Trofeum

Papierowe Serca
2024-04-24
2024-04-24
Spicy Romans mafijny 18+

Jestem pod ogromnym wrażeniem jeśli chodzi o tą książkę. Podchodząc do niej nie miałam żadnych oczekiwań i w sumie to trochę bałam się ją czytać ze względu na motyw mafi, który uważam, że dość łatwo jest zepsuć jednak tutaj wypadło to idealnie.

Przeczytałam ją praktycznie za jednym zamachem i kocham tą historię.

Matka oraz brat Dalii zostali zabici w ich własnym domu jednak dziewczynie udało się uciec lecz jej wolność nie trwała długo. Musi ona uciekać przed ludźmi, którzy teraz jej szukają. W pociągu spotyka mężczyznę, który jej pomaga a ona sama udaje się do swojego kuzyna szukając pomocy.
Zapomina jednak, że w świecie w ktorym się urodzila nie wszystkim można ufac o czym dość szybko się przekonuje.
Bardzo polubiłam główną bohaterkę i naprawdę ją podziwiam ale chyba bardziej polubiłam mężczyznę z pociągu którego wręcz kocham a jego podejście do dziewczyny jest cudowne mimo, że momentami miałam takie ,,aha". Relacja między głównymi bohaterami jest pełna nienawiści ale też troski i namiętności.
Wątek mafi jest bardzo dobrze przedstawiony a sceny walk, zabijania i ogólnie brutalności nie są opisane jakoś mocno a raczej tylko wspomniane co się wydarzyło albo co może się wydażyc (na przykład podczas groźb)
Samo zakończenie, no cóż trochę się zawiodłam. W sensie było spoko ale większość książek tego typu kończy się w ten sposób i chyba oczekiwałam czegoś wow ale no cóż...
Poza zakończeniem (które było do przewidzenia) ta książka jest wspaniała i bawiłam się przy niej wyśmienicie

Przeczytałam ją praktycznie za jednym zamachem i kocham tą historię.

Matka oraz brat Dalii zostali zabici w ich własnym domu...

Włoska mafia, brutalna egzekucja i kobieta, która ocalała... Tylko czy na pewno udało jej się ujść z życiem?
----------------

🩶 Dalia ▪️ Cosimo 🩶

Wciągająca powieść od Angeliki Waszkiewicz! 🅃🅁🄾🄵🄴🅄🄼 to kolejny #romansmafijny spod pióra Pani Angeliki. Ostatnio sporadycznie sięgałam po ten gatunek, co za tym idzie, z przyjemnością wgryzłam się w fabułę.
No dobra, ale do brzegu... Od samego początku totalnie się wkręciłam! Autorka zaczyna dość mocnym akcentem, czym mocno mnie zaintrygowała. Dawno tak dobrze mi się nie czytało romansu tego typu.
Znajdziecie tu sporo pikantnych scen, dużą ilość ciętej riposty, kilka ciekawych zwrotów akcji i dwójkę UPARTYCH bohaterów.

Fabuła przemyślana i konsekwentnie prowadzona.
Nie obyło się bez małych potknięć no ale wiecie sami, jak jest.
Największym minusem #Trofeum (według mnie) jest scena pierwszego zbliżenia. 🙄 Nie podobała mi się! Jestem trochę zniesmaczona, a bardziej zawiedziona, że w ten sposób autorka postanowiła ją poprowadzić. Każda kolejna z tego typu scen była ok. Dodatkowo deczko urwane zakończenie, zabrakło mi minimalnej kropki nad przysłowiowym I. Poza tym mi się podobało.

----------------

🩶 Dalia ▪️ Cosimo 🩶

No dobra, ale do...

Świetnie się czytało, niby zwykłe mafijne hate love ale z dobrą historią i dobrze napisane. mogę spokojnie polecić sympatykom mafijnych opowieści

Współpraca recenzencka @papieroweserca

Historia stworzona przez autorkę pochłonęła mnie całkowicie. Od pierwszej strony byłam zakochana i czekałam w napięciu na rozwój wydarzeń. Główna bohaterka jest bardzo silną kobiecą postacią jednak musi rozprawić się jakoś ze swoimi demonami. Nie zna ona prawdziwego świata bo wychowywała się pod kluczem jako marionetka ojca. Jednak to co się wydarzyło go poznała Cosimo wywróciło jej świat do góry nogami.

Wątek romantyczny w tej historii jest cudownie napisany. Cały czas zastanawiam się jak to się zakończy. Czy Dalia zaufa Cosimo? Czy on ją wykorzysta czy jednak może coś do niej czuję? Po czyjej stronie stanie Dalia w wojnie mafii?

Akcja rozwija się w odpowiednim tępie budując napięcie w czytelniku. Główni bohaterowie tak samo jak postacie poboczne są stworzeni w cudowny sposób. Bardzo mi się podobały opisy snów Dalii oraz epilog ze strony Cosimo co pozwoliło mi dokładnie zrozumieć całość historii. Zakończenie mnie nie zawiodło a wręcz może trochę zaskoczyło (oczywiście pozytywnie). Bardzo nie chciałam rozstawiać się z tą historią i bohaterami bo była do dla mnie naprawdę komfortowa historia, która z chęcią przeczytała bym jeszcze raz.

Książka naprawdę trzyma w napięciu. Jest świetnie napisana a autorka przeniosła mnie prosto do słonecznych Włoch gdzie dzieje się akcja. Uważam, że książka jest warta uwagi każdego kto lubi wątki mafijnego romansu, ale trochę też zaangażowanego ślubu bo taki wątek też się tu pojawia.

Naprawdę nic dodać nic ująć 💙 Książka jest po prostu cudowna, bawiłam się na niej świetnie i polecam każdemu 💙 Bardzo dziękuję wydawnictwu Papierowe Serca za możliwość zrecenzowania tej książki.

Współpraca recenzencka @papieroweserca

Jeśli lubicie mafijne romanse musicie sięgnąć po tę książkę 💙 Historia opowiada o Dalii córce mafiozy rządzącego Sycylią. Jej brat i matka zginęli bo nosili to przeklęte nazwisko - Moretti. Dalia ucieka do swojego kuzyna szukając tam bezpieczeństwa, ale czy je znajdzie? Trzeba pamiętać, że w tym świecie nie można nikomu ufać....

To nie było słodkie i dzięki temu takie prawdziwe. Charakterni bohaterowie; i on i ona tak samo wkurzający. Książka sama się czyta. Super.

[współpraca reklamowa z @wydawnictwopapieroweserca]

Na rynku można znaleźć mnóstwo książek z wątkiem mafijnym, zwłaszcza tym osadzonym we Włoszech. Sama również czytałam takich wiele, bo mam do nich słabość. Ale mogę Was zapewnić, że nikt nie napisał lepszej historii niż @angelika.waszkiewicz . "Trofeum", tak samo jak "Rekompensata", skradło moje serce 💓

Autorka stworzyła naprawdę intrygujący świat włoskiej mafii, który znamy już z jej poprzedniej książki. Widać, że przed napisaniem był zrobiony dobry research. Pojawiają się też moi ulubieńcy z "Rekompensaty". Jednakże tym razem główną bohaterką jest Dalia, córka bossa rządzącego Sycylią, która spotyka na swojej drodze Cosimo, niby przypadkiem. Ale czy przypadki się zdarzają?

Dziewczyna ucieka z domu po tym jak jej matka i brat zostali zamordowani za noszenie nazwiska Moretti. Postanawia uciec do swojego kuzyna Enza, jednakże dość szybko okazuje się, że nie było to najlepsze rozwiązanie. Jej drogi krzyżują się z mężczyzną, który jednym skinięciem głowy mógł zadecydować o kresie jej życia. Jednak los ma dla nich inny plan i pomimo tego, że powinni pajać do siebie nienawiścią, to dość szybko pojawia się między nimi namiętność i pożądanie. Jak potoczą się ich losy, gdy jedno z nich kierują się żądzą zemsty? Czy w ich życiu jest w ogóle miejsce na coś takiego jak miłość?

Od książki wręcz nie da się oderwać. Każdą stronę po prostu się pochłania, chcąc jak najszybciej wiedzieć, co wydarzy się za chwilę. Bohaterowie są bardzo wyraziści i ja osobiście mam ogromne grono swoich faworytów. I co ważne akcja toczy się w moich ukochanych Włoszech, a część bohaterów to bardzo przystojni panowie. Nie da się więc ukryć, że momentami książkę czytało się z rumieńcami na twarzy. Mam nadzieję, że autorka w przyszłości jeszcze do nas powróci z kolejną historią włoskich bohaterów.

[współpraca reklamowa z @wydawnictwopapieroweserca]

Autorka stworzyła...

Nazwisko Moretti wzbudza szacunek i świadczyło o władzy. Do czasu, ponieważ pewnego dnia to nazwisko zaczęło kojarzyć się ze śm*ercią. A wszystko dlatego, że w wyniku zemsty innego rodu giną bliscy Dalii - jej mama oraz brat i tylko dziewczynie udaje się ujść z życiem. Dlatego postanawia wyruszyć w niebezpieczną podróż do Sycylii, by odnaleźć człowieka, który jako jedyny został jej sojusznikiem i wsparciem. Naiwna Dalia, będąc zawsze chronioną szczelnym murem obronnym jej rodziny, zapomina, że w tym świecie nikomu nie można ufać i przyjdzie jej się zmierzyć z jej największym wrogiem. Będzie to walka na śmierć i… miłość.

Jeśli znacie twórczość autorki i czytaliście jej poprzednią książkę, to bardzo podobny klimat panuje w tej powieści. Ja byłam „Rekompensatą” zachwycona, pomimo tego, że główna bohaterka grała mi na nerwach jak Chopin na fortepianie. „Aukcja” dostarczyła mi podobnych emocji, choć więcej było tych pozytywnych, bo główna bohaterka, pomimo swojej naiwności, nie irytowała mnie swoim zachowaniem.

Przechodząc do postaci Dalii, jest ona krucha, zagubiona, całe życie odgrywała rolę maskotki swojego ojca. Nigdy nie opuszczała murów ich posiadłości, żyła w bańce stworzonej przez rodzinę. Do okropnego dnia, w którym giną jej bliscy, a ona zostaje zupełnie sama w obcym świecie. Młoda kobieta musi stawić czoło największemu wrogowi, a w dodatku skonfrontować się z bolesną prawdą o swoich bliskich. To pomaga jej nabrać sił, wzmocnić swój charakter i uodpornić na ciosy.

Życie Dalii układa się w tak pogmatwany sposób, że zostaje zmuszona do ślubu ze swoim największym wrogiem. Tutaj jest nie lada gratka dla wielbicielek motywu arranged marriage oraz enemies to lovers. Między bohaterami iskrzy i czuć ich niezwykłe przyciąganie od momentu ich pierwszego spotkania. Jednak nie jest to taka prosta historia miłosna, w której bohaterowie biorą ślub i szczęśliwa miłość jest gwarantowana razem z takim też zakończeniem. Dalia i Cosimo przejdą naprawdę wiele i ich wspólna przyszłość nie jest taka oczywista. Ja z całych sił shipowałam Dalię z jeszcze jednym bohaterem, z którym enemies przekroczyło wszelkie dostępne skale.

Czy doczekałam się spełnienia moich oczekiwań względem życia bohaterów? Tego nie zdradzę, ale może przyznać, że ich historie potoczyły się w naprawdę nieoczywisty sposób.

Bardzo lubię styl autorki, a romanse mafijne wychodzące spod jej pióra to czysta frajda dla miłośniczek tego typu historii. Kolejny raz dałam się porwać przedstawionej historii i bawiłam się świetnie. Chyba nie muszę mówić, że bardzo czekam na kolejne książki autorki?

Bardzo fajna! Widać duzy postep u autorki! Juz nie "czuć" inspiracji trylogia 365dni (co za ulga!!!!). Mam tylko dwa "ale": przez 1/3 ksiazki sie nudziłam, gdzieś tak w połowie. Nic sie nie działo! Deugie "ale": Zdecydowanie zabraklo mi ru narracji ze strony Cosima.Ale ogólnie bardzo dobrze sie czytało i liczę na tom 3 ;) najlepiej o Silasie ;)

Daje 6/10 bo bardzo szybko się czytało. Zapowiadało się bardzo dobrze do Monie tu braku konsekwencji w postępowaniu głównej bohaterki oraz jej braku planu na to jak wyjść z trudnej dla niej sytuacji.

Jedynka była troszeczkę lepsza. Niemniej jednak nadal czyta się to bardzo dobrze. Byłam zawiedziona troszkę "uciętą" końcówką ale jakoś przeżyje.

• Mafia
  • Romans