mięta 
papillon-motylkowo.blogspot.com
Mam męża,2 dzieci i jednego kota,który gabarytowo zastępuje dwa :) Czytam książki odkąd skończyłam 6 lat. Lubię czytać różne gatunki literackie,począwszy od fantastyki,poprzez kryminały,horrory,obyczajowe po baśnie dla dzieci:)Nie przepadam za romansami. Szydełkuję i czasem bloguję, choć nie jestem w notkach systematyczna.
kobieta, Łódź, status: Czytelniczka, dodała: 6 książek i 2 cytaty, ostatnio widziana 7 tygodni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-06-18 21:57:21
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Julia znajduje dziwny pakunek przed drzwiami domu.Jest to kawałeczek chleba jakaś torebka z dziwnym czymś w środku i karteczka"Mam nadzieję, że będzie smakowało". Ma chęć od razu to wyrzucić. Lecz jej pięcio letnia córka strasznie jest zainteresowana niespodzianką. Ulegając prośbom dziewczynki próbują kawałeczek i obie są zachwycone smakiem. Dziwna zawartość torebki okazuje się być zaczynem z... Julia znajduje dziwny pakunek przed drzwiami domu.Jest to kawałeczek chleba jakaś torebka z dziwnym czymś w środku i karteczka"Mam nadzieję, że będzie smakowało". Ma chęć od razu to wyrzucić. Lecz jej pięcio letnia córka strasznie jest zainteresowana niespodzianką. Ulegając prośbom dziewczynki próbują kawałeczek i obie są zachwycone smakiem. Dziwna zawartość torebki okazuje się być zaczynem z przymocowaną"instrukcją"co robić z tym dalej.
I tak się zaczyna ta powieść. Bardzo wzruszająca. O ludzkich tragediach, niezrozumieniu, cierpieniu, nieudanych małżenstwach, zawiści, odtrąceniu. Lecz także o miłości,czasem trudnej, sile przyjaźni, cierpliwości,
i chlebie Amiszów. Tak,tak, tak zwany chleb przyjaźni Amiszów, czy raczej zaczyn na ten chleb i przepis do niego dołączony przewija sie przez całą historię, jak niemy świadek wszystkich wydarzeń opisanych w tej książce jednocześnie spajający wydarzenia i ludzi w jedność.
Na początku poznajemy Julię,kobietę która po nagłej śmierci ośmioletniego synka odsunęła się od wszystkich: męża, siostry,przyjaciół. Tylko przy córce gdy są same jest taka jak kiedyś.Poznamy również Hanah utalentowaną,światowej sławy wiolonczelistkę,która za późno odkryła jakim draniem jest jej mąż.I oczywiście poznamy Madeline,która zatrzymała sie w tym miasteczku na chwilę i została,by otworzyc tytułówą herbaciarnię.
Książkę się świetnie czyta,mam wrażenie że wiele osób chciało by znać taką osobę jak Madeline. Mimo swoich własnych problemów umiała każdego wysłuchać i bardzo dużo pomóc. Ciekawe jest w tej książce też to,że na samym końcu są zawarte oryginalne przepisy na taki chleb.SKsiążkę przeczytałam jak widać jakiś czas temu, jednak nadal trasznie mnie kusi by spróbować upiec czekoladowy chleb Amiszów(przepisy sobie zapisałam)

pokaż więcej

 
2018-06-18 20:47:11
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Pani Peregrine (tom 1)
 
2018-06-18 20:45:36
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Saga o Fjällbace (tom 5)

Piąta część sagi zaczyna się w miejscu zakończenia poprzedniej części. Erika postanawia stawić czoła duchom dzieciństwa i przegląda pozostawione na strychu rzeczy swojej matki, ma nadzieję że zrozumie choć trochę czemu nie kochała swoich córek. Oprócz starych wyblakłych niebieskich zaszytów zapisanych jej pismem, znajduje niemiecki order z czasów II Wojny zawinięty w poplamiony niemowlęcy... Piąta część sagi zaczyna się w miejscu zakończenia poprzedniej części. Erika postanawia stawić czoła duchom dzieciństwa i przegląda pozostawione na strychu rzeczy swojej matki, ma nadzieję że zrozumie choć trochę czemu nie kochała swoich córek. Oprócz starych wyblakłych niebieskich zaszytów zapisanych jej pismem, znajduje niemiecki order z czasów II Wojny zawinięty w poplamiony niemowlęcy kaftanik.To znalezisko bardzo ją zdumiało.Chcąc dowiedzieć się czegokolwiek na temat odznaczenia, zanosi go do emerytowanego historyka,który uważany jest za specjalistę w tej dziedzinie. W niedługim czasie po tym spotkaniu, starszy pan zostaje znaleziony martwy. Okazuje się,że został zamordowany. Sprawę prowadzi znany nam z wcześniejszych części zespół policjantów z komisariatu. w którym pracuje PAtrik, mąż Eriki.Tym razem Patrik jest na urlopie wychowawczzym i zajmuje się córeczką(nie prowadzi dochodzenia choć często pomaga swoim kolegom) Morderstwo starszego pana nie jest odosobnione. Będzie kolejne.
W tej części to Erika wychodzi na pierwszy plan i jej poszukiwania dotyczące przeszłości matki. Jak zawsze Erika jest wścibska,pierw robi potem myśli. Gdy Erika czyta pamiętniki(niebieskie zeszyty)akcja powieści zaczyna toczyć się równolegle, raz współcześnie, a raz pod koniec II Wojny Światowej.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
173 90 584
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (4)

Ulubieni autorzy (5)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (13)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd