Skylla 
Mini recenzje piszę głównie dla siebie, ponieważ odkąd czytam prawie wyłącznie ebooki na Kindlu nie pamiętam co przeczytałem :-). To jedyna wada braku papierowej książki z widoczną codziennie okładką z tytułem i nazwiskiem autora.
mężczyzna, Poznań, status: Czytelnik, dodał: 1 ksiązkę, ostatnio widziany 6 godzin temu
Teraz czytam
 • Ajki Ssajki
  Ajki Ssajki
  Autor:
  Jeżeli chcesz dociec kto, komu i dlaczego – to ta książka jest dla Ciebie. Dzięki nie możesz rozwiązać liczne zagadki filo-zoo-logiki, jeśli rozbudzisz swoją wyobraźnię, zaufasz intuicji i zdobędziesz...
  czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)
 • Podróż zimowa
  Podróż zimowa
  Autor:
  Płatny morderca na tropie płatnego mordercy, na którego życie także ktoś nastaje. Szemrany szlifierz diamentów z Amsterdamu, który próbuje wkraść się w łaski łódzkiego jubilera. Człowiek, którego kasz...
  czytelników: 364 | opinie: 7 | ocena: 7,77 (22 głosy) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-05-27 23:32:02
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Grzeczny i tym razem psychologizujący kryminał, piąty z serii. Ani najlepszy, ani najgorszy. Dość sprawnie skonstruowany, chociaż wszystkiego dość łatwo się domyślić, zwłaszcza w bardzo powierzchownym wątku ex-a Agaty. Za to dość ciekawa i aktualna tematyka orzeczeń psychologicznych i wreszcie mniej rozmasowania. Ocena i tak zawyżona przez sympatię i przywiązanie do bohaterów.

 
2018-05-27 14:32:11
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
2018-05-25 15:29:11
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Mam ostatnio kiepską passę. Trzecia rozczarowująca powieść z rzędu. Pan Chmielarz, którego lubię i cenię, uraczył nas tym razem romansem obyczajowo-erotycznym zakończonym tragedią. I może nie byłoby w tym nic złego, gdybym potrafił uwierzyć w tę opowieść, zobaczył w niej coś prawdziwego. Niestety jest to tylko kreacja z psychologicznymi dziurami. Początek nawet zaciekawia, potem ziewamy z... Mam ostatnio kiepską passę. Trzecia rozczarowująca powieść z rzędu. Pan Chmielarz, którego lubię i cenię, uraczył nas tym razem romansem obyczajowo-erotycznym zakończonym tragedią. I może nie byłoby w tym nic złego, gdybym potrafił uwierzyć w tę opowieść, zobaczył w niej coś prawdziwego. Niestety jest to tylko kreacja z psychologicznymi dziurami. Początek nawet zaciekawia, potem ziewamy z nudów, a na koniec kręcimy z niedowierzaniem głową. Nawet św. Graal pisarzy kryminałów, czyli końcowy twist tego nie ratuje bo jest zwyczajnie niewiarygodny, podobnie jak zdarzenia, które bezpośrednio go poprzedziły.

pokaż więcej

 
2018-05-24 17:08:09
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Polski psychopata (tom 5)
 
2018-05-21 21:53:08
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Verlaque i Bonnet (tom 1)

Klimatyczny, ale jednak rozczarowujący klasyczny kryminał. Najciekawszy jest koloryt południowej Francji z jej smakami i smaczkami. Sama zaś intryga dość słaba i wtórna. Niepotrzebnie miesza wątek rodzinny z mafijnym, przy czym żaden nie jest przekonujący. Do tego powolna i monotonna narracja oraz dość słabe zakończenie.

 
2018-05-19 21:57:38
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Will Trent (tom 1) | Seria: Thriller

Jeśli ktoś przeczytał już sporo to niczego nowego tutaj nie znajdzie. Same zgrane schematy. Do tego mordercę poznajemy już przed połową książki i doprawdy trudno znaleźć powód, aby doczytać powieść do końca, bo autorka nie przygotowała dla nas niczego, co uzasadniałoby ten zabieg.

 
2018-05-17 18:09:51
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Seria: Na F/Aktach
 
2018-05-15 19:26:40
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Cóż, to przykład literatury, która się już zestarzała. Od kryminałów oczekujemy dzisiaj więcej. Dla miłośników amerykańskiej "klasyki" sprzed blisko 100 lat

 
2018-05-14 09:28:45
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: William Wisting (tom 4) | Seria: Mroczny zaułek
 
2018-05-13 22:24:35
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Po raz kolejny to samo plus dość niedorzeczny pomysł na seryjnego mordercę. Słabo tym razem.

 
2018-05-13 13:56:32
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: William Wisting (tom 2) | Seria: Mroczny zaułek

Krótki klasyczny kryminał obyczajowy. Lepszy od debiutu, słabszy od późniejszego, choć wydanego u nas wcześniej, Jaskiniowca. Solidny średniak.

 
2018-05-11 11:11:27
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Po Nienackim nie moglem nie sięgnąć po Moravię, o którym wcześniej nawet nie słyszałem. Dostałem trącące myszką studium stanu psychicznego klasy próżniaczej dawnej Italii. Zarówno mocno już nieaktualne jak i aktualne nadal bardzo. Nikogo dzisiaj już ta książka nie porwie ani nie zbulwersuje, ale może zmusić do refleksji. Solidna klasyka.

 
2018-05-08 10:35:42
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Cóż to za książka! Pierwsza ćwiartka to rozważania o literaturze jako takiej na przestrzeni dziejów i postrzeganiu w niej miłości duchowej i cielesnej oraz o roli krytyki literackiej, czyli czymś co najwyraźniej właściwie już nie dotrwało do naszych czasów, a co było przedmiotem wielu zgryzot pisarzy XX wieku. Trochę tego prawdę mówiąc żal, kiedy się czyta niektórych obecnych tzw. pisarzy,... Cóż to za książka! Pierwsza ćwiartka to rozważania o literaturze jako takiej na przestrzeni dziejów i postrzeganiu w niej miłości duchowej i cielesnej oraz o roli krytyki literackiej, czyli czymś co najwyraźniej właściwie już nie dotrwało do naszych czasów, a co było przedmiotem wielu zgryzot pisarzy XX wieku. Trochę tego prawdę mówiąc żal, kiedy się czyta niektórych obecnych tzw. pisarzy, nawet całkiem popularnych, których wtedy nikt by po prostu nie wydał. Ważniejsze bowiem od tego, że się czyta jest jednak to, co się czyta i przynajmniej co któraś powieść powinna być literaturą.
Druga ćwiartka to pozornie dość lekkie historie erotyczno-miłosne. Trzeba jednak bagażu lat, aby w pełni docenić ich przesłanie. Młodzi nic z tego nie pojmą :-). Dalej najsłabsza chyba część filozoficzno-medyczna z histerią i schizofrenią jako tematami przewodnimi. Na koniec wreszcie przewrotna nowela o miłości młodej, głupiej i ślepej, ale z jakże ciekawym zwrotem.
Przypuszczam, że słabe oceny wynikają z niedojrzałości lub niecierpliwości niektórych czytelników, którym trudno było przebrnąć przez pierwszą część. Mnie ta opowieść pochłaniała. Dawno niczego nie czytało mi się tak dobrze. Jeśli więc macie już trochę lat na karku i nie przeżerają was opisane powyżej trudności, to gorąco polecam.

pokaż więcej

 
2018-05-05 12:43:58
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-05-04 13:09:36
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Część cyklu nieco lepsza od poprzednich. Intryga ciekawsza, chociaż niepokojąco mało ludzi mieszka w tej Warszawie - wszyscy się znają :-). Do tego dziwnie błyskawiczne wyzdrowienie po postrzale i te romanse... Polubiło się już jednak bohaterów, więc niejedno można wybaczyć i tak to się kręci. Taki romanso-kryminał, który co najwyżej leży na półce obok literatury, ale może stanowić rozrywkę... Część cyklu nieco lepsza od poprzednich. Intryga ciekawsza, chociaż niepokojąco mało ludzi mieszka w tej Warszawie - wszyscy się znają :-). Do tego dziwnie błyskawiczne wyzdrowienie po postrzale i te romanse... Polubiło się już jednak bohaterów, więc niejedno można wybaczyć i tak to się kręci. Taki romanso-kryminał, który co najwyżej leży na półce obok literatury, ale może stanowić rozrywkę zwłaszcza dla żeńskiej części publiki, a książkę tę przeczytałem i potem napisałem to ja, facet.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
474 314 1487
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
zgłoś błąd zgłoś błąd