Porzucone królestwo

Cykl: Księga Całości (tom 5)
Wydawnictwo: Mag
Kres, Szerń, Aler, fantasy,

"Porzucone królestwo" to najmroczniejsza ze wszystkich książek Kresa. Gorzka, okrutna opowieść o zawiedzionych marzeniach, niespełnionych miłościach i straconych złudzeniach. Zdrada, gniew, nienawiść. Jeśli zbrzydła ci rzeczywistość, wstąp do "Porzuconego królestwa". Dowiesz się, jak paskudny może być świat i pokochasz ten, w którym żyjesz. Książka nie dla każdego! Dla prawdziwych kobiet i...

Książka nie dla każdego! Dla prawdziwych kobiet i mężczyzn, ale nie dla dziewczynek i chłopców...

źródło opisu: [MAG, 2002]

Fidel-F2 | 2016-11-04

Świetna rzecz. Lepsza jedynie była odrobinę Grombelardzka..., a Panią Dobrego Znaku wyprzedza niewiele dzięki zwięzłości i ładunkowi emocjonalnemu. Doskonale napisana, tu i tam odrobina świetnego, inteligentnego humoru, mnóstwo fragmentów refleksyjnych. O postaciach nawet nie ma co wspominać, bez zarzutu. Czyta się wyśmienicie, urywałem ze snu czas nawet gdy na sen miałem cztery godziny nad ranem. Na bank, gdzieś w okolicach tej powieści Kres zaczął popadać w depresję. Lektura obowiązkowa.

provos | 2013-03-29
Przeczytana: 29 marca 2013

Po przeczytaniu poprzednich czterech części Księgi Całości muszę stwierdzić, iż "Porzucone Królestwo" jest najbardziej gorzką i okrutną częścią cyklu, a losy bohaterów sprawiły, że po przeczytaniu ostatniej strony przez kilka minut zbierałem siły, by ostatecznie zamknąć książkę i przyjąć do wiadomości finał wydarzeń "Porzuconego Królestwa".

Zdecydowanie najlepsza część cyklu!!!

Maciek | 2010-11-06

Ta książka była tak przeraźliwie nudna, że nawet w trakcie czytania nie wiedziałem o czym jest bo nie mogłem się skupić na treści

DagonX | 2015-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2015

Wspaniała, kolejna część cyklu o Szerni i Księdze Całości. Żywa akcja, bohateorwie-starzy znajomi, znani z poprzednich części i deszczowy Grombelard dokąd powrócił legendarny Basergor-Kragdob. Czyta się bardzo szybko, ciężko się oderwać. :)

Hania | 2011-02-17

Najbardziej gorzka powieść w cyklu szererskim.

Wojciech Kosinski | 2012-08-26
Przeczytana: 23 sierpnia 2012

Jak do tej pory to była najbardziej gorzka i ponura część całego cyklu.

RoNo | 2016-11-29
Przeczytana: 28 listopada 2016