Niewinna żona

Seria: Thriller psychologiczny
Wydawnictwo: Czarna Owca
The Innocent Wife
aleqsia

Kochasz go. Ufasz mu. Dlaczego więc się boisz? Dwadzieścia lat temu Dennis Danson został aresztowany i trafił do więzienia za brutalne morderstwo. Jego historia stała się tematem filmu dokumentalnego, który rozpętał burzę w sieci. Internauci dążą do prawdy i uwolnienia niesłusznie skazanego człowieka. Mieszkająca w Anglii Samantha ma obsesję na punkcie sprawy Dennisa. Zaczyna korespondować z nim, dając się zwieść jego urokowi i pozornej życzliwości. Wkrótce potem postanawia porzucić dotychczasowe życie, by wyjść za niego za mąż i walczyć o to, by wyszedł na wolność. Kiedy działania przynoszą zamierzony skutek, Samantha zaczyna odkrywać nowe szczegóły z jego życia, które stawiają niewinność jej męża pod znakiem zapytania. Jednak jak skonfrontować swoje podejrzenia, jak porozmawiać o tym z mężem, skoro nie chce się poznać prawdy? „Z wielką przyjemnością przeczytałam tę książkę! Mroczna, frapująca i pełna zwrotów akcji fabuła wciągnęła mnie totalnie i nieustannie zaskakiwała! Daję pięć gwiazdek“. C. J. Tudor, autorka Kredziarza
Amy Lloyd studiowała język angielski i kreatywne pisanie na Cardiff Metropolitan University. Jej debiutancka powieść Niewinna żona, zdobyła główną nagrodę w konkursie Daily Mail Bestseller Competition i tuż po wydaniu trafiła na listę bestsellerów „Sunday Times“.

źródło opisu: Czarna Owca

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Daga | 2019-07-15

Przyznaję, że pomysł na fabułę oryginalny, ale w rzeczywistości taki przebieg wydarzeń nie miałby racji bytu ;)
"Niewinna żona", Samantha... Ona od początku ma ze sobą jakiś problem! Najpierw związek z Markiem, który od początku ma ją głęboko gdzieś, a potem druga jej obsesja na punkcie osadzonego w wiezieniu Dennisa Dansona - oczekującego na wyrok śmierci (seryjnego mordercy kobiet). Samantha walczy o jego uniewinnienie współpracując z dziennikarką Carie, która pracuje nad dokumentem ukazującym niesłuszność wyroku dla Denisa Dansona. O tym co z tego wyniknie, przekonacie się sięgając po lekturę Amy Lloyd... Musicie mieć dużą wyrozumiałość dla Samanthy, bo możecie nie dotrwać do końca książki ;)
Podsumowując. Książka nie należy do wybitnych, ale może Was zainteresować.

Buffy1977 | 2019-07-13

Dwadzieścia jeden lat temu małym miasteczkiem Red River w Stanach Zjednoczonych wstrząsnęła wiadomość o okrutnej śmierci jedenastoletniej dziewczynki Holly Michaels. Mniej więcej w tym samym czasie zaginęło parę innych dziewcząt, ale w przeciwieństwie do Holly ich ciał nie znaleziono. O zbrodnię tę oskarżono Dennisa Dansona, miejscowego siedemnastoletniego chłopaka pochodzącego z biednej rodziny, który od lat sprawiał kłopoty. Został uznany za winnego i skazany na karę śmierci. Jego sprawą zainteresowała się ekipa filmowa z Los Angeles, która nakręciła głośny dokument sugerujący niewinność Dennisa. Nauczycielka z Anglii imieniem Samantha za sprawą tego materiału zaczęła żywo interesować się sprawą Dennisa Dansona, coraz bardziej utwierdzając się w przekonaniu, że mężczyzna został niesłusznie skazany. Listowna korespondencja z osadzonym w celi śmierci Dennisem jeszcze bardziej zbliżyła ją do tego człowieka. A teraz Samantha decyduje się przenieść ich znajomość na kolejny poziom....

panda_zksiazka_ | 2019-07-12

Książka opisuje historię seryjnego mordercy, który nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów i robi wszystko aby Go uniewinniono. Jesteście ciekawi czy słusznie został skazany?
Morderstwa na młodych kobietach zawsze wzbudzają we mnie wielkie emocje i tutaj było dokładnie tak samo. Sytuacja Dennisa budzi we mnie odrazę, ponieważ przez cały czas mamy do czynienia z szerokim gronem fanów, którzy piszą do niego listy, rozsławiają w Social mediach i traktują Go jak jakiegoś celebrytę, który zasługuje na ich uznanie. Główna bohaterka Samantha również postanawia napisać i przekonać Go jak bardzo jest pewna Jego niewinności, w ten sposób rozpoczyna się ich intymna relacja. I tutaj pytanie: jak bardzo kobieta musi być samotna i zdesperowana żeby w taki sposób zakochać się w zupełnie obym mężczyźnie którego społeczeństwo i sądy oskarżają o najgorsze? Mimo, iż jest pewna swoich racji... jednak pakować się w taką relacje to naprawde niepokojace i niebezpieczne. Na dodatek, kiedy w końcu mogą...

Czytelniczy-sad | 2019-07-08
Przeczytana: 07 lipca 2019

Książkę „Niewinna żona” Amy Lloyd miałam okazję przeczytać dzięki wydawnictwu Czarna Owca. Owa pozycja premierę miała 3 lipca 2019 roku i jest debiutem! autorki.
O czym jest „Niewinna żona”? Dennis od ponad dwudziestu lat przebywa w więzieniu za brutalne morderstwo. Na jaw wychodzą coraz to nowe wątki tej sprawy sugerujące jakoby chłopak został niesłusznie skazany. Do uwolnienia Dennisa dążą jego fani domagający się prawdy, został zrealizowany również film dokumentalny z historią chłopaka. W kontakt listowny z Dennisem wchodzi Samantha, mająca na jego punkcie wręcz obsesję. Z czasem ich relacja staje się coraz bliższa, Samantha zaczyna go odwiedzać w więzieniu, a wkrótce decyduje się za niego wyjść i gorliwie walczy wraz z innymi o jego uwolnienie. Okazuje się jednak, że Dennis wcale nie jest taki jak go sobie wyobrażała, a jego zachowanie zaczyna budzić w niej niepokój i lęk.
Patrząc na opis fabuły można byłoby wyprowadzić śmiałe stwierdzenie, że wiadomo jak ta historia się...

Zdzisław | 2019-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2019

Nikt nie chodzi po ulicy z identyfikatorem "Jestem przestępcą". Nie można człowieka ocenić na pierwszy rzut oka.

„Jego widok sprawiał jej ból - taki piękny młodzieniec w tak obskurnej sali, z oświetloną ostrym światłem twarzą, z której bił wielki smutek"

Takim zobaczyła Dennisa młoda, przyszła "Niewinna żona". Ich wspólne życie opisała Amy LLoyd. Cienie przeszłości zaciemniają teraźniejszość, gdzie brakuje miłości. Nasilające się każdego dnia obawy i chłód partnera nie pozwalały cieszyć się uczuciem zdolnym stopić lody. Samantha próbowała odnaleźć ciepło w małżeństwie, w którym brakowało naturalnej, intymnej więzi. Potrzebowała oparcia silnego mężczyzny, który konsekwentnie odrzucał jej starania.

„Wewnątrz była czarna jak płuco palacza. Czarna od zazdrości, nienawiści i pożądania, które się w niej zebrały”

Dennis po uniewinnieniu i opuszczeniu celi śmierci bynajmniej nie czuł się zastraszony. Stał się celebrytą zyskującym rosnącą błyskawicznie popularność. Medialny hejt nie...