Kolory pawich piór

Okładka książki Kolory pawich piór Jojo Moyes
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Kolory pawich piór
Jojo Moyes Wydawnictwo: Znak Literanova Seria: Między słowami literatura obyczajowa, romans
Między słowami
The Peacock Emporium
Znak Literanova
2019-07-03
2019-07-03
2005-02-28
Agnieszka Myśliwy

Słaba. Najpierw nie wiedziałam o co tak naprawdę chodzi, a później zaczęła mnie drażnić główna bohaterka, która zachowywała się jak niezdecydowane rozkapryszone dziecko. Próbowałam ją zrozumieć, ale chyba najlepszy psychoterapeuta by sobie nie poradził. Dotrwałam do końca, ale w porównaniu do innych książek autorki ta była najgorsza jak dla mnie.

Książka nie porywa, nie było ani jednej sytuacji, która by mnie zaciekawiła.

Książka nie porywa, nie było ani jednej sytuacji, która by mnie zaciekawiła.

Miałam problem z tą książką na kilkunastu pierwszych stronach , a to przez przeskoki w czasie . Potem, gdy fabuła się rozwinęła i poznałam bohaterów, łatwiej mi było wniknąć w treść . I tak książka dobra , czyta się dość szybko , momentami akcja przyspiesza ,ale... No właśnie , moje odczucia są takie ,że treść jest przepełniona paraliżującym smutkiem . Główna bohaterka mierzy się z duchami przeszłości i nie idzie jej z tym dobrze . Jest skryta , wycofana , nie rozumiana przez najbliższych . Niby żyje , ale tak naprawdę tylko funkcjonuje jako człowiek . Jest zagubiona, jej psychika jest zszargana , a wartość własnej osoby niknie z dnia na dzień , o czym świadczy jej niepewność w myśleniu i działaniu. Zakończenie książki nie było dla mnie do końca przewidywalne , wręcz widziałam je w czarnych barwach . Na końcu jest promyk nadziei .

Ciekawa powieść. Mój ulubiony motyw tajemnicy rodzinnej. Ciekawi i zróżnicowani bohaterowie. Irytowała mnie jednak główna bohaterka i jej wybory, a w efekcie zakończenie powieści. Polecam.

Niestety nawet nie doczytałam do końca. Bardzo mi się dłużyła, a bohaterka zaczęła irytować.

Dobrze napisana , lekko się czyta , przejrzysta i ciekawa , może to nie jest książka którą przykuje do fotela i nie da odejść ale jest na prawdę warta przeczytania . Jest to pierwsza książką którą przełamała mój jakby taki strach, blokadę przed czytaniem książek powyżej 400 stron i wiem to głupie ale no tak miałam! Polecam i pozdrawiam

Polecam ... bardzo mi się podobała...

Polecam ... bardzo mi się podobała...

Jojo Moyes pisze piękne, wzruszające książki i w tej też wzruszeń nie brakuje. Nie mogę powiedzieć, że to zła ksiażka, ale mam jednak wrażenie, że to jedna z jej słabszych pozycji. Owszem, czyta się dobrze, styl jest fajny, akcja wciąga, ale wydaje mi się trochę przeładowana wątkami i traumami różnych bohaterów. W pewnym momencie wydała mi się mało wiarygodna i trochę nużąca.

Akcja trochę przewidywalna a bohaterka irytująca swoim wiecznym niezadowoleniem - ogólnie czytało się szybko mimo ogromnej ilości stron

Książkę czyta się szybko i całkiem przyjemnie. Akcja bywa trochę przewidywalna i stereotypowa, ale nie przeszkadzało mi to. Jednak zachowanie bohaterek często bywa co najmniej irytujące, do tego stopnia, że czytając tę książkę miałam poczucie, że większość z nich potrzebuje psychoterapii.

• Jojo Moyes