Marionetka

Sylwia Bies Wydawnictwo: Wydawnictwo Vectra kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Vectra
2024-05-17
2024-05-17

Ależ byłem ciekawy końca. Książka pełna tajemnic. To jedna z tych "czyta się sama"
Jeszcze rozdział i odkładam.....
Bardzo polecam.

Jeszcze rozdział i odkładam.....
Bardzo polecam.

"Marionetka" to najnowsza książka Sylwii Bies i cały czas się zastanawiam jak by tu Wam o niej opowiedzieć nie zdradzając żadnych szczegółów, żeby nie popsuć Wam tych mega wrażeń podczas lektury.

W książkach Autorki zaczytuję się już od kilku dobrych lat i za każdym razem ogromnie mnie zaskakuje. Jestem tak dumna, że po raz kolejny mogę patronować jej powieści, bo to jest kolejna petarda, która niejednego zmiecie z powierzchni ziemi.

W "Marionetce" jest to za co kocham zanurzać się w świecie przedstawionym przez Bies. Wszystko wydaje się być takie oczywiste, jestem przekonana, że pozjadałam wszystkie rozumy ale i tak w środku wiem, że Sylwia zrzuci na mnie taką bombę, że ciężko się będzie pozbierać.

Bardzo doceniam za psychologiczny rys bohaterów, który z książki na książkę jest coraz lepiej dopracowany mimo, że wydaje mi się za każdym razem, że lepiej już się nie da.

Cechą wspólną powieści jest to, że zazwyczaj nie jestem w stanie polubić głównych bohaterów ale nie uważam tego za minus, ponieważ jest to już chyba taki znak rozpoznawczy dla mnie, że to książki Sylwii. I mimo, że nie pałam do nich miłością to i tak bardzo emocjonalnie za każdym razem przeżywam to, co dzieje się na kartach powieści.

Po raz kolejny będę zachwycać się jej pięknym stylem, który płynie w mej głowie w sposób lekki ale wręcz władczy,bo to on rządzi moimi myślami dopóki nie skończę czytać a kończy się w mgnieniu oka. To autentycznie ta historia od której nie da się oderwać. Sylwia zaczyna "Marionetkę" od wielkiego boom a później nie jest wcale spokojniej. To jest taka opowieść, która jak dla mnie będzie równie cenna, kiedy podejdę do niej drugi raz, żeby śmiać się z siebie i dostrzegać smaczki, które w euforii pierwszego czytania mi umknęły, bo teraz kiedy znam zakończenie będę to wszystko na pewno odbierać inaczej.
A zakończenie jak dla mnie było ogromnie zaskakujące i połączyło wszystkie fakty, zarówno te które mi pasowały jak i te, których nie polubiłam z tymi, których nie zauważyłam lub pominęłam bo wydawały się mało istotne w jedno wielkie booom. Przez tę historię się płynie mimo trudnych tematów, jakie Autorka porusza. Przyjmuje się do serducha każde słowo, wierzy we wszystko by na koniec przekonać się jak umiejętnie wręcz mistrzowsko Bies nas zmanipulowała 😉

Dziękuję za to, że po raz kolejny dała mi książkę, która ma niejedno dno, która nie jest prosta i przewidywalna, która wywołuje przeróżne emocje w sercu i której nie zapomnę i chcę do niej wracać.

Zasłużone 10/10 🌟

Czy wiesz kto jest Marionetką a kto ciągnie za sznurki ?

@sylwia.bies.autorka I jej "Marionetka" fantastyczny, rewelacyjny thriller psychologiczny, który porusza tak ciężkie tematy. Otwiera tak wiele wspomnień i głęboko zakopanych ran.
Momentami nie tylko płakała, ale miałam wrażenie że płacze "całe moje ciało".
Być może dlatego, że jedna z bohaterek była mi bardzo bliska. Czytając o niej czułam się tak jakbym widziała siebie i pewne wspomnienia z młodych lat.

Pomimo tego, że było ciężko nie mogłam tej książki odłożyć. Przeczytałam ją w 6 godzin ( jak na mnie to naprawdę bardzo szybko).

Piramida wydarzeń i tajemnic powoduje, że z każdym zdaniem z każdą stroną nasze emocje wystawiane są na niesamowitą próbę.
Tu każdy najmniejszy szczegół ma znaczenie i swoje odpowiednie miejsce. Sylwia jak zawsze łączy po mału z sobą kropki aby na koniec zrzucić na czytelnika prawdziwą bombę.
Wiele tajemnic, wiele sznurków i jedna Marionetka. Czy uda Ci się dogadać kto pociąga za jej sznurki?
"Bo przecież każdy z nas ma swoje tajemnice...."

Czy wiesz kto jest Marionetką a kto ciągnie za sznurki ?

Momentami nie tylko płakała, ale miałam wrażenie że płacze "całe moje ciało".
Być może dlatego, że jedna z bohaterek była mi bardzo...

„Ludzkie wyroki bowiem rzadko kiedy są sprawiedliwe”.

A gdyby tak na samym początku poznać zakończenie tej historii, która tak naprawdę tego tak zwanego „końca” jednak nie ma.. Ale ma początek.

Zabójstwo młodej kobiety, której zwłoki odnajduje ociec – to finał złowieszczego tańca demonów przeszłości z mrocznymi cieniami teraźniejszości. Zbrodnia jest jednak tu tylko idealnie skupiającym uwagę tłem dla niezaprzeczalnie pierwszoplanowych ról utkanych z emocji, napięć, lęków, wrzeń i zgrzytów.. W tym teatrze ludzkich relacji za sznurki pociąga niezwykle zachłanny reżyser spragniony nieregularnych schematów. By poskładać w całość tę historię trzeba więc poznać kilka punktów widzenia, wejść w nie jedne buty, a potem zrobić krok do tyłu, zmrużyć oczy i obrać właściwą perspektywę.

A łatwo nie będzie, bo przedstawiona rzeczywistość skrywa wiele sekretów i mrocznych tajemnic, łączy różne światy. Pełno tu manipulatorów i pozorantów z poplamionymi sumieniami, wielu utalentowanych „zakrzywiaczy” rzeczywistości, „lukratorów” świata, twórców autorskich prawd. A i nie raz sprawy kompletnie wymykają się spod kontroli..

Ciekawe jak szybko Ty odkryjesz, kto w tej historii tak naprawdę pociąga za sznurki..

„Marionetka” to thriller psychologiczny grający na emocjach. Piramidalne przedstawienie,w którym każdy szczegół ma znaczenie i swoje miejsce. Zwroty akcji zaskakują, a fabuła wciąga od pierwszej strony. Autorka szykownie ubiera w literacką fikcję to, co przecież wszyscy wiemy, a jednak tak często sami dajemy się w „coś” wkręcić i pozwalamy przejąć komuś stery nad własnym życiem – pociągać za sznurki czyniąc z nas marionetkę w niekoniecznie właściwych rękach.

Polecam.

„Ludzkie wyroki bowiem rzadko kiedy są sprawiedliwe”.

" [...] Po­tra­fi­ła pod­jąć ryzyko, zrezygno­wać z własnego komfor­tu, a nawet przeciwstawić się woli najbliższych, byle tylko chłopiec miał wła­ści­we warunki, czuł się bez­piecz­ny i ko­cha­ny. [...]"

Nie spodziewałam się, że najnowsza powieść Sylwii Bies wywoła we mnie tyle emocji. Nie miałam pojęcia, że spotka mnie tutaj tyle zwrotów akcji. Wow! Jestem pod ogromnym wrażeniem książki pod tytułem "Marionetka" słuchałam ją pod postacią audiobooka, którego czyta Mikołaj Krawczyk. Dzięki jego interpretacji ta historia jeszcze bardziej mnie wciągnęła.
Mamy tutaj do czynienia z tajemnicami. Każdy z bohaterów coś ukrywa i gra swoją wymyśloną rolę. Co się stanie, gdy prawda zacznie wychodzić na jaw? Spotkacie tutaj przemocowego męża, maltretowaną kobietę i dziecko wychowywane bez matki, którego dziadkowie zachowywali się bardzo źle w stosunku do niego. Czy emigracja ojca tego dziecka w celach zarobkowych przyniesie pożądane oczekiwania?
Słuchałam tej historii z zapartym tchem i szczerze wam powiem, że miejscami byłam bardzo przerażona. Zakończenie wywołało u mnie totalne niedowierzanie. Nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Brawo dla autorki za to totalnie nieprzewidywalne zakończenie. Poproszę o więcej takich historii.
Ciekawa i mocna fabuła. Akcja goni akcję i nigdy nie zwalnia. Bohaterowie są nie do podrobienia. Świetny wybór lektora. To wszystko sprawiło, że tego audiobooka nie byłam w stanie wyłączyć, nim nie poznałam zakończenia.
Warto czytać i słuchać książki Sylwii Bies.
Jeżeli tak jak ja uwielbiacie mocne thrillery, które na długo pozostają w pamięci, to śmiało sięgnijcie po "Marionetkę". Gwarantuję silne emocje podczas jej czytania lub słuchania.
Czy jesteście gotowi poznać historie: Grzegorza, Julii i Agnieszki?
Polecam.
Czy myślicie, że jesteśmy marionetkami? Często wydaje mi się, że niestety nimi jesteśmy. Nie zawsze robimy dokładnie to, co chcemy, tylko to, czego oczekują od nas inni. To oni ciągną za nasze sznurki.
"Marionetka" Sylwii Bies to czysta literacka fikcja, ale czy podobne sytuacje nie mogłyby mieć miejsca naprawdę? Temat do przemyślenia.

"Marionetka" Sylwi Bies to niezwykle absorbująca powieść kryminalna. Autorka mistrzowsko konstruuje napięcie, ukazując skomplikowane relacje między głównymi bohaterkami, Julią i Agnieszką, oraz ich mroczny sekret. Śledztwo wokół tajemniczej śmierci młodej kobiety prowadzi do coraz bardziej przerażających odkryć, eksplorując tematykę, jak bardzo przeszłość może wpływać na teraźniejszość. Bies mistrzowsko balansuje między zagadką kryminalną a psychologicznym portretem głównych postaci.

W książce "Marionetka" Sylwi Bies czytelnik zostaje wciągnięty w wir emocji i tajemnic, gdzie każda strona zaskakuje nowymi zwrotami akcji. Autorka wspaniale ukazuje skomplikowane relacje między bohaterkami, eksplorując ich wewnętrzne konflikty i tajemnice. Dodatkowo dynamiczne tempo narracji sprawia, że trudno oderwać się od lektury, chcąc poznać rozwiązanie zagadki i prawdę ukrytą za zbrodnią.

"Marionetka" to nie tylko świetnie napisana powieść kryminalna, ale także głęboka refleksja nad siłą sekretów i konsekwencjami przeszłości. Dla miłośników gatunku i tych, którzy lubią książki, które poruszają również tematy psychologiczne, ta pozycja z pewnością będzie niezapomnianym doświadczeniem czytelniczym.

"Marionetka" Sylwi Bies to lektura, która nie tylko wciąga swoją intrygującą fabułą, ale także porusza głębokie tematy społeczne i psychologiczne. Autorka zgrabnie bada naturę ludzkich relacji i konsekwencje skrywanych sekretów, ukazując, jak przeszłość może rzucać długie cienie na teraźniejszość.

Bohaterki, Julia i Agnieszka, są wyrazistymi postaciami, których działania i decyzje prowadzą do dramatycznych konsekwencji, zmuszając czytelnika do refleksji nad moralnością i lojalnością. Dodatkowo atmosfera tajemnicy i niepewności sprawia, że "Marionetka" to nie tylko lektura rozrywkowa, ale także literacka podróż w głąb ludzkiej psychiki. Zdecydowanie polecam tę książkę wszystkim poszukującym emocjonującej i zaskakującej lektury, która zostanie z nimi na długo po zakończeniu ostatniej strony.

Poprzednie książki autorki do mnie nie trafiały. "Marionetka" skradła moje serce, jeśli w ogóle można tak powiedzieć o tak przejmującej historii.
Julia i Agnieszka to nastolatki, które mimo odmienności życia połączyła przyjaźń. Taka na śmierć i życie - dosłownie.
Znaleziono zwłoki młodej kobiety, trwają poszukiwania jej synka. Co się stało w tym domu?
Fabuła nagle cofa się i poznajemy rodzinne tajemnice obu nastolatek. Po nitce do kłębka Sylwia Bies prowadzi czytelnika przez wstrząsające wydarzenia, które pozbawiły jedną z dziewczyn matki i ciotki, ale czy na pewno? Dziewczyna odkrywa sekret rodzinny, co doprowadza do zbrodni. Ucieka do ojca do Irlandii, gdzie zakochuje się i zostaje mamą.
Gdzie leży prawda o jej życiu, kto jest tytułową marionetką a kto pociąga za sznurki?
Czy uda naprawić błędy?
Audiobook pochłonął mnie bez reszty!

Fabuła nagle cofa się...

• MARIONETKA • SYLWIA BIES

#patronatwiewióry 🐿❤️

" (...) piękny dom, eleganckie życie. Tak naprawdę to tylko lukier, który pokrywa śmierdzące, zgniłe wnętrze, jednak każdy się na to nabiera. Ty też..."

Morderstwo Julii i zaginięcie jej kilkuletniego synka Alana, to potężny cios wymierzony w Grzegorza; ojca i dziadka, który nie mogąc pogodzić się z tragiczną rzeczywistością trafia do szpitala. Jednak żal i ból po śmierci córki muszą poczekać, gdyż jego wnukowi może grozić śmiertelne niebezpieczeństwo! Niebezpieczeństwo, którego tłem może być tajemnicza przyjaciółka i agresywny małżonek Julii.
Czy któreś z nich, mogło przyczynić się do śmierci kobiety i uprowadzenia dziecka?

Są tacy ludzie, którzy z niebywałą lekkością potrafią manipulować innymi. Pociągają za sznurki niczym wytrawni lalkarze. To właśnie oni sprawiają, że często nie jesteśmy świadomi, iż zostaliśmy wmanewrowani w pewne sytuacje, które pchają nas do popełniania czynów, od których nie ma już odwrotu...
Najnowszy thriller psychologiczny spod pióra Sylwii Bies opowiada skrzętnie przemyślaną historię o sile manipulacji, która narodziła się z wyrządzanych krzywd i niszczących kłamstw.
Autorka naszpikowała tę historię wieloma dramatami rodzinnymi i skomplikowanymi relacjami : przemoc domowa, tajemnice, ból, strach... i ciekawość, by na własną rękę zgłębić sekrety własnego jestestwa.
Okazuje się, że odkrywanie mrocznych korytarzy przeszłości bywa śmiertelnie niebezpieczne, a po zapoznaniu się z niektórymi szokującymi faktami nasza skatowana niewiedzą dusza i tak nie zazna ulgi, a jedynie obedrze ją ze spokoju raz na zawsze.
Sylwia Bies kreśli historię również o tym, że często ulegamy błędnej ocenie. Myślimy, że majętność jest prawdziwym błogosławieństwem, wstydząc się, iż nam wiedzie się znacznie gorzej niż innym.
Nie zawsze jednak za zamknietymi drzwiami pałacu trwa idylla. Pieniądze nie dają prawdziwego szczęścia, to miłość, przyjaźń i wsparcie nimi są.

Tę historię pochłania sie w tempie błyskawicznym z wypiekami na twarzy. Przyjemny, obrazowy styl, mnóstwo fabularnych plot twistów, podróże w czasie i bohaterowie pełni mrocznych sekretów, to przepis na emocjonujący i nieodkładalny thriller. Snułam wiele teorii na zakończenie Marionetki, ale żadna ze stawianych przeze mnie tez się nie sprawdziła. Zostałam całkowicie zaskoczona przebiegiem wydarzeń i tym, jak bardzo mylilam się, co do niektórych postaci. Lubię być robiona w balona i zamykać książkę z poczuciem doskonale zainwestowanego czasu, dlatego z dumą objęłam Marionetkę moim patronatem. Gorąco polecam!

• MARIONETKA • SYLWIA BIES

#patronatwiewióry 🐿❤️