Martwe dusze

Okładka książki Martwe dusze Daria Orlicz Patronat Logo

Co do "kondycji ludzkości" to ja od dawna złudzeń nie mam, więc mną za bardzo nie wstrząsnęła, ale czyta się całkiem dobrze. :)

Ciekawa intryga, bardzo jasno nakreśleni bohaterowie. Książka jest bardzo przyjemna do czytania, z niecierpiwością przekłada się kartki, jednak po tygodniu niewiele się już pamięta. Jednak polecam, jako mily sposób spędzenia czasu wolnego.

Fajnie się czytało ,szybko bo napisana niezagmatwanym językiem. Zaskoczył mnie koniec , taki dziwny .

Książka nie była zła, jednak pierwsza część zdecydowanie bardziej mi się podobała. To wyłącznie moja opinia.
W tej historii zabrakło napięcia.

W tej historii zabrakło napięcia.

Ebook.Fajna była.

Ebook.Fajna była.

Moje drugie spotkanie z autorką, które również uważam za udane . Wciągająca akcja . Ciekawe wątki, jak i wyraziści bohaterowie. Działo się trochę mniej niż w pierwszej części , jednak czytało się bardzo przyjemnie . Jak najbardziej polecam.

Pierwsza część zdecydowanie była lepsza.
W tej trochę się dłużyła i zabrakło napięcia.
Taka sobie.

Pierwsza część zdecydowanie była lepsza.
W tej trochę się dłużyła i zabrakło napięcia.
Taka sobie.

Kolejna część historii z nadmorskiego Sandomierza :) mała miejscowość a zbrodni huhu. Jednak opisane w sposób wciągający czytelnika, który nie może się oderwać kończąc rozdział i musi zacząć kolejny. Jedyny minus, główny bohater. Ja go nie polubiłam.

Trzynastoletni Maciek Fabianowicz informuje policję, że jego mama, pielęgniarka anestezjologiczna, Aleksandra zaginęła. W toku śledztwa prowadzonego przez szukającego stabilizacji życiowej młodszego aspiranta Krzysztofa Bugaj i starszego sierżanta Wojciecha "Kiciusia" Kicińskiego wychodzi na jaw, że kobieta spotykała się z wieloma mężczyznami. Wkrótce zostają znalezione zwłoki Aleksandry.

Powieść prowadzona jest z kilku perspektyw i choć to kryminał, to każda perspektywa zawierała w sobie tematykę seksualną — swingersi, rozpustnicy, cały przekrój. To taka wielowątkowa i wielowarstwowa powieść kryminalna z rozbudowanym wątkiem obyczajowym o zabarwieniu erotycznym. Seksoholik, który spotykał się na seks z połową miasteczka, prowadzi sprawę zmarłej kobiety, umawiającej się na przygodny seks z drugą połową tegoż miasteczka...

Drugi tom serii kryminalnej”Stracone dusze” jest dużo lepszy niż pierwsza cześć. Aleksandra Fabianowicz zostaje śmiertelnie potrącona przez samochód. Krzysztof Bugaj rozpoczyna śledztwo, które okazuje się niełatwe. W miarę postępów dochodzenia wychodząca jaw coraz to nowe fakty, ginie druga kobieta, policja zastanawia się, czy te dwie sprawy są ze sobą powiązane. Do końca nie wiadomo kto stoi za zabójstwami kobiet. Krzysztof Bugaj ma kłopoty w domu, jego seksoholizm się na nim mści, coraz trudniej jest mu dogadać się z kobietami, miota się, nie umie sobie znaleźć miejsca, chyba sam do końca nie wie, czego tak naprawdę chce od życia.

Książka świetnie napisana, trzyma w napięciu od początku, do końca, a końcowy twist to po prostu petarda, pędzę czytać następną cześć serii.

• Thriller/sensacja/kryminał

Dodaj cytat z książki Martwe dusze