Przebudzenie

Anthony de Mello religia 264 str.
Awareness

Beata Moderska, Tadeusz Zysk
Zysk i S-ka
religia

Kup książkę

Treść książki przywołuje najgłębsze wspomnienia, identyfikuje całe twoje jestestwo w proces myślenia i pewnej analizy własnego postępowania. Arcydzieło dla duszy poszukującej lepszego zrozumienia siebie i świata.

Bardzo zmieniła mój stosunek do życia, świata, ludzi.

Kompletnie nie trafiła do mnie ta książka, nie wiem, czy to przez to, że dawno jestem już "obudzona" i połowa tam odkryć jest dla mnie czymś oczywistym. Strasznie chaotycznie napisana w stylu, który do mnie nie przemawia, kojarzący mi się jakimś praniem mózgu. Przeczytałam połowę, więcej nie byłam wstanie tego czytać.

Czyta się dość przyjemnie i jest to dodatkowy plus, który wznosi tę książeczkę odrobinę ponad przeciętość. Skąd taka ocena? Nie do końca trafia do mnie nie tyle filozofia, o ile postawa de Mello, jakieś takie... wrażenie nieomylności, jakie stwarza, lub zdaje się stwarzać.

Nie szukam bogów, ani panteonów, ani "jedynych", lecz prawd ogólnych, a właściwie nie prawd, lecz...

Oj to 100% klasyka. Każdy powinien ją przeczytać by poznać niejako siebie

Mocno osadzona w filozofiach wschodu, szczególnie bliska Buddyzmowi. Można jednak czytać selektywnie przyjmując porady i wartości. Jest dużo przydatnych, dających korzyści wzorców myślowych. Polecam.

Rewelacyjna i jak dla mnie obowiązkowa pozycja dla każdego.
Książka która jako pierwsza wybudziła mnie z matrixa społecznego i pokazała inny sposób patrzenia na życie w którym można odczuwać wewnętrzny spokój i szczęście bez względu na treść swojego życia.
Po 7 latach trafiłem na nią znowu i potwierdzam że jest to najlepsza i najbardziej znacząca książka jaką w życiu czytałem.

Książka która może zmienić wszystko i nic, napisana bardzo prosto, wystarczy tylko zechcieć ją otworzyć i zerknąć.

1936

Zbiór rekolekcji wygłoszonych przez autora.

Czyta się szybko, ale refleksje zmuszają do ponownego przestudiowania tekstu czy też oddania się rozmyślaniom. Narracja bardzo bezpośrednia, możemy czuć się wręcz prześwietleni. Praktyczne przykłady, trafne metafory i porównania. Problemy leżą w nas, a nie w świecie zewnętrznym. Nie oczekujmy od innych. To nie my jesteśmy...

Ta książka może wiele zmienić ... tylko czy Ty chcesz coś zmienić?

Dyskusje

3 260