Zobacz, jak oni kłamią

Tłumaczenie: Patryk Dobrowolski
Wydawnictwo: Zielona Sowa
See How They Lie
kajsa

Nie wszystko jest tym, czym się wydaje… I pamiętaj, stąd nie ma ucieczki. Mae jest przekonana, że mieszka w klinice psychiatrycznej tylko dlatego, że jest to klinika jej ojca, słynnego psychiatry. Tam życie płynie jednostajnie, bezpiecznie, według ściśle ustalonego harmonogramu. Każdy ruch mieszkających tam młodych osób jest obserwowany i kontrolowany. Nagle Mae odkrywa, że ona też jest...

Nie wszystko jest tym, czym się wydaje… I pamiętaj, stąd nie ma ucieczki.

Mae jest przekonana, że mieszka w klinice psychiatrycznej tylko dlatego, że jest to klinika jej ojca, słynnego psychiatry. Tam życie płynie jednostajnie, bezpiecznie, według ściśle ustalonego harmonogramu. Każdy ruch mieszkających tam młodych osób jest obserwowany i kontrolowany. Nagle Mae odkrywa, że ona też jest obserwowana, a rodzice ją okłamują. Dziewczyna zaczyna wątpić i podważać wszystko, w co do tej pory wierzyła. Zaczyna zadawać pytania, zupełnie nie zdając sobie sprawy z tego, jak bardzo są one niebezpieczne dla jej życia…

Trzymający w napięciu thriller psychologiczny, który obudzi w tobie najbardziej skrywane lęki. Niezwykła mieszanka zwrotów akcji, grozy, niepewności i kłamstw. To jedna z tych książek, które czyta się jednym tchem!

źródło opisu: https://www.empik.com/zobacz-jak-oni-klamia-wallma...(?)

źródło okładki: Materiały wydawcy

Anna BK | 2018-10-08
Przeczytana: 08 października 2018

Bardzo kiepska książka, z rozwleczoną a jednocześnie bardzo przewidywalną akcją. Język ubogi, tłumaczenie kiepskie, fabuła bardzo naiwna. Szkoda czasu i atłasu.

Łukasz | 2018-10-02

Do kupienia zachęciła mnie świetna okładka.... A treść... cóż... tylko potwierdziła, że czasami warto kupić książkę "po okładce" :)

AZorka | 2018-10-07

Bardzo dobra i i napisana w świetnym stylu książka.
Mae to nastolatka, która mieszka...w zakładzie zamkniętym dla młodocianych z problemami psychicznymi. Jest jednym z kilkorga dzieci personelu szpitala. Jako córka szefa, oraz głownego lekarza z początku bezkrytycznie patrzy na swoje otoczenie oraz dziwaczne zasady panujące w ośrodku. Stopniowo jednak na jaw wychodzą ukryte zamiary prowadzących instytucję.
Świetna powieść nie tylko dla młodzieży. Styl pisarki lekki i przejrzysty, bohaterowie nakreśleni wyraźnie. Akcja rozkręca się powoli i powoli buduje się napięcie. Jedyne zastrzeżenie mam do końcówki - ostateczne rozwiązanie mieści się na kilku stronach i dostajemy troszkę obuchem po głowie.

19Kinga_70 | 2018-10-15
Przeczytana: 20 października 2018