Głód

Oficjalne recenzje i

Wierzę we wściekłość

[ 54 ] Link do recenzji

Trochę się umęczyłem z tą książką. Temat bardzo ważny (jak mało który), ale te wtrącenia między rozdziałami, przeplatanki jakimiś własnymi (autora) wywodami - to mnie wkurzało. Nie przerażają mnie duże objętości, ale jakieś mam takie odczucie, że te 700 stron można by było upchnąć na 200 i pozostawić lepsze wrażenie po książce. Na pewno szacunek za pracę wykonaną podczas...

Zaczęłam czytać tę książkę w styczniu. Dzisiaj wreszcie doszłam do końca. Ale nie dlatego, że mi się nie podobało. Temat powodował we mnie tak wielki smutek, że musiałam dozować sobie rozdziały, przeplatając je lżejsza literaturą.

Jest to książka wielka. Autor bardzo rzetelnie podszedł do tematu, zwiedził świat, porozmawiał ze zwykłymi ludźmi. Opowiedział wszystko z...

Książka którą powinien przeczytać każdy. Trudna w odbiorze ze względu na kontrowersyjne treści, które przedstawia. Po przeczytaniu odczuwam ogromne poczucie niesprawiedliwości. Autor pisze bardzo dosadnie, co dodatkowo sprawia że lektura pobudza nas do myślenia. Polecam wszystkim.

Przeczytałam tę cegłę chyba w tydzień. Nie da się jej odłożyć, wwierca się w mózg, nie można o niej zapomnieć. Otwiera oczy na wiele procesów, które się dzieją na świecie, napawa lękiem o przyszłość naszą i naszych dzieci, pokazuje, że mimo wszystko żyjemy w uprzywilejowanej części społeczności. Niesamowita reporterska praca, świetne pióro i doskonale tłumaczenie.

Jest to bezapelacyjnie najstraszniejsza i najważniejsza książka jaką przeczytałam.
Każdy musi ją przeczytać.
Wszystko zmienia. Wszystko.

Bez dłuższego namysłu, jest to najlepsza książka, jaką przeczytałem w 2019

Najlepszy reportaż jaki czytałem do tej pory. Przedstawione historie szokują, brzydzą, zastanawiają, wzbudzają emocje. Nie da się przejść obojętnie obok tej pozycji.
Po przeczytaniu, inaczej patrzę na jedzenie, które tak bardzo marnujemy na co dzień. Ta pozycja na zawsze zapadnie mi w pamięć,

Książka trudna w lekturze, zarówno ze względu na temat, jak i formę/objętość. Autor przedstawia historie konkretnych ludzi dotkniętych głodem w różnych częściach świata, a następnie stara się wyjaśnić, jakie mechanizmy doprowadziły do takiej sytuacji. Okazuje się bowiem, że głód nie jest problemem jedynie krajów "tego innego świata", ale dotyka także państw najbogatszych i...

Bardzo obszerny reportaż.
Na plus:
- rzetelnie przedstawiona problematyki głodu ma świecie, omówienie przyczyn, tła historycznego, wszystko poparte licznymi przykładami i liczbami,
- indywidualne historie głodujących (autor odwiedził liczne zakątki świata dotknięte głodem) - wg mnie najmocniejsze fragmenty książki.
Na minus: za dużo powtórzeń, moralizatorstwa,...

Przerażająca, ale otwierająca oczy na sporo rzeczy.

Dyskusje

5 458