciąga z piwnicy pudło opisane „Nowy Jork” i zaczyna „przesłuchanie”. Jak to się stało, że Hopper wiele lat temu wyjechał z Hawkins? Co oznacza „Wietnam”? Dlaczego nigdy nie wspomina o Nowym Jorku?

I choć Hopper wolałby zmierzyć się ze stadem wściekłych demogorgonów niż mówić o swojej przeszłości, wie, że nie może dłużej zaprzeczać prawdzie. Tak zaczyna się opowieść o incydencie w Nowym Jorku ‒ ostatnim wielkim śledztwie, nim wszystko się zmieniło…

Lato, Nowy Jork, 1977. Po powrocie z wojny w Wietnamie Hopper zaczyna od nowa. Mała córeczka, kochająca żona i praca detektywa w nowojorskiej policji ‒ życie w cywilu wydaje się takie łatwe… Ale gdy nagle zjawiają się tajemniczy agenci federalni i konfiskują akta dotyczące serii brutalnych, nierozwiązanych zabójstw, Hopper bierze sprawy w swoje ręce, kładąc na szalę wszystko, byle tylko odkryć prawdę.

Jako tajniak infiltruje świat nowojorskich gangów ulicznych. Gdy jest bliski rozwiązania sprawy, w całym mieście gasną światła, pogrążając Hoppera w ciemności głębszej niż kiedykolwiek wcześniej.

„Bad Boy's Girl 5”, Blair Holden (wyd. Jaguar) premiera 17 lipca

Tessa O’Connell jest wreszcie gotowa żyć wedle własnych zasad. Dni wątpliwości, kompleksów i poszukiwania potwierdzenia własnej wartości w oczach innych bezpowrotnie minęły. Silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej i bardziej niezależna, Tessa nie pozwoli, by coś przeszkodziło jej w osiągnięciu celu – a celem tym jest szczęśliwe życie z Cole’em. Ale codzienność to nie bułka z masłem.

Kiedy związek na odległość staje się coraz trudniejszy, zarówno Tessa, jak i Cole muszą zdecydować, czy ich kariery warte są samotnych nocy oraz coraz boleśniejszej tęsknoty. Obydwoje, gotowi oddać wszystko swojej drugiej połowie, staną do najtrudniejszego z życiowych egzaminów.

Jest również inne rozwiązanie. Zamiast umierać z powodu wszechogarniającego upału, można przenieść się do zupełnie innego miejsca. Fani historii nie z tego świata nie mogą w tym roku narzekać na brak wakacyjnych propozycji od wydawnictw. Oto książki, po które powinniście sięgnąć w te wakacje.

„Uprzywilejowani. Stroiciele”Ewa Kowalska (wyd. Zysk i S-ka), premiera 25 czerwca

Wędrówka przez nowy, niepojęty świat

Najniższy świat to gleba, na której dorodnie pleni się przeróżnego rodzaju zielsko. Żałosna lichota, pełzająca przy samej ziemi. My, Uprzywilejowani, uprawiamy ją w sposób niezauważalny i taktowny. Pilnujemy, by pełzaki nie zniszczyli świata i nie ulegli samozagładzie, rujnując odwieczny porządek. Ramię w ramię z naszymi braćmi Stroicielami tworzymy im piekło, z którego nie ma ucieczki. Aby przetrwać, muszą w nim uczestniczyć na naszych zasadach. Dzięki temu pozostają zielskiem. Na wieki wieków amen.

„Krwawa Róża”, Nicholas Eames (wyd. Rebis), premiera 16 lipca

 

 

Drugi tom cyklu „SAGA”

Żyj szybko, umieraj młodo.

Tam Hashford ma już dość pracy w podrzędnej spelunce, w której jej
głównym zadaniem jest nalewanie piwa sławnym na cały świat najemnikom
i wysłuchiwanie pieśni chwalących ich czyny, wyśpiewywanych przez
podchmielonych bardów.
Gdy w mieście pojawia się najsłynniejsza grupa, prowadzona przez niesławną Krwawą Różę, Tam wykorzystuje pierwszą nadarzającą się okazję, by dołączyć do znanych awanturników jako ich bard. Oto przygoda, której tak desperacko pragnęła – problem w tym, że
może się ona zakończyć dwojako: zdobyciem ogromnej sławy albo śmiercią.

Ale raz się żyje! Czas po raz kolejny zanurzyć się w szalonym Wyldzie.

„Adwokat diabła”Andrew Neiderman (wyd. Vesper), premiera 17 lipca

 

 

Kiedy Kevin Taylor dołącza do wziętej, ekskluzywnej firmy prawniczej na Manhattanie, specjalizującej się w prawie karnym spółki John Milton i Wspólnicy, oznacza to dla niego długo wyczekiwaną poprawę losu. Wreszcie może się wraz z żoną cieszyć wszystkimi luksusami, jakich oboje pragnęli – pieniędzmi, limuzyną z szoferem, a nawet olśniewającą siedzibą w strzelistym apartamentowcu w samym sercu Nowego Jorku. Kevin nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że związał się właśnie z podejrzanym, mrocznym stowarzyszeniem…

Jego nowy szef, John Milton, z miejsca przydziela mu zapowiadającą się na jedną z najgłośniejszych spraw roku, wręczając mu w tym celu dokumentację sporządzoną jeszcze przed popełnieniem zbrodni. Kevin rzuca się w wir pracy, lecz rychło dostrzega niepokojące, wręcz złowrogie szczegóły, jakie stopniowo wyłaniają się spod atrakcyjnej fasady jego nowej firmy. Gdy zauważa, że jego współpracownicy zwyciężają w każdej potyczce na sali sądowej, a wszyscy ich klienci zostają oczyszczeni z zarzutów, jego narastające podejrzenia przeobrażają się w autentyczny strach. Kevin, nie wiedząc o tym jeszcze, został ADWOKATEM DIABŁA i nie ma dla niego ratunku przed światem potępionych…

„Gambit Wielopolskiego”Adam Przechrzta (wyd. Fabryka Słów), premiera 14 sierpnia

Dwudziesty drugi wiek. Cesarstwo rosyjskie znajduje się u szczytu potęgi. I nic dziwnego: w tej rzeczywistości nie było powstania styczniowego ani wojen światowych. Za to od czasu do czasu pojawiają się jokerzy – charyzmatyczne jednostki zdolne zmienić bieg historii.

Sztabskapitan Czachowski, były buntownik i terrorysta, otrzymuje zadanie przeciągnięcia na stronę caratu jednego z nich. Sam od pewnego czasu uważany jest za pretorianina imperium, choć niektórzy mają wątpliwości, czy rzeczywiście i do końca wyrzekł się dawnych poglądów.

Jednak sprawa nie jest prosta: jego cel znajduje się w nadgranicznej stanicy, a wrogowie Rosji mają swoje plany...
 

To tylko niektóre książkowe propozycje na gorące letnie dni. Jakie nowości Wy polecacie?


komentarze [19]

Sortuj:
więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
klara465  - awatar
klara465 16.09.2019 13:49
Czytelnik

Ja w wakacje przeczytałam wiele ciekawych publikacji, ale to właśnie książka Charlotte Seager "My Secret Youtube Life" wywarła na mnie największe wrażenie i najbardziej mnie poruszyła. Przedstawia aktualny temat aktywności młodzieży w mediach społecznościowych oraz wątek hejtu i cyberprzemocy w sieci.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
fajneksiazkipl  - awatar
fajneksiazkipl 06.09.2019 07:40
Bibliotekarka

Lucyfera

Niezwykły polityczno-religijny thriller, którego akcja toczy się współcześnie w najbardziej metafizycznym zakątku Francji – Prowansji. Znana polska aktorka odwiedza ten malowniczy region, by zagrać główną rolę w filmie słynnego francuskiego reżysera. Kobieta rzucona zostaje w wir tajemniczych zdarzeń i dowiaduje się...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
 Lucyfera
Muminka  - awatar
Muminka 28.06.2019 08:05
Czytelniczka

Maria Fiodorowna. Pamiętnik carycy
Zjazd absolwentów

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Maria Fiodorowna. Pamiętnik carycy  Zjazd absolwentów
smallangel  - awatar
smallangel 24.06.2019 19:57
Czytelnik

Chętnie przeczytam nowości 😀😀Chmielarz będzie czytany 😉

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
kelly_kot_egzotyczny  - awatar
kelly_kot_egzotyczny 24.06.2019 19:48
Czytelniczka

Dodatkowo pojawiła się do recenzji Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood oraz nowe wydanie Gdzie jesteś, Bernadette?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood  Gdzie jesteś, Bernadette?
Nesihonsu  - awatar
Nesihonsu 22.06.2019 08:30
Czytelniczka

W waszym zestawieniu zupełnie zabrakło pozycji non fiction a przecież wakacje to wymarzony czas żeby zabrać się za coś bardziej wymagającego.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
wonap  - awatar
wonap 21.06.2019 13:06
Czytelnik

Do nadrobeinia kolejne tomy Dzieje Polski Od rozbicia do nowej Polski Tom 2 Andrzej Nowak

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
kelly_kot_egzotyczny  - awatar
kelly_kot_egzotyczny 21.06.2019 08:06
Czytelniczka

W wakacje czekam na Obsidio i Trup w sanatorium

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Obsidio  Trup w sanatorium
Airain  - awatar
Airain 20.06.2019 20:32
Czytelniczka

Co czytać w wakacje? Odpowiedź jest prosta: co chcecie.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
czytamcałyczas   - awatar
czytamcałyczas 20.06.2019 17:47
Czytelnik

Wojciech Chmielarz,Jo Nesbo,także mam plany nowy Pilipiuk i Przez Mroczny Portal World Of Warcraft,

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post