Życie wśród dzikusów

Life among the savages
dzieci, matka, rodzina
adorable

Inne wydania

Niekończąca się wesoła opowiastka o dorastaniu psotnych brzdąców pod czujnym okiem mądrych i kochających rodziców. Młode małżeństwo nowojorczyków dostaje kolejne ostrzeżenie przed eksmisją z mieszkania, które wynajmują. Po namyśle i gorączkowych poszukiwaniach Jacksonowie postanawiają spełnić swoje marzenia i decydują się na osiedlenie w małym miasteczku w spokojnym Vermoncie. Wynajmują tam...

Młode małżeństwo nowojorczyków dostaje kolejne ostrzeżenie przed eksmisją z mieszkania, które wynajmują. Po namyśle i gorączkowych poszukiwaniach Jacksonowie postanawiają spełnić swoje marzenia i decydują się na osiedlenie w małym miasteczku w spokojnym Vermoncie. Wynajmują tam wielki stary dom z kolumnami i z duszą. Jego nowi mieszkańcy to spolegliwy tata, pobłażliwa mama, czyli autorka tej opowieści, oraz dwa urocze maluchy, które rozpiera energia. Oczywiście ku radości wszystkich powoli przybywają nowi członkowie wspólnoty: pies, koty, gosposie, no i dzieci. życie tej kochającej się rodzinki toczy się zwykłym trybem, ale kręci się przede wszystkim wokół dzieci, a strony tej książki wprost skrzą się od ich dowcipnych powiedzonek i spostrzeżeń oraz opisów przezabawnych sytuacji.

źródło opisu: Libros, 2002

źródło okładki: zdjęcie autorskie

allison | 2012-01-10

Czytałam tę książkę ładnych parę lat temu i pamiętam, że nie zrobiła na mnie wrażenia.
Pomysł nie jest niczym nowym w literaturze, ale ucieczka z miasta-molocha na prowincję może być pokazana barwnie, ciekawie i dowcipnie. Tego jednak powieści brakuje. Owszem, zdarzają się zabawne fragmenty, związane z zachowaniami niesfornych dzieci, jednak to za mało, by ożywić książkę i zainteresować czytelnika.
Niektóre sytuacje były bardzo naciągane i miałam wrażenie, że już to czytałam w innych tego typu powieściach oraz widziałam na ekranie - w lekkich i niezbyt ambitnych filmach...

adorable | 2011-01-29
Na półkach: Przeczytane, Rok 2011
Przeczytana: 29 stycznia 2011

Szczerze przyznam, że po wielu przychylnych opiniach oraz opisie, doszłam do wniosku, że książka jest niezwykle ciekawa i wypełniona dużą liczbą zabawnych sytuacji w gronie rodzinnym. Owszem, kilka śmiesznych akcji było, aczkolwiek zawiodłam się trochę na tej książce. Spodziewałam się czegoś lepszego. Może jest to spowodowane tym, iż "Życie wśród dzikusów" zostało napisane ponad 30 lat temu (ja czytałam wydanie z 2002r.)? Na tamte lata, na pewno była to interesująca książka. Jednak, aktualnie mam większe wymagania.. Ta lektura jest dla mnie zbyt chaotyczna, niektóre sceny nie mają ostatecznego zakończenia, wiele kwestii jest niedopowiedzianych..
"Życie wśród dzikusów" to książka, która wypełni nudne popołudnia czy wieczory. Polecam ją szczególnie dla matek (tych młodych, jak i trochę starszych, bardziej doświadczonych), które na co dzień zmagają się ze swoimi pociechami, mającymi sto pomysłów na minutę.

madzia_lena | 2013-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2013

Mama tata, dzieci, zwierzęta i ich codzienne perypetie. Jest to właściwie krótki opis życia przeciętnej wielodzietnej rodziny. Jeśli ktoś lubi takie klimaty, może przeczytać w autobusie, pociągu lub innym środku komunikacji, albo w przerwie na kawę, po stresującym dniu. Dla rozluźnienia i uśmiechu.

Klapaucjusz | 2015-08-14

Bardzo lubię te książki (druga część to "Poskramianie demonów"). Przeczytałam je dobre czterdzieści lat temu I już wtedy bardzo mi się podobały - są niezwykle sympatyczne, pogodne, wywołujące szczery uśmiech.

asiasso | 2011-06-11
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 11 czerwca 2011

Może gdybym miała dzieci inaczej odebrałabym tę książkę. Taka ciepła książeczka o życiu rodzinnym i chaosie dnia codziennego.

momarta | 2014-09-06
Przeczytana: 27 sierpnia 2014

Truscaveczka | 2013-10-04
Przeczytana: 02 października 2013

Przegadana. Umiarkowanie ciekawa. Niestety, mimo zachęt innych - mało śmieszna. Pozytywem jest model rodziny i partnerstwa prezentowany w książce - jak na swoje czasy.

Chain | 2012-12-20

Pamiętam tylko, że wiele lat temu bardzo mi się podobała ta ciepła rodzinna historia:)

Gugis | 2016-10-14
Przeczytana: 16 października 2016