Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11201/zapros-pisarza-na-wigilie-konkurs

Zaproś pisarza na Wigilię [KONKURS]

7 wartościowy tekst

Chociaż śniegu w całej Polsce jak na lekarstwo, jednak lampki w witrynach księgarń i mikołajkowy konkurs na lubimyczytać.pl jednoznacznie wskazują, że święta za pasem. Zanim na dobre rzucicie się w wir przygotowań i zaczniecie przyozdabiać regały ceramicznymi Mikołajami, dajcie sobie szansę na wygranie jednego z 30 książkowych pakietów lub nagrody specjalnej – weekendowego pobytu w Hotelu Prezydent****.

Wystarczy, że napiszecie zaproszenie do wybranego przez siebie pisarza lub pisarki, których chcielibyście gościć podczas wigilijnej kolacji. W treści uzasadnijcie, dlaczego wasz wybór padł akurat na nich. Uprzedzając wasze pytania – swoje zaproszenie możecie adresować nawet do osób, które pozostawiły na ziemi swój dorobek literacki całe wieki temu. Ciekawi nas, czyja obecność w ten wyjątkowy dzień byłaby dla was szczególnie ważna.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków. Na początku zgłoszenia w nawiasie kwadratowym wpiszcie numery trzech pakietów książek, które was interesują, w porządku od najbardziej pożądanego zestawu (numery pakietów znajdują się po nazwie wydawnictwa również w nawiasie kwadratowym). Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu akcji (dostępny tutaj).

Konkurs trwa od 6 do 24 grudnia włącznie.

Odpowiedzi możecie umieszczać w komentarzach poniżej.

 

3 pakiety Wydawnictwa Niezwykłe [1]

Gdzie kupić Gdzie kupić Gdzie kupić

3 pakiety Wydawnictwa Publicat [2]

Gdzie kupić Gdzie kupić Gdzie kupić

 

3 pakiety Wydawnictwa Marginesy [3]

Gdzie kupić Gdzie kupić Gdzie kupić

 

3 pakiety Wydawnictwa Kobiece [4]

Gdzie kupić Gdzie kupić Gdzie kupić

3 pakiety Wydawnictwa Albatros [5]

Gdzie kupić Gdzie kupić Gdzie kupić

3 pakiety Wydawnictwa Burda [6]

Gdzie kupić Gdzie kupić Gdzie kupić

 

3 pakiety Wydawnictwa W.A.B. [7]

Gdzie kupić Gdzie kupić Gdzie kupić

1 pakiet Wydawnictwa W.A.B. [8]

Gdzie kupić Gdzie kupić Gdzie kupić

3 pakiety Wydawnictwa HarperCollins [9]

Gdzie kupić Gdzie kupić Gdzie kupić

1 pakiet Wydawnictwa Zielona Sowa [10]

Gdzie kupić Gdzie kupić Gdzie kupić

1 pakiet Wydawnictwa Rebis [11]

Gdzie kupić Gdzie kupić Gdzie kupić

 

1 pakiet Wydawnictwa Edipresse [12]

Gdzie kupić Gdzie kupić Gdzie kupić

1 pakiet Wydawnictwa Prószyński [13]

Gdzie kupić Gdzie kupić Gdzie kupić

1 pakiet Wydawnictwa Muza [14]

Gdzie kupić Gdzie kupić Gdzie kupić

Nagrodę specjalną ufundował Hotel Prezydent****

 


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 342  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 551
diff86
24-12-2018 23:37
[2] [5] [13]
Zaproszenie dla Karoliny Wilczyńskiej :)
Bardzo proszę przynieść cudowną cząstkę Jagodna ze sobą :) Pani Karolino, przy nikim nie będę czuła się równie swojsko i rodzinne :) W Jagodnie życie zwalnia swój bieg i choć nie brakuje życiowych problemów, można liczyć na życzliwych ludzi, którzy nie odwrócą się od kogoś potrzebującego pomocy. To mnie urzekło! Wcale nie jest bajkowo, nie...
[2] [5] [13]
Zaproszenie dla Karoliny Wilczyńskiej :)
Bardzo proszę przynieść cudowną cząstkę Jagodna ze sobą :) Pani Karolino, przy nikim nie będę czuła się równie swojsko i rodzinne :) W Jagodnie życie zwalnia swój bieg i choć nie brakuje życiowych problemów, można liczyć na życzliwych ludzi, którzy nie odwrócą się od kogoś potrzebującego pomocy. To mnie urzekło! Wcale nie jest bajkowo, nie ma dróg na skróty, łatwych rozwiązań, które pojawiają się znikąd po zastukaniu czerwonymi pantofelkami. Ale co kilka głów, zgromadzonych w białym domku przy babeczkach pani Zofii i konfiturach z fiołków babci Róży, to nie jedna i zawsze coś uradzą, popchną do działania, pocieszą dobrym słowem...aż się ciepło robi na sercu :) Seria o Jagodnie jest jak encyklopedia ludzkich, życiowych problemów, tak częstych, że niezauważonych przez wielu, a Pani je widzi i potrafi tak trafnie opisać!
Niech więc tego ciepła i mądrości nie zabraknie przy wigilijnym stole!
Nakrycie (z fioletowym akcentem) już czeka na Panią :)
pokaż więcej
książek: 291
Ika
24-12-2018 23:44
[5, 3, 1]

Drogi Hansie Christianie Andersenie,
Będąc małą dziewczynką, dostałam zbiór Twoich baśni. Otrzymałam je od mojej kochanej babci. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, jak wielki to był podarunek i jak duży wpływ będą miały one na mnie. Czytając je, wkroczyłam do tajemniczego i fascynującego świata wyobraźni. W ten sposób pokochałam książki. Twoje piękne opowieści wpłynęły też na moją...
[5, 3, 1]

Drogi Hansie Christianie Andersenie,
Będąc małą dziewczynką, dostałam zbiór Twoich baśni. Otrzymałam je od mojej kochanej babci. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, jak wielki to był podarunek i jak duży wpływ będą miały one na mnie. Czytając je, wkroczyłam do tajemniczego i fascynującego świata wyobraźni. W ten sposób pokochałam książki. Twoje piękne opowieści wpłynęły też na moją wrażliwość i wyobraźnię. Dziś jestem już osobą dorosłą, jednak w szczególnych chwilach wciąż otwieram drzwi, na których napisane jest „zbiór baśni”. Prowadzą one do świata, który przypomina, co jest w życiu ważne – nadzieja, miłość i wiara. Twoja twórczość ma niezwykłą moc, ponieważ potrafi dotrzeć do serca i je „poruszyć”. Dziękuję Ci za to, że dałeś światu coś pięknego, a mi w dodatku cudowne wspomnienia.
Dlatego w ten Wigilijny wieczór pragnę zaprosić Cię do mojego domu. Tym razem, gdy wspólne z rodziną zasiądziemy do kolacji, odwiedzimy świat z Twojej wyobraźni, by dać się porwać magii baśni, nadziei, miłości i Świąt Bożego Narodzenia.
Ika
pokaż więcej
książek: 5
Dionaea
24-12-2018 23:53
[3,2,11]

Szanowny Panie Michaelu Crichtonie,

Zapewne jest Pan w ten szczególny dzień bardzo zajęty, mimo to byłoby dla mnie ogromnym zaszczytem, gdyby zechciał Pan, choć na chwilę, zawitać do nas na kolację wigilijną.

Tym drobnym gestem chciałabym Panu okazać swoją wdzięczność za Pańską twórczość, która wpłynęła na życie tak wielu osób w tym i moje. Szczególnie chciałabym Panu podziękować...
[3,2,11]

Szanowny Panie Michaelu Crichtonie,

Zapewne jest Pan w ten szczególny dzień bardzo zajęty, mimo to byłoby dla mnie ogromnym zaszczytem, gdyby zechciał Pan, choć na chwilę, zawitać do nas na kolację wigilijną.

Tym drobnym gestem chciałabym Panu okazać swoją wdzięczność za Pańską twórczość, która wpłynęła na życie tak wielu osób w tym i moje. Szczególnie chciałabym Panu podziękować za książkę Jurassic Park oraz za Pana nieoceniony wkład w powstanie scenariusza do filmu. To było naprawdę przełomowe dzieło — nic dziwnego, że aż cztery różne studia walczyły o prawa do ekranizacji! Zapewne nie raz słyszał Pan, że film uznany został za jeden z największych klasyków kina, oraz że był jednym z najlepiej zarabiających. A to wszystko dzięki Pana niezwykłej wyobraźni.

Ale nie o zyskach chciałabym porozmawiać. Gdyby nie Pańska twórczość na świecie nie wybuchłaby z tak wielką siłą dinomania. To fascynujące, że to właśnie dzięki Panu tak wielu młodych ludzi zdecydowało się na studia paleontologiczne i że "kopanie kości" ponownie stało się ważne oraz lepiej finansowane. To Pana książka sprawiła, że pojawiło się tyle wspaniałych odkryć.

Jestem jedną z tych młodych osób, których urzekły raptory i triceratopsy i która marzyła, by wraz z Allanem Grantem pojechać na prawdziwe wykopaliska. Tak bardzo, że zdecydowałam się swoje życie związać z geologią.

Skromna kolacja nie odda mojej wdzięczności dla Pana. Niemniej, choć tak drobnym gestem chciałabym Panu podziękować.
pokaż więcej
książek: 1667
Renax
25-12-2018 08:08
Tak sobie pomyślałam, jak przeczytałam zaproszenie Andersena, że może by zaprosić obu Grimmów, żeby sprostowali to nadpisanie ich baśni i podali te właściwe?
książek: 1226
Ata77
06-01-2019 18:10
Witam, czy są tu gdzieś wyniki tego konkursu i tylko ja nie potrafię ich znaleźć? ;)) pozdrawiam
książek: 275
Marookko
06-01-2019 20:24
Jest sporo tekstów w tym konkursie, jak również są też inne konkursy. Ocenienie i wybranie najlepszych napewno nie jest najłatwiejszą sprawą i wymaga trochę czasu, więc jedynę co nam zostało to cierpliwość ;p
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Dobry pies

Rewelacyjna w swoim rodzaju - wyciskacz emocji i łez. Nie jest to zdecydowanie kategoria literatury, którą się nominuje do Nobla - ale nie ujmuje to j...

zgłoś błąd zgłoś błąd