Z głową w gwiazdach

Wydawnictwo: IUVI
Starry Eyes
ew_cia

Sama w głuszy. Z chłopakiem, który złamał jej serce… Wręcz pedantycznie uporządkowane życie pewnej nastolatki zbacza ze szlaku, gdy zostaje ona sam na sam z dziką przyrodą oraz swoim najgorszym wrogiem – chłopakiem, który złamał jej serce. Od zeszłorocznego balu serdeczna przyjaźń Zorie i Lennona przerodziła się w zaciętą wrogość. Unikają się jak ognia, w czym nieco pomaga im fakt, że ich...

Sama w głuszy. Z chłopakiem, który złamał jej serce…
Od zeszłorocznego balu serdeczna przyjaźń Zorie i Lennona przerodziła się w zaciętą wrogość. Unikają się jak ognia, w czym nieco pomaga im fakt, że ich rodziny to współczesna wersja Montekich i Kapuletich.
Aż do czasu, kiedy podczas wypadu w góry Zorie i Lennon zostają uwięzieni w głuszy. Sami. Razem.
Co złego może się stać?
Z braku innego towarzystwa Zorie i Lennonowi nie pozostaje nic innego, jak zaogniać stare rany docinkami, jednocześnie próbując odnaleźć drogę do cywilizacji. Jednak prywatna wojna podczas ścierania się z siłami natury zmniejsza ich szanse na wydostanie się z lasu w jednym kawałku.
Im dalej zagłębiają się w dzikie ostępy Północnej Kalifornii, tym więcej skrywanych dotąd tajemnic i emocji wypływa na powierzchnię. Czy jednak rozpalone na nowo uczucie Zorie i Lennona przetrwa w świecie codzienności? Czy może zatliło się tylko na chwilę pod wpływem świeżego zapachu lasu i roziskrzonych gwiazd?

źródło opisu: Wydawnictwo IUVI

źródło okładki: Wydawnictwo Iuvi

WielkiBuk | 2019-07-14
Przeczytana: lipiec 2019

Urocza opowieść młodzieżowa idealna na letnie miesiące i wakacyjne chwile relaksu – „Z głową w gwiazdach” Jenn Bennett.

A gdyby tak rzucić wszystko i uciec w Bieszczady? Dla bohaterki powieści Jenn Bennett taka ucieczka jawi się jako jej największy koszmar. Ta uporządkowana, pedantyczna do bólu dziewczyna nie wyobraża sobie biwaku w wersji glam, w wakacyjnym resorcie, a co dopiero wyprawy w nieznaną dzicz. To właśnie dlatego cały fabularny konflikt jest tak intrygujący, a jednocześnie tak lekki i zabawny. Jeśli dorzucimy do tej mieszanki jej największego wroga, z którym zostaje zmuszona spędzić czas w samotności, to całość zamienia się w doskonały konflikt, w którym aż prosi się o gagi i zabawne przygody. Ale to nie wszystko, bo całość porusza tematy skrywanych sekretów, rodzinnych tajemnic, własnej seksualności, którą wspólnie odkryją bohaterowie.

Być może Jenn Bennett miejscami odleciała przy kreowaniu swojej fabuły, być może nieco oderwała się od realiów i od rzeczywistości,...

Zorie ma uporządkowane życie, a jego rytm wyznaczają kolejne kalendarze i planery. Ta sytuacja zmienia się, gdy jej mama wysyła ją na kemping z grupą znajomych ze szkoły. Wesoła atmosfera szybko się zmienia, gdy grupa kłóci się w wyniku czego Zorie zostaje porzucona w głuszy. Nie jest jednak sama.

Biorąc pod uwagę towarzystwo Zorie wolałaby samotnie szukać drogi do cywilizacji, bo jej partnerem w nieszczęściu jest Lennon – chłopak, który złamał jej kiedyś serce. Niegdysiejsza przyjaźń zmieniła się w otwartą wrogość, gdy między ich rodzinami wybuchł konflikt. Teraz muszą odłożyć animozje na bok, jeśli nie chcą się pozabijać po drodze.

„Z głową w gwiazdach” to najnowsza powieść Jenn Bennett, którą polscy czytelnicy mogą znać już z „Mojego Alexa” i „Miłosnego graffiti”. Tak jak w poprzednich autorka przedstawia letni romans, jednak ta jest o lżejsza niż dotychczasowe jej tytuły.

„Z głową w gwiazdach” wciąga od pierwszych stron. To jedna z tych historii, które zakończenie można z...

Szkolny_Klub_ | 2019-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2019

Zastanawialiście się kiedyś, co zabralibyście ze sobą na bezludną wyspę?
Zapewne najpotrzebniejsze rzeczy, a przynajmniej takie, z którymi nie musielibyście się użerać, próbując wydostać się z Północnej Kalifornii.

Zorie, główna bohaterka książki „Z głową w gwiazdach” autorstwa Jenn Bennett, nie była taką szczęściarą jak Wy. Kłótnia między rodzinami, niczym jak w „Romeo i Julii” sprawiła, że dziewczyna musiała spędzić czas w głuszy ze swoim wrogiem Lennonem.

Wszystko zaczęło się od powstania nowego sklepu w okolicach prestiżowej kliniki rodziców Zorie. Odpędzał on swoim asortymentem wielu bogatych klientów, którzy przyjeżdżali do kliniki. Na dodatek sklep okazał się prowadzony przez kobiety będące parą, a jednocześnie „matkami” Lennona, co z pewnością skłoniło mnie do refleksji na temat dzisiejszych problemów społecznych.
Nastolatkowie byli kiedyś parą, jednak nie chcieli by, ktokolwiek wiedział o ich miłości. Gdy na balu doszło do ujawnienia uczucia, które ich łączyło,...

Oxuria | 2019-07-10
Przeczytana: 26 czerwca 2019

Ostatnio zdarza mi się sięgać jeszcze po młodzieżówki, które – ku memu zaskoczeniu – wcale nie są aż tak infantylne, jak mogłoby się wydawać. Jedną z nich jest właśnie „Z głową w gwiazdach” autorstwa Jenn Bennett. Jak sugeruje opis, można spodziewać się, iż historia ta skupia się głównie na relacji głównych bohaterów – Zorie i Lennona, którzy utknęli w głuszy. I jest to prawda, ale do tej sytuacji prowadzi pewien ciąg zdarzeń, będący niezwykle istotnym elementem dla całej fabuły, ale o tym Czytelnik ma możliwość przekonać się dopiero na samym końcu. W międzyczasie można poznać trochę bliżej głównych bohaterów, ich troski i problemy, którym muszą stawić czoła w swojej codzienności. Tutaj jednak dochodzimy do momentu, kiedy trzeba przyznać jedno: nie wiem, na ile wiarygodne może być to, iż potrzeba kontroli wszystkiego wokół przez Zorie tak stosunkowo szybko wyparowała. Poddaję to w wątpliwość, ale, znając już dość dobrze młodzieżówki, nawet nie wprawia mnie to w zdumienie – to coś,...

Pośredniczka | 2019-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2019

www.posredniczka-ksiazek.pl

„Z głową w gwiazdach” to urocza książka opowiadająca o przyjaźni, miłości i oddaniu, bez względu na więzy krwi. To historia kierowana do młodszych czytelniczek i myślę, że właśnie nastolatkom najbardziej się spodoba. Ja jednak polecam ją również nieco starszym kobietom, z uwagi na wątki poboczne oraz humor zawarty w powieści, które razem tworzą lekturę dość niezobowiązującą, ale przy tym ciekawą, która idealnie nadaje się na wakacyjną rozrywkę.

Już na wstępie muszę się przyznać, że trudno było mi wrócić do pisania recenzji, skoro nie było mnie tutaj ponad miesiąc. Wierzcie lub nie, ale przez ten czas nie przeczytałam ani jednej książki! Dopiero dzisiaj udało mi się skończyć Z głową w gwiazdach. Cieszę się, że po długiej przerwie trafiłam akurat na tę powieść. Dlaczego? Bo przywróciła mi chęć do ponownego wdrożenia się w czytanie, przypomniała, jak bardzo jest to przyjemne i zarazem odprężające zajęcie, a także miło wprowadziła mnie w wakacyjny nastrój. Przy takiej lekturze nic, tylko odpoczywać!
Z głową w gwiazdach niewiele można zarzucić. To dobra powieść. Może nie jakaś wyjątkowo zatrważająca, pełna zwrotów akcji i emocji, ale na pewno spełnia oczekiwania lekkiej, wakacyjnej młodzieżówki. Już od samego początku czujemy sympatię do poszczególnych bohaterów, którzy zostali wykreowani tak, aby zwracali naszą uwagę – każdy z nich był żywy i barwny. Zorie na przykład interesowała się astronomią, w stresujących sytuacjach...

Angelika Musiał | 2019-07-08

Jest to naturalnie opowieść o miłości, jednakże nie takiej cukierkowej, wymuskanej i idealnej. Mamy bowiem chłopaka i dziewczynę, którzy byli w sobie zakochani na zabój, a teraz... mogliby się zabić na wzajem z nienawiści. Jedno wydarzenie zmieni w ich życiu dosłownie wszystko. Czy sobie wybaczą? Ja praktycznie do samego końca powieści nie potrafiłam przewidzieć rozwiązania całej akcji. Bo jak widać, młodzieżówka nie musi być przewidywalna do bólu. Autorka zręcznie wszystko gmatwa, gubimy się w tych domysłach, a zakończenie... Nie, nie zdradzę wam tak ważnej części książki. Mogę tylko dodać, że Jenn Bennett wplata do swojej powieści tematy ważne: homoseksualizm, zdrady. W związku z tym, Z głową w gwiazdach nabiera zupełnie innego wymiaru. To książka, która jakby nie było, skłania do myślenia.

Kawaii1996 | 2019-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2019

Idealna pozycja na wakacyjny weekend. Lekka, młodzieżowa pozycja. Zachęca do wędrówki w gąszcze dzikiej przyrody.

zaczytanamarzycielka | 2019-07-05

Dzisiaj przychodzę do was z recenzje książki, o której nie słyszałam za wiele na polskich blogach. Ja jednak chętnie opowiem wam o tej pozycji, bo myślę, że to super książka na cieple, letnie dni. Jenn Bennett w Polsce wydała już dwie swoje książki „Miłosne Graffiti” oraz „Mój Alex”, które również mam w planach przeczytać.

Książka bardzo mi się podobała, jest to przeurocza historia dwójki młodych bohaterów. Zorie i Lennon to jedna z fajniejszych par młodzieżowych. Mają swoje zainteresowania i pasje, które zaczynają ich łączyć.

Zorie straciła matkę, gdy była bardzo młoda, jej ojciec niedługo potem ożenił się z Joy. Zorie miała w swoim życiu najlepszego przyjaciela, z którym spędzała każdy wolny czas. Przyjaciele chcą przeprowadzić „Wielki eksperyment”, aby sprawdzić, czy odnajdą się w związku. Wszystko układa się świetnie do czasu balu, gdzie para postanowiła się w końcu ujawnić. To wtedy rozpadła się nie tylko miłość, ale i również piękna przyjaźń. Lennon wychowuje się w rodzinie...

Kiti | 2019-07-05

,,Z głową w gwiazdach" fabularnie i klimatem nieco przypominała mi ,,MISSję SURVIVAL", więc jeśli tamta książka Wam się podobała, to dajcie szansę też tej.

Kilka miesięcy temu w życiu głównej bohaterki wydarzyło się coś, co sprawiło, że nie spotykała się już z pewnym chłopakiem. Dodatkowo jej ojciec i dwie mamy nastolatka byli w stanie wojny. Tymczasem Zorie miała wybrać się na wycieczkę z grupą znajomych.

Publikacja zapowiadała się bardzo ciekawie, więc postanowiłam się na nią skusić w wolny dzień. Wiedziałam, że jeśli mi się spodoba to nie będę mogła się od niej oderwać, dlatego zaplanowałam sobie na jej lekturę cały dzień. Wkręciłam się w nią niemalże od początku.

Dziewczyna i chłopak. Kiedyś zakochani, obecnie w stanie wojny. Przez większą część książki nie wiadomo, co się wydarzyło w ich życiu, że obecnie jest, jak jest. Autorka porusza w powieści temat związków homoseksualnych, zdrady, niedomówień.

,,Z głową w gwiazdach" Jenn Bennett to pozycja typowo dla młodzieży i...