rozwiń zwiń

Muza
2019-07-17
2019-07-17
9788328712089
marzenie nadzieja odmiana losu powieść obyczajowa relacje damsko-męskie trauma uczucie wypadek samochodowy
Inne

To książka na złe chwile, ku pokrzepieniu serc. Pokazuje, co w życiu jest naprawdę ważne i jak wszystko jest kruche i może się rozpaść w jednej chwili.
Właśnie chwila, jeden głupi błąd, jedna nietrafiona decyzja, sprawiają, że życie Margaret zmienia się o 180 stopni. Maggie jest w najlepszym momencie swojego życia. U progu kariery, z ukochanym mężczyzną u boku. Świat stoi przed nią otworem, a ona sama ma wiele planów i oczekiwań. Ale wypadek wszystko weryfikuje. Margaret traci zdrowie, ale i wiele, wiele więcej.
Czy można się podnieść po wielkiej tragedii? Czy Maggie znajdzie w sobie siłę by stawić czoło nowym wyzwaniom i czy zacznie mieć nowe marzenia?
Myślę,że warto przeczytać tę książkę, bo naprawdę podnosi na duchu.

Na półkach: , , , ,

„Milion nowych chwil” jest pierwszą powieścią napisaną przez Katherine Center, którą przeczytałam. Książka przypadła mi do gustu, gdyż jest napisana dobrze i dzięki temu szybko się ją czyta. Fabuła powieści jest oryginalna i wciągająca. Autorka sprawnie i niezwykle interesująco poprowadziła historię głównej bohaterki – Margaret Jacobsen – młodej dziewczyny, której wspaniałe życie w jednej chwili zmienia się w koszmar. Czy uda jej się z tego podnieść, czy znajdzie siłę by żyć dalej? Odpowiedź znajduje się na kartach powieści. Książka pokazuje między innymi to, że powinniśmy doceniać i cieszyć się z tego co mamy, bo życie jest nieprzewidywalne i potrafi zaskakiwać pod każdym aspektem. Jest to książka o organizacji życia po utracie zdrowia, o relacjach rodzinnych, przyjaźni oraz miłości. Zakończenie powieści nie jest standardowe, co czyni ją jeszcze bardziej interesującą. Serdecznie polecam.

Może i zwykła, ale mnie bardzo wciągnęła i pochłonęłam ją w dwa dni. Pokazuje, że przede wszystkim trzeba być wdzięcznym za to, co posiadamy.

I kiedy wydaje nam się, że wszystko już za nami i życie właśnie obdarowało nas jedną wielką drwiną, to właśnie warto, aby w takim momencie pojawił się ktoś, kto da nam nadzieję, że przed nami jeszcze milion nowych chwil i to od nas zależy jak je przeżyjemy.

Margaret ma pecha. Jej prawie narzeczony funduje jej takie zaręczyny, po których jej życie nie będzie już takie samo. Nigdy. Niestety w sensie bardzo negatywnym. Po wszystkim on jest zrozpaczony i w tej swojej rozpaczy wywołuje chyba więcej litości w ludziach niż ona. A może to jakoś poprawia mu samopoczucie? Oczyszcza? Bo winny czuje się na pewno.

W końcu- jak to w życiu bywa- pozbywa się kłopotu. I on i ona. A życie toczy się dalej. Tylko całkiem inaczej. I o ile on może się szybko w nim odnaleźć, o tyle ona musi zbudować w sobie ogromne pokłady nadziei, że kiedykolwiek się odnajdzie.

Oczywiście, że piszę nie wprost, bo po co zdradzać szczegóły. Historia jakich wiele. W momencie, kiedy tej najbliższej osoby najbardziej potrzebujemy, ona nie daje rady. I wtedy to my musimy mieć dwa razy więcej siły, niż gdyby była obok nas. Życie.

Książka obyczajowa. Napisana dobrze. Czyta się sama. Nie skłoni Was do głębokich przemyśleń, do nieprzespanych nocy, ale zachęci na tyle, że jak zaczniecie, będziecie chcieli dokończyć. Czasami trzeba odpocząć od ambitnej i trudnej do strawienia literatury. Wtedy dobrze jest sięgnąć po coś, co nie dotyka dna, a utrzymuje się na dobrym średnim poziomie. I to był ten moment. I to taka właśnie książka. Da nadzieję na to, że milion nowych chwil w życiu po życiu może jednak być równie ciekawych i wartościowych, choć zupełnie innych niż przed nim.

Ja tam polecam, a Wy sprawdźcie, czy to coś dla Was.

takie czytadło . Mogła, by być bardzo dobra..... zapowiadała się ciekawie lecz potem masa różnych wydarzeń ,jak dla mnie nieprzemyślana .

Margaret od zawsze bała się latać samolotami. W walentynki, za namową swojego chłopaka, wsiada na pokład jednego z nich i ulega wypadkowi w wyniku którego zostaje sparaliżowana. Cały świat Meg wywraca się do góry nogami. Zmienia się całe jej życie. Jaki udział w jej nowym życiu będzie miał Ian, przystojny fizjoterapeuta, który jest jak chmura gradowa?
Przyjemna książka o życiu po wypadku. O nowej jego organizacji. O skomplikowanych relacjach rodzinnych. O miłości trudnej, ale nie niemożliwej.

Przyjemna książka o...

Super książka na jesienny deszczowy dzień. Pełna pozytywnej walki historia. Od początku zaczynasz kibicować bohaterce w jej zmaganiach i nie chcesz odłożyć książki.

Ogrom tragedii jaki spotkał główną bohaterkę Margaret jest nie do opisania. W walentynki, zaraz po tym jak zgodziła się przyjąć oświadczyny swojego idealnego chłopaka ulega katastrofie lotniczej. Skutki są koszmarne, paraliż, poparzenia, depresja. Traci swoje wymarzone życie, starając się pogodzić z tym co przyniósł jej los.
Mimo smutku i cierpienia bohaterki, dało się tu wyczuc dużo radości i ciepła.
Podobało mi się w jaki sposób była prowadzona narracja. Czasami nawet rozbawiała, czego raczej się nie spodziewałam.
Gorąco polecam.

Mimo smutku i cierpienia bohaterki, dało się tu...

Przyjemnie spędzone dwie godziny. Przeczytałam już wszystkie trzy dostępne. Fajnie by było, gdyby pojawiło się więcej.

Ta historia jest rewelacyjna! Myślę, że osoby które w swoim życiu miały chwile zwątpienia, powinny się z nią zapoznać. Ukazuje ona ludzką determinację i wolę życia. Daje do myślenia jak często nie doceniamy tego, co mamy. Jak jedna chwila, może zmienić dosłownie wszystko.