Skylla 
Mini recenzje piszę głównie dla siebie, ponieważ odkąd czytam prawie wyłącznie ebooki na Kindlu nie pamiętam co przeczytałem :-). To jedyna wada braku papierowej książki z widoczną codziennie okładką z tytułem i nazwiskiem autora.
mężczyzna, Poznań, status: Czytelnik, dodał: 1 ksiązkę, ostatnio widziany 8 godzin temu
Teraz czytam
  • Ajki Ssajki
    Ajki Ssajki
    Autor:
    Jeżeli chcesz dociec kto, komu i dlaczego – to ta książka jest dla Ciebie. Dzięki nie możesz rozwiązać liczne zagadki filo-zoo-logiki, jeśli rozbudzisz swoją wyobraźnię, zaufasz intuicji i zdobędziesz...
    czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-21 23:31:30
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Czyta się lepiej niż ocenia na końcu. Klasyczna w formie powieść o życiu angielskiej posiadłości, traumie I wojny światowej i losie kilkorga bohaterów. Napisana lekko i niespiesznie. Więcej obiecuje niż daje. Na końcu okazuje się, że cała historia nie jest zbyt oryginalna, a długo zapowiadany finał ani nadto porywający, ani przekonujący. Do tego wyeksploatowana nieco forma wspomnień staruszki.... Czyta się lepiej niż ocenia na końcu. Klasyczna w formie powieść o życiu angielskiej posiadłości, traumie I wojny światowej i losie kilkorga bohaterów. Napisana lekko i niespiesznie. Więcej obiecuje niż daje. Na końcu okazuje się, że cała historia nie jest zbyt oryginalna, a długo zapowiadany finał ani nadto porywający, ani przekonujący. Do tego wyeksploatowana nieco forma wspomnień staruszki. Tyle, że jeśli się zastanowić to nikt nie pamięta tak szczegółowo zdarzeń z przeszłości, nawet nie tak odległej:-).

pokaż więcej

 
2018-10-15 21:37:07
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-15 21:28:50
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Wielka literatura. Epicka powieść o egzystencji umiejscowiona w Paryżu w przededniu II wojny światowej. Miłość, zazdrość, medycyna, zemsta, wygnanie. Nic tutaj nie jest płytkie ani łatwe. Prawdziwa uczta. Koniecznie!

 
2018-10-11 11:06:53
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Świetna historia, świetne pióro, pozorna lekkość i doskonałe drugie dno. Czytać koniecznie!

 
2018-10-09 21:13:49
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Niezbyt odkrywcze, ale czyta się z przyjemnością.

 
2018-10-07 16:27:25
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Bernard Gross (tom 1)

Dość udany kryminał, który skupia się na żmudnie prowadzonym śledztwie. Nie ma jednak wielkiej zagadki ani tym bardziej zaskakujących zwrotów akcji, głównie za sprawą prowadzonego równocześnie wątku retrospektywnego, który po prostu dopowiada to, czego inaczej musielibyśmy się domyślić. Nie o to jednak chodzi w takiej literaturze. Autor więcej uwagi poświęca topologii miasta Chełmża informując... Dość udany kryminał, który skupia się na żmudnie prowadzonym śledztwie. Nie ma jednak wielkiej zagadki ani tym bardziej zaskakujących zwrotów akcji, głównie za sprawą prowadzonego równocześnie wątku retrospektywnego, który po prostu dopowiada to, czego inaczej musielibyśmy się domyślić. Nie o to jednak chodzi w takiej literaturze. Autor więcej uwagi poświęca topologii miasta Chełmża informując nas cały czas jakimi ulicami poruszają się bohaterowie, niż skonstruowaniu intrygi kryminalnej. Pióro ma jednak dość lekkie, więc przeczytać można.

pokaż więcej

 
2018-10-02 15:34:58
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Trylogia pomorska (tom 1)

Młodzieżowa wersja light literatury gangsterskiej. Wszystko naiwne, niewiarygodne i nieprawdziwe. Może się broni jako przygodowa książka dla młodzieży, ale na poważnie czytać się tego nie da. Dałem sobie spokój gdzieś w połowie.

 
2018-09-29 20:24:24
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Opis życia zamkniętej zamożnej społeczności. Nie wychodzi niestety poza schematy, a samo zakończenie trochę jednak niedorzeczne.

 
2018-09-25 15:08:41
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Doskonałe, przenikliwe i bardzo prawdziwe studium dziewczńskiego dzieciństwa, dorastania w grupie i rodzinie. Przeciętna druga część poświęcona latom dojrzałym. Początek fascynujący, a koniec nudny...

 
2018-09-19 11:51:50
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Zapewne można się w to wciągnąć, ale kilkadziesiąt stron nieustannego przeskakiwania z osoby na osobę oraz z pokolenia na pokolenie plus trywialne dość "mądrości życiowe", wygłaszane do tego bardzo mentorskim tonem, zniechęciły mnie do dalszej lektury.

 
2018-09-16 11:46:02
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: DCI Erika Foster (tom 4)

Żeby tę książkę wysoko ocenić trzeba być chyba bardzo początkującym czytelnikiem. Przecież to jest tak wtórne i schematyczne, że aż strach. Do tego wiele płycizn fabularnych, ot choćby to, że w Londynie o 8 wieczorem ulice są zupełnie wyludnione i można sobie podjechać i samotnie stojącą dziewczynę bez problemu walnąć w głowę. No i to tempo w pojawianiu się kolejnych ofiar zupełnie nie... Żeby tę książkę wysoko ocenić trzeba być chyba bardzo początkującym czytelnikiem. Przecież to jest tak wtórne i schematyczne, że aż strach. Do tego wiele płycizn fabularnych, ot choćby to, że w Londynie o 8 wieczorem ulice są zupełnie wyludnione i można sobie podjechać i samotnie stojącą dziewczynę bez problemu walnąć w głowę. No i to tempo w pojawianiu się kolejnych ofiar zupełnie nie pasujące do profilu sprawcy, ale pchające akcję do przodu. Niestety tylko te niedorzeczności są oryginalnym wkładem autora. Cała reszta to prosta kalka dziesiątek identycznych historii opisanych już wcześniej. Gwiazdki wyłącznie za dość lekkie pióro i krótkie rozdziały.

pokaż więcej

 
2018-09-15 16:55:34
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-09-13 22:44:07
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Naiwna historyjka dla młodzieży. Kiedy się zamyka kilka osób w jednym pokoju trzeba mieć żyłkę dramaturga, a nie bajkopisarza. Sam się sobie dziwię, że doczytałem do końca, licząc na jakieś ciekawe zakończenie. Nic jednak z tego, literacko słabe i niedojrzałe, schematyczne i tyle. Strata czasu.

 
2018-09-09 20:50:13
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Sam Berger i Molly Blom (tom 2)

Bezpośrednia kontynuacja tomu Pustkowia. Nic więc dziwnego, że bardzo podobna. Podobna ale jednak słabsza. Pierwszy tom miał w sobie dużo świeżości, a sama historia była dobrze wyważona. Tutaj wszystko jest niepotrzebnie pokomplikowane, czasem na siłę. Narracja także słabsza i czasami dziwna, jakby autor znudził się i eksperymentował :-). Czyta się mimo wszystko dobrze i z zainteresowaniem,... Bezpośrednia kontynuacja tomu Pustkowia. Nic więc dziwnego, że bardzo podobna. Podobna ale jednak słabsza. Pierwszy tom miał w sobie dużo świeżości, a sama historia była dobrze wyważona. Tutaj wszystko jest niepotrzebnie pokomplikowane, czasem na siłę. Narracja także słabsza i czasami dziwna, jakby autor znudził się i eksperymentował :-). Czyta się mimo wszystko dobrze i z zainteresowaniem, ale jednak lekki zawód.

pokaż więcej

 
2018-09-05 10:27:42
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Sam Berger i Molly Blom (tom 1) | Seria: Czarna Seria

Wreszcie dobry kryminał. Napisane inaczej niż większość skandynawskich krewniaków, od początku do końca skupiony na zagadce a nie na tle społecznym. Napisany intrygująco, cały czas czujemy napięcie i smakujemy zagadkę nie rozpraszani przez rozdziały opisujące genialne rzecz jasna poczynania sprawcy. Dostajemy za to wiele zwrotów akcji, jest zarówno akcja jak i czas aby pomyśleć. Jest też... Wreszcie dobry kryminał. Napisane inaczej niż większość skandynawskich krewniaków, od początku do końca skupiony na zagadce a nie na tle społecznym. Napisany intrygująco, cały czas czujemy napięcie i smakujemy zagadkę nie rozpraszani przez rozdziały opisujące genialne rzecz jasna poczynania sprawcy. Dostajemy za to wiele zwrotów akcji, jest zarówno akcja jak i czas aby pomyśleć. Jest też trochę niedorzeczności i zbyt łatwych schematów, ale książkę na pewno przeczytać było warto.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
522 366 1958
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
zgłoś błąd zgłoś błąd