Allegro - kampania grudzień kat. współczesna

Mikroświaty

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielki Wóz". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Twój Styl
Mikroświaty
83-7163-385-8
Słowianka

Popielawski kosmos Jana Jakuba Kolskiego rozpisany na mikroświaty, czyli opowiadania o: kociętach kotki Pipki, co się okociła w terminie przeznaczonym dla niemowy Więcławka, o szewskiej miłości szewca Badałki, kamiennych chlebach ciotki Maniusi, o dworusach , o których świat zapomniał, lipie wisielców, śmierci cygana, tryptyku z czarną Elwinką po bokach i innych niezwykłościach. Nie wiadomo - wykreowanych w wyobraźni artysty, czy tylko podpatrzonych i podsłuchanych przez oczarowanego nimi chłopca.
Zakorzeniona w przeżyciach dzieciństwa twórczość filmowa i literacka Kolskiego niezmiennie urzeka swoim poetyckim realizmem i "cudownością", w której rzeczy nadzwyczajne mają wymiar wioskowej codzienności, a czas nie istnieje: albo się zatrzymał, albo artysta o nim zapomniał.

Midori | 2012-11-25

Cudownie bezpretensjonalne światy. Kolski tworzy mistrzowską rzeczywistość baśniową. Można się uśmiechać, ale często z łezką w oku, że "te ludzie takie głupie, takie wiejskie", jak my wszyscy w gruncie rzeczy. Zdecydowanie książka wielkokrotnego czytania :)

jarwer | 2018-06-11
Dodota | 2015-06-16