Już jesteś martwa

2017-10-10
2017-10-10
Małgorzata Stefaniuk
Małgorzata Stefaniuk

Nie jest to książka, którą porywa czytelnika od pierwszej strony. Ciekawsza akcja rozpoczyna się dopiero w połowie książki. Od tego momentu niesposób się od niej oderwać. Autorka znakomicie wodzi czytelnika za nos i na sam koniec stawia przed prawdą, która w wielu przypadkach potrafi wywołać szok i niedowierzanie. Gorąco polecam szczególnie tym, którzy pragną poczuć napięcie i brakuje im efektu zaskoczenia. Jestem przekonana, że ta książka jest w stanie to zapewnić.

Zmęczona jestem, zapowiadała się dobrze...
Ale...

Zmęczona jestem, zapowiadała się dobrze...
Ale...

Wypadek balonu. Dwanaście osób ginie. Jedna przeżyła. Widziała twarz mordercy, a on widział jej twarz. Samotna, przerażona kobieta ucieka. Nikt jej nie pomoże, bo nie ufa nikomu. Policja jej nie ochroni, bo nie zawiadomi policji. Dlaczego?
⬇️
Książka ciekawa. Trzymająca w napięciu. Historia całkiem płynna i niespodziewane zakończenie🤭

⬇️

"Już jesteś martwa" Sharon Bolton nie jest nowością, ale właśnie tę powieść ostatnio przeczytałam.
I chociaż sformułowanie, że "nie mogłam się od niej oderwać" brzmi jak banał, to właśnie tak było! Zakończenie okazało się tak zaskakujące, że kilka razy wracałam i sprawdzałam, czy rzeczywiście nie można było wcześniej zorientować się, w jakim kierunku podąża akcja... Atutów jest więcej - nie tylko ta zwodniczość, zwroty akcji... Doceniam umiejętność oddania emocji bohaterów, ale i zdolność do budzenia silnych uczuć u odbiorcy. Lubię też książki, które prowokują refleksje dotyczące ludzkiej natury, dobra i zła, wewnętrznej siły budzącej się w obliczu zagrożenia... Poza tym wszystkim polubiłam główną bohaterkę i najzwyczajniej w świecie bardzo jej kibicowałam. Polecam serdecznie!

Bardzo dobry thriller, jeden z lepszych, jakie ostatnio czytałam. Historia ciekawa, wciągająca, a co najważniejsze, zaskakująca na końcu. Wielki plus za to, że autorka połączyła sensownie wszystkie wątki i cała historia naprawdę trzyma się kupy. Podoba mi się styl autorki, opisy są tak plastyczne, że wręcz obrazy same stawały mi przed oczami. Czułam się, jakbym czytała film. Szczególnie końcowa scena na cmentarzu przepięknie opisana.

Jedyne co mi przeszkadzało, to narracja w niektórych momentach. Niektóre rozdziały zaczynały się jakby były opisem obecnych zdarzeń, a na końcu się okazywało, że to była historia, którą ktoś komuś opowiadał o wydarzeniach z przeszłości. Wprowadzało to niepotrzebny chaos i czytałam te rozdziały po dwa razy, bo myślałam, że to ja przeoczyłam coś na początku.

"Już jesteś martwa" to porywający thriller psychologiczny stworzony przez utalentowaną autorkę, Sharon Bolton. Książka rozpoczyna się dramatycznym wypadkiem balonu na gorące powietrze w szkockich górach. Jednej z pasażerek cudem udaje mu się przeżyć. Wraz z kolejnymi wydarzeniami, ukazują się tajemnice i kłamstwa, a świadek staje się głównym celem mordercy, który nie cofnie się przed niczym, by utrzymać prawdę w ukryciu. Na tle malowniczych krajobrazów Szkocji rozgrywa się niebezpieczna gra o przetrwanie, a bohaterka musi stawić czoła mrocznym siłom, by odkryć prawdę i ujawnić to, co kryje się za zasłoną tajemnicy.

Książka zapewnia napięcie i zagadki od samego początku. Autorka doskonale balansuje pomiędzy zwrotami akcji, zaskakując czytelnika i utrzymując jego uwagę. Mimo że niektóre zwroty mogą być bardziej lub mniej satysfakcjonujące, wpływają one na atrakcyjność fabuły.

Książkę czyta się bardzo płynnie i szybko, rozdziały są krótkie i dynamizują całość. Środek może wydawać się nieco mniej emocjonujący, jest kluczowy dla ostatecznego wydźwięku. Każdy fragment wpływa na całość, a ukazywanie tajemnic stopniowo prowadzi do ekscytującego finału.

Tematyka może nie odpowiadać każdemu, ale warto docenić atmosferę i napięcie, które towarzyszą lekturze. Szczególne połączenie szkockich krajobrazów z mrocznymi wydarzeniami dodaje głębi historii. Z uwagi na moje osobiste preferencje ten aspekt szczególnie nie przypadł mi do gustu.

Podsumowując, "Już jesteś martwa" to znakomicie napisany thriller psychologiczny, który trzyma czytelnika w napięciu. Sharon Bolton potrafi zaskakiwać i tworzyć emocjonujące momenty. Choć środek lektury może być mniej dynamiczny, zakończenie rekompensuje to, oferując satysfakcjonujące zwieńczenie opowieści. Dla miłośników napięcia i dusznego klimatu.

Nieźle się zapowiadała ta powieść. Ciekawa narracja. Nietuzinkowy motyw. Ale autorka jak zwykle musi wszystko jeszcze bardziej zagmatwać. Myślę, że w końcu zakiwała się w swej narracji. Ale trudno taka jest Bolton...

Bardzo dobra książka. Szybko i przyjemnie się czyta. Fabuła i pomysł bardzo ciekawe. W kilku miejscach naprawdę zaskakująca i przewrotna, a zakończenie jak dla mnie mega i zadziwiające.

Tej książki nie da się odłożyć. Wciąga od samego początku, trzyma nas w napięciu, aż do zaskakującego końca. Nieprzewidywalna. Polecam!

Po świetnej serii o Lacey Flint inne książki Pani Bolton totalnie mnie rozczarowują. Tę męczę już dwa tygodnie i nie wiem, czy dobrnę do końca, choć jestem na 295 stronie.

• Sharon Bolton

Sharon Bolton Już jesteś martwa Zobacz więcej