Przebudzenie

Zysk i S-ka
2015-01-01
1992-01-01
Beata Moderska, Tadeusz Zysk

Pozycja warta do przeczytania dla osób które szukają zmian w życiu i chcą przebudzenia :)

Z BIBLIOTEKI MOJEGO BRATA

Przeczytałam "Przebudzenie" jednym tchem i jestem przekonana, że powrócę kiedyś do lektury. Książkę czyta się błyskawicznie. Napisana jest w bardzo przystępny i lekki sposób. Wiele z treści, które tam znalazłam, nie były nowatorskie, przynajmniej w moim odczuciu. Jednak słowa Mello mają moc. Coś, co wcześniej było dla mnie niby oczywiste, teraz dotarło jakoś bardziej i na stałe utkwiło w głowie. Nie czuję, żeby książka zmieniła moje życie, ale zdecydowanie pokazała inne spojrzenie na wiele rzeczy i nieco przeprogramowała moje myślenie. Gdyby każdy człowiek zapoznał się z treściami "Przebudzenia", być może postępowalibyśmy w bardziej przyjazny dla wszystkich sposób. Jednym słowem - polecam!

Z BIBLIOTEKI MOJEGO BRATA

Książka, którą myślę, że łatwo się zachłysnąć i z lekka pogubić.
Pomimo iż pisana ładnych parę lat temu, dotyka wciąż aktualnych obszarów naszego życia. Warto podejść z pewną dozą rezerwy i nie brać wszystkiego jako prawdę objawioną, bo to nigdy nie służy. Jednak pewne rzeczy można faktycznie odnieść do swojego życia i samego siebie i dogłębnie przeanalizować. Niewygodna, z pewnością miejscami kontrowersyjna czy nawet denerwująca, ale wciąż warta przeczytania.

Książka, którą myślę, że łatwo się zachłysnąć i z lekka pogubić.

Pozornie uświadamiająca, lecz moim zdaniem zwodnicza, zwłaszcza dla szukających Tego, który jest.

Kiedyś, na początku mojej duchowej drogi, zachwycałem się tą książką. Dziś uważam, że jest zarówno dobra co szkodliwa.
Zdecydowanie poleciłbym klasyczną naukę katolicką uformowaną przed soborem watykańskim II niż tego typu książki. Ta książka to jeden wielki "religijno-filozoficzny wór", z którego cokolwiek się wyłowi, może być przydatne w życiu.

Ciekawa książka, samorozwojowa oraz pozytywna. Polecam wszystkim z czystym sumieniem.

#822 - Przebudzenie - Anthony de Mello - Zysk i S-ka Wydawnictwo
#382/52/2021

Książka ma 264 strony. Swoją premierę w tym wydaniu miała dnia 01.01.2015 roku.

Jest to bardzo ważna książka w moim życiu, która skłania do rozważeń, oraz wielu własnych przemyśleń.
"Widzimy ludzi i rzeczy nie takimi, jakimi są, ale takimi, jakimi my jesteśmy."

Autor uczy nas uważności, oraz wdzięczności, które są niezwykle ważne i potrzebne w naszym życiu:
"Jeśli nie jesteś szczęśliwy, to oznacza tylko tyle, że koncentrujesz się na tym, czego nie masz. W przeciwnym razie musiałbyś doświadczać błogostanu."

A Ty jesteś szczęśliwy ? Czy skupiasz się na drobiazgach?

Mocno uderza w nas także fragment mówiący o tym, czy żyjemy, aby żyć, czy aby przeżyć ?
"Ludzie nie żyją, większość z was nie żyje, jedynie podtrzymujecie swe ciało przy życiu. To jednak nie jest życie, ale wegetacja. Nie żyjecie..."

Bardzo dziękuję za tą książkę Zysk i S-ka Wydawnictwo i serdecznie ją Wam polecam. <3 <3 <3

#822 - Przebudzenie - Anthony de Mello - Zysk i S-ka Wydawnictwo
#382/52/2021

Książka ma 264 strony. Swoją premierę w tym wydaniu miała dnia 01.01.2015 roku.

"Widzimy ludzi i rzeczy nie takimi, jakimi są, ale takimi, jakimi my jesteśmy."

Autor uczy nas uważności, oraz...

Na półkach: , , , ,

Bardzo wpłynęła na mój sposób myślenia. Polecam, nie ma co opowiadać, to trzeba po prostu samemu przeczytać.

Dla mnie bardzo ważna, prowokująca do rozważań książka. Odnalazłam w niej wiele własnych przemyśleń. Język jak dla mnie nieco odarty z emocji, chłodny- wolę styl mocniej przemawiający do serca. Mimo tego zdecydowanie warto.

Książka jest ciekawa jak dla mnie. Moje osobiste odczucie co to stylu w jaki wypowiada się autor "Czuje się jak na kazaniu w kościele". Przekaz jest dla mnie zimy, bez jakich kolwiek pozytywnych emocji, mało motywujący. Jest to pierwsza i na pewno ostatnia książka tego autora. Pomimo wielu mądrości w książce - nie przemawia do mnie na tyle żebym mogła powiedzieć że wpłynęła na moje życie albo wprowadziła jakieś zmiany.