Wszystkie twoje winy

Okładka książki Wszystkie twoje winy Maja Kołodziejczyk
Okładka książki Wszystkie twoje winy
Maja Kołodziejczyk Wydawnictwo: Ale! Cykl: Wszystkie twoje ślady (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Wszystkie twoje ślady (tom 2)
Ale!
2024-04-24
2024-04-24

Po wstrząsającym odkryciu Tina postanawia dowiedzieć się czego więcej o swoim zaginionym bracie, zanim wyzna mu prawdę. Gabriel zamierza jej pomóc, więc, zamiast spędzić wakacje na obozie sportowym, potajemnie udaje się wraz z nią w okolice Ohio. Podczas podróży, między bohaterami rodzi się uczucie. W tym samym czasie Adam wraz z przyjaciółmi wyjeżdża na wakacje. Do męskiej paczki dołączają koleżanki ze studiów oraz Colin. Vincent szybko staje się zazdrosny, gdyż nowy znajomy niebezpiecznie zbliża się do jego sympatii. Adam zaczyna pisać książkę, w którą próbuje przelać swoje emocje.

Drugi tom cyklu „Wszystkie twoje ślady” zaskakuje nas zmianą formy. W książce otrzymujemy podwójną perspektywę: Adama i Tiny. Zazwyczaj jestem w stanie wskazać, która perspektywa podobała mi się bardziej, jednak w tym przypadku nie jestem w stanie wybrać. Oba wątki były ogromnie angażujące. Bardzo podobało mi się napięcie w tej historii, ukazanie jak blisko odkrycia prawdy był Adam. Poszukiwanie siostry, która praktycznie była cały czas pod nosem. Bohaterowie, tak jak i w pierwszym tomie, zostali bardzo dobrze wykreowani. Nowe postacie zostały wprowadzone zmyślnie i bardzo dobrze połączyły się z fabułą. Autorka w tym tomie porusza ważne wątki m.in. Samoakceptacja, zazdrość oraz utajanie swojej tożsamości. Bardzo podoba mi się przemiana Adama, ukazana w tym tomie. Uzmysławia nam, jak człowiek potrafi rozkwitnąć pośród właściwych ludzi.

Książka opowiada o poszukiwaniu prawdy, samoakceptacji, siłę przyjaźni i miłości. Jestem pewna, że ta dylogia na długo pozostanie ze mną i kiedyś sięgnę po nią kolejny raz. Bawiłam się wyśmienicie, uwielbiam klimat lat 80, ukazany w książce. Czułam ogromną więź między bohaterami i odnalazłam w nich troszkę siebie. Z całego serduszka polecam zapoznać się z tą dylogią!

Tina po wstrzasajacym odkryciu postanawia dowiedzieć się czegoś więcej o swoim bracie. Udaje się z Gabrielem w "rodzinne" strony Adama, aby dowiedzieć się o nim czegoś więcej. Nieoczekiwanie para przeżyje niezapomniane lato. W tym samym czasie Adam wyjeżdża na wakacje z przyjaciółmi. Dziewczyny zabierają ze sobą Colina. Ma on być nowym członkiem zespołu chłopaków. Vincent zauważa, że nowy znajomy niebezpiecznie zbliża się do jego partnera. Ukrywanie związku przed innymi nie jest dla nich łatwe. Jak potoczą się losy bohaterów w tej powieści?

"Wszystkie twoje winy" to kontynuacja powieści "Wszystkie twoje ślady". Pierwsza część skradła moje serce, a tom drugi utrzymał poziom. Muszę przyznać, że dawno nie czytałam tak komfortowej książki. Wszystko mi w niej zagrało, bawiłam się znakomicie i spędziłam cudowny czas z niezwykłymi ludźmi.
W tej części akcje dzielimy między dwie pary: Adam i Vincent oraz Tina i Gabriel. Chłopcy spędzają czas z przyjaciółmi na wakacjach. Dobrze się bawią, choć dołącza do nich chłopak, który denerwuje Vincenta. Ich związek cały czas jest tajemnicą i ukrywanie go nie jest dla nich łatwe. Było mi ich szkoda, że nie mogli zachowywać się jak "normalna" para. Jednak mimo wszystko, ich relacja rozwija się świetnie i miło jest być tego świadkami. Tina i Gabriel wyruszają w podróż, która odmieni ich życie. Ona chce poznać bliżej otoczenie brata i to gdzie się wychował. Chłopak jej towarzyszy, ponieważ bardzo mu na niej zależy. Polubiłam ich i byłam ciekawa jak ich losy się potoczą. Z całą pewnością czytelnikom spodobają się historie obu par, które w pewnym momencie się połączą.
Kolejny raz dało się odczuć ten magiczny klimat lat 80. Jestem nim zachwycona i ta podróż w czasie na maksa mi się podobała. Ogromną zasługę mieli w tym również bohaterowie, którzy robią robotę nie do ocenienia. Wakacyjny vibe, pierwsze miłości i zauroczenia, imprezy oraz uczelniane przyjęcie to coś co pochłonie nas bez reszty.
W tej części poznamy więcej faktów z życia Tiny. Niektóre z nich będą wstrząsające. Dowiemy się jak naprawdę wyglądało życie dziewczyny i dlaczego jest tak jak jest. Gabriel oczywiście stanie się dla niej ogromnym wsparciem w walce o powrót do własnego ja.
"Wszystkie twoje winy" to wspaniała historia, która skradnie serca czytelników. Genialnie napisana, czyta się ją rewelacyjnie, ciężko się od niej oderwać. Wspaniale jest móc przenieść się do studenckiego życia. Genialny wakacyjny klimat, świetna muzyczna playlista, dzięki czemu możemy posłuchać czego słuchają bohaterowie tej książki. Obie części skradły moje serce i bardzo chciałabym kolejnych tomów, bo mówiąc szczerze, ciężko mi się z nimi rozstać. Jestem pod ogromnym wrażeniem tych historii, dlatego polecam je również Wam ❤️ Czytajcie, naprawdę warto ❤️

[współpraca reklamowa wydawnictwo ale]

Jak zapewne dobrze pamiętacie we wczorajszej recenzji poruszyłam temat ,,Wszystkich twoich śladów” autorstwa Mai Kołodziejczyk! Zaledwie dzień po skończeniu tej historii zabrałam się za drugą część, którą dzisiaj sobie podsumujemy!

Dowiedzmy się więc wspólnie jak to w końcu jest! Czy jest to dylogia, którą warto przeczytać czy nie do końca?

Drugi tom w odróżnieniu od pierwszego zaczął się naprawdę ciekawie! Doza niepewności, która została ze mną po skończeniu pierwszej części przypominała o sobie co jakiś czas, i to w najmniej spodziewanych momentach!

To dzięki temu mogę śmiało stwierdzić, że drugi tom jest do niebo lepszy!

Wiecie czym jeszcze wyróżnia się ta część? Siostrą Adama, którą mamy możliwość poznać za pomocą rozdziałów które pojawiają się z jej perspektywy. Od początku polubiłam się z jej postacią i może zabrzmi to dość absurdalnie (w końcu to nie ona jest główną bohaterką tej dylogii),jednakże stała się ona moją ulubioną postacią, i to dzięki jej zasłudze udało mi się dokończyć tę serię do końca bez konieczności dawania dnf, który przy pierwszej części wiele razy przemknął mi przez myśl.

Dodatkowo relacja Adama i Vinniego była naprawdę urocza, a sceny, o które miałam problem w poprzedniej części przestały być żenujące. Jest to naprawdę duży plus dla autorki, która poprowadziła akcję w taki sposób w którym nie czułam się ani niezręcznie, ani też absurdalnie.

Absurd i jedyny zarzut, który mam do tej historii pojawił się jednak gdzieś indziej. Moment, w którym Eve decyduje, że zamiast rozmowy z Adamem (podczas której na spokojnie wszystko by sobie wyjaśnili) pojedzie do jego domu znajdującego się się zupełnie innym mieście, po to aby przeszukać mu dom i dowiedzieć się o nim czegoś więcej? Osobiście uważam, że jest to dość abstrakcyjne i do tej pory nie umiem do końca zrozumieć co nią kierowało. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, czym jest fikcja literacka, ale z perspektywy czytelnika uważam, że można było ugryźć temat z innej strony.

Generalnie jestem niesamowicie zaskoczona i tak jak w przypadku poprzedniej części uważałam, że historia jest jedynie ,,ciekawym doświadczeniem” tak tu z przyjemnością przyznam, że jest ona na swój sposób warta przeczytania! Pojawiają się w niej ważne wątki i motywy, a niektóre momenty i kwestie wypowiadane przez bohaterów sprawiały że płakałam ze śmiechu!

Jeśli więc skończyliście pierwszą część i nie wiecie, czy sięgnąć po drugą to jak najbardziej zachęcam!

Na sam koniec chcę podziękować wydawnictwu ,,ale” za egzemplarze do recenzji i chęć współpracy! Jest mi z tego powodu niezmiernie miło!

A wy? Czytaliście ,,Wszystkie twoje winy”? Koniecznie dajcie znać w komentarzu! Kocham i do następnego!

[współpraca reklamowa wydawnictwo ale]

„Wszystkie Twoje winy” to powieść, która zapiera dech w piersiach swoją głębią emocji i niezapomnianymi momentami. Autorka niezwykle wykreowała postacie i zbudowała napięcie zabierając czytelnika w podróż pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji i wzruszeń.

Jednym z najmocniejszych punktów książki są bez wątpienia jej bohaterowie, których wyrazistość i głębia sprawiają, że czytelnik z łatwością się z nimi utożsamia. Każda postać została starannie skonstruowana, z bogatym wewnętrznym światem, który stopniowo odsłania się przed czytelnikiem, nadając historii głębi i autentyczności.

Bohaterowie są realistycznie wykreowani, co daje szanse czytelnikowi na bliższe zżycie się z nimi, ponieważ posiadają swoje momenty słabości i siły, swoje tajemnice i marzenia. Stają się naszym lustrem. To właśnie te ich wewnętrzne konflikty i emocje sprawiają, że łatwo się z nimi utożsamiamy i przeżywa razem przygody. To właśnie dzięki tej bogatej galerii postaci książka staje się nie tylko pasjonującą lekturą, ale także głębokim studium ludzkiego serca i psychiki.

Autorka odważnie podjęła się trudnych tematów, wprowadzając czytelnika w świat miłości, zazdrości, akceptacji siebie i innych oraz konieczności ukrywania własnej tożsamości. Sposób, w jaki te tematy są wplecione w fabułę, jest subtelny, lecz jednocześnie przekonujący. Miłość, jako jeden z głównych tematów książki, jest ukazywana w różnych aspektach. Nie tylko miłość romantyczna między bohaterami, ale także miłość rodzinna i przyjacielska, stanowią istotną część narracji.

Akceptacja siebie i innych jest jednym z głównych przesłań książki. Bohaterowie, mimo swoich różnic i tajemnic, muszą nauczyć się zaakceptować siebie nawzajem i siebie samych. Autorka pokazuje, że każdy ma swoje własne demonów i tajemnice, ale to, jak radzimy sobie z nimi i jak akceptujemy siebie i innych, definiuje naszą prawdziwą siłę i charakter.

Konieczność ukrywania własnej tożsamości, szczególnie w kontekście orientacji seksualnej, jest tematem delikatnym, ale ważnym.
Odważnie podjęta kwestia ukazuje, jak ciężko może być żyć w społeczeństwie, które nie zawsze akceptuje różnorodność. Jednocześnie pokazuje, że każdy zasługuje na prawo do szczęścia, niezależnie od tego, kim jest i jaką ma orientację.

To książka, która porusza, wzrusza i inspiruje do refleksji nad własnymi uczuciami i relacjami z innymi. To opowieść o poszukiwaniu prawdy, akceptacji siebie i innych oraz o sile miłości, która potrafi pokonać wszelkie przeciwności losu. Czytając tę książkę, możemy przenieść się w świat pełen emocji i niezapomnianych chwil, których bohaterowie doświadczają podczas letniego pory roku. Bez wątpienia, ta książka pozostanie w sercach czytelników na długo po jej przeczytaniu.

Dzień dobry kochani! Jeśli macie już plany czytelnicze na majówkę, to bardzo mi przykro, ale musicie je porzucić. Bo oto przedstawiam wam kontynuację najlepszej dylogii jaką kiedykolwiek przeczytacie! Pamiętam jak na początku mojej czytelniczej kariery, gardziłam polskimi autorami, a teraz jestem jak: Maja pisz więcej, bo ja potrzebuje twoich powieści na wczoraj!

Poza tym, bożeeeeee Gabrieeeeel! My sweet boy ❤

Jak tę książkę się cudownie czytało, matko kochana. Nie sądziłam, że będę aż tak zachwycona kontynuacją Śladów, zwłaszcza, że końcówka tomu pierwszego miała w sobie pewien chaos. Jednak ten tom to istnie arcydzieło. Nie tylko fabularnie, ale również pod względem języka, kreacji bohaterów, łączenia wszystkich wątków czy dynamiki.

Przez tę historię dosłownie płynęłam. Za każdym razem jak siadałam by przeczytać „tylko jeden rozdział”, kończyłam o wiele dalej. Nawet świadome dawkowanie było bolesne, ponieważ tak poprowadzona fabuła pochłaniała do reszty. Bardzo podobał mi się podział na „perspektywy” i prawdopodobnie właśnie takiego wyodrębnienia brakowało mi pod końcówką tomu pierwszego.

Wydarzenia są świetnie rozmieszczone w czasie, bohaterowie mają czas na analizę, wnioski i rozwój. Bardzo przyjemnie obserwowało mi się jak dojrzewają w nich pewne emocje, jak dostrzegają nowe możliwości i sposoby radzenia sobie w trudnych warunkach. Relacja Gabriela i Vincenta to moja nowa ulubiona braterska więź.

Nigdy nie byłam fanką lat osiemdziesiątych, ale zdecydowanie już nią jestem. A przynajmniej dla tej dylogii, w której odnalazłam swoje miejsce. Niezaprzeczalnie powrócę do tej historii. Czuję się związana z bohaterami i ich otoczeniem. To tego rodzaju powieść, gdzie macie ochotę wsiąść w samolot i podążać śladami bohaterów! (Poważnie mówię, jedźmy na wycieczkę!)

Współpraca reklamowa @wydawnictwoale

Poza tym,...

Uwaga, wciąga! Radzę od razu zaopatrzyć się w oba tomy. „Wszystkie twoje ślady” oraz „Wszystkie twojej winy” to dylogia o paczce przyjaciół. W zasadzie głównymi bohaterami są dwaj młodzi mężczyźni, którzy poszukują nie tylko swojego miejsca w świecie, ale również bezpiecznej przystani, kogoś komu będą mogli bezgranicznie zaufać. Ich relacja opisana jest w uroczy, delikatny i subtelny sposób. Prawdziwe slow burn. To książka, która traktuje o wielu problemach dotyczących dorastania, odnalezienia się w konkretnej grupie, czy poradzenia sobie ze swoimi emocjami, ale mówi także dużo o więzach rodzinnych, o tym jak nas budują i dlaczego są tak istotne. Dodatkowo autorka świetnie oddaje klimat lat osiemdziesiątych, za sprawą jej pióra możemy przenieść się do tych czasów pełnych wolnościowych poglądów oraz muzyki. To książka, która bawi i uczy, wzrusza, momentami wprawia z nostalgię. Uwielbiam tych bohaterów, autorka stworzyła tak wiele portretów psychologicznych, że czyta się po prostu świetnie. Wszystko to poszerzona jest co najmniej kilka ciekawych zwrotów akcji i i sekret, który nieźle namiesza. Zakończenie tej dylogii niezwykle przypadło mi do gustu, bardzo się cieszę, że natrafiłam na tę serię i będę ciepło ją wspominać.
Adam świetnie wie czym jest samotność. Chłopak został adoptowany po aby stać się tanią siłą roboczą na farmie. Na szczęście w końcu los się do niego uśmiecha i może wyjechać na studia. Na Florydzie poznaje przyjaciół i Vincenta, który staje się dla niego wzorem i powiernikiem sekretów.

Maja Kołodziejczyk powraca w wielkim stylu za sprawą kontynuacji "Wszystkich twoich śladów". Tym razem postawiła na rozbudowę swojej powieści, nowych bohaterów w także nowe przygody.
Jak ja czekałam na tę część, to pojęcia nie macie😅 poprzedni tytuł zostawił mnie z kacem, niedosytem i nie mogłam się doczekać aż w moje ręce wpadnie ten tom! I nie zawiodłam się. Tym razem autorka zaspokoiła mnie czytelniczo, gdyż wątek zaginionej siostry jest tutaj mocno rozbudowany. Tina i Gabriel chcąc dowiedzieć się więcej o zaginionym bracie dziewczyny wyruszają w podróż do Ohio. Ich perspektywa rzuca nowe światło na fabułę, przy okazji też mamy możliwość podejrzeć rodzące się między nimi uczucie.

Adam tymczasem, wraz z przyjaciółmi, wybiera się na sportowy obóz, gdzie poznajemy nowego bohatera Colina. Wystawi on na próbę związek Shepa i Vinniego😁
W tej części autorka przeplata ze sobą historię dwóch par, więc ciągle coś się dzieje i nie mamy poczucia nudy, czy monotonii. Co ekawym zabiegiem są losy dwóch par a także rodzeństwa, które próbuje się odnaleźć. Adam mocno tutaj dojrzewa, zmienia się na naszych oczach. Z nieśmiałego i pełnego kompleksów chłopaka, staję się pewnym siebie mężczyzną, nie tracąc przy tym swojego wewnętrznego uroku.

Nie brakuje tutaj czułości, delikatności, szacunku z jakim darzą się bohaterowie. Maja Kołodziejczyk ma dar tworzenia postaci bardzo delikatnych, kruchych a jednocześnie pełnych wewnętrznej siły, walczących o własne marzenia i przyszłość. To było jak ponowne odwiedziny u starych przyjaciół, których uwielbiamy a dawno się nie widzieliśmy.

Dodatkowym smaczkiem jest lista muzyczna, którą możemy słuchać wraz z bohaterami i tocząca się fabułą. Uzupełnia ona klimat wakacji, a także lat 80- tych.

Kochani muszę wam powiedzieć, że cudownie było ponownie spotkać się z ulubionymi bohaterami. Poczuć ten niezwykły klimat lat osiemdziesiątych.

Nie chcę wam pisać za dużo o fabule bo może dwie części jeszcze przed Wami. Jest kontynuacja losów Adam, Vincenta, Tiny i Gabriela. Wraz z nimi odkrywamy tajemnice, przeżywamy nastoletnią codzienność. Adam liczy, że powrót na uczelnię przyniesie odpowiedzi na nurtujące go pytania. Jednak przyjaciele nie pozostają bierni. Biorą sprawy w swoje ręce. Postanawiają wyruszyć w rodzinne strony Adama by poznać go bliżej, by go zrozumieć. Jakie sekrety odkryją? Czy dojdzie do bratersko siostrzanej konfrontacji?

Kochani bardzo polecam wam tę serię. To ksiązki o młodzieży dla młodzieży i nie tylko. Autorka osadziłą fabułę w latach osiemdziesiątych i muszę przyznać, że świetnie oddaje ich klimat. Poruszane przez nią tematy trudnego dojrzewania, samotności wśród nastolatków, odmiennej orientacji czy społecznego wykluczenia są niezmiennie na czasie. Muszą przyznać, że bardzo polubiłam i zżyłam się z bohaterami. Obdarzyłam ich taką matczyną troską, niejednokrotnie chciałam każdego z nich mocno przytulić. Ta historia pozwoliła mi również powrócić wspomnieniami do lat mojej młodości, które przypadały właśnie na lata osiemdziesiąte.
Polecam czytajcie. Ja już oddałam oba tomy nastoletniej córce i z ogromną ciekawością czekamna jej wrażenia.

[ współpraca reklamowa z Wydawnictwem Ale! ]

Po kilkumiesięcznej przerwie miło było wrócić do historii Adama, Vincenta, Tiny i Gabriela❤️

Jeśli chodzi o fabułę, to tak samo jak w pierwszej części, podobała mi się. Klimat lat 80 idealnie wpasowuje się w historię i ją dopełnia, co widać po licznych odwołaniach do znanych w tamtym czasie postaci. Ta część jest dłuższa od poprzedniej, przez co odrobinę czułam, że dłuży się. I nie wiem dlaczego, nie polubiłam drugiej części tak bardzo jak pierwszej. Dodatkowo troszkę przeszkadzał mi sposób pisania dialogów - mam wrażenie, że były takie proste i nie do końca tak fajnie rozwinięte.

Kibicowałam obu parom: i Adamowi z Vincentem, i Garbielowi z Tiną, chociaż osobiście bardziej lubię tę drugą parę. Żadna z tych postaci nie była irytująca ani nie działała negatywnie na moje myśli. Uczucia między sobą (zarówno między parami, jak i rodzeństwem) zostały przyjemnie przedstawione i bez problemu mogłam w nie uwierzyć. Fajnie, że dostaliśmy nową postać - Colina, który miał być tym czarnym charakterem. W sumie udało się to, chociaż to nie był dosłowny "czarny charakter"😅 Jeszcze chciałabym, żeby było więcej scen miłosnych, bo bardzo mi tego zabrakło!

Ta historia ma swój ogromny plus za poruszenie tematu dojrzewania, relacji międzyludzkich i odnajdowania siebie, oraz jakie emocje i trudności mogą się z tym wiązać. Uważam to za bardzo uniwersalne tematy, z którymi wiele osób może się utożsamiać, dlatego z podekscytowaniem czytałam kolejne przygody bohaterów.

Nie jestem aż tak zakochana, ale cieszę się, że poznałam finał tej historii❤️‍🩹

[ współpraca reklamowa z Wydawnictwem Ale! ]

Kontynuacja losów Adama i Vincenta oraz Tiny i Gabriela. Książkę dobrze mi się czytało, bohaterowie zdobyli moją sympatię, choć mam wrażenie, że niektórzy z nich przeszli zbyt dużą przemianę w stosunku do pierwszego tomu, co wydało mi się mało wiarygodne.

Zapętlenie wątków w pewnym momencie już nieco mnie bawiło, bo jako żywo przywodziło na myśl jakąś telenowelę.

W moim odczuciu, tak jak i w pierwszym tomie, nadal kuleje dynamika związku między Adamem i Vincentem, zaś sceny intymne między nimi niby są, ale nim się zaczną, już się kończą i jakoś brakuje im klimatu.

"Wszystkie twoje winy" to dobra i przyjemna młodzieżówka (przez jedną czy dwie sceny raczej 16+),jednak nie wiem czy zostanie na długo w mojej pamięci.

W...

• Współprace
  • W papierze
  • 2024 Marzec
  • Chcę mieć

Dodaj cytat z książki Wszystkie twoje winy