Sacrifice

Wydawnictwo: Amber
Sacrifice
Małgorzata Stefaniuk
giovanna

„Inspirowana niesamowitym mitem, budząca dreszcz,hipnotyzująca powieść autorki, która zmienia oblicze literatury kryminalnej”. Tess Gerritsen Wyspy Szetlandzkie, dwieście kilometrów na północ od Szkocji. Tora Hamilton, młoda lekarka, czuje się na tych ponurych, omiatanych wiatrem skalistych pustkowiach obca i zagrożona. Jej mąż, choć tu się urodził, wraca w rodzinne strony po raz pierwszy od...

Tess Gerritsen

Wyspy Szetlandzkie, dwieście kilometrów na północ od Szkocji. Tora Hamilton, młoda lekarka, czuje się na tych ponurych, omiatanych wiatrem skalistych pustkowiach obca i zagrożona. Jej mąż, choć tu się urodził, wraca w rodzinne strony po raz pierwszy od dwudziestu lat. Mówi, że tu będzie jej dobrze, że będą mogli żyć spokojnie i szczęśliwie i spełnić swoje marzenie.
Pewnego dnia na torfowisku obok ich domu Tora znajduje zakopane zwłoki kobiety – zamordowanej tuż po urodzeniu dziecka, z wyciętym sercem i wyrytymi na plecach tajemniczymi znakami. Takimi,jakie widnieją w ich piwnicy. Takimi, jakie widywała już na wyspie…
Policja szybko zamyka sprawę, więc Tora rozpoczyna śledztwo na własną rękę, choć wszyscy, nawet mąż, usiłują ją od tego odwieść.Ale odkrywa kolejne ofiary. I domyśla się, kto może być następną.A potem dostaje pierwsze makabryczne ostrzeżenie...
SHARON BOLTON jest jedną z najbardziej znanych, lubianych i cenionych brytyjskich autorek psychologicznych literackich kryminałów.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

adawid | 2018-07-30

Pierwsze spotkanie z autorką i od razu chce się czytać więcej. Książka niezmiernie ciekawa i wciągająca od pierwszych stron. Akcja zaczyna się już w pierwszym rozdziale, w którym główna bohaterka Tora Hamilton znajduje na terenie swojej posesji zwłoki kobiety. Nie pochodzą z minionych stuleci tylko góra kilkuletnie. Bardzo dobrze zachowane przez Torf. Skąd torf? Z podłoża naturalnego miejsca, w którym rozgrywa się historia - piękne wyspy Szetlandy.
To tam Tora mieszka z mężem Duncanem, pracując w szpitalu. Makabryczne odkrycie wstrząsnęło bohaterką, ale wydaje się być bagatelizowana przez Policję. Funkcjonariusze na czele z inspektorem Andy Dunnem działają bardzo opieszale, zrzucając wszystko na karb braku danych i problemów z identyfikacją zwłok. Jedynie sierżant Dana Tulloch wykazuje się większą inicjatywą.
Podobnie jak Tora, która wiedziona intuicją zaczyna śledztwo na własną rękę. Jednak zostaje to źle odebrane przez miejscowych stróżów prawa, którzy wraz z każdą znajomą...

Monika | 2018-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2018

Tak bardzo pragnęła zostać matką. O ironio Tora jako ginekolog położnik pomagała innym kobietom w wydaniu na świat nowego życia. Kiedy wraz z mężem przybyli na jego rodzinne Szetlandy życie w otoczeniu przyrody zdawało się być bajką. Niestety tylko do chwili gdy Tora znalazła na swoim terenie zwłoki kobiety potwornie pokaleczonej naznaczone rybami z wyraźnym sercem. Wszyscy swej otoczeniu mówili by zostawiła tą sprawę jednak kobieca ciekawość pchala ją W objęcia koszmaru. Tak wielu stało się podejrzanych nawet jej bliscy. Teść maz...Kiedy zglebiala się w tajemnicze rytuały zniknięcia kobiet co trzy lata trop zaczął prowadzić na pobliska wyspę Tronal. Co zatem dzieje się w jej murach czy tam kobiety są przetrzymywane? Jaki związek z zaginieciami ma związek legenda o kunal trowach mężczyznach plodzacych potomstwo raz na trzy lata? Czy prawdziwe są pogłoski o śmierci matek rodzących kunal trowom potomstwo? Czy naszej bohaterce uda się uniknąć ich tragicznego losu? Hilton jak zawsze...

Jasna | 2017-12-05
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2017
Przeczytana: 04 grudnia 2017

Lekarka Tora Hamilton wraz z mężem przeprowadza się na Wyspy Szetlandzkie, gdzie w spokojnej, zamkniętej społeczności dzieją się dziwne rzeczy. Tora osobiście zaczyna się angażować w rozszyfrowanie tajemnic, które zahaczają o czasy Wikingów.
Następna dobra książka Sharon Bolton. Autorka w ciekawy sposób łączy teraźniejszość z mitami i legendami a szczególnie z mitem o Kronal Trowach. Przeczytałam ją prawie na jednym przydechu ... tak pochłonął mnie klimat tej książki, że chciałam jeszcze i jeszcze i jeszcze.

Sandra Jasona | 2017-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2017

Historia jak zawsze wymyślona dobrze, zwroty akcji, co chwilę miałam na tapecie innego podejrzanego. Tym razem przenosimy się na Wyspy Szetlandzkie w świat legend i trolli. Na polu zostają odkopane zwłoki kobiety bez serca, ze znakami wyrytymi na plecach. Dlaczego ktoś zamordował tę kobietę i dlaczego do śledztwa wmieszała się młoda lekarka? Mam jedyny minusik: główna bohaterka troszeczkę mnie denerwowała, wolę zwykłe kobiety niż superwomen, które walczą z całym światem.

Trzcionka | 2017-11-20
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 20 listopada 2017

Męczyłam tę książkę przeszło 4 tygodnie, a to już o czymś świadczy. O czym? A no o tym, że albo była to słaba historia, albo autorka bez potrzeby rozpisała się na 400 stronach. W tym przypadku przeważa to drugie z domieszką pierwszego.
Fabuła zapowiadała się świetnie, początek był bardzo zachęcający, ale dalej była już tylko równia pochyła. Mam wrażenie, że początek zapowiadał zupełnie inną historię, a wyszła z tego jakaś marna obyczajówka. Zupełnie nie zaskakująca, mocno naciągana, dziwna, abstrakcyjna i ani trochę tajemnicza historia. Dawno nie spotkałam się z tak marnym zakończeniem "kryminału". Od połowy czytałam z myślą kiedy to się w końcu skończy (liczyłam na zaskakujące zakończenie... tiaa..). Wykreślając z książki CAŁKOWICIE zbędne opisy, niepotrzebne wątki, które ostatecznie do niczego nie prowadziły, można by tą samą historię opowiedzieć na 200 stronach. Też nie byłoby rewelacji, ale męka byłaby krótsza :P To z pewnością koniec moich przygód z tą autorką.
Wisienką na...

Ata77 | 2017-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2017

Bardzo lubię tę autorkę i na tej pozycji też się nie zawiodłam. Co ją wyróżnia od dotychczas przeczytanych? Ta jest bardziej rozbudowana, grubsza, rozłożona w czasie, pozwalająca rozsmakować się w niej na dłużej. Jeśli chodzi o fabułę to wielkiego zaskoczenia może i nie było (pewnych rzeczy uważny czytelnik domyśli się szybciej niż może życzyłaby sobie tego autorka), jednak sam pomysł na fabułę, w powiązaniu z narracją jaką lubię, stanowi o ocenie ostatecznej tej książki, tak więc polecam!

Agnia | 2017-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2017

Książka super! jak z resztą wszystkie przeczytane przeze mnie, pióra tej autorki.Ciekawy temat- pochłania i nie chce puścić, ciężko się oderwać, polecam.

Henioo | 2018-02-10
Przeczytana: 02 lutego 2018

Kolejna książka Sharon Bolton, która mnie niesamowicie wciągnęła. Jako że to bodaj jej pierwsza powieść, to widać że trzyma poziom od samego początku. Może i jest trochę naciągana ta historia (ta bohaterska pani doktor), ale abstrahując od tego, powieść napisania absolutnie po mistrzowsku. Czapki z głów dla pani Bolton. Polecam!
PS. Obejrzałem zaraz potem film na podstawie tej książki. Nie polecam ;-)

eva43 | 2017-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2017

Wyspy Szetlandzkie i tajemnice skryte w torfie. Jak zawsze w formie Sharon Bolton.

bisieek | 2017-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2017

"Sacrifice" to druga książka Bolton, którą miałam przyjemność przeczytać. I już wiem, że kocham tę autorkę. Kocham autorkę. Klimaty, które stwarza. Historie, które pisze. Typową dla niej zagadkowość i tajemniczość.
"Sacrifice" połknęłam w całości, naprawdę nie mam pojęcia, jak to się stało, że strona po stronie, tak szybko dobrnęłam do końca. Nie szkoda mi było na nią snu, działała na mnie na zasadzie "jeszcze jeden rozdział".
Naprawdę szczerze polecam. Jest zaskakująca, wzbudza dreszczyk emocji i nie da się przy niej nudzić.