Zabójstwa w Badger's Drift

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Pierwsza część przygód nadinspektora Barnaby&ego i sierżanta Troya. Rozpoczynają oni śledztwo dotyczące z pozoru naturalnej śmierci starej panny Simpson...

książek: 2072
onika | 2013-11-27
Przeczytana: listopad 2013

Panna Simpson widziała coś, czego widzieć nie powinna. Panna Simpson była mimowolnym świadkiem miłosnej schadzki pary, której romans nie może się wydać. Panna Simpson została zamordowana. Czytelnik wie to od pierwszych stron. Ale morderca jest sprytny. Wszystko upozorował tak, by wyglądało na naturalną śmierć staruszki. Na szczęście panna Bellringer jest uparta i poruszy niebo i ziemię, albo chociaż zrobi awanturę na posterunku policji, by wyjaśnić śmierć przyjaciółki. A nadinspektor Barnaby, który zainteresował się sprawą, zrobi wszystko, by ją rozwiązać.

Caroline Graham w swojej powieści stworzyła niezwykłą plejadę postaci z przesympatycznym nadinspektorem Barnaby'm na czele. Nie można go nie polubić. A już jego miłość do żony, która gotować nie potrafi i jego słabość do dobrego jedzenia przeplatana niestrawnością są po prostu rozczulające :) No i jest jeszcze sierżant Troy, którego ego powinno mieć osobne biurko. Ale prawdziwymi perełkami są mieszkańcy Badger's Drift. Sielską...

Kasiag | 2015-12-03
Przeczytana: 30 listopada 2015

Rewelacyjny kryminał!
Jest tutaj wszystko: intrygująca fabuła, przyciągający uwagę i wzbudzający zainteresowanie bohaterowie, wspaniały klimat.
Trudno się oderwać od czytania, wciąga totalnie.
Na pewno sięgnę po kolejne części :)

Polecam gorąco!

pulcinella | 2010-09-29

Świetny angielski kryminał w starym stylu, choć akcja rozgrywa się w naszych czasach. Świetne kreacje bohaterów, trochę humoru i wciągająca intryga. Do tego typowo angielski inspektor, którego żona nie umie gotować i sierżant, który uważa się za adonisa:)

Skylla | 2014-04-06
Przeczytana: 03 kwietnia 2014

Jeśli ktoś przeczytał już wszytko Agathy Christie i tęskni do tego samego klimatu, to proszę bardzo. Klasyczny kryminał detektywistyczny. Całkiem dobrze skonstruowany i napisany, jedynie bohater może trochę za mało charakterystyczny.
Jednak przeczytać można.

Anna | 2016-10-16