Allegro - kampania grudzień kat. współczesna

Osiem białych nocy

Tłumaczenie: Agnieszka Walulik
Wydawnictwo: W.A.B.
Eight white nights
aleqsia

Kolejna książka autora świetnie przyjętej w Polsce powieści „Tamte dni, tamte noce”, na podstawie której powstał film nagrodzony Oscarem! Mężczyzna przed trzydziestką udaje się na przyjęcie bożonarodzeniowe na Manhattanie. Poznaje tam kobietę imieniem Clara. W ciągu następnego tygodnia oboje spotykają się co wieczór w tym samym kinie. Mężczyzna jest zauroczony, ale ostrożny, nie chce wykonać...

Mężczyzna przed trzydziestką udaje się na przyjęcie bożonarodzeniowe na Manhattanie. Poznaje tam kobietę imieniem Clara. W ciągu następnego tygodnia oboje spotykają się co wieczór w tym samym kinie. Mężczyzna jest zauroczony, ale ostrożny, nie chce wykonać pochopnego ruchu. Napięcie między dwojgiem stopniowo rośnie, towarzyszą mu niepewność, nadzieja i brak zaufania. Rozbudzone emocje kumulują się w ostatnią noc starego roku. Czy wraz z nim odejdą w przeszłość wszelkie wątpliwości?

Napisane pięknym językiem, szczegółowe i momentami bolesne studium oczekiwań i nadziei, z jakimi zmaga się każdy człowiek, gdy rozpoczyna nowy związek.

źródło opisu: W.A.B.

źródło okładki: materiały wydawnictwa

torne | 2013-09-22
Przeczytana: 22 września 2013

Są książki, od których nie mogę się oderwać, dla których rezygnuję ze snu, obowiązków, przyjemności, mówiąc sobie, że przeczytam jeszcze tylko jedną stronę, a potem czytam jeszcze jedną i jeszcze jedną i zanim się spostrzegę jest piąta nad ranem, a ja przeczytałem książkę w całości. Są takie książki, które czytam jak najszybciej, bo mnie rozczarowały, więc chcę mieć je już z głowy, by móc sięgnąć po kolejną, licząc, że ta okaże się bardziej satysfakcjonująca.

I są książki, jakże rzadkie, jak "Eight White Nights", których lekturę z rozmysłem przeciągam, dawkuję sobie, delektuję się każdym słowem, przecinkiem, kropką, robię wszystko, by tylko nie dotrzeć do ostatniej strony, bo wiem, że wtedy magia się skończy, a ja nie chcę, by czar prysł. "Eight White Nights" zahipnotyzowało mnie. Każde zdanie jest jak symfonia, taniec, boska ambrozja. Zakochałem się w rytmie narracji, w tym jak "I" i "she" zmienia się w "you", w tym co bohater mówi, myśli, że mówi, myśli, że myśli, że mówi, czego...

nausea | 2018-11-22

Świetna, wzruszająca książka. Czuć, że autor pisał pracę o Prouście! Ta fraza! Fani "Tamtych dni, tamtych nocy" się nie zawiodą, bo "Osiem białych nocy" to 380 stron uczty literackiej :) Trzeba się tylko nieco wkręcić w jej klimat. Czekam na kolejne powieści Acimana w Polsce.

książek: 2043
anabeth | 2018-12-11
Paulina | 2018-12-10
aggie | 2018-12-10
zielonooka | 2018-12-10

André Aciman napisze sequel książki „Tamte dni, tamte noce”

„Chciałbym, żeby powstała druga część „Tamtych dni, tamtych nocy”. Właściwie już ją piszę”. André Aciman idzie w ślady Margaret Atwood i zapowiada sequel swojej książki. W marcu reżyser zapowiedział również filmową kontynuację losów Elia i Olivera.

Patronaty tygodnia

Przed nami ostatnie dni listopada i można odnieść wrażenie, że cały świat wyczekuje pierwszych dźwięków „Last Christmas”. W tym tygodniu w naszych poniedziałkowych patronatach znajdziecie nową książkę Remigiusza Mroza idealną na mroźne wieczory, świąteczną propozycję od Lucindy Riley i czwartą już powieść Roberta Galbraitha.