Morderstwo w Madingley Grange

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
morderstwo, Madingley Grange,

Simon Hannaford i jego siostra Laurie postanawiają wykorzystać posiadłość swej ciotki w Madingley, by trochę zarobić. Najmują służbę i zapraszają grupę ekscentryków gotowych zapłacić za dreszczyk emocji na weekend, w czasie którego ma się odbyć zabaw...

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

książek: 2077
onika | 2016-06-13
Przeczytana: czerwiec 2016

Prawie, ale nie za bardzo, odizolowana od świata, imponująca rezydencja na wsi, sztuk raz. Jeden piękny utracjusz w finansowych tarapatach, z tendencją do tworzenia planów, które nie mają szans na powodzenie, robiący wrażenie na kobietach, koniecznie z czarującą siostrą o wielkim sercu – należy wybrać dorodny egzemplarz z „perspektywami”. Szemrani służący, sztuk dwie – ważne: jedno ślepe, drugie z pociągiem do napojów wysoko procentowych. Pęczek dobrze wyrośniętych, acz przypadkowych gości, którzy na pierwszy rzut oka powinni być sobie kompletnie obcy, choć powiązania miedzy nimi mogą być skomplikowane, mile widziane relacje rodzinne – pęczek im większy, tym leszy, dobrze jeśli mają podobne, albo chociaż dziwne imiona i do granic absurdu przerysowane cechy charakteru i/lub dziwne hobby. Dodać do tego weekendową grę towarzyską w „Morderstwo”, zbiegi okoliczności prowadzące do katastrofy i urocze poboczne wątki romansowe. Szczypta humoru do smaku.

Oto lista składników, która...

Liza | 2014-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2014

Aż się zastanawiałam czy zamieszczać opinię na temat tej książki, bo jak ocenić lekturę, którą się ze znudzeniem przekartkowało, od strony do strony, byle tylko ją skończyć?

W żadnej mierze nie jest to przezabawny kryminał w stylu Agathy Christie z lat 90-tych jak sugeruje napis z okładki. Humoru tu szukać ze świecą, kryminałem też niestety trudno go nazwać. Morderstwo-farsa w wiejskim domu- takiej niedorzecznej, nudnej fabuły nie poznałam już dawno. Ni to wątek a la kryminalny, trochę romansowy- ale bez ładu i składu. Bohaterowie to zbieranina różnych postaci- tu może byłby potencjał, gdyby ich było mniej.

Radzę- omijajcie tę książkę szerokim łukiem, szkoda na nią czasu.

tombak90 | 2012-12-30

Początek obiecujący i spodziewałem się naprawdę wiele. Garstka ciekawych, obcych sobie charakterów, zebranych w wielkim domu. Nagle ma dojść do zbrodni, ale... no właśnie, tutaj ciężko napisać coś więcej, aby nie zdradzać szczegółów. W każdym razie, zawiodłem się. Ostatecznie autorce wyszła lepsza komedia niż kryminał.

pulcinella | 2014-08-12

Tak jak mówią cztery gwiazdki: może być:) Trochę niepoważne, lekkie, ot, lekturka na dwa wakacyjne popołudnia:)

Małgosia | 2012-11-16

Brak słów...