rozwińzwiń

2019-07-17
2019-07-17
9788328712089
Anna Rajca-Salata
marzenie nadzieja odmiana losu powieść obyczajowa relacje damsko-męskie trauma uczucie wypadek samochodowy
Inne

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Ogromnie wartościowa i pouczająca powieść, mnie pomogła w kwestii radzenia sobie ze stratą. Świetnie też napisana, trudno się oderwać.

Cudowna. Pouczająca. Nigdy nie wiemy, co przyniesie jutro. Możemy sobie planować, a i tak los nas może nieźle zaskoczyć. Może się okazać, że osoba, którą obecnie kochamy, o której myślimy, że skoczy za nami w ogień zostawi nas w najtrudniejszych chwilach naszego życia. Tak samo z przyjaciółmi, dziś są jutro już może ich nie być. Historia Maggie pokazuje, że pomimo przeciwności losu, ludzi możemy być naprawdę szczęśliwi, a niemożliwe zmienić w możliwe.

Książka sympatyczna, bardzo podobna do "Gwiazd naszych wina". Być może jestem już odporna na takie treści, ale gadka, że "spotykają nas trudności, ale warto realizować cele i mieć sens życia" nie przemówiła do mnie. Wydaje się to zbyt oczywiste, by wywarło na mnie większy wpływ.

Wspaniała.
Czy życie jest idealne? Nie. Czy mimo tego można wyciągnąć z niego wszystko co najlepsze? Tak. Właśnie o tym jest ta książka. Opowiada o żałobie za tym co się straciło, ale również o budowaniu wszystkiego od nowa. Jeśli nie masz pomysłu co możesz zrobić dla siebie, zrób coś dla innych.

Wspaniała.

Polecam!!

Polecam!!

Na półkach: , , , ,

Pełna emocji,wzruszeń poruszająca,emocjonalna historia.
Wzrusza,chwytająca za serce pochłonięta byłam tą powieścią piękną,wzruszającą.

Pełna emocji,wzruszeń poruszająca,emocjonalna historia.
Wzrusza,chwytająca za serce pochłonięta byłam tą powieścią piękną,wzruszającą.

To była naprawdę piękna i pełna mocy powieść o przetrwaniu.

Życie Meggie jest jak z bajki. Poukładane życie, dostanie wymarzonej pracy, przystojny mężczyzna u boku. Chip, chłopak Maggie zamierza oświadczyć się jej podczas lotu samolotem, który sam będzie pilotować. Nie wszystko idzie zgodnie z planem. Podczas lotu samolotem, dochodzi do wypadku samolotowego, który nie kończy się szczęśliwie dla pięknej i zdolnej Maggie. Gdy Chip wychodzi z wypadku bez najmniejszego zadrapania, Maggie traci całe swoje dotychczasowe życia.

Miałam ochotę przeczytać „Milion nowych chwil” gdy, tylko otworzyłam paczkę z przesyłką. Historia dosłownie chwyciła mnie za serce. Była piękna, wzruszająca, dająca do myślenia i pełna nadzieji.
Książkę czytałam mi się szybko i przyjemnie. Mimo dramatycznej historii głównej bohaterki, książka okazała się być zabawna i bardzo optymistyczna.

Maggie polubiłam odrazu i kibicowałam jej do samego końca. Jest przykładem by nie tracić nadzieji, mówić o swoich uczuciach i przeć do przodu, nawet wtedy, gdy cały wszechświat jest przeciwko Tobie.
Chipa to jakaś pomyłka. Nastawiłam się już na samym początku, by nie darzyć go sympatią i na szczęście nie dał mi żadnego powodu bym miała zmienić nastawianie.
Kitty, siostra Maggie to zdecydowanie jedna z moich ulubionych bohaterów tej historii.
Do Iana, fizjoterapeuty Maggie miałam mieszane uczucia. Wiedziałam, że jest ważną postacią w historii, jednak długo zajęło mi przekonanie się do niego. Teraz go uwielbiam!

Historia Maggie mnie urzekła. Wzruszałam się parokrotnie, zwłaszcza na końcówce. Historia „Milion nowych chwil” jest warta do zapamiętania i myśle, że jeszcze kiedy do niej wrócę,

To była naprawdę piękna i pełna mocy powieść o przetrwaniu.

Mhm, może być. Byłoby pięć oczek ale mimo wszelkich mankamentów nie umiem zdyskredytować ze względu na końcowe przesłanie stąd finalnie 6/10
Z plusów to że czyta się to łatwo, szybko, bohaterowie byli "jacyś" choć nie umiem jednoznacznie stwierdzić że bardzo dobrze wykreowani ale na pewno różnili się między sobą, wzbudzali emocje to już dużo. Dużo zyskała w moich oczach na sam koniec bo jednak ciężko nie docenić przesłania. Autorka nie poszła w taki totalny banał pięknych rozwiązań. Odnosiłam też wrażenie że autorka pokusiła się o rozeznanie medyczne tematu o jakim pisać się podjęła, choć nie mam wiedzy żeby zweryfikować informacje jakie w książce się pojawiają
Z minusów niestety fakt że dosyć często miewałam ciarki żenady. Historia jest w dużej mierze w amerykańskim stylu "ku pokrzepieniu serc" i z amerykańskimi bohaterami odciętymi wedle schematu. Książkę uratowała w moich oczach końcówka bo nie mam serca nie docenić sensownego przesłania ale jest one przetkane taką ilością obyczajowej tendencyjności że ciężko mi było zdzierżyć

Mimo wszystko polecam osobom które lubią historie w stylu Ona i on wiele wycierpieli - czy będą razem czy nie ? Czyta się to naprawdę łatwo i lekko mimo że poruszony jest poważny problem .
Fakt wyciągnięcia minusów wynika raczej z moich osobistych preferencji i dosyć niskiego progu tolerancji na historie obyczajowe. W moim przypadku musi coś chwycić żebym przymknęła oczy na obyczajowe wzorce, schematy itd i tutaj jak dla mnie coś nie do końca zagrało

Może jednak kiedyś sięgnę po inną książkę tej autorki. Nie wykluczam tego

Ta historia niestety ale mnie nie porwała. Czytało się dobrze, ale nie jest to książka, od której nie mogłam się oderwać. Mimo wszystko jest ona dość wartościową powieścią. Pokazuje nam, że mimo przeciwności losu, warto walczyć, nie można się poddawać, bo wszystko może się jeszcze odmienić. Co prawda nie do końca tak jak to sobie zaplanowaliśmy ale równie pięknie. A może i nawet lepiej...

To taka wspaniała książka!
Katherine Center stworzyła cudowną historię, nie mogłam się od niej oderwać i ciągle myślałam o tym co będzie dalej. Jest po prostu rewelacyjna! Nigdy o niej nie zapomnę i na pewno będę do niej wracać.
Główna bohaterka- Margaret Jacobsen, ma wszystko o czym niejedna dziewczyna marzy.. Piękny apartament, wspaniałego i przystojnego chłopaka, wymarzoną pracę i imponujące plany na przyszłość. Za sprawą nieszczęśliwego wypadku, a w zasadzie nieodpowiedniej decyzji i błędu, trafia prosto z helikoptera ratunkowego do szpitala i na stół operacyjny. Sama bohaterka nie przypuszczała jeszcze wtedy, że jej życie już się zmieniło. Jest przekonana, że nic jej nie jest i nagle słyszy przerażającą diagnozę... Kobieta nie wie jak ma sobie z tym wszystkim poradzić, a każdy oczekuje od niej, że weźmie się w garść i wróci do dawnego życia. Przed nią kilka tygodni w szpitalu, brak perspektyw na przyszłość, a w dodatku Chip, którego tak kochała, nie interesuje się nią, a w zasadzie dokłada jej tylko zmartwień.
Moim zdaniem, Margaret jest bardzo silną kobietą, pokazuje, jak ważne jest zdrowie i ile może odebrać nam gdy go zabraknie. Książka podkreśla, że wszystko w życiu jest kruche. Nie mamy pewności, co wydarzy się za kilka godzi, dni, a tym bardziej za kilka lat. Skłania nas przez to do bardzo głębokiej refleksji. I o tym, że może warto zacząć skupiać się na rzeczach ważnych, na swoim własnym zdrowiu i na osobach, które nam towarzyszą. Książka podkreśla, że powinniśmy cieszyć się każdą chwilą, która jest nam dana bo życie jest nieprzewidywalne. A niektórzy ludzie są tylko na chwilę. Pokazuje nam też, że nie warto rezygnować z siebie i swoich marzeń, a z każdej sytuacji da się znaleźć jakieś wyjście i ze wszystkiego trzeba wyciągać lekcje.
Margaret nie raz zwątpiła, zastanawiała się czy chce żyć takim życiem. Walczyła i poddawała się, na zmianę. Starała się zorganizować sobie życie na nowo, a co jeszcze ją spotkało? Może w końcu coś dobrego? Zakończenie nie jest takie jak w wielu książkach tego typu.
Mnie osobiście bardzo zmotywowała do tego aby się przyjrzeć swojemu życiu i w końcu coś zmienić. Zobaczyłam, że nie ma sensu tracić czasu na niewłaściwych ludzi i żyć nie swoim życiem.

Polecam z całego serca!

To taka wspaniała książka!

1 177
  • 2019