Allegro - kampania grudzień kat. kryminał

Martwe dusze

Cykl: Stracone dusze (tom 2)
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
L_Settembrini

Po sezonie życie w nadmorskim miasteczku toczy się bardzo leniwie. Senną atmosferę zakłóca śmierć Aleksandry Fabianowicz, miejscowej pielęgniarki. Dochodzenie prowadzi młodszy aspirant Krzysztof Bugaj, który szybko ustala, że kobieta została celowo potrącona przez samochód. Fabianowicz miała dużo wrogów, a na jej temat krążyło mnóstwo plotek. Wielu nie podobało się, że po rozstaniu z mężem zaczęła bez ograniczeń korzystać z życia i często wdawała się w przygodne romanse. Bugaj pracowicie przesiewa uzyskane informacje i gromadzi dowody, jednak zanim uda mu się zawęzić krąg podejrzanych, w miasteczku zostaje zamordowana kolejna kobieta. Czy coś łączy te dwie sprawy? Może to tylko przypadek, a może dopiero początek czarnej serii.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Roman Dłużniewski | 2018-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2018

Swoją opinię na temat pisaniny pani Orlicz wyraziłem przy "Diabelskim młynie" Druga pozycja czyli "Martwe dusze" niczego w moim odbiorze nie zmieniła.
Właściwie dokładnie na 78-stronie miałem już dość, ale jakoś doczytałem - przekartkowałem książkę do końca.
Będę uparcie twierdził, że autorka ma jakieś kompleksy, skoro nie potrafi napisać chociażby jednego rozdziału bez jakichś żałosnych porno scen.
Gdyby kiedyś któryś z brukowców zdecydował się drukować na swoich łamach powieści w odcinkach, to twórczość pani Orlicz idealnie by się do tego nadawała.

Z daleka !!!

Sargento_Garcia | 2018-12-01
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 01 grudnia 2018

Wprawdzie fajerwerków nie ma, ale książkę czyta się szybko, bez większych uniesień czy napięć nerwowych. Ta książka to, moim zdaniem, taka lekka lektura nie wymagająca zbytniego skupienia.

Reasumując: szału nie ma, ale poświęconych jej niespełna 3 godzin nie uznaję za stracone.

Ewelina | 2018-12-03

Seks, wulgaryzmy i mocny, siermiężny obraz polskiej prowincji to jedno oblicze tej powieści. Drugie jest inne, łagodniejsze - bohaterowie "Martwych dusz" to ludzie którzy szarpią się z życiem usiłując przetrwać każdą kolejną burzę. Klimat pierwszej części cyklu bardzo mi się spodobał i widzę że autorka go podtrzymuje. Czekam na ciąg dalszy!

joaśka | 2018-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2018

Ocena nieco na wyrost, ale należy się ;) Wprawdzie miejsce zwyczajowego gliniarza - alkoholika zastąpił gliniarz - seksoholik a rozwiązanie zagadki było - w stosunku do całej książki - troszkę, tyci rozczarowujące ALE całość na pewno zasługuje na pochwałę. Od opowieści trudno mi się było oderwać, a to już o czymś świadczy. Fajne, wyraziste postaci, które się po prostu zapamiętuje i razem z nimi przemierza ich perypetie; wciagająca akcja; barwny język.
Przede mną kolejna książka Darii Orlicz i już się na nią cieszę :)

Przeczytana: 14 listopada 2018

„Potrzebował w swoim pełnym syfu i chaosu życiu chociaż namiastki stabilizacji. Wiedział jednak, że pewnie niebawem wszystko spieprzy, przecież zawsze to robił. Kobiety, które były tak głupie, żeby go pokochać, koniec końców tylko przez niego cierpiały…”
Młodszy aspirant Krzysztof Bugaj to facet, za którym ciągnie się smrodek babiarza nie odpuszczającego żadnej okazji. Uzależniony od przygodnych łóżkowych znajomości policjant ma do rozwikłania zagadkę tajemniczej śmierci pielęgniarki samotnie wychowującej syna. Jak się okazuje, ona również nie stroniła od romansów. Czy jej zgon to wypadek czy może efekt erotycznych przygód?

” — Zawsze widzisz świat w najciemniejszych barwach — mruknął Kiciuś.
— No wybacz, ale na różowo widzą go jedynie dumne właścicielki lalek Barbie.”
Daria Orlicz weszła na polską scenę kryminalną z głośnym przytupem debiutując „Diabelskim młynem” – mocnym i dramatycznym kryminałem obyczajowym, w którym nie wahała się poruszyć tak ostrych tematów jak pedofilia,...

aja_czytam | 2018-11-23
Przeczytana: 16 listopada 2018

Daria Orlicz to zdecydowanie nazwisko ,które każdy fan książek o tematyce kryminalnej ,ale także kryminalno-obyczajowej powinien sobie zapisać.
Pisanie powiesci wymaga wielkiego wysiłku i ciezkiej pracy,zwłaszcza jeśli chodzi o ten gatunek.Tu na każdym kroku czuć,że autorka potraktowała czytelnika poważnie i z ogromnym szacunkiem.Dla mnie jest to ogromnie ważne.Nie cierpię gdy czytajac ksiazkę mam wrażenie,ze jest to pisanie na zamówienie,a wiekszosc ksiażek na naszym rynku (i nie tylko naszym) mam wrażenie,że wpada w półapkę bezsensownego piep..enia .
Mamy tu zbrodnię i cały proces śledztwa.Kolejne wydarzenia przynoszą zwroty akcji,a koniec jest rozstrzygnieciem wydarzeń do ,którego prowadzą wszystkie nici fabuły.Tło obyczajowe w książce nadaje tej powieści bardzo silny kregosłup emocjonalny.Ksiązka wciaga od pierwszej strony i na prawdę nie chcę sie jej odkładać.Autorka jak zawsze porusza kontrowersyjne tematy,niebanalne,inne co sprawia,że powiesc jest ciekawa.
Mimo,że z...

AŚKA | 2018-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2018

Gdyby wszyscy autorzy w naszym kraju pisali na takim poziomie nie byłoby problemu z czytelnictwem.
Po raz kolejny autorka zafundowała nam niebanalną,ciekawą fabułę.Nie boi się trudnych tematów,a bohaterowie są z krwi i kości,targani różnymi demonami.
W niesamowity wręcz sposób oddaję ludzkie emocje,życie i świąt ,który nas otacza.Jestem ogromnie ciekawa dalszego ciągu serii i czym tym razem zaskoczy nas autorka.

Agnieszka | 2018-12-01

W drugiej części cyklu Daria Orlicz utrzymuje a może nawet podsyca klaustrofobiczną atmosferę prowincjonalnego nadmorskiego miasteczka co oczywiście jest plusem. Klimat powieści ma w sobie coś ze skandynawskich kryminałów, ten sam trudny do wywietrzenia "zaduch" unosi się wokół bohaterów. Podobało mi się, lubię takie książki. Wypatruję już kolejnego tomu bo autorka w którejś swojej wypowiedzi obiecała że niebawem się pojawi na rynku.

Volumen | 2018-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2018

Kolejna dobra powieść. Ciekawa historia, mniej przerażająca i brutalna niż pierwsza książka z cyklu, jednak wciąga od pierwszych stron. Jak się okazuje połączona z pierwsza częścią. Jak ja nie cierpię głównego bohatera, męski szowinista przekonany o swojej doskonałości. Ale przecież nie musimy lubić bohaterów. Najważniejsze, że są ciekawie wykreowane i dostarczają czytelnikowi emocji. Czekam na kolejną część.

Małgo | 2018-12-06
Na półkach: 2018, Posiadam, Przeczytane