Mallory Lawson z rodziną rozpoczyna nowe życie w pięknym wiejskim domu odziedziczonym po ciotce. Lawsonom wydaje się, że życie w Forbes Abbot będzie łatwiejsze i przyjemniejsze niż to, które wiedli w Londynie. Srogo się zawiodą. Jeden z ich nowych sąsiadów, Dennis Brinkley, ma rzadkie hobby: zbiera rekonstrukcje starych machin wojennych. Wzbudzają one w mieszkańcach wioski spory niepokój. I słuszn

książek: 2075
onika | 2015-08-05
Przeczytana: sierpień 2015

„Duch w machinie” to niestety ostatnia odsłona dokonań nadinspektora Barnaby’ego i sierżanta Troy’a. Jednak pisarka mniej niż zwykle skupia się na policjantach i ich życiu osobistym.

Jak zwykle u pani Graham bardzo rozbudowana jest warstwa obyczajowa powieści. Pojawia się kilka odrębnych wątków, które są połączone pajęczymi nićmi subtelnych zależności, czasami niewidocznych na pierwszy rzut oka.

Jest małżeństwo, które dzięki spadkowi po bogatej krewnej nareszcie może żyć tak, jak zawsze chciało. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie zarozumiała, egoistyczna i pazerna córcia, której Bozia urodę dając, poskąpiła rozumku. Ale co człowieka nie złamie, to go wzmocni. Zwłaszcza, gdy ma się koło siebie dobrego duszka: starszą panią, która od zawsze była przyjaciółką rodziny, i która pozornie krucha, ma w sobie wiele siły. I choć znalezienie zmasakrowanych zwłok najlepszego przyjaciela mogłoby załamać wielu, ona znajdzie w sposób, by oddać mu sprawiedliwość. Jak policja nie będzie...

Kamat | 2010-11-21

Świetna!