Kresowa opowieść. Monika

Okładka książki Kresowa opowieść. Monika Edward Łysiak
Okładka książki Kresowa opowieść. Monika
Edward Łysiak Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Kresowa opowieść (tom 5) literatura obyczajowa, romans
Kresowa opowieść (tom 5)
Novae Res
2023-06-19
2023-06-19

Mam wszystkie książki z tej serii,i dla mnie to jest najsłabsza z nich. Wszystko tu naciągane. Wszystko pisane ,na siłę,byle skończyć i byle coś się działo. Panie Lysiak ,pierwsze trzy,to były naprawdę nieźle powieści ,i po co to ciągnąć ,gdy już nie ma się o czym pisać??

Cześć.

Powiem Wam, że czasem tak mam, że spodoba mi się opis oraz okładka książki i nie spojrzę, że to kolejny tom opowieści.

Takim, więc sposobem cykl „Kresowe opowieści” zaczęłam czytać od tomu V pod tytułem „Monika” Edward Łysiak, wydawnictwo Novae Res.

Tak, więc zagłębiłam się w tej lekturze i poznałam sympatycznych bohaterów Annę i Wojciecha, którzy wcielili się w rolę detektywów i próbują rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci Moniki, dziewczyny, p której usłyszeli podczas pobytu na Ukrainie.

Zapewne historia Anny i Wojciecha zaczęła się już kilka tomów wcześniej, a ja tą dwójkę poznałam jak zaczęli razem pracować nad śledztwem śmierci Moniki.

Bardzo przyjemnie czytało mi się tę książkę, i z przyjemnością śledziłam ich kroki dążące do rozwikłania zagadki.

Autor umiejętnie przeskakuje w czasie, co pozwala poznać czytelnikowi  dokładnie od jakiego momentu się wszystko zaczęło i znalazło rozwiązanie w teraźniejszości.

Momentami miałam wrażenie, że jestem razem z bohaterami i słucham opowieści z dalekiej przeszłości umieszczonej w okresie drugiej wojny światowej.

Pomimo, że swoją przygodę rozpoczęłam z cyklem „Kresowa Opowieść” od tomu piątego to historia zawarta na kartach książki mi się podobała.

Cześć.

Troszkę inna niż wcześniejsze tomy. Tym razem z wątkiem sensacyjnym. Anna i Wiktor, którzy w poprzedniej części poznali się podczas wyjazdu na Ukrainę, zostają prywatnymi detektywami. Znajoma prosi o pomoc w wyjaśnieniu śmierci koleżanki. Kobieta wyjechała na Ukrainę, gdzie w tajemniczych okolicznościach popełniła samobójstwo. Jest też opowieść o życiu uczuciowym, o niespełnionych miłościach, które rodzą pustkę. O związkach dojrzałych ludzi. Czy te ostatnie relacje są tylko ucieczką przed samotnością? Czy dorosłe dzieci powinny ingerować w nowy związek rodzica? W wątku obyczajowym książka jest poruszająca. Docenijmy też walor edukacyjny, bo autor pokazuje relacje polsko-ukraińsko-żydowskie, mówiąc jak wiele odcieni one miały.

Ciekawa, poruszająca - zwłaszcza wątek samotności. Polecam!

Ciekawa, poruszająca - zwłaszcza wątek samotności. Polecam!

• E-Booki
  • Ebook do kupienia