Milion nowych chwil

Wydawnictwo: Muza
How To Walk Away
9788328712089
aleqsia

„Milion nowych chwil” to niezapomniana historia miłosna o odnajdywaniu radości nawet w najtrudniejszych okolicznościach. Margaret Jacobsen ma przed sobą świetlaną przyszłość: narzeczonego, którego uwielbia, wymarzoną pracę i obietnicę doskonałego życia tuż za rogiem. Nagle wszystko, na co tak ciężko pracowała, obraca się wniwecz. Trafia do szpitala, gdzie zmuszona jest stawić czoła...

Margaret Jacobsen ma przed sobą świetlaną przyszłość: narzeczonego, którego uwielbia, wymarzoną pracę i obietnicę doskonałego życia tuż za rogiem. Nagle wszystko, na co tak ciężko pracowała, obraca się wniwecz. Trafia do szpitala, gdzie zmuszona jest stawić czoła świadomości, że nic już nie będzie takie, jak wcześniej. Odnalezienie się w nowej sytuacji jest trudne, a sprawy nie ułatwią skrywane przez lata rodzinne sekrety…
„Milion nowych chwil” to książka, która zrobiła z Katherine Center gwiazdę literatury kobiecej w Stanach Zjednoczonych. To pełna uroku i nadziei romantyczna powieść, która z każdą stroną coraz bardziej rozmiękcza serca czytelników.

źródło opisu: Muza

źródło okładki: Muza

WolneLitery | 2019-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2019

Przepiękna i wzruszająca książka, która łapie za serce i pokazuje jak ważna w naszym życiu jest nadzieja, wola walki i wsparcie najbliższych osób.

Głowna bohaterka jest szczęśliwą młodą dziewczyną, która ma przed sobą całe życie. Jej facet własnie ma zdawać na pilota samolotów, a ona cicho liczy, że wreszcie się zaręczą. Niestety miejsce ma tragedia i katastrofa którą sprowadza na nich Chipp. Nielegalnie zabiera ją on na krótki rejs samolotem podczas którego rozpęta się burza. I powiem Wam szczerze, że tutaj zaskoczenie! Po opisie byłam pewna, że to dziewczyna jako jedyna przeżyje tę katastrofę i będzie musiała przejść przez śmierć ukochanej osoby, a jest zupełnie inaczej!

Dziewczyna budzi się w szpitalu, jest sparaliżowana i okaleczona. Ukochanemu jednak nie w głowie odwiedzanie jej. Chłopak teoretycznie nie może pogodzić się z tym co zrobił, a praktycznie ucieka w zabawę, alkohol i używki. Margaret zostaje sama.

Książka, która pokazuje nam jak uczyć się życia na nowo po...

Iven | 2019-08-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 18 sierpnia 2019

Książka prosta, nie ma w niej zawiłych sytuacji i zaskakujących zwrotów akcji. Po prostu siadasz, czytasz, relaksujesz się. (nawet trochę motywuje do działania:))
Czasami potrzebna takiej właśnie literatury.
nie jest niestety nieprzewidywalna, a przydałoby się.
także miłej książce - miła szósteczka

Recenzentka Doskonala | 2019-08-20

Milion nowych chwil, jestem w szoku, że taka sobie książka, o której nie jest jakoś za specjalnie głośno, jest świetna. Po pierwsze, Katherine Center pisze w bardzo lekki i przyjemny sposób. Jej lekkie pióro sprawia, że czyta się ją w mgnieniu oka. Historia jest bardzo poruszająca i chwyta za serce. Jest szczególna, choć jest bardzo dużo teraz na rynku książek, które poruszają tematykę związaną z kalectwem na tle miłości. Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani. Szczególnie postać głównej bohaterki, która pokazuje, że jednak z kalectwem można walczyć. Na pierwszy rzut oka było mi szkoda głównej bohaterki po wypadku, jednak stwierdzam, że należy brać z niej przykład, bo pokazuje, że mimo przeciwności losu daje radę walczyć. Fabuła: Maggie to szczęściara, jest piękna, wkrótce będzie miała swoją wymarzoną pracę, do tego ma fantastycznego faceta, pilota- Chippa, który zamierza się z nią zaręczyć. Walentynki, to dzień który zmienił wszystko w życiu Maggie. Chip, pomimo tego, że nie jest...

rinos | 2019-08-20
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 15 sierpnia 2019

Dla mnie strata czasu. Czytałam tę słabiznę ponad tydzień. Pomysł na książkę bardzo dobry, ale cała reszta to wielkie nieporozumienie. Nudno, nudno i jeszcze raz nudno. Dialogi, fabula i cała otoczka na godnym ubolewania poziomie. Nie polecam.

Aneta | 2019-08-19
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane

Postawić na nadzieję.

Wzruszająca opowieść o sztuce życia pojmowanej w pełni dopiero wtedy, gdy straci się na nie nadzieję. To historia o wielkiej determinacji, odwadze i prawdziwej miłości, do której trzeba dojrzeć, by zrozumieć jej głębię. Refleksyjna, głęboka, dodająca otuchy walczącym ze słabościami, piękna. To trzeba przeczytać.

Maggie jest młoda, zdolna i zakochana. Szczęśliwie zakochana. W przystojniaku. Właśnie skończyła studia, stoi przed pewną szansą na świetną pracę, a jej chłopak Chip z pewnością oświadczy się jej w te walentynki. I tak się dzieje, ale oprócz oświadczyn Chip wymyślił również lot cessną. Maggie panicznie boi się latać, ale ulega namowom chłopaka. Przecież ma do niego pełne zaufanie. Jeden moment wystarczy, by to, co piękne zmieniło się w koszmar. Lot kończy się wypadkiem, a Maggie doznaje poważnych obrażeń. Już wkrótce okaże się, ze musi zmierzyć się z bolesną prawdą. Czy uda się jej wrócić do życia i dać szansę nadziei?

To jedna z tych książek,...

Tylkomagiaslowa | 2019-08-19
Przeczytana: sierpień 2019

Okładka tej książki wpada w oko, przynajmniej w moje. Widzimy dwoje ludzi - mężczyznę i kobietę, szczęśliwych, uśmiechniętych - przynajmniej kobietę. Gdzieś w tle majaczy jezioro. Delikatna kolorystyka chyba częściowo przekonała mnie do zaryzykowania po sięgnięcie lektury. Posiada skrzydełka, które stanowią dodatkową ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Na jednym z nich przeczytamy fragment książki, a na drugim kilka słów o autorce. Duża czcionka, odstępy między wersami i marginesy zostały zachowane. Mamy tutaj kremowe strony i brak literówek. Wydawnictwo spisało się świetnie.

Przechodząc z kolei do autorki, jest to moje pierwsze spotkanie z nią, ale jakże cudownie udane. Nie spodziewałam się, że aż tak ta lektura przypadnie mi do gustu. Cieszę się ponieważ wciągnęłam się od pierwszych stron i już na samym początku poczułam, że historia Margaret utknie mi w głowie na dłużej. I tak się stało. Niektóre strony przewracałam z ogromną trudnością, jakby były przeładowane emocjami...

Pełna opinia -> https://arystokratkispodksiegarni.blogspot.com/2019/07/milion-nowych-chwil-wzruszajaca-powiesc.html

"Wzruszająca powieść, która chwyci za serce niejednego czytelnika. Zanim zabrałam się za lekturę, poznałam krótką opinię mojej mamy, która zaczęła książkę przede mną. Stwierdziła jednym zdaniem, że dawno nie czytała czegoś tak dobrego i ujmującego. Po tej krótkiej rekomendacji wiedziałam, że się nie zawiodę. Gdy tylko przyjechałam do rodzinnego domu, zaczęłam przygodę z powieścią, która rzeczywiście złapała za serce, wzruszyła do łez, ale i dała sporo do myślenia. „Milion nowych chwil” to rzeczywiście wyjątkowa książka, którą będę śmiało polecać. Zawsze powtarzam, że dla mnie kluczową rolę odgrywają emocje. Absolutnie nie może ich zabraknąć, a jak będzie więcej, to narzekać nawet nie będę. Uwielbiam, gdy odczuwam książkę całą sobą, a z tą właśnie tak było.

„Milion nowych chwil” właściwie nie porusza czegoś nowego i świeżego. Można rzec, że temat został wałkowany...

martah | 2019-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2019

To historia, którą warto poznać którą jak zacznie się czytać to już nie da się oderwać. Historia, która zmienia spojrzenie na własne życie, na to co mamy, za co powinniśmy być wdzięczni. Jest to równie historia o tym, że niekiedy złe rzeczy, które nas spotykają dają nam w zamian bardzo dużo dobra.

Maggie, to dziewczyna, której nie można nie lubić, uosabia wszystko co chciałabym w sobie mieć. Jest silną młodą kobietą, która mimo swojej tragedii nie obwinia nikogo, jest pełna miłości i empatii. Podczas lektury stała się moją ukochaną przyjaciółką, z którą śmiała się i płakałam, z którą przeżywałam jej kolejne dni każda swoją cząstką.

Nie tylko Maggie stała się moją przyjaciółką, również pokochałam jej szaloną siostrę Kit, która dzięki swojej nieprzewidywalności, wnosi dużo światła i uśmiechu w najtrudniejszych chwilach.

Książka, chociaż zaczynała się nie pozornie, pokazała mi jak bardzo powinniśmy cieszyć się z tego co mamy. Jak bardzo lubimy się unieszczęśliwiać, ciągle goniąc za...

bilinska_k | 2019-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2019

Czegoś mi w tej książce brakowało. Może głębi? Sama nie wiem. Generalnie książka jest dobra. Ciekawa i wciągająca. Jednak cały czas podczas czytania, miałam gdzieś z tyłu głowy, że autorkę stać na więcej. Dużym plusem są dialogi. Lubię ten rodzaj humoru połączonego z sarkazmem.

Barbara | 2019-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2019

- Bez względu na to, czy będziesz znów chodzić, czy nie, powiem ci coś, co wiem na pewno.
- Co? - wziął głęboki oddech
- Wysiłek leczy....