Nigdy nie zapomnisz

Tłumaczenie: Ewa Kleszcz
Wydawnictwo: Burda Książki
The Girl with No Past
Ag2S

Każdy ma sekrety. Ale niektóre bywają wyjątkowo groźne. Kolejny elektryzujący thriller bestsellerowej brytyjskiej autorki. Poprzednie książki Kathryn Croft: "Córeczka", "Tylko jedno kłamstwo", "Nie ufaj nikomu" – stały się w Polsce wydawniczymi hitami i błyskawicznie wspięły się na szczyt listy bestsellerów. "Nigdy nie zapomnisz" ma ogromne szanse, by powtórzyć ten sukces. Tym razem autorka...

Każdy ma sekrety. Ale niektóre bywają wyjątkowo groźne.

"Nigdy nie zapomnisz" ma ogromne szanse, by powtórzyć ten sukces. Tym razem autorka przeszła samą siebie!

Fenomenalna historia! Wciąga od pierwszej strony i sprawia, że chcesz więcej.

Leah Mills wiedzie życie uciekinierki i wciąż próbuje wymazać z pamięci wstrząsające wydarzenia z przeszłości. Samotna, pozbawiona przyjaciół i miłości, izoluje się od świata, jednak gdy na horyzoncie pojawia się Julian, bohaterka zaczyna wierzyć, że w końcu uda się jej ułożyć sobie życie.

Ale Julian chyba nie jest tym, kim się wydaje, a przeszłość i tak o sobie przypomina.

W rocznicę tamtego przerażającego dnia Leah otrzymuje kartkę z życzeniami. Dociera do niej, że jest ktoś, kto nie pozwoli jej zapomnieć i nie spocznie, dopóki nie zniszczy namiastki normalnego życia, jaką sobie stworzyła.

Ale czy Leah rzeczywiście jest tylko niewinną ofiarą, czy może zasłużyła na karę? Czy ktokolwiek będzie mógł ją zrozumieć… i jej wybaczyć?

Nie można uciec przed przeszłością.

źródło opisu: materiały wydawcy

źródło okładki: materiały wydawcy

Aneta Wiola | 2018-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2018

„CZY MOŻNA ŻYĆ Z POCZUCIEM WINY? NAWET JEŚLI KAŻDEGO DNIA CZUJĘ, JAKBY MIAŁO MNIE UDUSIĆ?”

Dawna sprawa, która odbiła się głębokim echem. Ludzie, którzy na zawsze odeszli - a za całą sprawą stała Leah Mills. Kilkanaście lat wcześniej popełniła ogromny błąd, który będzie żałować do końca życia. Od tamtego pamiętnego wydarzenia odbywa swoistą pokutę. Nieoczekiwanie Leah, postanawia wprowadzić zmiany w swoim życiu. Ma dość samotności, dlatego nawiązuje relację towarzyską na forum randkowym. Później nic nie idzie po jej myśli. Niebawem otrzymuje anonimowe pogróżki i jest celem ataku szaleńca, który nie pozwoli zapomnieć o przeszłości.

Gdy dowiedziałam się o najnowszej powieści Kathryn Croft, od razu zanotowałam w głowie datę premiery; z głębokim przekonaniem, że już niebawem będę w posiadaniu czwartej powieści autorki. Ciekawa fabuła, no i znany mi już styl Croft, jedynie utwierdził w przekonaniu, że i tym razem się nie zawiodę. Jakże się myliłam!
Zacznę od tego, że w powieści akcja...

Daga | 2018-11-05

Droga Kathryn Croft, z przykrością stwierdzam, że to Twoja najsłabsza książka... Nie dość, że akcja jest znikoma, to jeszcze retrospekcje z przeszłości mnie dobiły... Starałam się skupić czytając je - naprawdę! Niestety moje myśli wędrowały zupełnie gdzie indziej i musiałam kilkukrotnie wracać do tego samego. Nie lubię tego w książkach. Treść powinna przykuwać uwagę i nie pozwolić czytelnikowi wracać do codziennej rutyny. Ale przeczytałam! :)
Mam nadzieję, że kolejne książki będą ciekawsze, bo wierzę w talent autorki :)

Olga | 2018-11-14
Na półkach: Ebook, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 14 listopada 2018

przez moment książkę uważałam za fantastyczną. naprawdę trzymała w napięciu i z niecierpliwością czekałam na ostateczne wytłumaczenie wszystkich zagadek. niestety zakończenie mocno rozczarowuje, a wydarzenia, które doprowadziły do tego, co dzieje się w życiu Leah są mało wiarygodne. jestem w stanie uwierzyć w to, że jeden nastolatek zrobił to, co zrobił, ale nie w to, że dwoje innych zwykłych dzieciaków nie dość, że to popiera, to jeszcze się przygląda i potem zachowuje, jakby nic się nie stało. ostatnie sceny rozczarowały mnie totalnie, chociaż już od dłuższego czasu wiedziałam, kto i co. na minus oceniam również język, jakim napisana jest książka - proste pojedyncze zdania brzmiące jak relacja z pamiętnika średnio rozgarniętej nastolatki. bardzo toporne i beznadziejne składniowo. nikt w tej książce nie wzbudza sympatii, nikt nie jest wiarygodny, wszyscy zachowują się bezsensownie, jak małolaty, a nie jak dorośli ludzie. mogło być dobrze, wyszło przeciętnie.

bookstagram_11 | 2018-11-02
Przeczytana: 28 października 2018

To moje już czwarte spotkanie z autorstwem @authorkatcroft. I jak poprzednie ksiażki wspominam dobrze, a #tylkojednokłamstwo wręcz znakomicie to tutaj coś mi nie zagrało. 🤔
W historii poznajemy Leah, która jest osoba wycofaną i zamknięta w sobie. Pracuje w cichej bibliotece, a zaraz po pracy wraca jak najszybciej do domu, żeby zamknąć się w swoich spokojnych czterech ścianach i odciąć się na ludzi.Od pewnego czasu jest także zarejestrowana na portalu randkowym, gdzie ma tylko zamiar "podglądać " innych ludzi. Ale w dniu gdy napisał do niej Jeremy ,moderarot grupy randkowej zaczyna wierzyć, że jej życie może wyglądać inaczej. Pragnie stanąć wreszcie na nogi i zacząć normalne życie. Na swojej drodze do szczęścia spotyka jeszcze Bena, który okazuje się być najlepszym przyjacielem jakiego mogłaby sobie zażyczyć.
Cały jej świat zaczyna się burzyc w momencie gdy dostaje pogróżki. Jest pewna, że ktoś zna jej sekret.
Autorka ma lekkie pióro więc książkę czyta sie dość szybko. Jest...

KsiążkowaMucha | 2016-12-31
Przeczytana: 30 grudnia 2016

Poznajemy główną bohaterkę i jej niewielki świat, który przeplata się z retrospekcjami z czasów szkolnych. To wtedy wydarzyło się coś okropnego, co sprawiło, że Leah żyje właśnie w taki sposób, żeby tylko dotrwać do końca dnia. Im dłużej czytamy, tym więcej poznajemy faktów z przeszłości, które mają wzbudzać w nas napięcie w oczekiwaniu na rozwiązanie zagadki.
Tak naprawdę, od razu wiadomo, kto jest prześladowcą naszej bohaterki, domyślenie się tego było proste. Kolejnym problemem jest fakt, że Leah jest po prostu biedną sierotką Marysią, która nie umie sobie poradzić z własnym życiem. Nie ma możliwości, żebym polubiła tę bohaterkę. Poza tym, mamy w książce panią psycholog, u której rzekomo matka bohaterki zostawia od lat dużo pieniądze - taki psycholog nie oddzwania tygodniami do swojej klientki, przekonujące.
Książka jest napisana lekkim językiem, przyjemne z niej czytadło, ale treść i pomysł w ogóle nie ciekawy. Nie polecam lektury.

okulary_do_czytania | 2018-11-16
Przeczytana: 13 listopada 2018

A miało być tak ciekawie i intrygująco a było ... nudno. Banalna fabuła, główna bohaterka nie przypadła mi do gustu natomiast do połowy książki nuda a akcja rozwija się bardzo powoli. Jednak zakończenie zaskakuje i to jest plus. Tak w wielkim skrócie można zrecenzować tą książkę.
Jeśli podczas czytania kryminału robię przerwę, odkładam książkę i robię drugie podejście to nie może być dobrze.
Od połowy książki akcja nabiera tempa i dopiero od tego momentu można powiedzieć, że czyta się ją jednym tchem. Jednak nie jest to hit ani książka zapadająca w pamięć także wszystko zależy od Was czy po nią sięgniecie.

Volumen | 2018-11-16
Przeczytana: 15 listopada 2018

Bardzo dobra powieść. Autorka potrafi pisać i zagłębiać się w psychikę bohaterów. Historia wciąga od pierwszych stron. Narracja jest tak prowadzona , żeby czytelnik trochę pomyślał. Zakończenie ciekawe, chociaż domyśliłam się już wcześniej,że Leah tak postąpiła. Denerwujące było " sieroctwo" głównej bohaterki, nigdy się nie odezwała, nie zawalczyła o siebie, nie wyraziła swojej opinii....no ale w końcu taka miała być ta bohaterka. Polecam!!!

Joanna | 2018-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2018

Każda książka Kathryn Croft wywołuje we mnie skrajne emocje, potrzebę odkrycia kolejnej strony i daje mi radość z czytania. Dużo zwrotów akcji, dobrze budowane napięcie i bardzo ciekawe postacie, które ukazane są na wielu płaszczyznach.
Słowem podsumowania, bardzo dobry thriller psychologiczny.

Madibe | 2018-11-13
Przeczytana: 12 listopada 2018