Skylla 
Mini recenzje piszę głównie dla siebie, ponieważ odkąd czytam prawie wyłącznie ebooki na Kindlu nie pamiętam co przeczytałem :-). To jedyna wada braku papierowej książki z widoczną codziennie okładką z tytułem i nazwiskiem autora.
mężczyzna, Poznań, status: Czytelnik, dodał: 1 ksiązkę, ostatnio widziany 7 godzin temu
Teraz czytam
 • Ajki Ssajki
  Ajki Ssajki
  Autor:
  Jeżeli chcesz dociec kto, komu i dlaczego – to ta książka jest dla Ciebie. Dzięki nie możesz rozwiązać liczne zagadki filo-zoo-logiki, jeśli rozbudzisz swoją wyobraźnię, zaufasz intuicji i zdobędziesz...
  czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)
 • Król
  Król
  Autor:
  Warszawa. Burzliwe lata trzydzieste XX wieku. Wielokulturowy, podzielony świat u progu drugiej wojny światowej, targany konfliktami narodowymi, politycznymi, społecznymi - w całej złożoności, pokaza...
  czytelników: 8905 | opinie: 639 | ocena: 7,82 (4409 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-18 19:13:05
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Król (tom 1)
 
2018-12-16 13:28:55
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-12-16 13:05:59
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Thora (tom 1)
 
2018-12-16 11:37:16
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Inspektor Armand Gamache (tom 2)

Jedna z tych książek, które przyjemnie mi się czytało, ale nie mogę jej zbyt wysoko ocenić. Na pewno lepsza, bardziej dopracowana od części pierwszej cyklu. Doskonale się sprawdza jako obyczajowa opowieść o małym miasteczku pełnym nietuzinkowych ludzi. Zawodzi zaś jako kryminał, bez spoilerowania nie można napisać dlaczego. Dość, że historia jest strasznie przekombinowana, a sprawca oczywisty... Jedna z tych książek, które przyjemnie mi się czytało, ale nie mogę jej zbyt wysoko ocenić. Na pewno lepsza, bardziej dopracowana od części pierwszej cyklu. Doskonale się sprawdza jako obyczajowa opowieść o małym miasteczku pełnym nietuzinkowych ludzi. Zawodzi zaś jako kryminał, bez spoilerowania nie można napisać dlaczego. Dość, że historia jest strasznie przekombinowana, a sprawca oczywisty dla czytelnika dość wcześnie.

pokaż więcej

 
2018-12-13 14:22:25
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Cormoran Strike (tom 4)

Podobnie jak poprzednio mieszanina opery mydlanej i niezłego kryminału. Autorka coraz bardziej rozgadana, niestety, książka mogłaby być z powodzeniem o 1/3 krótsza. Fanem tej serii raczej już nie zostanę.

 
2018-12-08 18:52:26
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Przyłączam się do tych, którym się podobało. Po kilku ostatnich rozczarowaniach kolejnymi książkami autora, tę uważam za udaną. Można oczywiście się doczepić do wątku wojny z terrorem, ale intryga skonstruowana jest bardzo dobrze, akcja rozwija się ciekawie, a my wraz z głównym bohaterem dochodzimy po kilku udanych zwrotach akcji do rozwiązania zagadki i nikt nam na końcu królika z cylindra... Przyłączam się do tych, którym się podobało. Po kilku ostatnich rozczarowaniach kolejnymi książkami autora, tę uważam za udaną. Można oczywiście się doczepić do wątku wojny z terrorem, ale intryga skonstruowana jest bardzo dobrze, akcja rozwija się ciekawie, a my wraz z głównym bohaterem dochodzimy po kilku udanych zwrotach akcji do rozwiązania zagadki i nikt nam na końcu królika z cylindra nie wyciąga.

pokaż więcej

 
2018-12-07 14:06:44
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-12-07 13:48:31
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Ukryta sieć (tom 1)
 
2018-12-07 13:34:24
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Klasyczna amerykańska powieść psychologiczno-obyczajowa na temat ludzkiej egzystencji. Zderzenie życia zwykłej rodziny z pewnym bogaczem. Świetnie napisane i po części nadal aktualne.

 
2018-12-03 14:05:57
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Joona Linna (tom 4) | Seria: Ze Strachem

Początek intrygujący, potem trochę mało się dzieje, ziewamy, aby od połowy zacząć tonąć w oparach absurdu. Sam finał po prostu powala ... idiotyzmem. Dzieje się rzecz jasna nagle bardzo dużo, trup ściele się gęsto, tyle że wszystko to obraża inteligencję czytelnika. Żadnej korelacji czasowej, żadnego prawdopodobieństwa. Po prostu jeden z bohaterów staje się (do pewnego momentu rzecz jasna)... Początek intrygujący, potem trochę mało się dzieje, ziewamy, aby od połowy zacząć tonąć w oparach absurdu. Sam finał po prostu powala ... idiotyzmem. Dzieje się rzecz jasna nagle bardzo dużo, trup ściele się gęsto, tyle że wszystko to obraża inteligencję czytelnika. Żadnej korelacji czasowej, żadnego prawdopodobieństwa. Po prostu jeden z bohaterów staje się (do pewnego momentu rzecz jasna) wszystkowiedzący i wszechmocny, a reszta głupieje. Najbardziej irytujący kryminał, jaki w życiu przeczytałem.

pokaż więcej

 
2018-12-01 18:12:18
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Napisane bardzo w stylu Ćwirleja, ale słabsze. Leżą zwłaszcza dialogi, bardzo nieprawdziwe, a już szczególnie te damsko-męskie. Postacie także, albo powierzchowne, albo dość dziwne. Dotyczy to głównego bohatera, który momentami zachowuje się co najmniej niekonsekwentnie, ale także młodego Czarka, który odpowiada za główne zwroty akcji, ale zupełnie nie wiadomo czym się kieruje. Sama historia... Napisane bardzo w stylu Ćwirleja, ale słabsze. Leżą zwłaszcza dialogi, bardzo nieprawdziwe, a już szczególnie te damsko-męskie. Postacie także, albo powierzchowne, albo dość dziwne. Dotyczy to głównego bohatera, który momentami zachowuje się co najmniej niekonsekwentnie, ale także młodego Czarka, który odpowiada za główne zwroty akcji, ale zupełnie nie wiadomo czym się kieruje. Sama historia nie jest zła, ale warsztat autora mi nie odpowiada. Literacko jest to po prostu słabe.

pokaż więcej

 
2018-11-29 23:02:31
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: David Raker (tom 5)

Nieźle napisane, ale mało wiarygodne i nadto wydumane. Nie czuje się w tym prawdy, ale raczej sztucznie utkaną intrygę. A może zbyt dużo już takich historii przeczytałem...

 
2018-11-26 22:21:51
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Warto od czasu do czasu wrócić do klasyki. Świetna powieść doskonałego pisarze i tyle na ten temat:-).

 
2018-11-21 17:53:50
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: William Wisting (tom 6) | Seria: Mroczny zaułek

Bardzo podobna do pozostałych części, ale bardziej nudna i przewidywalna. Tradycyjne spotkanie w finale detektywa, córki i mordercy przeważa szalę goryczy. Ile razy można powielać to samo panie Horst, no ile?

 
2018-11-18 22:31:40
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Jakub Małecki umie opowiadać, jak mało kto. Oczywiście powieść jest podobna do poprzednich. Bohaterowie i sytuacje są zbliżone, nastrój także. Czyta się jednak nadal wyśmienicie i tylko szkoda, że tak krótko, bo to mniej niż 300 stron...

 
Moja biblioteczka
541 384 2165
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
zgłoś błąd zgłoś błąd