Nóż

Okładka książki Nóż Jo Nesbø Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2019
Okładka książki Nóż
Jo Nesbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Harry Hole (tom 12) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Harry Hole (tom 12)
Ślady zbrodni
Kniv
Wydawnictwo Dolnośląskie
2019-06-19
2019-06-19
Iwona Zimnicka
kryminał literatura norweska literatura skandynawska norweski kryminał oskarżenie przestępstwo samotność wykluczenie wyścig z czasem zabójstwo zemsta
Inne

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Perfekcyjnie ostry kryminał

Link do recenzji

670 30 3

Koniec serii o Harrym Hollu. Wielka szkoda, aczkolwiek nie można ciągnąć wszystkiego w nieskończoność.
Zakończenie mistrzowskie, ostatni akapit również.
I wyprowadzenie w pole tych, co trzeba było... piękne :)
Z tego wszystkiego zamierzam odwiedzić kiedyś Oslo. Zobaczyć te ulice, tereny, po których poruszali się bohaterowie. Może uda się nawet wejść na wzgórze, gdzie...

Fajne, nawet bardzo fajne. Szkoda że już koniec. Myślę też że już nie będzie kontynuacji, czego żałuję bardzo

Kolejna część na wysokim poziomie nie zawiodłem się. Polecam

2003

Długo czekała ta część z Harrym Hole na mnie, oj długo. A jeśli chodzi o tę serię, to jestem jej fanką od pierwszej części. I niemal zapomniałam już, jak dobrze się czyta tego autora. Od pierwszej też części pokochałam Harrego - za to, że jest tak cudownie niedoskonały, a mimo to... I w tej powieści główny bohater nie zawodzi i jest w swoim żywiole. Jak zwykle rozwiązuje...

Ta część jest kolejnym niezbitym dowodem na to, że seria z komisarzem Harrym Hole to jeden z najlepszych cyklów kryminalnych ostatnich lat. Książka genialna po każdym względem, przy czym końcówka to prawdziwy majstersztyk. Mam nadzieję, że Jo Nesbo jednak nie zakończył definitywnie cyklu z Harrym Hole i że wróci do tej postaci w niedługim czasie.

Jak zwykle świetnie zmontowana intryga , no i Hole w swoim żywiole 😂 bardzo dobra do ostatniej kartki ,polecam ,!

no i cóż powiedzieć.. od kilku lat miałem zasadę, że mam co najmniej jedną książkę z HH do przeczytania, nie czytałem zatem noża, dopóki nie pojawi się następna część. Ale nie wytrzymałem:) Jak zwykle rewelacyjna, jak zwykle nie sposób się oderwać (choć intryga jednak trochę gorsza niż z bałwanem czy Gjertsenem). Godne ?zakończenie? serii.

Harry, wróć!!!!!

Na półkach: , , , , , , , , , , , , , , ,

Sprawa postawiona na ostrzu noża. Każda kolejna książka tnie coraz bardziej i coraz ostrożniej należy przekręcać kolejne strony, by nie skaleczyć sobie dłoni.

O jakości słowa, treści jaką niesie fabuła, życiowej mądrości w niej zawartej mówić nie muszę. Oczywista oczywistość, że z tomu na tom, tym Nesbo rozkręcał się coraz bardziej.
O tym jak wielka jest głębia postaci...

Mam kaca czytelniczego po lekturze tej książki.
Nie, nie dlatego, że coś z nią jest nie tak - z tą książką wszystko jest tak.
Oprócz jednej rzeczy - to ostatnia część z cyklu o Harry'm Hole.

Co ja teraz będę czytać?
Co ja teraz mam zrobić ze swoim życiem?

Wracając do lektury - Nesbo trzyma najwyższy poziom bez problemu, który notabene sam sobie narzucił.

Plus za...

4 048