CORNERED. Osaczona

CORNERED. Osaczona
Wydawnictwo Najlepsze
2024-04-11
2024-04-11
romans tajemnica zbrodnia pożadanie studenci bractwostudenckie

🔺️ RECENZJA 🔺️

Cornered

✒️ A. November
📚 Wydawnictwo Najlepsze

[ Współpraca reklamowa ]

Wyruszcie do świata mrocznej bratwy, gdzie przeszłość ściśle splata się z teraźniejszością, a tajemnice... przekonajcie sie sami.

🔺️ Anabell to młoda kobieta, której świat zawalił się gwałtownie za sprawą tragicznego śmierci rodziców i utraty rodzinnej winnicy. Niegodziwszy się z tym, że ewidentnie została oszukana wyjeżdża na trzeci rok studiów na nową uczelnie. A tam błyskawicznie zostaje osaczona przez elitarne bractwo Alfa Omega, które żadzi nie tylko tam. Jednym z członków jest Jared Black, syn gubernatora i głównego z członków. Dziewczyna szybko wpada mu w oko, lecz się okazuje, że nie tylko mu.
◆ Jaki plan ma bractwo wobec niej?
◆ Co wydarzyło się w przeszłości?
◆ Na jakie niebezpieczeństwo się narażą?

Rozpoczyna się gra, w którym ona staje się pionkiem. Lecz czy tylko ona?

🔺️ To moje pierwsze spotkanie z piórem autorki i niestety muszę przyznać, że czuję się trochę rozczarowana. Jest to powieść z garunku new adult, jest tajemniczo, od pierwszych stron czuje się taki klimat grozy i wiszącego w powietrzu niebezpieczeństwa, lecz im dalej w treść zdecydowanie mi ta atmosfera siadła. Jest tu sporo treści, aż za dużo i zabrakło mi tego, co było na początku, dreszczyku emocji. Czuć trochę jakby wachanie autorki czy pójść w dark, czy pozostać z lżejszym klimacie, i niestety ta druga opcja wygrała. Ogólnie fabuła, cały zamysł, koncepcja bractwa jest świetna i ma ogromny potencjał. Historia ta toczy się w iście sensacyjny sposób. Liczne tajemnice, rozterki bohaterów, nieprzepracowana żałoba Anabell, konflikt Jareda z ojcem oraz studenckie perypetie są niezwykle ciekawe, ale dla mnie przysłoniły też wątek miłosny, erotyczny tej historii, ktora jak by nie było do takiego gatunku należy. Oboje o sobie myślą, są zafascynowani i czują coś nowego. I o ile Jared czasem te "brudne" myśli ma... to nie dzieje się prawie nic. Drapieżnik, który wacha się czy zapolować. Jest to relacja hate-love, super, lecz jak na 18+ stawiałam na znacznie więcej, mocniej poprostu intensywniej.
🔺️ Zdecydowanie autorka świetnie ukazała tu hierarchię i mrok bractwa, ujawniane fakty, zagadkowość listów i to co ujawniają, powiązanie osób mnie przekonały. Bohaterowie są wyraziści i poznajemy ich bardzo dokładnie. Postaci drugoplanowe stanowią ważne tło i dzięki nim rozwija się iście sensacyjne zakończenie, a te zainteresowało i mnie.
🔺️ Zderzenie delikatności z brutalnością. Niebezpieczeństwo, zawiła akcja, tajemnice, tego tu nie brakuje, dlatego też polecam cieplutko ❣️

🔺️ RECENZJA 🔺️

Cornered

✒️ A. November
📚 Wydawnictwo Najlepsze

[ Współpraca reklamowa ]

Pierwszy raz czytałam książkę autorki, przepadłam!

Wczoraj byliśmy w klimacie dark akademia i dzisiaj w sumie częściowo w nim pozostajemy, gdyż mamy tajemnicze bractwo, które działa od setek lat i jest zamkniętym kręgiem wpływowych ludzi.

Ci ludzie mają na sumieniu więcej, niż ktokolwiek się może domyślać ale jak to w życiu bywa, prawda zawsze wyjdzie na jaw, nawet jeśli miną lata.

Bractwo nie stroni od dziwacznych inicjacji, z pewnością jest to książka dla pełnoletnich czytelników.
Również Ci wrażliwsi powinni ją sobie odpuścić, są sceny br*talne, jest g*ałt (nawet zbiorowy) i mor*erstwo i to nie jedno nie dwa.

Dark romance? Być może.
Na pewno o wiele więcej w tej książce mroku i prze*ocy niż miłości ale i na nią się znajdzie miejsce, pięknie wkomponowane w całość.
Niby jest w tle a jednocześnie głównym wątkiem, jednak fenomenalnie się uzupełnia z resztą fabuły.

Ta książka jest gruba, tak brzydko powiem ale czytało się ją nieziemsko szybko!
Wciągała mnie swoimi sekretami, lekkim piórem, interesującą fabułą i charakternymi postaciami.

Annabelle po tajemniczej śmierci rodziców traci dorobek ich życia dach nad głową lecz trafia do elitarnej uczelni, o której nie słyszała.

Tam poznaje Jareda Blacka, który jest mroczny niczym jego nazwisko.
Pod tym nazwiskiem skrywa się więcej niż sam Jared sobie wyobraża...

Akcja się rozkręca dosyć szybko i trzyma w napięciu do samego końca, dopiero wtedy możemy odetchnąć chociaż powiem, że całkiem niedaleko pada jabłko od jabłoni...
Bo mimo tego, co robili bractwo, czy nasi bohaterowie czymś się od nich różnią?
Też mają na sumieniu wiele...

Myślicie przeczytać tę książkę, gwarantuję emocje i dobrą fabułę.
Sekrety i śledztwo na własną rękę ale z happy endem chociaż ten happy end jest słodko gorzki.

Pierwszy raz czytałam książkę autorki, przepadłam!

Anabelle Winter nagle traci wszystko, rodziców, dom, bezpieczeńsrwo. By zacząć od nowa przenosi się na Uniwersytet Wihte'a do Fort Lake. Poznaje tam niejakiego Jareda Blacka, który od pierwszej chwili nie pała do dziewczyny sympatią. Anabelle nie spodziewa się także, że od pierwszego dnia wkroczyła w niebezpieczną grę, w której nie ma żadnych zasad. Nie rozumie tylko o co chodzi i dlaczego ktoś się na nią uwziął. Kim naprawdę okaże się Jared przyjacielem czy może wrogiem?

Książka już od pierwszych stron mocno wciąga czytelnika, autorka stworzyła niesamowitą historię w której nie brakuje emocji. Anabelle to zwykła dziewczyna, która po stracie rodziców, chce zacząć od nowa. Jest wycofana, nie ma przyjaciół i raczej stroni od ludzi, jednak za sprawą Jareda i jego przyjaciół trafia w sam środek dziwnych i niebezpiecznych sytuacji. Nie czuje się bezpieczna, ale nie do końca wie czego od niej ktoś chce. Na jaw wychodzą coraz to mroczniejsze tajemnice z przeszłości. Jak dziewczyna poradzi sobie z taką wiedzą? W miasteczku działa też tajne bractwo, choć ja bym powiedziała, że to bardziej wyglądało na sektę. Jej członkowie nie cofną się przed niczym, są niebezpieczni i mają chore upodobania. Co z tym wspólnego ma Anabelle? Relacja Jareda z dziewczyną też nie jest łatwa, nawet trochę skomplikowana, z początku była to niechęć i wrogość, ale jednocześnie też coś ich do sobie ciągnęło. Oczywiście autorka niejednokrotnie mnie zaskakiwała, a książka wywoływała we mnie wiele emocji. Od smutku, radości, po ciągły niepokój, że za chwilę coś się niedobrego wydarzy. Ciężko było mi stwierdzić kto tu jest dobry, a kto nie. Mimo, że książka nie należy do cieńkich to czyta się ją bardzo szybko, a przez ciągłe zwroty akcji nie mogłam jej odłożyć nawet na chwilę, dlatego gorąco Wam ją polecam.

To był debiut w kategorii new adult? Niemożliwe 😱 Ta historia jest tak dobra, przemyślana i dopracowana, że ciężko odłożyć ją na bok. Autorka odwaliła tu kawał dobrej roboty. Bardzo dobrze odnalazła się wśród młodzieży 😍

Od początku mamy całą masę tajemnic i niewiadomych.
Kiedy po śmierci rodziców Anabell przenosi się na Uniwersytet  White'a, gdzie poznaje Jareda czuć, że coś jest nie w porządku. Pytanie co? Czytając czułam jak coś mi umyka, przez co z jeszcze większym zainteresowaniem brnęłam dalej.

Zachowanie Jareda na początku było typowo gwiazdorskie, na miarę bogatego synka wpływowego ojca. I tu autorka po czasie pokazała nam, że nie można oceniać drugiej osoby nie poznawszy jej. Chłopak po zrzuceniu maski okazywał się kimś zupełnie innym, wręcz zagubionym w świecie, w którym musiał funkcjonować. Mimo to fajnie czytało mi się jego uszczypliwości w stosunku do Anabell.
Sama zaś dziewczyna wzbudzała we mnie skrajne emocje. Z jednej strony nieśmiała, acz nie dająca sobą pomiatać, z drugiej naiwna i pakująca się na siłę w kłopoty. Trzeba jednak pamiętać, że jest ona młodziutka, a młodość rządzi się swoimi prawami 😉

Ogólnie cały pomysł na historię jest świetny. Bractwo przypominające bardziej sektę mocno mnie zaintrygowało, ale i przerażało. Kto jest wrogiem, a kto przyjacielem? Momentami chciałam zamknąć oczy jak na mocnym thrillerze 🙈 Ilość emocji jest ogromna. Istna jazda bez trzymanki. Czasami nie wiedziałam, czy czuję strach, przerażenie czy frustrację bo nie mogę w żaden sposób pomóc bohaterom.
Autorka bardzo fajnie i w sposób przemyślany poprowadziła akcję. Były momenty na oddech, uspokojenie serca, ale po nich następuje istny wybuch akcji, emocji i jeszcze większych niewiadomych. Uwielbiam jak w książce coś się dzieje. A tu dzieje się naprawdę dużo.
Muszę jeszcze wspomnieć o czymś co bardzo zaciekawiło mnie na samym początku i dało wskazówkę, że nie będzie cukierkowo. A mianowicie chodzi o wstęp i wyjaśnienie czym zajmowała się tajna organizacja. Świetny pomysł na wprowadzenie.

Duży plus za dużą ilość stron 😁 💗

Od początku mamy całą masę tajemnic i niewiadomych.

Macie ochotę na prawdziwą jazdę bez trzymanki?

Jeżeli tak to ta książka jest dla Was.

“W chwili, gdy zastanawiasz się, jak poskładać na nowo swoje życie, ktoś czeka, by je zniszczyć.
Stajesz się OSACZONA.”

Życie Anabelle Winters traci sens, kiedy giną jej rodzice a jedyne miejsce, w którym czuje się bezpiecznie, zostaje jej brutalnie odebrane.
Dziewczyna, zaczynając naukę w Fort Lake na uniwersytet White’a, ma nadzieję na rozpoczęcie nowego życiowego rozdziału.
Tylko co jeżeli okaże się, że jej życie nie jest tu bezpieczne?
Gdy Anabelle poznaje Jareda, nie wie jeszcze, że właśnie została uwikłana w grę, w której nie ma żadnych zasad, wszystkie chwyty są dozwolone, a stawka jest jej własne życie.

Czy zaufa Jaredowi?
Jak na jej życie wpłyną odkryte tajemnice?

“Cornered. Osaczona” książka, która wzbudza takie emocje, że nawet na chwilę ciężko jest ją odłożyć.
Autorka serwuje nam ratalny rollercoaster emocjonalny, który wywoła na waszej twarzy nie tylko strach i niedowierzanie, ale również śmiech, łzy i wypieki na twarzy.
O tak wypieki, bo scen erotycznych tu nie zabraknie, a opisane są ze smakiem.
Co do bohaterów Jared to taki niegrzeczny chłopak z bogatego domu, który myśli, że każdy jest na skinienie palca. Anabelle, taka trochę nieśmiała dziewczyna z pazurem, która po części sama pcha się w tarapaty.
Agnieszka ma cudowny sposób na przekazywanie czytelnikowi informacji. Nawet niektóre przydługie opisy nie popsuły mi frajdy z czytania. Jej lekkie i przyjemne pióro pozwala, delektować się każdą przeczytaną stroną.
Zakończenie wylewa miód na serce ❤️
Sama autorka mówi, że jest to jej debiut z motywem new adult, a ja Wam powiem, że ten debiut jest naprawdę wart każdej minuty z nim spędzonej.
Na koniec dodam tylko. Aga gratuluję Ci kolejnej cudownej powieści.
Ta książka podbije nie jedno czytelnicze serduszko ❤️

Macie ochotę na prawdziwą jazdę bez trzymanki?

Jeżeli tak to ta książka jest dla Was.

Stajesz się OSACZONA.”

Dziewczyna, zaczynając...

W "Cornered" zastanawiasz się jak poskładać swoje życie na nowo, a w pewnym momencie pojawia się ktoś by je ponownie zniszczyć. Co wtedy robisz?

Świat Anabell runą w gruzach, a życie przestaje w pewnym momencie należeć do niej. Gdy zmienia uniwersytet, ma nadzieję, że jej codzienność wróci do normy po śmierci rodziców, którzy zginęli w wypadku. Nie spodziewa się tego, co ją czeka gdy trafia tam gdzie nie powinna się znaleźć. Na domiar złego na jej drodze staje syn gubernatora, Jared, który średnio jest zadowolony z obecności Anabell na uczelni. Dziewczyna zaczyna uczestniczyć w nieczystej grze, w której nie ma zasad. Czy ulegnie urokowi Jareda? Kto w tej niebezpiecznej grze rozdaje karty?

Aż wstyd się przyznać jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i zapewne nie ostatnie. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam sięgnąć po tę książkę i poznać historię Anabell i Jareda. Powieść nie należy do cienkich, jednak w niczym to nie przeszkadza, aż chciałoby się więcej. Gdy się zagłębi w fabułę, nie sposób jest się od niej oderwać. Bohaterami są idealnie nakreśleni, a fabuła istne szaleństwo, nie tylko emocjonalne. Historia mnie oczarowała, a bohaterowie pokazali swoje dobre jak i złe oblicza. Fabuła jest dopracowana, nie jest przeciągana na siłę, a lekkie pióro i przyjemny styl sprawia, że powieść czyta się ekspresowo. Nie raz serce zabije wam szybciej, nie raz zrobi się gorąco oraz emocje sięgnął zenitu. Nie zabraknie tajemniczego bractwa, które robi niestworzone rzeczy by osiągnąć swój cel. Nie zabraknie tajemnicy, zbrodni i nadciągającego mroku, który da się przegonić, tylko trzeba wiedzieć jak. A miłość, przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie, nawet nie spodziewasz się kiedy trafi cię strzała amora. Anabell oraz Jared byli jak ogień i woda, mimo tego obydwoje ciągnęło do siebie jak magnez.

Czy polecam? Oczywiście, że tak!! Świetna historia, która zawróciła mi w głowie z pewnością zawróci wam również.

"Cornered" opowiada o Anabelle, która przyjeżdża na uniwersytet do Fort Lake, mając nadzieję, że pomoże jej to uporać się z traumą jaką zaznała. Śmierć rodziców i utrata winnicy spowodowała, że jej życie rozsypało się w drobny mak.
Niestety szybko okazuje się, że z pozoru niewinne miejsce do jakiego trafia, wcale nie jest bezpieczne i takie za jakie je uważała.
Gdy na jej drodze staje Jared Black, syn gubernatora, wszystko komplikuje się jeszcze bardziej. Na jaw zaczynają wychodzić tajemnice związane z jej dawnym życiem. Jared jest jej zgubą, a jednocześnie ratunkiem.

Powiem Wam, że pierwszy raz czytałam książkę, gdzie byłby poruszony temat bractwa. Autorka napisała na początku książki bardzo fajną i ciekawą notkę informacyjną dotyczącą właśnie bractwa i wszelkich dziwnych sytuacji jakie odbywało się w związku z istnieniem tej organizacji.
Książka jest bardzo wciągająca, autorka świetnie potrafiła stworzyć klimat tajemnicy, mroku i strachu.
Jest to powieść oparta nie tylko na romansie, jest on oczywiście głównym motywem, ale nie brakuje też emocji i momentów, w którym czytelnik będzie miał gęsią skórę, więc jeśli ktoś jest fanem akcji, nie zawiedzie się.
Autorka zadbała o to, by fabuła była poprowadzona od początku do końca spójnie, bez niepotrzebnych zapychaczy, bo uważam, że wszystko miało w niej znaczenie.
Była akcja, były emocje, ale było również słodko, bo między laleczką Anabelle, a Jaredem nie brakuje chemii.

Ja jestem mocno na TAK i będę polecać dalej.

Gdy na jej...

Historia pełna emocji, która sprawi że Twoje serce zabije szybciej. Książka, której warto poświęcić swój czas! Polecam!!!

Na półkach: , , , , , ,

Gratuluję Ci Agnieszko kolejnej świetnej książki. Oczywiście dziękuję za zaufanie jakim mnie obdarzyłaś. Życzę Ci, by książka zdobyła rzesze fanów.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Agnieszki. Nie znałam, a jedynie słyszałam, że pisze świetnie. Powiem Wam, że po przeczytaniu tej książki biorę kolejne w ciemno, nie ważne co to będzie! To jest też debiut Agi, bo jak sama mówiła, po raz pierwszy napisała książkę z motywem new adlut. Wyszło jej to mega świetnie, ale o tym za chwilę.

Poznajemy Anabelle Winters w najtragiczniejszym dla niej momencie. Opłakuje śmierć rodziców, którzy zginęli w wypadku samochodowym. Dodatkowo traci rodzinną winnicę należącą do jej rodziny od pokoleń. Dziewczyna musi zacząć żyć na własny rachunek. Z bólem serca opuszcza ukochaną ziemię, postanawia wyjechać na studia do Fort Lake na uniwersytet White’a, by tam zacząć nowe życie. Jednak rzeczywistość okaże się zgoła inna.

Od pierwszych chwil w mieście, Anabelle czuje się obco, jakby była obserwowana. Niedawno poznany syn gubernatora, Jared Black, także nie ułatwia jej niczego. Otwarcie daje jej odczuć, że nie jest mile widziana na uczelni. Ciągle wdaje się z nią w słowne potyczki. Anabelle jednak nie pozostaje mu dłużna.

Kiedy wśród rzeczy po rodzicach, Anabelle znajduje list od taty, jej świat wywraca się do góry nogami. Czy wypadek rodziców był naprawdę wypadkiem? Anabelle zaczyna szukać prawdy. Wszystko co udaje jej się odkryć, prowadzi ją do Jareda i jego rodziny. Oboje, Anabelle i Jared, są do siebie wrogo nastawieni, wręcz się nie znoszą. Mimo to coś ich ku sobie ciągnie, ciągle stawia ich sobie na drodze, przecież od nienawiści do miłości jest niewielka granica.

Anabelle zostaje wciągnięta w grę, ale nie wie kto w niej uczestniczy. Wychodzą na jaw dawne tajemnice, a życie dziewczyny znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Czy Anabelle uda się odkryć prawdę? Jakie tajemnice wyjdą na jaw? Czy Anabelle i Jared mają szansę na miłość?

Wow! Jakie to było dobre!!! To jedna z moich ulubionych książek!!! Bez dwóch zdań!!! Akcja rozpoczyna się już na samym początku. Nie zwalnia, a jedynie podkręca się, by dotrzeć do zakończenia, które było...słodkie.

Po drodze do tego słodkiego zakończenia, wcale nie będzie miło, a już na pewno nie słodko. Było tu tak dużo emocji, że nie potrafiłam czytać tego nie robiąc sobie przerw na ochłonięcie. Od samego początku czułam jakby niepokój, coś mówiło mi że będzie się działo. Oj działo się, działo!

Postać Jareda była owiana mgiełką tajemniczości. Taki bad boy. Nieziemsko przystojny, bogaty student z elity uczelnianej. Cwaniaczek, który myśli że wszystko może. Pewien, że każda dziewczyna czeka tylko na jego skinięcie palcem i już jest jego. Tak było do momentu kiedy w jego poukładane życie wchodzi Anabelle. Dziewczyna, na której nie zrobił żadnego wrażenia! Jak to być może! Myślę że to go najbardziej irytowało i pchało w jej ramiona. Po prostu im bardziej Anabelle go odrzucała, on jej bardziej pragnął. Nie będę Wam tu zdradzać wszystkich smaczków, bo nie mielibyście frajdy z czytania. Powiem tylko, że ta znajomość będzie niebezpieczna dla ich obojga i jakże ekscytująca.

Agnieszka ma naprawdę lekkie pióro, i mimo że książka nie jest cieniutka, czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Nie czułam zupełnie, że to pierwsza jej powieść z motywem NA. Wszystko było świetne dopracowane.

W każdej książce zwracam uwagę na sceny erotyczne, bo lubię gdy są napisane ze smakiem i nie przytłaczają fabuły. Tu są perfekcyjne! Są przedstawione obrazowo, nie wulgarnie, ale no po prostu czyta się je z wypiekami na twarzy i pewnie nie tylko. Drogie Panie, czytajcie to, ale miejcie jakiegoś Pana w zasięgu rąk.

Kończąc polecam Wam tą rewelacyjną książkę! Jeżeli szukacie historii, która Was rozbawi, wprowadzi w stan zaskoczenia, przerazi, by na końcu uszczęśliwić, to ta książka jest dla Was! Agnieszka serwuje nam tu taki rollercoaster emocjonalny jakich mało! Mamy tu do czynienia z ogromną gamą uczyć od bólu, odtrącenia, nienawiści, strachu, przerażenia, aż po szczęście i miłość. To wszystko i jeszcze więcej znajdziecie w tej właśnie historii.

Polecam

• Współpraca reklamowa