Krwawa Róża

Nicholas Eames Wydawnictwo: Rebis Cykl: Saga [The Band] (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Bloody Rose
Bloody Rose
Saga [The Band] (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Robert J. Szmidt

Książka nie jest wprost kontynuacją Królów Wyldu a rozwinięciem pewnych zaczętych tam wątków z nowymi postaciami w rolach głównych (co nie oznacza, że część postaci z części I się nie pojawia).

Generalnie - opisana historia jest nieco bardziej banalna i idzie według typowego dla gatunku schematu. Zwykła dziewczyna przystępuje do grupy najemników i tak zaczyna się jej...

Bardzo przyjemny czasoumilacz, którego mocną stroną są brak przestojów w akcji oraz postacie, których nie sposób nie polubić. Dobrze, że autor nie pozbył się całkowicie bohaterów z poprzedniego tomu. Są może jeszcze starsi, ale znów w niczym nie ustępują młodzieniaszkom ;)

Czy jest gorsza niż część 1?Teoretycznue tak, ale epicki opis finałowej bitwy stawia to pod wątpliwość. Na pewno jest inna: bardziej narracyjna, stonowane i uczuciową. Ma mniej humoru, a jednak jakby bardziej dojrzałą literacko. To nie był stracony czas.

Było... okej. Gdybym miała oceniać tę książkę jako samodzielny byt, z pewnością dostałaby wyższą ocenę, jednak przeczytana tuż po „Królach Wyldu” napełnia frustracją. Absolutnie nie można jej odmówić mocnych stron — pomysły na postaci są szalenie ciekawe, dużo oryginalniejsze niż w pierwszej części Sagi, dużo głównych postaci kobiecych, moim zdaniem — dobrze napisanych,...

Niestety nie tak dobre jak "Królowie Wyldu", mimo to książkę czytało się naprawdę dobrze.

Pierwsza odsłona cyklu The Band Nicholasa Eamesa „rozmieniła mnie na drobne” fantastycznym humorem i luźnym podejściem do historii. Dlatego po odłożeniu książki na półkę zapragnęłam w zasadzie od razu sięgnąć po drugą odsłoną cyklu pod tytułem Krwawa Róża licząc na wspaniałą, luźną i pełną humoru rozrywkę. Czy książka spełniła moje wymagania? O tym kilka zdań poniżej.

Pam...

Trochę słabsza niż "Królowie Wyldu", ale nadal dobrze się czyta. Autor ma niebywałą wyobraźnię i robi z niej użytek.

Chciałam przeczytać mając nadzieję, że będzie podobny klimat jak w pierwszej części i może później tak jest, ale tego nie wiem, bo nie dotrwałam. Niestety im dłużej czytałam, tym bardziej mnie odpychało i w końcu stwierdziłam, że jest wiele innych książek i szkoda czasu na tę konkretną.

Nicholas Eames to kanadyjski pisarz, który w 2017 roku zadebiutował książką „Królowie Wyldu”. Opowieść o podstarzałych najemnikach, którzy po latach od zakończenia kariery muszą sięgnąć po swoją dawno nieużywaną broń, pożegnać rodzinę i wyruszyć w niebezpieczną podróż by uratować córkę lidera grupy, została ciepło przyjęta przez czytelników. Wielbiciele historii ze świata...

Dyskusje

• Fantastyka