Królowa gwiazd

Wydawnictwo: Edipresse
aleqsia

Cztery aktorki – jedna rola. Kto zostanie Królową Gwiazd? Życie młodych aktorek: Malwiny, Dominiki, Klaudii i Miśki, nie przypomina kolorowego filmu. Dziewczyny postanawiają jednak zawalczyć o swoją przyszłość i udają się na festiwal filmowy na Maltę, by zdobyć rolę u znanego reżysera. W Drużynie Gwiazd szybko dochodzi do rozłamu. Rola jest jedna, a urokowi Zorana Mrvicia trudno się oprzeć. Co jednak zrobią, gdy na horyzoncie pojawi się wspólny wróg, a jednej z nich zagrozi niebezpieczeństwo? Czy przyjaźń okaże się silniejsza od zawodowych ambicji? Może to właśnie ona ma największą moc… Królowa Gwiazd to fascynująca podróż nie tylko na słoneczną Maltę, lecz też do zakamarków kobiecej duszy. Intrygi, tajemnice, kulisy show biznesu, przyprawione historią zakonów rycerskich, to wszystko znajdziecie w tej wciągającej książce.

źródło opisu: Edipresse

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Książkanonstop | 2018-10-23
Przeczytana: 23 października 2018

Niezmiernie radosny jest fakt, że po tylu przeczytanych powieściach, gdy zdarza się myśleć, iż nic nowego już pisarze nie wyczarują, że każda kolejna lektura to będzie odgrzewany kotlet... pojawia się „Królowa gwiazd” i powala na kolana, a usta samoistnie ustawiają się w literę „o”. Tym razem wyruszamy w podróż na Maltę. Być może ktoś z czytelników miał szansę ją odwiedzić, osobiście nie miałam tej przyjemności więc z ogromną ciekawością wzięłam do ręki najnowsze dzieło Agnieszki Walczak – Chojeckiej.

Zniechęcone brakiem szerszych perspektyw, cztery aktorki postanawiają poszukać szczęścia w innym miejscu na ziemi. To Malta staje się ich celem, gdzie trwa filmowy festiwal. Podróżują tam z jasnym i konkretnym postanowieniem: oczarować reżysera Zorana Mrvicia do tego stopnia, by zdobyć rolę w jego filmie. Dziewczyny postanawiają działać wspólnie. Szybko jednak to zapewnienie odchodzi w niebyt. Pojawia się rywalizacja oraz zazdrość. Ich przyjaźń choć mogłoby się wydawać silna i pewna,...

Kasia | 2018-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2018

Bardzo czekałam na Królową Gwiazd i się nie zawiodłam.
To fantastyczna powieść ,o kobietach i dla kobiet. O każdej z nas.
Cztery przyjaciółki , cztery pragnienia, marzenia i piękna Malta.
Każda z nich marzy o roli w filmie, jest gotowa na wszystko by osiągnąć swój cel.
Czy ich przyjaźń przetrwa?
Agnieszka Walczak Chojecka oddała w ręce czytelników świetnie napisaną książkę, w której odnajdujemy ogrom emocji.
Chęć sławy walczy z lojalnością , oddaniem wobec drugiego człowieka, przyjaciela .
Dobro ze złem. Chęc własnej wendety wobec dobra świata.
Co wygra?
Dużym plusem powieści oprócz wyrazistych bohaterek , wartkiej akcji jest świetnie przygotowane tło historyczme i opowieść o zakonach.
A do tego piękna Malta. Czytelnik czuje się tak jakby tam był razem z bohaterkami książki.
Książka bardzo mi się podobała. Pochłania czytelnika od pierwszej strony . Nie sposób jej odłożyć. Skończyłam dzisiaj w nocy, bo nie umiałam jej zostawić, tak mnie wciągnęła.

Kobiety wpewnymwieku | 2018-11-13
Przeczytana: 24 października 2018

...bohaterki to polskie aktorki i nie są to aktorki z pierwszych stron mediów. Raczej takie które liczą, że choć Pudelek, obejmie je na fotce przypadkowo. Konkurencja na rynku duża, widzowie kapryszą, a z czegoś trzeba żyć. Książka o tyle fajna, że można mniej więcej kulisy pracy, a już na pewno jej zdobycia i utrzymania podpatrzyć.
Oczywiście zaskoczyło mnie miejsce akcji. Większością akcja rozgrywa się na Malcie. Ciepłe klimaty, pobudzają zmysły do marzeń ....o wakacjach😜
Ktoś kto wybiera się na Maltę tę książkę powinien przeczytać, zdecydowanie natchnie go do miejsc, które warto odwiedzić. Dziewczyny są zmuszone zwiedzać okolicę, a zadane im zadanie przyciągnie uwagę na historię miejsca....

cd https://kobietywpewnymwieku.blogspot.com/2018/10/krolowa-gwiazd.html#more

ejotek | 2018-11-03
Przeczytana: październik 2018

Przeczytałam sześć dotychczas wydanych, przede mną leży siódma powieść Agnieszki Walczak-Chojeckiej - "Królowa Gwiazd". A w mym sercu pojawia się pytanie - czy to historia, dla której warto poświęcić cenny współcześnie czas? Czy filmowy blichtr, maltańskie słońce i kapryśne aktoreczki pozwolą mi na przyjemne spędzenie popołudnia?

Cztery młode kobiety, które już w czasach studenckich były nierozłączne. Ukończyły Akademię Teatralną i nazywają siebie Drużyną Gwiazd. Pomimo życiowych trudności starają się kroczyć ścieżkami aktorskiej kariery i spełniać marzenia, choć bywa ciężko... Malwina mieszka sama w kawalerce, niezmiernie ważny jest dla niej ojciec (matka zmarła wcześnie) a mroczne dni zabarwione są bólem spowodowanym tajemniczymi dolegliwościami zdrowotnymi; ma niewielką rólkę w serialu. Mirosława (zwana przez wszystkich Miśką) ma nadopiekuńczą matkę, ogromnego pecha i potrafi zrobić wiele, by otrzymać to, o czym marzy Wie, jak to jest otrzymać propozycję roli za seks. Klaudia...

Natalia Kapela | 2018-10-29
Przeczytana: 29 października 2018

Bardzo fajna książka! Brawo Pani Agnieszko! To moja trzecia książka napisana przez panią, którą przeczytałam i ulubiona od tej chwili! Świetnie było odbyć podróż na Maltę i poznać historię 4 zupełnie różnych bohaterek, a jednocześnie przyjaciółek. Ukazała pani przyjaźń, która jest ważna w życiu, dobrze mieć kogoś na kogo można liczyć! Choć różnie to w życiu bywa, bywają różne sytuacje, wystawiają tą przyjaźń na różne próby! :) Jeszcze raz gratulacje super książka, którą warto przeczytać! Chętnie przeczytałabym jeszcze jakąś książkę w takim właśnie stylu!

kruczek | 2018-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2018

Królowa Gwiazd to niesamowicie wciągająca i pełna niezapomnianych emocji historia, która została wydana 17 października 2018 roku za pośrednictwem Wydawnictwa Edipresse Książki.

Jej autorką jest Agnieszka Walczak – Chojecka – współczesna pisarka literatury kobiecej, która znana jest z takich książek jak: Włoska symfonia, Gdy zakwitną poziomki, Dziewczyna z Ajutthi oraz z bestsellerowej Sagi bałkańskiej. Jej styl jest niesamowicie lekki, wciągający i wypełniony fajną nutką elektryzujących emocji, które wywołują w nas nie tylko szybsze bicie serca, ale i szczery uśmiech radości.

Tym razem Pani Agnieszka zabierze nas w niezapomnianą, literacką podróż do słonecznej Malty, gdzie piaszczyste plaże, ciepłe morze i tajemnicze zabytki otulą nas magią pozytywnej energii oraz mocą niebanalnej przygody. W tej urokliwej, wyspiarskiej krainie wszystko może się zdarzyć, a zwłaszcza wtedy, gdy głowa czytelnika jest pełna marzeń, a serce ulotnych nadziei.

Głównymi bohaterkami tej powieści są...

darunia782 | 2018-11-05
WielkaRecka | 2018-11-04