Rysa

Okładka książki Rysa Igor Brejdygant
Logo Lubimyczytac Patronat

Niby wszystko się zgadza, barwna i dająca się lubić postać głównej bohaterki, ciekawa intryga, ale nie do końca mnie przekonała. Rozkręca się powoli, wątki się mnożą i plączą, pytań jest więcej niż odpowiedzi. Bardzo wciągające. Ale jakoś w połowie książka wytraciła dla mnie prędkość. Słuchałam z przyjemnością i z chęcią obejrzałabym serial, ale nie był to najlepszy kryminał, jaki czytałam. Trochę trudno było mi uwierzyć w to, że była heroinistka, z zaburzeniami pamięci pracuje w policji i mimo problemów z pamięcią , tak świetnie łączy wątki (10 punktów, kroków, w których, jak po nitce do kłębka, Monika doszła prawdy). Słuchając audiobooka nie byłam pewna, czy to jawa, czy sen, czy to real, czy kolejna z wizji Moniki. Zakończenie nie powaliło mnie na kolana, ale nie domyśliłam się, więc za to plus. Książka z potencjałem, nie wiem, czy do końca wykorzystanym.

"Rysy" słuchałam już po obejrzeniu serialu. Dość mroczna, mocno poplątana fabuła. Główna bohaterka - policjantka Monika staje się również ofiarą, a może też winną? Przeszłość dopada Monikę Brzozowską w najmniej oczekiwanym momencie i wywraca jej życie do góry nogami. Kobieta staje się gonioną i goniącym.

Bardzo ciężki początek jak dla mnie, myślałam że nie dam rady przeczytać. Ale im więcej czytałam, tym bardziej się wciągałam w akcję. I w sumie przeczytam całą serię bo mi się spodobała.

Książka dość długo się rozkręca, co może zniechęcać - warto jednak przebrnąć, aby na koniec poskładać te elementy w zgrabną całość.

Bardzo ciekawa fabuła dość dobrze się czytało. Jeden z pierwszych kryminałów jaki przeczytałem.

Kilka pierwszych stron wahałam się czy nie odpuścić jednak tej książki. Cieszę się, że tego nie zrobiłam. Książka tak mnie wciągnęła, że ciężko było mi się na chwilę od nie oderwać. Od razu łapię za drugi tom i mam nadzieję, że będzie równie wciągający jak pierwszy.

Nudna i beznadziejna na początku, potem się rozkręca ale staje się coraz bardziej niewiarygodna. Niestety na sam koniec jest nie tylko nudna, ale i logicznie szoruje po dnie.

Trochę czasu mi zajęło, zanim wkręciłam się w tę historię, ale potem było już tylko lepiej. Policjantka (była narkomanka),która musi zmierzyć się ze swoją przeszłością (co przez częściową amnezję będzie naprawdę niełatwe). Absolutnie dałam się wciągnąć. Powiem więcej, od razu zabieram się za cześć 2.

Polecam i sięgam od razu po drugi tom

Polecam i sięgam od razu po drugi tom

Bardzo mi się podobała ta pozycja. Trzymająca w napięciu i nieprzewidywalna. Fajna konstrukcja fabuły. Zaskakująca. Polecam!!!
Monika Brzozowska. Kobieta po przejściach. Narkotykowych przejściach. Była narkomanka, która w efekcie swojego nałogu była w śpiączce i śmierci klinicznej próbuje odkupić swoje grzechy w Policji. Pani komisarz prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa narkomana. Dobrze upozorowane przedawkowanie prowadzi Monikę w zakamarki jej przeszłości..... Dziwny jest jednak stan zdrowia Moniki. Traci bowiem ona kontakt z rzeczywistością, nawet na kilka dni, i mimo iż była w tedy aktywna zupełnie nie pamięta co się z nią działo. Pojawiają się kolejne zwłoki. Schemat ten sam. Co się dzieje? Pani komisarz goni za prawda próbując jednocześnie odnaleźć swoją przeszłość....

• Audiobooki