Pretty Stolen Dolls
Angie

Mroczna, seksowna, fascynująca seria thrillerów psychologicznych dla fanów takich autorek jak Penelope Douglas, Pepper Winters, Alessandra Torre i Lisa Hall. Kogo kocha Benny? Swoje małe, słodkie lalki. Póki są posłuszne i nie stają z nim do walki. Dba, by były piękne. Włosy im układa i na ich młode ciałka sukienki zakłada. A gdy noc zapada do zabawy przystępuje. Młodsza lalka uległa, starsza...

Kogo kocha Benny? Swoje małe, słodkie lalki.
Póki są posłuszne i nie stają z nim do walki.
Dba, by były piękne. Włosy im układa
i na ich młode ciałka sukienki zakłada.
A gdy noc zapada do zabawy przystępuje.
Młodsza lalka uległa, starsza walczyć próbuje.
Lecz kiedy ta ulubiona od niego ucieka,
nie liczy się, że druga pozostać przyrzeka.
Serce pęka mu z rozpaczy, oczy ma pełne łez,
jego lalka musi wrócić, bądź jej życia nadszedł kres.

Czy podjąłeś kiedyś decyzję, która zaważyła na całym twoim życiu?
Dwanaście lat temu czternastoletnia Jade Phillips oraz jej młodsza siostra, Macy, zostały uprowadzone z pchlego targu. Dziewczynki były więzione przez psychopatycznego potwora imieniem Benny (znanego także jako Benjamin Stanton), skazane na jego znęcanie się i tortury. Po czterech latach Jade udało się uciec oprawcy. Niestety, nie mogła zabrać ze sobą siostry. Przyrzekła więc, że po nią wróci.
Obecnie, już jako szanowana pani detektyw, Jade nadal nie potrafi poradzić sobie ze świadomością, że nie udało jej się uratować młodszej siostry. Potworna przeszłość nie daje kobiecie spokoju. Nawiedza teraźniejszość i nie pozwala pani detektyw na nawiązanie żadnych bliskich relacji. Zdeterminowana, by wyrwać siostrę z rąk oprawcy, Jade rzuca się w wir pracy. Każdą sprawę zaginięcia traktuje tak, jak gdyby szukała Macy. Sprawdza wszystkie możliwe tropy, by odnaleźć ofiary i wpakować winowajców za kraty.
Jej najnowsza sprawa coś jej jednak przypomina, a podświadomość od razu podpowiada, że oto powrócił ich okrutny oprawca. Z pomocą przystojnego partnera Jade bada nowe tropy w poszukiwaniu starego wroga. Ma nadzieję, że jej siostra nadal żyje i w końcu wróci do domu.
Porywacz podejmuje wyzwanie, rozpoczynając swoją mroczną grę. I wygląda na to, że wygrywa. Jade jest jedynie zabawką w jego rękach. Benny robi z niej wariatkę. Sprawia, że otoczenie przestaje jej ufać. A kiedy nic nie jest tym, czym się wydaje, a liczba ofiar stale rośnie, kobieta uświadamia sobie, że oprawca bawi się z nią w kotka i myszkę. Teraz jednak jest już za późno. Polowanie dobiegło końca. Ona od zawsze była ofiarą. Drapieżnik znów ją odnalazł. I ukradł. Raz jeszcze.

źródło opisu: Wydawnictwo NieZwykłe

źródło okładki: https://www.facebook.com/wydawnictwoniezwykle/phot...»

Oficjalna recenzja
Ewa-Książkówka książek: 662

Skradziona niewinność

Książka „Skradzione laleczki” porusza tematy, które mogą być uznane za obraźliwe. Jeśli jesteś wrażliwym czytelnikiem, bardzo prosimy, czytaj z rozwagą.

Po takim wstępie ciężko nie być zaintrygowanym książką, którą właśnie wzięło się do rąk. Ja też byłam, dlatego czym prędzej przystąpiłam do lektury „Skradzionych laleczek” autorstwa Ker Dukey i K. Webster. Wszak, żadna lektura, która obiecuje mi silne doznania, nie może pozostać przeze mnie pominięta.

I czego jak czego, ale właśnie tych silnych doznań podczas lektury mi nie zabrakło…Fabuła książki opowiada o Jade Philips – teraz już dorosłej kobiecie, policjantce, która będąc młodą dziewczyną została uprowadzona wraz ze swoją siostrą przez psychopatę. Po kilku latach niewoli i życia w nieludzkich warunkach, Jade udało się uciec, jednak płacąc za to dużą cenę – jej młodsza siostra nadal pozostawała w rękach złoczyńcy.

Jako dorosła kobieta i przedstawicielka prawa, postanawia rzecz jasna dorwać sprawcę, wierząc, że Macy nadal żyje i uda jej się ją uwolnić.

Droga do celu, który sobie obrała jest bardzo kręta i wyboista, a usłana jest jej licznymi lękami i skrajnie destrukcyjnymi konsekwencjami zdarzenia sprzed lat.

To, co szybko rzuciło mi się w oczy podczas tej lektury to jej bezpardonowość i nieschematyczne podejście do samego wątku Jade, jako ofiary traumatycznego przeżycia. Nie widzimy tu poszkodowanej, „biednej” kobiety, która boi się własnego cienia, a kwestii intymnych wystrzega się jak ognia jak to często bywa w fabułach wielu innych powieści tego typu. Jade jest kobietą pełną fobii, ale jednak hardą i walczącą o to, co sobie założyła. Niepozbawiona jest też skaz, w które wyposażył ją dręczyciel. Skaz wychodzących na światło dzienne w sytuacjach intymnych…

Napisałabym nieco więcej, ale nie mogę. Zobowiązuje mnie do tego adnotacja na początku książki, by nie spoilerować i nie zdradzać zbyt wiele na temat fabuły „Skradzionych laleczek”. Dlatego by poznać najciekawsze smaczki z niniejszego tytułu musicie sami po niego sięgnąć. Dodam jedynie na koniec, że jeśli lubicie klimat „50 twarzy Grey’a” i chcielibyście przeczytać opowieść z jej pogranicza, ale w zdecydowanie mocniejszej odsłonie, to z wyboru tego tytułu najpewniej będziecie zadowoleni. Zwłaszcza, że to pierwsza część serii – rozbudzi u was ciekawość i ochotę na więcej, które niebawem nastąpi.

Ewa Szczepańska

„Skradzione laleczki” to nowa, kompletnie odjechana książka, amerykańskiego duetu Dukey i Webster. Autorki, znane dotychczas w swych rodzimych stronach, z romansów w wersji hard, bardzo mrocznych i przerażających , wkraczają na polskie salony.

„Skradzione laleczki”, to książka jakiej jeszcze nie było. Mieszanina gatunków takich jak: thriller, erotyk czy dark romance, nadaje tej książce charakteru i niepowtarzalności. Skierowana do czytelników o wyjątkowo mocnych nerwach. Dla tych, którzy lubią jazdę bez trzymanki i sceny mrożące krew w żyłach. To opowieść, która wciąga w wir wydarzeń, złamie serce i wypluje stronę przed końcem książki.

Historia „laleczek” zaczyna się dwanaście lat temu, kiedy to podstępem zostają uprowadzone z pchlego targu, przez człowieka, który zdawał się budzić zaufanie. Młody, przystojny o złocistych oczach, burzą nieujarzmionych włosów i przyjemnym uśmiechu. Gdy w nastoletnim ciele buzują hormony, trudno o rozsądek. Przez nierozwagę Jade i jej młodsza...

Kiwi_Agnik | 2018-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2018

Banalna, kiepska, słaba, utarta i powielona książka.

Truistyczny język, który mnie - z zamiłowania humanistkę - obraża, marna i płytka fabuła, nijaka i smętna bohaterka, która nie wiadomo jakim cudem została wziętym detektywem...

Średnia ocena tegoż czytadła to jakaś kpina!
Albo ja jestem dziwna i inna, albo dziwni i inni są ci, co oceniają tę pozycję tak wysoko.

Nie wiem po co sięgnęłam po tą chałturę, szmirę i grafomanie w jednym jak wiedziałam czego się po niej spodziewać.
Jeden jedyny maluteńki plus : dzięki Bogu! czyta się błyskawicznie.

Książkowy bubel.
Ludzie nie czytajcie tego.

mclena | 2017-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2017

"The monsters of the world were always lurking. They're everywhere. Not just in the shadows."

OMG!!!
Co to jest za książka!!!

Skusiłam sie na nią, gdyż była dostępna za darmo na Amazonie w ramach promocji trzeciego tomu, który ma być dostępny za kilka dni, drugi tom dostępny w Kindle Unlimited z możliwością zakupu za 0,99$ - same wysokie noty - nie można było przepuścić takiej okazji, choć przyznam się, że nigdy nie zdarzyło mi się choćby pobierznie wzrokiem gdzieś na nie trafić. Czyżby jednak słaby marketing? Chyba tak, bo książka jest MIAŻDŻĄCA!

"Pretty Stolen Dolls" od samego początku trzymała mnie w żelaznych sidłach strachu. Przez całą powieść serce biło mi szybciej z obawy co za chwilę przeczytam, jak potoczą się losy uprowadzonych dziewczyn, co je spotkało, Duet autorski K. Webster i Ker Dukey perfekcyjnie dozuje informacje i emocje, nie zwalaja wszystkiego na łeb czytelnika przytłaczając go mroczną stroną książki, lecz zostawia sobie także coś "na potem",...

Jako mądrzy i odpowiedzialni rodzice, czy opiekunowie, znając życie i zagrożenia, jakie niesie ze sobą świat, każdego dnia staramy się przestrzec nasze dzieci przed złem, które może je spotkać. Ileż to razy powtarzamy naszym pociechom: „Pamiętaj, nie rozmawiaj z nieznajomymi”, „Pamiętaj, pod żadnym pozorem nie wsiadaj z nikim obcym do samochodu”. Tak było od zawsze. Ja sama pamiętam z dzieciństwa taką rozmowę z rodzicami. I jestem pewna, że wiele dzieci słyszy podobne przestrogi do dziś. Jednak czasami mimo naszych starań dzieci ulegają chwili i zapominają o tym, co wpajali im najbliżsi. A wtedy ta jedna chwila wystarczy, aby doszło do tragedii.

Ofiarami takiej tragedii stały się siostry Jade i Macy Philips, bohaterki thrillera psychologicznego Ker Dukey i K.Webster „Skradzione Laleczki”, które czternaście lat temu w wieku odpowiednio czternastu i dziewięciu lat podstępem zostały uprowadzone przez sprzedawcę lalek Beniamina Stantona. Niczego nieświadome dziewczynki trafiają do...

justiiii88 | 2018-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2018

Seria, którą rozpoczynają "Skradzione laleczki" jest opisywana jako mroczna, seksowna i fascynująca i jak najbardziej się z tym zgadzam.

Autorki już na wstępie ostrzegają, że jeśli jest się wrażliwym czytelnikiem, to należy czytać z rozwagą. Rzeczywiście niektóre opisy pojawiające się w książce są nie dla każdego.

14-letnia Jade podejmuje złą decyzję - zapomina nauki rodziców, którzy przestrzegali ją, by nie ufała obcym. Jade i jej młodsza siostra Macy zostają porwane na pchlim targu. Po 4 latach Jade udaje się uciec i poprzysięga sobie, że wróci po Macy i ją uratuje.

8 lat później Jade pracuje jako detektyw i każdą sprawę zaginięcia/porwania traktuje tak jakby szukała swojej siostry.

Jej najnowsza sprawa przypomina jej własne porwanie i wspólnie ze swoim partnerem Dillonem próbuje trafić na ślad swojego porywacza, co tu dużo mówić - psychopaty.

Czy Jade uda się wyśledzić Benny'ego, czy to on pierwszy dotrze do niej?

Książka jest wciągająca już od pierwszych stron przez...

księgozbiór | 2018-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2018

„Kogo kocha Benny? Swoje małe, słodkie lalki.
Póki są posłuszne i nie stają z nim do walki.
Dba, by były piękne. Włosy im układa
i na ich młode ciałka sukienki zakłada.
A gdy noc zapada do zabawy przystępuje.
Młodsza lalka uległa, starsza walczyć próbuje.
Lecz kiedy ta ulubiona od niego ucieka,
nie liczy się, że druga pozostać przyrzeka.
Serce pęka mu z rozpaczy, oczy ma pełne łez,
jego lalka musi wrócić, bądź jej życia nadszedł kres.”
Źródło: Wydawnictwo NieZwykłe

Tego typu rymowanki zawsze kojarzą mi się z horrorami, masą krwi i dużą ilością trupów. „Skradzione Laleczki” to książka duetu Ker Dukey i K Wenster. Zawsze boje się duetów, gdyż zazwyczaj, takie rozwiązania nie wychodziły za dobrze. Jednak tym razem pozytywnie mnie zaskoczyli, ponieważ książka jak najbardziej wpasowała się w moje czytelnicze gusta i sądzę, że fanom gatunku również przypadnie do gustu.
Pokrótce o fabule.
Gdy Jade miała czternaście lat została wraz z młodszą siostrą Macy uprowadzona i przetrzymywana...

magpie101 | 2018-04-05

Jade ma 14 lat, jej siostra Macy 9, gdy pewnego dnia zostaja podstepem uprowadzone z targu przez sympatycznego handlarza lalek Bena.
Mezczyzna je przetrzymuje zamkniete i glodzi, Jade jest jego ulubienica ale pewnego dnia po 4 latach od porwania udaje jej sie uciec z piekla. Mija 8 lat, Jade zostaje detektywem, prowadzi normalne zycie myslac ciagle o odnalezieniu siostry. I wtedy po tych 8 latach zaczynaja sie serie zabojstw i rozne zbiegi okolicznosci. Ben zostawia oczywiste slady aby Jade wiedziala, ze to on, chce jej przekazac, ze teskni za nia i nie zrezygnuje ze swojej laleczki (tak nazywal Jade).
Terazniejszosc jest przeplatana ze wspomnieniami Jade, gdy byla wieziona przez chorego psychopate, caly czas trwa watek kryminalny, a koncowka wbija w fotel. Polecam!!!

mania_kch | 2017-04-19
Na półkach: Przeczytane, 2017

Dwie siostry znalazły się w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie i podjęły nieodpowiednią decyzję za którą przyszło im srogo zapłacić.....

Wow jestem zaskoczona, że książka jednocześnie mnie zniesmaczyła i na tyle zaintrygowała, że nie mogłam się oderwać od czytania. A zakończenie pozostawiło mnie osłupiałą, aż się boję tego co znajdę w części drugiej.

ejwa1960 | 2018-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2018

Niestety nie podobała mi się ta książka. Jestem po prostu za dorosla na takie książki,ale dla młodzieży jak najbardziej.
Niestety następnych książek z tej serii nie będę czytać jak dla mnie szkoda czasu.

Niko | 2018-05-23
Na półkach: 2018 rok, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 23 maja 2018

Czasami wystarczy tylko chwila nieuwagi, jedna pochopna decyzja i zaufanie nieodpowiedniej osobie, a całe życie może przerodzić się w koszmar, z którego wydostać się będzie bardzo trudno. Na własnej skórze przekonały się o tym Jade i Macy - bohaterki powieści Dukey&Webster, które trafiły w ręce psychopaty, aby stać się jego pięknymi laleczkami.

Jade miała czternaście lat a Macy tylko dziewięć, gdy w letni, upalny dzień zostały zwabione przez sprzedawcę lalek Benny'ego, i uprowadzone z pchlego targu. Siostry zostały przetrzymywane w zamknięciu, torturowane i głodzone. Stały się żywymi laleczkami, spełniającymi chore fantazje swojego oprawcy. Trwało to cztery lata, aż nadarzyła się okazja i Jade zdołała uciec. Ale Macy nie. Starsza siostra przysięgła odnaleźć młodszą, jednak od tego wydarzenia minęło osiem lat, kobieta została policjantką, a mimo to nie potrafi namierzyć swego dawnego więzienia. Nagle dochodzić do zbrodni, które budzą traumatyczne wspomnienia. Jade zaczyna...