Niedźwiedź i słowik

Okładka książki Niedźwiedź i słowik
Katherine Arden
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2018
Wydawnictwo: Muza Cykl: Trylogia Zimowej Nocy (tom 1) fantasy, science fiction
Trylogia Zimowej Nocy (tom 1)
The Bear and the Nightingale
Muza
2018-04-18
2018-04-18
2017-01-10
Katarzyna Bieńkowska
dawne wierzenia fantasy dla młodzieży literatura amerykańska literatura dla młodzieży odmiana losu Rosja średniowiecze walka dobra ze złem
Inne

Baśń podszyta grozą

Ta książka to piękna i pełna magii baśń, która od początku wciągnęła mnie w swój świat...niesamowita i tajemnicza jak jej główna bohaterka. Zdecydowanie polecam!

Liseł is confused. Dodatkowa gwiazdka za pomysł i klimat, ale poza tym nie do końca wiem, co o tej książce myśleć. Jest tak bardzo statyczna, wszystko rozkręca się tak wolno, że miałam momentami ochotę ją kartkować, byle tylko przestała się tak koszmarnie dłużyć. Gdyby nie to, to wyszłaby z tego bardzo fajna opowieść, bo bohaterowie, fabuła i mroczny zimowy klimacik przypadły mi do gustu. Mniej więcej w 60% książki zaczęło się trochę poprawiać, dlatego prawdopodobnie dam szansę 2 części, ale jeszcze się waham.

Perspektywa ukazania chrześcijaństwa. Podążanie za nim prowadzi do zguby ? - W tym kraju wielu polityków nie zdobyło by się na odwagę by to powiedzieć

Zgrabna, momentami nawet bardzo, historia.

Zgrabna, momentami nawet bardzo, historia.

Piękna, bajkowa, słowiańska. Niezapomniana podróż przez zimowe bezdroża i lasy dawnej Rusi. Bardzo mi się podobała, ja uwielbiam taki klimat. Książka ma wszystko co lubię...a co najpiękniejsze posiada słowiańską zabobonną duszę :) Piękna, polecam!

Zakochałam się w klimacie tej książki. Baśnie, mitologia słowiańska i zima, chyba nie ma rzeczy, które kochałabym bardziej.

Cudowna słowiańska trylogia dla wszystkich, którzy w dzieciństwie kochali baśnie. Trafia prosto do serca. Wyjątkowa. Magiczna. Otulająca. Idealna na długie wieczory.

Chyba wyrosłam z baśni 🙈 dodatkowa gwiazdka za śliczna okładkę 🙃

Chyba wyrosłam z baśni 🙈 dodatkowa gwiazdka za śliczna okładkę 🙃

Po 3 latach robię reread tej trylogii i kocham ją jeszcze bardziej. Nie jestem w stanie nawet wyrazić mojego zachwytu i miłości do tej historii i bohaterów. Klimat jest tutaj niesamowity, nie spotkałam jeszcze drugiej takiej powieści. Czytanie tej książki jest jak powrót do domu, otula mnie ciepłem i swoją magią.

jak bardzo ta książka mi "weszła" to nikt nie zrozumie.
taka mądra piękna baśniowa fantasy
aż się chce żyć w takim świecie
bez elfów i krasnoludów
Morozko <3

jak bardzo ta książka mi "weszła" to nikt nie zrozumie.
taka mądra piękna baśniowa fantasy
aż się chce żyć w takim świecie