Blisko mnie

Wydawnictwo Kobiece
2018-10-17
2018-10-17
Urszula Gardner
kłamstwo niebezpieczeństwo relacje rodzinne samotność szpital thriller trauma utrata pamięci zdrada

Poszukując prawdy

Okładka sugeruje, że będzie to dobry thriller psychologiczny, jednak nic bardziej mylnego - to po prostu historia kobiety, która w wyniku upadku ze schodów traci pamięć z ostatniego roku... Reszta to próba przypomnienia sobie wszystkiego co było... Nie ma tutaj zbyt wiele napięcia, tajemnicy... Taka po prostu do poczytania :-) z pewnością miłośnicy mocniejszych wrażeń nie znajdą tu nic dla siebie...

Nie poniosła mnie ta książka. Przez pierwsze 100 stron cały czas się zastanawiałam czy kontynuować dalej czytanie. Z czasem historia się trochę rozkręca...Większość książki skupia się na opisach myśli głównej bohaterki i jej psychologiczne analizy i rozterki. Powtarzają się te myśli co już troche zniechęca. Zdecydowanie to nie jest to co lubię w książkach. Kolejna rzecz, bohaterką jest kobieta dojrzała a miałam wrażenie, że mamy do czynienia z rozemocjonowaną nastolatką.

Jo upada ze schodów i budzi się w szpitalu. Jej pamięć nieco szwankuje, nie może sobie przypomnieć jak to się mogło stać.
Jo nie pamięta ostatniego roku, stara sobie przypomnieć co wydarzyło się ważnego, jednak mąż i dzieci nie pomagają jej w tym.
,, Lepiej żeby nie pamietała ”
Kiedy do Jo wracają małe przebłyski nie może sobie przypomnieć co się wydarzyło między nią a mężem u szczytu schodów.
Dlaczego Jo boi się własnego męża ? Jakie sekrety ukrywa przed żoną?
Dlaczego dzieci nie chcą żeby pamietała ?

Książka która pochłonęła mnie do reszty. Momentami myślałam ze już wiem co sie stało jednak, kolejny zwrot akcji mnie zbił z tropu.

,, Lepiej żeby nie pamietała ”

Książka dość ciekawa, wciągnęła mnie historia. Fajnie się czytało, chociaż w pewnym momencie zaczęła mnie drażnić główna bohaterka.

Cóż, trochę przegadana jak dla mnie. Jo powinna wziąć się w garść, a nie ciągle szukać wymówek. Mam wrażenie, że gdyby chociaż połowa bohaterów zachowywała się jak dorośli. Cóż, wielokrotnie wzdychałam z rezygnacją czytając to.

Pomysł na fabułę dobry, trochę gorzej z realizacją...
Książka zdecydowanie zbyt długa, rozwleczona. Początkowo wydawało się, że ma potencjał, jednak mnie nie wciągnęła.

Pomysł na fabułę dobry, trochę gorzej z realizacją...

Popieram wszystkie opinie negatywne .Nie dokończyłem co mi się rzadko zdarza .Książka typu ,, rzygi po przepiciu,, . Dno.

Nie zachwyciła mnie, ciągnie się. Co prawda nie takiego zakończenia się spodziewałam, ale całokształt sredni.

Myślałam, że będzie to coś lepszego. Cała historia mocno się rozlewała, główna boharerka non stop analizowała wszystko (no ok, utrata pamięci, można zrozumieć, ale można było trochę to uciąć) wiele razy. Raczej słaba, długo czytałam, nie wciągnęła mnie niestety.

Nie mogę zrezygnować z napisania opinii.
Nigdy w życiu żaden główny bohater nie irytował mnie tak jak tutaj! Nie mogłam przebrnąć bo co chwilę się wkurzałam i przewracałam oczami. Joanna jest rozhisteryzowana, dziecinna, naiwna i mam wrażenie że po prostu głupia! Cała fabuła też kiepska i przewidywalna a do tego nudna jak flaki z olejem. Ciężko mi się czytało

Nie mogę zrezygnować z napisania opinii.

Dodaj cytat z książki Blisko mnie