Credence

2020-01-14
9788383200170
Dawid Świonder
romans miłość uczucia intryga erotyka +18

„credence”… no napewno długo jej nie zapomnę i szczerze nie wiem czy to dobrze czy źle, bo z jednej strony bardziej pojebanej książki jeszcze nie czytałam, a okładka i opis chuja mówią o tym co się tam dzieje, ale z drugiej w jakimś tam powalonym sensie można się z niej czegoś nauczyć (i nie nie chodzi o to że warto próbować z przybraną rodziną…) ale uczy pojęcia dom i pokazuje mrok i szczęście tego świata jak i ludzi. Nie powiem że warto brać z tej książki przykład bo bym skłamała ale też ta książka mnie wciągnęła w jakimś powalonym sensie. Generalnie kupiłam tą książkę z wiedzą co w niej jest, bo chciałam wiedzieć jak to jest wszystko opisane i mówię jasno jeśli nie lubisz książek w których jest przemoc fizyczna jak i psychiczna i erotyków NIE CZYTAJ TEJ KSIĄŻKI. Moja osobista ocena tej książki nie jest zła bo fajnie napisana pojebana ale do przeczytanie w jeden wieczór.

"Credence"... oj to zdecydowanie coś innego i na pewno nie będzie to pozycja dla każdego.

Jeśli gorszą Cię sceny seksu, czasem dzikiego i brutalnego - nawet nie myśl żeby sięgać po tą książkę. Opiera się ona głównie na tym.

Czytając ją miałam mieszane uczucia. Sama postać Tiernan bardzo mnie irytowała. Autorkę bardzo poniosła fantazja wrzucając bohaterkę do łóżka z każdym domownikiem (na domiar złego, wszyscy Ci faceci byli spokrewnieni). Myślę, że było to niepotrzebne i książka więcej zyskałaby na tym, gdyby historia skupiła się na 'rozszyfrowywaniu' Kaleba. Scen seksu przy tym nie trzeba by było usuwać (autorce bardzo dobrze one wychodzą),a rozwiązłość Tiernan by tak nie gorszyła. Co innego fantazje, co innego czyny. Nie rozumiem jak jeden z tych facetów mógł się z nią na końcu związać widząc jak dziewczyna bzyka się z jego bratem i ojcem. Wiem, że tam wszyscy mieli skrzywioną psychikę, no ale w prawdziwym życiu miłości by chyba z tego nie było. Dobrze, że to fikcja.

Swoją drogą Kaleb... chyba miał być tajemniczy i seksowny, a nie do końca to wyszło. Jego zachowania były dziwne i... niewytłumaczalne. A później zrobił się potulny jak baranek, ze względu na dziewczynę, którą 'wybzykał' każdy w jego domu. Idealny obiekt westchnień. Relacja jego i Tiernan była naprawdę dziwna. Nie widziałam w niej niczego, co mogłoby rozwinąć między nimi jakiekolwiek uczucie.

Chyba najbardziej polubiłam Noaha. Był taki jakoś najbardziej ułożony.

Powieść obrazuje też problemy psychiczne dorosłych osób, które wychowane były przez osoby, które nie powinny tego robić. Niestety, często zachowania rodziców mają wpływ na dalsze życie ich dzieci.

Pojebana książka

Pojebana książka

Nie wiem czy kiedykolwiek w życiu miałam w ręce coś, co jest napisane AŻ TAK ŹLE. Fabuła się w żaden sposób nie klei, bohaterowie przeżywają absolutnie puste rozterki wewnętrzne, główna bohaterka jest skrajnie infantylna, a sposób prowadzenia narracji po prostu skręca z żenady. „Sceny pikantne” są tak odstręczająco opisane, że aż kusi by stwierdzić, iż nasza Blanka to noblistka w kategorii erotyków. Drzewa znowu zmarnowano.

Powieść opisująca losy Tiernan de Haas brzmi jak pełna emocji podróż przez zawiłe labirynty ludzkiej psychiki. Jej historia, rozgrywająca się w cieniu tragedii i tajemnic, zdecydowanie wzbudza zainteresowanie. Tiernan, konfrontująca się z brakiem uwagi i miłości ze strony rodziców, znajduje się na skraju emocjonalnego otępienia, gdy tragedia samobójstwa ich dotknie. Nagłe pojawienie się Jake'a Van der Berga, przybranego stryja, stawia ją w zupełnie nowej sytuacji - na granicy między długimi cieniami przeszłości a możliwością nowego życia.

Przeniesienie się do domu na dzikich górach Kolorado to symboliczny krok w kierunku nowego rozdziału w życiu Tiernan. Jednakże, to, co na pozór miało być ucieczką od problemów, szybko staje się areną dla skomplikowanych emocji i zakazanych pożądanych. Narracja, wzbogacana z różnych perspektyw, oddaje złożoność relacji między Tiernan a Jake'em, eksplorując granice moralności i pierwotne instynkty ludzkiej natury.

Kontrowersyjny charakter książki sprawia, że czytelnik jest konfrontowany z pytaniami dotyczącymi pożądania, moralności i granic między dobrem a złem. Opowieść ta z pewnością nie pozostawia obojętnym, budząc w czytelniku niepokój i napięcie, ale również prowokując do refleksji nad ludzkimi zachowaniami i wyborami.

Choć książka może wywołać różnorodne emocje i reakcje, to Twoje entuzjastyczne zalecenie sugeruje, że jej głębia i złożoność przypadły Ci do gustu. Dzięki za polecenie tej interesującej lektury!

🔥🔥

🔥🔥

32/2024

"Śpią tak mocno, że nie sły­szą cię w nocy. Tylko ja. Kiedy do­tkną­łem two­jej twa­rzy, uci­chłaś, a kiedy chcia­łem wyjść, twój kosz­mar wró­cił. Więc zo­sta­łem. Przy­cho­dzę tak co noc. Cho­wasz zmar­z­nię­te stopy mię­dzy moje nogi, a ja przy­tu­lam cię do sie­bie. Kładę rękę na two­ich ple­cach i czuję, jak uspo­ka­jasz się przy mnie. Czu­jesz się przy mnie bez­piecz­na? Lubię się tobą zajmować."

Mam mieszane uczucia. Sercem za Kalebem. Jake irytujący, a Noah neutralny.

32/2024

Kontrowersyjna, ale mi się podobała. Daje do myślenia :)

Kontrowersyjna, ale mi się podobała. Daje do myślenia :)

Rozumiem dlaczego ludzie mogą jej nie lubić, ponieważ jest to trochę powalona książka, ponieważ mamy romans głównej bohaterki z jej przyszywanym wujkiem oraz z jego synami. Książka była git fajnie i szybko się ją czytało lecz zakończenie mnie trochę zawiodło bo myślałam, że Tier skończy z Noah'em a nie z Calebem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ksiazka wydaje sie trudna w odbiorze . jak ktoś tylko po bożemu to raczej w zachwyt nie wpadnie bo skupi sie na sexie w niej opisanym a nie na problemach które wyniosły ci mloodzi ludzie z dzieciństwa , jak patologia rodziców wpływa na zycie .

• Romans