Listy znad krawędzi

Magdalena Łoniewska Wydawnictwo: JakBook literatura obyczajowa, romans
JakBook
2024-04-18
2024-04-18

Okładka książki Kiedy nadejdzie burza Agnieszka Lingas-Łoniewska, Magdalena Łoniewska
Kiedy nadejdzi... Agnieszka Lingas-Ło...

Pełna emocji, pełna bólu historia Julka i Inez. Historia, o której nie da się zapomnieć. Książka, którą polecam z całego serca 💔

[RECENZJA]
LISTY ZNAD KRAWĘDZI
Autor: Magdalena Łoniewska
Wydawnictwo: JakBook
Premiera: 18.04.2024

KIEDY PRZESZŁOŚĆ ROZRYSOWAŁA TWÓJ LOS, POZOSTAJE CI TYLKO NAPISAĆ OSTATNI LIST DO UKOCHANEJ

Pióro Magdaleny Łoniewskiej miałam okazję poznać w ubiegłym roku za sprawą książki KIEDY NADEJDZIE BURZA - historia napisana przez matkę i córkę. Teraz Autorka wraca z solową książką. Już od pierwszych zapowiedzi LISTÓW ZNAD KRAWĘDZI wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Skusiła mnie nie tylko okładka, ale również opis i motywy.

Ogromne gratulacje dla Magdaleny Łoniewskiej za pomysł na fabułę oraz odwagę w sięganiu po trudne i bolesne tematy. W książce oprócz tego co dobre czyli uczuć, więzi, współpracy, dochodzenia do prawdy, pojawia się też mroczna strona świata: przemoc, narkotyki, gangsterzy, długi, patologiczny dom, samobójstwo, kłamstwa, ból, cierpienie.

Główną bohaterką książki jest Inez Szulc. Kobieta pracuje we wrocławskiej policji i aktualnie próbuje rozpracować gang narkotykowy. Jest odważna, silna, zaangażowana w pracę, ceni prawdę i szczerość. Od lat przyjaźni się z młodszym o dekadę Julianem Dworskim. Chłopak od lat ciągle ma pod górkę. Mimo wielu starań ciężko mu wyjść na prostą. Patologiczny dom rodzinny odcisnął na nim piętno. Julek wchodzi w podejrzany układ z groźnym gangsterem. Szemrane interesy nie pomagają uporządkować bieżących spraw, stają się kolejną bolączką chłopaka. Między Inez a Julkiem buduje się bardzo silna więź. Czy wieloletnia przyjaźń przerodzi się w coś więcej? Czy chłopakowi uda się pokonać demony przeszłości i w końcu odnaleźć drogę do szczęścia?

LISTY ZNAD KRAWĘDZI to trudna i bolesna historia. Czytelnicy nastawieni na motyw romansu starszej kobiety i młodszego chłopaka będą zaskoczeni wieloma wydarzeniami z życia Inez i Julka. Daleko tutaj do słodkości i lukru. Trudna przeszłość i dzieciństwo bardzo mocno wpływa na dorosłe życie. Uwikłani w patologiczne środowisko młodzi ludzie zazwyczaj mimo długotrwałej walki w końcu się poddają. Jak będzie z Julkiem? Czy pomocna dłoń Intez sprawi, że chłopak będzie w końcu szczęśliwy?

HISTORIA INEZ I JULIANA ROZDZIERA SERCE I POKAZUJE, ŻE LOS CZASAMI NIE ZNA LITOŚCI.

Książkę czyta się bardzo szybko. Rozdziały pisane naprzemiennie przez Inez i Julka, każdy rozpoczyna inna piosenka, a na końcu znajdujemy Playlistę. Autorka zwraca również uwagę na przykre statystki dotyczące samobójstwo oraz przypomina o tym jak ważne, jest wsparcie. Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji kryzysowej, warto prosić o pomoc, warto pomagać. Czekam na kolejne książki Autorki!

[RECENZJA]
LISTY ZNAD KRAWĘDZI
Autor: Magdalena Łoniewska
Wydawnictwo: JakBook
Premiera: 18.04.2024

Dobry pomysł na książkę, wątki mogłyby być bardziej rozbudowane, ale wyszło całkiem dobrze. Nie złe pióro. Fajnie się czytało. Rozumiem, że taki był zamysł, ja jednak wolę szczęśliwe zakończenia. Ta książka doprowadziła mnie do łez....

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka do przeczytania w jeden wieczór.
Smutna,poruszająca historia.
Aczkolwiek myślę że dla młodszych czytelników.

Książka do przeczytania w jeden wieczór.
Smutna,poruszająca historia.
Aczkolwiek myślę że dla młodszych czytelników.

Szkoda że tak szybko się skończyła. Polecam i czekam ma kolejne książki Pani Magdy.

• Posiadam :)
  • Beenar
  • Biblioteka!
  • Ebooki
  • Literatura obyczajowa romans

Dodaj cytat z książki Listy znad krawędzi