Łóżko. Antologia opowiadań

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

W łóżku z Carrollem

2 Link do recenzji

Jedynie opowiadanie Oksany Zabużko wzbudziło moje zainteresowanie i chęć czytania. Reszta jakoś mi się nie kleiła.

Ciekawy zlepek, bardzo przyjemna lektura.
Ktoś powinien to zekranizować. Oglądałabym.

Genialne spojrzenie na ludzi i świat z bardzo odmiennej dla każdego autora, czasem intymnej perspektywy.

Jeden z najlepszych zbiorów wspaniałych opowiadań jakie czytałem.

Jak ja uwielbiam opowiadania! Uwielbiam! Bo to mogą być małe perełki, przesycone emocjami, czasem wstrząsające, czasem poruszające, czasem zachwycające. Mianownikiem wszystkich, zawartych w tej antologii jest łóżko - niby zwykła rzecz, a może być świadkiem niezwykłych wydarzeń.

Jak to w zbiorze opowiadań: jedne na 8 gwiazdek, inne na 5. Ostatecznie - fajna książka. Do niektórych opowiadań nadal czasem wracam. Polecam.

Ta antologia stała u mnie na półce dość długo, bo od 22 października 2011. Cierpliwie czekała na swój czas, aż została dla mnie wylosowana. Na tym blogu zabawę w losowanie proponuje Anna :)

Lubię czytać w łóżku, nawet bardzo i wiem, że jestem jak większość ludzi, która czyta książki. Kocham tez opowiadania, więc ta książka jest jakby stworzona dla mnie.

Tworzenie tego...

Fajne te opowiadanka , bardzo różne i w różnych klimatach . Idealne przed snem lub do podróży :)

Zachwycająca, taka zwykła, bliska i prosta, a jednocześnie taka odległa, niezwykła i skomplikowana. Odkrywa tyle uczuć, emocji, jest wręcz naładowana po brzegi niesamowitym ładunkiem, pobudza do refleksji, ale też bawi.

Łóżko to chyba jedyny mebel codziennego użytku, który ma wspomnienia i tajemnice. Jest świadkiem narodzin, powiernikiem nastoletnich sekretów, świadkiem miłosnych rozczarowań, nocy namiętnych bądź bolesnych i pełnych samotności. W końcu żegna nas swym żałosnym skrzypieniem, gdy odchodzimy z tego świata. Nic więc dziwnego, że w każdej niemal kulturze łóżko stało się...

Dyskusje

• Chcę w prezencie