Kolory pawich piór

Patronat LC
Jojo Moyes Wydawnictwo: Znak Literanova Seria: Między słowami literatura obyczajowa, romans
The Peacock Emporium
The Peacock Emporium
literatura obyczajowa, romans
Agnieszka Myśliwy
Między słowami

Trudno jest mi cokolwiek napisać. Trochę nie zrozumiała książka dla mnie - za dużo historii, bohaterów i zagmatwań.

Z drugiej strony, jeśli ktoś lubi taki natłok i się odnajduje - polecam :)

Czytam opinie tutaj i widzę, że są podzielone. Mnie ta książka nie pociągnęła, koniec drugiej części i cała część trzecia były dopiero warte zaciekawienia, napięcia i zaskoczenia. Uważam, że cała historia mogła być o połowę krótsza. Przemęczyłam i tyle.

Szczerze mówiąc męczyłam tę książkę. Na początku mnie wciągnęła, potem ciągnęła się, żeby pod koniec znów się rozkręcić.

Ksiązka mi się spodobała. Mimo, że koniec był trochę do przewidzenia, to książka była ciekawa. Akcja toczy się szybko, bez zbędnych przedłużeń.
Autorka pokazuje, jak skrywane tajemnice i życie naszych przodków może bardzo wpłynąć na nasze życie. Oraz, że jeśli uporamy się z tym co skrywane i zaakceptujemy przeszłość, to nasze życie będzie takie jak my sami tego chcemy.

Z jednej strony ładna, różowa okładka przedstawiająca nie wiadomo kogo. Z drugiej, na odwrocie mamy opis książki który zdradza całą fabułę i skrywaną ,,tajemnice".
Dodajmy do tego okropną, irytującą główną bohaterkę i nikomu niepotrzebny sklep/kawiarnie/graciarnie...
I te wiecznie spacerujące matki z dziećmi...
Książka o niczym. Dawno nie czytałam czegoś tak złego.

Typowa słaba książka, początek nawet ciekawy, ale im bliżej ku końcowi tym historia coraz bardziej błaha i nijaka.

Chyba nie ma takiej książki Jojo Moyes, która mi się nie podobała. Może faktycznie początek tej był trochę dłużący się i nie jest to najlepsza powieść autorki ale jako całość oceniam 7/10 🌟
Plus dla okładki, która wpadła mi w oko. Powieść nie porywa jak inne i ciężko byłomi się w nią wkręcić.
Opowiada historie dwóch kobiet - matki i córki.
Matka -...

Mamy rok 1963. Młoda Veronica wraz z opiekunem, który jest jednocześnie miłością jej życia (Douglas'em) udają się na pewien zamożnych państwa. Mężczyzna pozostawia ją na pewien czas samą. Niefortunnie młoda kobieta podczas poszukiwań swojego towarzysza zastaje go w dwuznacznej sytuacji z inną. Serce Veronici rozpada się na milion kawałków. Jakiś czas później Douglas żeni...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka niby mi się podobała, ale... Właśnie, jedno duże ALE. Cała historia była ciekawie zarysowana, spójna. Rodzinna posiadłość, miejscowość i okolica też jak najbardziej realistyczne. A jednak mam wrażenie, że wątek miłosny, który chyba przebija się jako główny, jest niedopracowany, nijaki. Nie dostrzegłam żadnych emocji, które mogłyby wytłumaczyć zachowanie Suzanny....

Uwielbiam twórczość Jojo Moyes, ale niestety ta pozycja nie przypadła mi do gustu, a czytanie jej ciągnęło się w nieskończoność. Główna bohaterka jest bardzo irytująca. Jest osobą rozpieszczoną, wiecznie nieszczęśliwa. Sama historia jest średnia, praktycznie nic się nie dzieje.

Dyskusje

• 2019