Kolory pawich piór

Okładka książki Kolory pawich piór Jojo Moyes Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Kolory pawich piór
Jojo Moyes Wydawnictwo: Znak Literanova Seria: Między słowami literatura obyczajowa, romans
Między słowami
The Peacock Emporium
Znak Literanova
2019-07-03
2019-07-03
2005-02-28
Agnieszka Myśliwy

Miałam problem z tą książką na kilkunastu pierwszych stronach , a to przez przeskoki w czasie . Potem, gdy fabuła się rozwinęła i poznałam bohaterów, łatwiej mi było wniknąć w treść . I tak książka dobra , czyta się dość szybko , momentami akcja przyspiesza ,ale... No właśnie , moje odczucia są takie ,że treść jest przepełniona paraliżującym smutkiem . Główna bohaterka mierzy się z duchami przeszłości i nie idzie jej z tym dobrze . Jest skryta , wycofana , nie rozumiana przez najbliższych . Niby żyje , ale tak naprawdę tylko funkcjonuje jako człowiek . Jest zagubiona, jej psychika jest zszargana , a wartość własnej osoby niknie z dnia na dzień , o czym świadczy jej niepewność w myśleniu i działaniu. Zakończenie książki nie było dla mnie do końca przewidywalne , wręcz widziałam je w czarnych barwach . Na końcu jest promyk nadziei .

Ciekawa powieść. Mój ulubiony motyw tajemnicy rodzinnej. Ciekawi i zróżnicowani bohaterowie. Irytowała mnie jednak główna bohaterka i jej wybory, a w efekcie zakończenie powieści. Polecam.

Niestety nawet nie doczytałam do końca. Bardzo mi się dłużyła, a bohaterka zaczęła irytować.

Dobrze napisana , lekko się czyta , przejrzysta i ciekawa , może to nie jest książka którą przykuje do fotela i nie da odejść ale jest na prawdę warta przeczytania . Jest to pierwsza książką którą przełamała mój jakby taki strach, blokadę przed czytaniem książek powyżej 400 stron i wiem to głupie ale no tak miałam! Polecam i pozdrawiam

Polecam ... bardzo mi się podobała...

Polecam ... bardzo mi się podobała...

Jojo Moyes pisze piękne, wzruszające książki i w tej też wzruszeń nie brakuje. Nie mogę powiedzieć, że to zła ksiażka, ale mam jednak wrażenie, że to jedna z jej słabszych pozycji. Owszem, czyta się dobrze, styl jest fajny, akcja wciąga, ale wydaje mi się trochę przeładowana wątkami i traumami różnych bohaterów. W pewnym momencie wydała mi się mało wiarygodna i trochę nużąca.

Akcja trochę przewidywalna a bohaterka irytująca swoim wiecznym niezadowoleniem - ogólnie czytało się szybko mimo ogromnej ilości stron

Książkę czyta się szybko i całkiem przyjemnie. Akcja bywa trochę przewidywalna i stereotypowa, ale nie przeszkadzało mi to. Jednak zachowanie bohaterek często bywa co najmniej irytujące, do tego stopnia, że czytając tę książkę miałam poczucie, że większość z nich potrzebuje psychoterapii.

Trochę mi się dłużyła, ale nawet fajna

Trochę mi się dłużyła, ale nawet fajna

Wymęczyłam 200 stron i doszłam do wniosku, że szkoda mojego czasu. Nie zdarza mi się to często. Nudna główna bohaterka, chociaż parę wątków pobocznych mnie odrobinę zaciekawiło, to zamykam te historie bez żalu i ciekawości co dalej.

• Jojo Moyes