Allegro - kampania grudzień kat. romans

Drzewo Anioła

Tłumaczenie: Jan Kabat
Wydawnictwo: Albatros
The Angel Tree
Jan Kabat
aleqsia

FASCYNUJĄCA POWIEŚĆ O ZAPOMNIANEJ PRZESZŁOŚCI, SKOMPLIKOWANYCH RELACJACH RODZINNYCH I MROCZNYCH SEKRETACH Greta po 30 latach wraca w rodzinne strony. Do Marchmont Hall, pięknej wiejskiej posiadłości położonej na wzgórzach Walii. Tragiczny wypadek spowodował u niej amnezję i wymazał z jej pamięci ostatnich 20 lat życia. Pewnego dnia, spacerując w lesie, trafia na tajemniczy grób. Gdy odczytuje...

Greta po 30 latach wraca w rodzinne strony. Do Marchmont Hall, pięknej wiejskiej posiadłości położonej na wzgórzach Walii. Tragiczny wypadek spowodował u niej amnezję i wymazał z jej pamięci ostatnich 20 lat życia. Pewnego dnia, spacerując w lesie, trafia na tajemniczy grób. Gdy odczytuje stary napis, okazuje się, że pochowano w nim małego chłopca. Jej syna…

Poruszające odkrycie uruchomi lawinę zdarzeń, które doprowadzą Gretę do dawno zapomnianych, szokujących faktów. Greta pozna historię Cheski, swojej córki, która w wieku zaledwie czterech lat została gwiazdą kina. Jaką cenę przyszło jej zapłacić za przedwczesną sławę? Greta dowie się, że nie była aniołem, na którego wyglądała…

„Drzewo Anioła“ ma niesamowity ładunek psychologiczny. Traumy z dzieciństwa, zdarzenia z przeszłości, które wpływają na nasze życie i relacje, jakie tworzymy… Riley zabiera nas w sam środek międzypokoleniowej historii, pełnej fascynujących postaci, podróży w czasie i zaskakujących zwrotów akcji. Niesamowita, wciągająca i pięknie napisana powieść. Usiądź wygodnie i delektuj się.
„Lancashire Evening Press“

To rodzinna saga, której akcja dzieje się na przestrzeni 40 lat po II wojnie światowej, pełna tajemnic i tragicznych zdarzeń. Poruszająca powieść, która zachwyci miłośników romansu i literatury kobiecej.
„Library Journal“

źródło opisu: Albatros

źródło okładki: Albatros

Piotr | 2018-11-24
Na półkach: Od wydawcy, Przeczytane
Przeczytana: 24 listopada 2018

U schyłku roku dokonałem kolejnego odkrycia. "Drzewo anioła" jest jedną z najlepszych powieści, które przeczytałem w 2018 roku. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się aż takiego zaskoczenia. Książkę wybrałem z oferty Albatrosa przypadkowo. Oczywiście nie bez znaczenia był fakt opisu. Jednak to, co znalazłem w środku, przerosło moje oczekiwania.
Autorka pięknie operuje piórem, a historia jest opowiedziana na przedziale kilku pokoleń. Piękne miejsca, tajemnicze postacie i przeszłość, od której trudno jest się uwolnić.
Autorka jest moim nowym, kolejnym, literackim guru. Na uwagę zasługuje pomysł, jego przedstawienie i detale, które tutaj są nie tylko ozdobnikami, ale wnoszą wiele do tej niezwykłej historii.
o samej fabule nie można napisać w jednym zdaniu. Wymyślona historia napisana w taki sposób jest niezwykła, żyje własnym życiem i bez wątpienia zostaje w czytelniku na dłużej. Historia rodziny, która nie należy do najszczęśliwszych, ale przecież to w właśnie w niej jest moc....

itysiek_reads | 2018-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2018

Lucinda Riley po raz kolejny zabrała mnie w świat pełen intryg, tajemnic, bolesnych wspomnień, ale i intensywnych uczuć!

Greta uległa wypadkowi, w wyniku którego straciła pamięć na trzydzieści lat. David, jej długoletni przyjaciel, zaprasza ją do pięknej posiadłości Marchmont Hall, w której przed laty rozpoczęło się nowe życie Grety, mając nadzieję, że powrót „na stare śmieci” poruszy coś w pamięci kobiety. Było to świetne posunięcie, ponieważ Greta w wyniku tych odwiedzin stopniowo odzyskuje pamięć, a my zagłębiamy się w niesamowitą historię rodzinną.

Książkę czyta się rewelacyjnie i czuję, że byłaby z niej świetna ekranizacja! Wielowątkowa i wielopokoleniowa historia rodzinna zabiera nas do roku 1945, dając nam wgląd w życie Grety i jej dalsze perypetie. Historia tej kobiety jest naprawdę niezwykła, los wielokrotnie się do niej uśmiecha, ale tak samo często daje w kość. Oprócz niej poznajemy bliżej także jej córkę, Cheskę, oraz wnuczkę, Avie, a każda z tych kobiet jest...

tjank | 2018-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czy zdarzyło Wam się czytać książkę z doskonałymi notam na LC , która dla Was okazała się totalną porażką? Tak było właśnie w przypadku „Drzewa Anioła”. Dziesięciogwiazdkowa książka okazała się dla mnie największą moją porażką roku. Większej hollywoodzkiej sieczki, papki, czy jak to nazwać, już dawno nie czytałem. Trzy pokolenia bohaterek, słodkich idiotek, przedstawione w przekroju dziesięcioleci z małymi wtrąceniami bohaterów, dzieciorobów i jednego księcia z bajki, który te trzy pokolenia idiotek ratuje, albo rujnuje swoim majątkiem - którego nie chce, ale ma. Wszyscy dokoła to też idioci. Policja, prawnicy , lekarze. Wystarczy przełożyć nóżkę powolutku jak w Nagim Instynkcie, żeby dostać majątek, albo dać autograf policjantowi... Ja też jestem idiotą, bo straciłem bezpowrotnie kilka godzin swojego życia.

Paulus | 2018-12-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, P-2017/18
Przeczytana: 01 grudnia 2018

Książka ta to opowieść o trzech pokoleniach rodzin do których należy Greta, David, Cheska, Ava.
Greta po ciężkich doświadczeniach w młodości stara się wychować córkę w jak najlepszych warunkach finansowych, dążąc do rozwoju kariery aktorskiej dziewczynki, nie zauważa problemów w jakie wpędza swoje dziecko. Planowanie przyszłości dla córki obraca się jednak przeciwko matce, a Cheska stopniowo popada w olbrzymi kryzys mając problem z własną psychiką. Opiekuńczy David i trochę naiwna Ava dodają opowieści charakteru. Czytając ostatnie rozdziały trochę zaczęła mnie irytować zbytnio przedłużająca się niefrasobliwość Avy w stosunku do Cheski. Jednak dobrze skonstruowana akcja sprawia, że czyta się książkę przyjemnie już od pierwszych stron.

Aniaczyanka | 2018-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2018

To nie jest taka lekka i miła świąteczna powiastka, jakiej można by się spodziewać po okładce (cudownej okładce). To niesamowita, głęboka, dramatyczna i wielopokoleniowa opowieść osadzona w latach 1945-1985.
Juz po kilku stronach dosłownie przepadłam. Książka jest bardzo ciekawa, bo i losy rodziny są trudne i pogmatwane. Z powojennym Londynem (również jego sytuacją ekonomiczną i społeczną) i posiadłością Marchmont Hall na wzgórzach Walii (to miejsce łączy bohaterów powieści) w tle. Autorka pięknie pisze. "Piękna" to chyba najlepsze określenie tej książki. Środek absolutnie dorównuje okładce.

| 2018-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2018

Drzewo Anioła książka która pochłonęła mnie całkowicie, książka rewelacyjna.
Książka która w swojej historii ma trzy pokolenia Greta, Cheska i Ava, matka córka i wnuczka. Kobiety które w swoim życiu przeszły wiele i choć trudności życiowe czasami je pokonywały zawsze próbowały powstać i walczyć o szczęście i przyszłość.
Książka warta uwagi, nie było momentów które by mnie nudziły. Wiele emocji, zwrotów akcji i niesamowita historia. Książka Rewelacyjna.

nanssja | 2018-11-27
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 24 listopada 2018

Trzy pokolenie kobiet. Trzy totalnie różne historie. Trzy dramaty, trzy nadzieje na lepsze życie. Wszystko to scala niezwykła, angielska posiadłość Marchmont, która staje się świadkiem wielu wzlotów i upadków. I pozwala by straszyły w nie duchy niespełnionych marzeń, zawodów, tragedii i zmarłych w niej osób. Na przestrzeni wielu lat zmieniają się nie tylko bohaterki, ale i otaczająca je rzeczywistość. Wędrujemy po powojennej Anglii, by następnie wejść w świat jeszcze raczkującego kina lat 60 aż wreszcie stajemy pod Drzewem Anioła w 1985 roku.

Aż mam ciarki, kiedy myślę o tej niezwykłej historii! Jest niesamowita, piękna i trudna. Nie znajdziecie tam cukierkowego love story, bowiem jej brutalność z wielką siłą wymierza policzek głównym bohaterkom. Ich losy wiją się ze sobą jak trujący bluszcz, splatają, podduszają i wywołują agonię. To jest takie mięsiste, takie prawdziwe! Pomysły autorki na fabułę zbijają z tropu, ale w tym pozytywnym sensie – wierzcie mi, że nie spodziewacie się...

noodla_books | 2018-11-23
Przeczytana: 20 listopada 2018

„Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz co ci się trafi”.
My natomiast nigdy nie wiemy, co przyniesie nam jutro, mimo że planujemy i zapełniamy kalendarz, nie potrafimy przewidzieć co zdarzy się za chwilę. Życie toczy się z nami lub bez nas. Nie mamy wpływu na wszystko. Niejednokrotnie musimy się mierzyć z przeciwnościami losu. Słodko-gorzki ten nasz byt, nikt z nas nie jest aniołem. Czy była nim któraś z bohaterek tej przecudnej sagi?
"Co rzucisz za siebie, znajdziesz przed sobą".
Greta po kilkudziesięciu latach wraca z Dawidem, jej właściwie jedynym przyjacielem, do domu, w którym miała kiedyś znaleźć schronienie. Powrót będzie znaczący dla niej, ma nadzieję, że wróci jej utracona pamięć spowodowana wypadkiem. Ten dom, jak się okaże, jest tylko częścią Puszki Pandory, który ma w sobie wiele skrywanych tajemnic.
Tę historię opowiadają trzy pokolenia kobiet. Greta, Cheska, Ave każda z nich chce skosztować w nim najlepszego. Greta jest matką Cheski, a Cheska zostanie...

Maria | 2018-12-03
Przeczytana: 02 grudnia 2018

Książka jest magiczna! Przeczytałam ją, można powiedzieć jednym tchem. Były wzruszenia. Były chwile, gdy bardzo emocjonalnie przeżyłam rozterki bohaterów, a zwłaszcza bohaterek powieści. Książka zawiera wiele mądrych sentencji, dojrzałych wyrazów. Autorka tknęła moim sercem. I umysłem, przyznam szczerze. Przedstawiła idylliczny krajobraz przeplatany cierpieniem. Nie umiem znaleźć słów, by wyrazić jakie to było i jest piękne. Przyznam, że okładka także przyczyniła się do wyciągnięcia dłoni po te wybitne arcydzieło. Strach jaki odczuwałam, kiedy próbowałam wyobrazić sobie przerażające sceny wklejone w rozdział trwał naprawdę długo i był silny. Nie mogłam się od niej oderwać, ale obowiązki dnia codziennego też trzeba spełnić.
Co ciekawe, pamiętam, że pisarka dwa razy napisała to samo krótkie zdanie. Bodajże około 20 rozdziałów dalej. Prawdopodobnie nieumyślnie, lecz nie zwraca się zbytnio uwagi na to czy jakiekolwiek zdanie powtarza się dwa, trzy czy dwadzieścia razy. A jednak...

Ania96 | 2018-11-21

Kto bije słynną Jojo Moyes na głowę?
Lucinda Riley❤️i muszę przyznać, że jest moim odkryciem na ten rok ❤️
Na setną książkę przeczytana w tym roku chciałam wybrać coś niezwykłego! No i wtedy dzięki uprzejmości wydawnictwa @wydawnictwoalbatros otrzymałam Drzewo anioła😘
Greta zawsze miała pod górkę. Niespełniona miłość, brak oparcia w matce, samotne macierzyństwo, śmierć dziecka i wreszcie wypadek , który wymazał jej pamięć. Usilnie próbuje sobie przypomnieć historię swego życia, ale nie potrafi , a jej bliscy uważają, że tym lepiej dla niej. Nic nie pamięta dopóki nie odnajduje grobu swego syna. Od tego momentu wszystkie jej wspomnienia,a szczególnie te złe bombardują ją z każdej strony. Jak to się stało, że przekazując swojej córce miłość, oddanie, czas i poświęcenie wychowała potwora? I jak poradzić sobie ze wszystkimi złymi momentami?
Nikt nie opisuje zakrętów życia tak jak ona 😍
Dobitnie opisana ludzka psychika,uczucia. Świetne, ciekawe opisy, no i dialogi , które w stu...