Przebudzenie

Awareness
religia
2015-01-01
Beata Moderska, Tadeusz Zysk

Ciężko ocenić książkę przewodnika "duchowego", choć za takiego poniekąd autor się nie uważa.
W skrócie i prostym językiem napiszę zatem, że gdyby każdy człowiek stąpający po ziemi przeczytałby tę książkę - zwłaszcza taki mieszkający w wysoko rozwiniętym kraju, popychany do wyścigu szczurów - a do tego choć połowa słów autora dotarłaby do czytelnika, to świat byłby lepszy....

Pozycja wymagająca, otwierająca oczy, dla niektórych może być przełomowa.Książka do której się wraca, jeżeli nas zaintrygowała. Zawiera kontrowersyjne stwierdzenia m.in. dlatego, że stara się łączyć elementy religii wschodu z chrześcijaństwem.
Kościoł katolicki w notyfikacji zdecydowanie stwierdził, że nauki głoszone przez A. De Mello są nie do pogodzenia z podstawowymi...

Zapewne 20-30 lat temu to był najważniejszy wizjoner duchowy, ale do dziś sporo osób już wypowiedziało się w tonie przebudzenia duchowego. Wadą są zbyt krótkie przytoczone kazania, bez szerszego tłumaczenia, co może dalej być niezrozumiałe dla czytelnika.

To najważniejsza pozycja, którą czytam od 16-tego roku życia. Do dziś przeszedłem ją ponad 10 razy.

Mam wrażenie ze książka jednak dużo bardziej przypadnie do gustu lub zrobi wrażenie na osobach wierzących . Nie głupia , ale ciężko mi się ja czyta , mimo ze jest to książka do przeczytania na raz .

Nie do końca rozumiem jak ta książka może zmienić komuś życie. Sama wyciągnęłam z niej jedną lekcję, ale żeby aż tak? Oczywiście nie zabraniam nikomu niczego i cieszę się, że komuś mocno pomogła, ale jest to dla mnie zaskoczeniem.
PS: Wstęp okropnie rozciągnięty eh

Porady jezuity Anthony'ego de Mello jak osiągnąć mistycyzm, niezależnie od religii, coraz głębiej wchodząc w swój umysł. Jak uniezależnić się od narkotyku w postaci ludzi, mediów, opinii i etykietek, tak żeby nikt nie miał mocy uszczęśliwienia lub zranienia nas.
Ten zbiór rekolekcji/wykładów dodaje świadomości, uczy pogodzenia się ze sobą. Najlepiej jeśli trafi na taki...

Inspirujące, oświecające i przebudzające. Siostra dała mi tę książkę w prezencie kiedy miałem bardzo stresujący rok na studiach. Po tej lekturze poczułem się dużo lepiej. Dla odmiany nie jest to książka motywująca - zamiast tego proponuje spojrzenie na wszystko z trochę innego punktu widzenia, a w efekcie pogodzenie się ze światem i z życiem.

Bardzo fajna treść. Zmusi do zastanowieni się nad swoim zachowaniem czy podejściem do życia. Rzuci również światło na pewne aspekty, które mogą się nam wydawać dotychczas nie zrozumiałem w naszym życiu, a nad którymi nie raz się głowiliśmy. Wydaje mi się, że po przeczytaniu tej książki każdy będzie postrzegał otoczenie już inaczej i prawdopodobnie zmieni swoje podejście....

Powtarzalność i lanie wody. Nie kupiła mnie niestety.

Dyskusje

3 569